سری 6 بوش bosch یا سری 8 بوش

تفاوت بین ظرفشویی های سری 4 و سری 6 و سری 8 بوش

هر چه زمان می گذرد مردم در داخل کشورمان بیشتر به خرید لوازم خانگی از جمله ظرفشویی های بوش تمایل نشان می دهند گرچه هنوز به علت برند سازی فوق العاده توسط شرکت های ال جی و سامسونگ ، این دو برند کره ای انتخاب اول مردم ایران می باشند. اما دلایلی که مردم را به سوی ظرفشویی های بوش می کشاند کیفیت فوق العاده این ظرفشویی ها و همچنین ساخت آلمان بودن آن هاست. بسیاری از ظرفشویی هایی که فروشگاه های معتبر بانه از جمله فروشگاه بانه 90 در بانه وارد کشور می کنند مصرف داخلی خود کشور آلمان نیز می باشد که همین باعث شده است هر روز به علاقه مردم برای خرید محصولات بوش افزوده شود گرچه باید گفت قیمت کمی بالاتر از ظرفشویی های ال جی و سامسونگ می باشد.

مقایسه کلی سری های ماشین ظرف شویی بوش سری  4، 6 و 8:

ماشین های ظرفشویی بوش با تفاوت در امکانات، برنامه و آپشن ها و طراحی داخلی و بیرونی از هم متمایز می شوند. ممکن است در یکی از ماشین های ظرفشویی بوش امکاناتی وجود داشته باشد که در دیگری موجود نباشد . ماشین های ظرفشویی بوش با سری های 2، 4، 6 و 8  رده بندی شده و وارد بازار می شوند که در بازار کشور فقط سری های 4، 6 و 8  موجود می باشد و معمولا هر چه عدد سری بزرگتر باشد امکانات آن به روز تر از سری های قبلی است. در زیر برنامه ها و امکانات و طراحی ماشین های ظرفشویی بوش را مورد بررسی قرار داده و مشخص می کنیم که هر سری چه ویژگی هایی دارد:

برنامه Auto شستشوی کاملا اتوماتیک

این برنامه در ماشین های ظرفشویی سری 4 و 6 و 8  موجود می باشد. در این برنامه زمان و میزان مصرف آب و حتی میزان مصرف انرژی به صورت خودکار انتخاب شده و شستشوی ظرف ها خودکار انجام می شود. در ماشین های ظرفشویی سری 4 و 6 یک انتخاب برای برنامه Auto وجود دارد و ماشین  ظرفشویی سری 4  شستشو را با دمای 45 تا 55 درجه سانتیگراد و ماشین ظرفشویی سری 6 شستشو را با دمای 45 تا 65 درجه سانتیگراد انجام می دهد. ماشین های ظرفشویی سری 8 بوش برای برنامه Auto انتخاب زیادی دارند که این انتخاب ها با دکمه طراحی شده و اجرا می شود. برنامه Auto شماره 1 با دمای 35 تا 45 درجه سانتیگراد؛ برنامه Auto شماره 2 با دمای 45 تا 65 درجه سانتیگراد و برنامه Auto شماره 3 با دمای 65 تا 75 درجه سانتیگراد ظرف ها را شستشو می دهد بنابراین انتخاب در ماشین های ظرفشویی سری 8 بوش برای برنامه Auto بیشتر است.( برنامه شستشوی ظروف بسیار کثیف در دمای 70 درجه Intensive، برنامه شستشوی ظروف شیشه ای در دمای 40 درجه Glass، برنامه شستشوی سریع در دمای 45 درجه Quick Wash، برنامه شستشو با کمترین میزان صدا در دمای 50 درجه Silence، برنامه شستشوی اقتصادی در دمای 50 درجه در ماشین های ظرفشویی سری 4 و 6 و 8 وجود دارد، با این تفاوت که در ماشین ظرفشویی سری 6 در برنامه ECO بعد از فرایند شستشو درب به صورت اتوماتیک تا 15 درجه جهت خشک شدن بهینه باز می شود).

 آپشن PerfectDry بر اساس Zeolith (خشک شدن کامل ، حتی روی پلاستیک ها):

درماشین های ظرفشویی بوش از تکنولوژی بسیار کارآمد برای خشک کردن ظرف ها استفاده شده است و این تکنولوژی خشک کردن زئولیتی نام دارد.  در قسمت کناره ماشین ظرفشویی از ذرات زئولیت استفاده شده که قدرت جذب رطوبت بسیار بالایی را دارند و جالب تر آنکه این رطوبت را به حرارت تبدیل کرده و به محفظه شستشو باز می گردانند. شما زمانی که برنامه Perfect Dry را برای شستن و خشک کردن ظرف ها هنگام تنظیم برنامه انتخاب می کنید ظرف ها به خوبی و با کارایی بالا خشک می شوند.  حتی ظرف های پلاستیکی که قدرت جذب بالای آب را دارند به خوبی خشک می شوند. این برنامه یعنی perfect Dry  و فناوری زئولیت در ماشین ظرفشویی های سری 8 و بعضی از مدل های سری 6 وجود دارد.

برنامه سکوت silence(ساکت ترین راه برای اجرای ماشین ظرفشویی خود است):

ماشین های ظرفشویی بوش و به طور کلی اکثر محصولات بوش دارای موتور Eco Silence Drive هستند که صدا و لرزش کم از ویژگی های اصلی آنها است. اما جدا از آن برنامه ای یا به عبارتی آپشنی برای شستشوی کاملا بی صدا ظرف ها در نظر گرفته شده است که می توان با استفاده از این برنامه حتی شستن ظرف ها را موقع خواب هم انجام داد. این برنامه در  ماشین ظرفشویی های سری   4 و 6 و 8 موجود است و بر روی پنل ماشین های ظرفشویی بوش  دکمه Silence به آن اختصاص داده شده است و با این آپشن ظرف ها در دما 50 درجه سانتیگراد شسته می شوند.

ویژگی Water Softener در ماشین های ظرفشویی بوش:

در ماشین های ظرفشویی بوش از نرم کننده آب water Softener استفاده شده است که در آن میزان املاح و مواد معدنی مانند کلسیم و منزیم گرفته شده و آب به عبارتی نرم می شود. شاید به مراتب دیده باشید که هنگام اتو کردن لباس ذراتی سفید رنگ از قسمت خروجی بخار خارج می شود یا در بعضی از موارد هنگام شستن ظرف ها  با دست و بدون پارچه کشیدن آنها آثاری از لکه رو آنها باقی می ماند. دلیل این لکه ها و ذرات سفید چه چیرزی می تواند باشد؟ در واقع و در یک کلمه می توان دلیل آن سختی آب است.

مزیت های Water Softener: کاهش میزان مصرف مواد شوینده، کاهش هزینه های نگه داری ماشین ظرفشویی، افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی، جلوگیری از ایجاد پسماند های کلسیم و منزیمی Soap Crub و جلوگیری از ایجاد لکه بر روی ظرف ها از مزیت های این ویژگی کاربردی و موثر است.این  ویژگی در سری  4  و 6و  8 موجود است.

اما جدا از برنامه های شستشو از آپشن هایی استفاده شده که بسیاری از کاربران به اشتباه آنها را برنامه می خوانند. در واقع گزینه های کمکی هستند که به فرایند شستشو و برنامه اضافه می شوند و تاثیر خیلی زیادی در کارایی شستشو و مصرف انرژی دارند. ما در اینجا آپشن ها را توصیف خواهیم کرد:

آپشن سرعت متنوع Vario Speed:

 این آپشن بنا به انتخاب کاربر می تواند به جریان شستشو اضافه شود یعنی بعد از انتخاب برنامه می توان دکمه Vario Speed را زده که با استفاده از این آپشن تا 60 درصد کارایی شستشو افزایش یافته و زمان شستشو کاهش می یابد. این آپشن در سری 4 و 6 و 8 وجود دارد.

آپشن شستشوی بهداشتی ظرفها یا باکتری زدایی ظرف ها Hygiene Plus:

 این آپشن گزینه کمکی برنامه ها است و استفاده از آن به صورت انتخاب بوده و توسط کاربر انجا می شود. با Hygiene Plus تا 99.99 درصد باکتری ها از روی ظرف ها حذف می شوند و این کار معمولا با بالا رفتن دما تا 70 درجه در اواخر فرایند شستشو انجام می شود. این آپشن در سری 4 و 6 و 8 وجود دارد.

آپشن  Extra Dry (گزینه خشک کردن کامل برای بارهای خشک و سخت):

 در ماشین های ظرفشویی بوش همه چیز انتخابی و اتوماتیک است، شما می توانید در هنگام تنظیم و دادن برنامه برای سیکل شستشو از آپشن و یا برنامه Extra Dry استفاده کنید. در این برنامه میزان درجه حرارت تا حدی بیشتر از معمول بالا می رود و کمک می کند تا ظرف ها به صورت ایده آل خشک شوند. مزیت دیگری که این برنامه دارد که با بالا رفتن درجه حرارت سطح ظرف ها تا 99.99 درصد باکتری زدایی شده و آثار لکه ها که معمولا از خشک شدن قطرت آب ایجاد می شود بر روی ظرف ها باقی نمی ماند. این برنامه در سری 4 و 6 و 8 موجود است.

آپشن شروع شستشو با تاخیر Start in Hour

شما می توانید بعد از دادن برنامه و تنظیم آپشن ها دکمه Start in Hour را زده و سپس زمان تاخیر در شستشو را مشخص کنید. این گزینه یا آپشن قابلیت تاخیر شستشو از 1 تا 24 ساعت را دارد. گزینه خیلی کاربردی و موثر در مصرف انرژی به شمار می رود چون که شما می توانید زمان شستشو را به ساعات کم باری به تعویق بیندازید و از مصرف انرژی صرفه جویی کنید، البته نگران صدای ماشین های ظرفشویی بوش نباشید چرا که صدای بسیار پایین آنها امکان شستشوی ظرف ها را در نصف شب هم فراهم می کند.

آپشن محافظت از ماشین ظرفشویی Machine Care:

البته  فقط شستشوی ایده آل ظرف ها ملاک شرکت سازنده و یا مصرف کننده نیست و قطعا نمی خواهید هر دو سال یک بار یک ماشین ظرفشویی جدید را خریداری کنید. شما می توانید در هنگام تنظیم برنامه دکمه Machine Care را زده تا بعد از فرایند شستشو، ماشین ظرفشویی به صورت خود کار شستشو داده شود و برای سیکل بعدی آماده به کار باشد. این آپشن تاثیر زیادی در افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی دارد. این آپشن در سری 4 و 6 و8 وجود دارد.

طراحی  پنل کنترل ماشین های ظرفشویی بوش سری 4 و 6 و 8

سری های تولیدی هر شرکت و کارخانه ای با طراحی ها متفاوتی وارد بازار می شوند و معمولا سری جدید خوش طرح تر و مخاطب پسند تر است هر چند انتخاب سلیقه ای است و سلیقه ها هم متفاوت هستند. ماشین ظرفشویی سری 8 دارای دکمه های تنظیم مخفی است و هنگام بستن درب دیده نمی شوند ولی بر روی درب و در قسمت بالایی یک صفحه نمایش دیجیتال وجود دارد که شما را از برنامه های تنظیم شده و میزان زمان باقی مانده و.. آگاه می سازد. ماشین های ظرفشویی سری 6 دارای صفحه نمایش بادکمه های لمسی در قسمت جلوی درب هستند که این صفحه نمایش دارای قسمتی دیجیتالی در وسط و دکمه های برنامه و آپشن در اطراف آن قرار دارند به گونه ای که برنامه ها با ردیف های سه تایی در چپ و راست صفحه نمایش  قرار گرفته اند. ماشین های ظرفشویی سری 4 هم صفحه نمایشی شبیه به صفحه نمایش سری 6 دارند با این تفاوت که دکمه ها لمسی نبوده و در سمت چپ و راست دارای دکمه روشن/خاموش و دکمه ریست کردن برنامه های تنظیم شده هستند که در داخل کادر صفحه نمایش قرار نگرفته است و همرنگ بدنه ماشین ظرفشویی است.

مصرف انرژی در ماشین های ظرفشویی سری 4 و 6 و 8

 ماشین های ظرفشویی بوش مصرف انرژی کمی دارند و موتور آنها Eco Silence Drive است که به مصرف انرژی کم و صدای کم ادعای شرکت سازنده موتور بسیار کارآمد بوش است. رده مصرف انرژی در ماشین های ظرفشویی بوش سری 4 و 6  ++A  و در ماشین های ظرفشویی بوش سری 8  +++A است با اختلاف خیلی کم مصرف انرژی در ماشین های ظرفشویی بوش سری 8 کمتر است.

طراحی داخلی ماشین های ظرفشویی سری 4 و 6 و 8

طراحی داخلی برای هر نوع ماشین ظرفشویی موثر و کاربردی است. ماشین های ظرفشویی سری 4 و6 و8 دارای 3 طبقه هستند که طبقه بالایی به کارد و چنگال و ظروف کوچک اختصاص داده شده است. اگر بخواهیم این طبقه را توصیف کنیم می توان گفت طبقه بالایی 3rd Rack در ماشینهای ظرفشویی سری 8 به صورت V شکل و جادار تر و انعطاف پذیرتر از طبقه بالایی 3rd Rack در ماشینهای ظرفشویی سری  6 وطبقه بالایی 3rd Rack در ماشینهای ظرفشویی  سری 6 هم جادار تراز  طبقه بالایی 3rd Rack در ماشینهای ظرفشویی سری 4 است. تفاوت ها برای طبقه سوم هم به همین صورت است. برای مثال در طبقه دوم سری 8 برای ظرف شکستنی و لیوان ها از آپشنی بسیار کارآمد استفاده شده که لیوان ها در آن می گیرند، که در سری 4 و 6 این آپشن وجود ندارد.

امکانات موجود در سری های 4 و 6 و 8 ماشین های ظرفشویی بوش 

در هر سه سری ویژگی AquaStop وجود دارد که با توجه به سنسور هایی خطاهای به وجود در آمده در جریان اب خروجی و ورودی را تشخیص داده و جلوی جریان آب را می گیرد در نتیجه هم ایمنی ماشین ظرفشویی تامین شده و هم از خیس شدن فضای آشپزخانه جلوگیری می شود. در ماشین های ظرفشویی بوش سری 8 ویژگی Home Connect   و بعضی از مدل های سری 6 مانند SMS68TW06E وجود دارد. سری  4 فاقد این ویژگی است. با این ویژگی می توان ماشین ظرفشویی را با وای فای به تلفن های همراه وصل کرده و روند و فرایند شستشو را در اختیار داشته باشید. در سری 8 از لامپ های LED برای روشنایی داخل ماشین ظرفشویی استفاده شده است و همینطور دارای لامپ LED در قسمت زیر درب و هنگام انجام فرایند روشن می باشد ماشین های ظرفشویی سری 4 و 6 این ویژگی ها را ندارند.

برای مثال یکی از ظرفشویی های سری 8 بوش را بررسی می کنیم :

ظرفشویی ۱۳ نفره بوش مدل SMS88TI36E

ساخت آلمان
بسیار کم مصرف با رده مصرف انرژی +++A
سوپر سایلنت
سبد و کشو های با سایز متغیر
سه کشو
دارای تکنولوژی زئولیت ( خشک شدن سریع ظروف )

photo_۲۰۱۷-۱۰-۰۷_۲۱-۱۱-۵۱

مشاهده این کالا در وبسایت شرکت سازنده ( بوش در آلمان )

245 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. Setany
  Setany گفته:

  سلام وقتتون بخیر من یه ظرفشویی سری شش مدلsms6eci03e خریدم میخواستم ببینم به هوم کانکت متصل میشه یانه امکاناتش کمتر از مدل های دیگه سری ۶ هست؟ صفحه نمایشی که داره لمسیه؟ آخه چنتا دکمه هم داره روی قسمت بالای درش

  پاسخ
 2. مرضیه
  مرضیه گفته:

  سلام و خسته نباشید
  میشه بهترین مدل ظرفشویی بوش که از لحاظ کیفیت خوب و قیمت اقتصادی داشته باشه رو بهم معرفی کنید
  برای مامانم میخوام که خونه مهمون گیری دارن اما نمیتونن زیاد هزینه کنن

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   ظرف شویی های سری چهار مونتاژ آلمان با قیمت بالای بیست میلیون تومان داریم
   برای قیمت روز تماس بگیرید.

   پاسخ
 3. نرگس محمدی
  نرگس محمدی گفته:

  سلام ‌ظرفشویی مدل SMS8ZDW48Q با مدل SMS8ZDW48M چه فرقی داره؟m و q به چه معنا هستند و تفاوت در چی هست؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   هیچ تفاوتی ندارند
   حرف اخر به معنی منطقه فروش ظرف شویی می باشد. مثلا m به معنای این است که این ظرف شویی سفارش خاورمیانه و q خاور نزدیک مثل کشورهای ترکیه و ایناست.
   و گرنه هر دو مونتاژ المان هستند.

   پاسخ
 4. مجتبی
  مجتبی گفته:

  با سلام
  آیا سری ۴ بوش اصل ‘دربازکن اتوماتیک داره بعد از شستشو’ یا همون دربازکن اجکت ”اگه داره کدوم مدلش کاملتر و کیفیتش خوبه؟سری ۸ مدل بوش کدوم کیفیتش عالیتره ؟

  پاسخ
 5. Saba
  Saba گفته:

  سلام وقت به خیر
  حرف G در انتها به چه معنی است ؟
  لطف میفرمایید بین مدل sms67mw00G و مدل sms4hdw52E تفاوت اصلی رو بگید و کدوم بهتره ؟
  خوب یکی سری ۴ هست و یکی۶
  اما مطمئن نیستم واقعا سری ۶ این مدلش خوبه یا خیر

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   حرف اخر مربوط به سفارش یک منطقه است.
   g به معنیه سفارش Great Britain یعنی منطقه بریتانیا و e برای کشورهای اتحادیه اروپا .
   sms67mw00G سری 6 سال تولید 2017 و زئولیت دار پنل لمسی
   sms4hdw52E سری 4 سال تولید 2021 و بدون زئولیت پنل دکمه ای
   جزییات بیشتر را در سایت بوش مطالعه بفرمایید.

   پاسخ
 6. مها
  مها گفته:

  سلام ، وقت بخیر میخواستم بدونم این زئولیت در ماشین ظرفشویی چه خاصیتی داره و اینکه درسته که هر ۶ ماه یکبار باید تعویض بشه که همین موضوع هزینه زیادی به همراه داره ؟

  پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.