نحوه استفاده از برنامه های ماشین ظرفشویی ۴۲۵ ال جی | راهنمای استفاده از ظرفشویی ۴۲۵ ال جی

وقتی لوگوی ال جی روی یک دستگاه قرار می گیرد، بی گمان کلماتی مانند کیفیت، فناوری های نوین و پیشرفته و کارایی بالا نیز با آن عجین خواهند بود. اما برای استفاده از انواع برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی LG شما باید با معنی کلمات و اصطلاحات روی ماشین ظرفشویی ال جی و معنی دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی آشنا باشید. در غیر این صورت این دستگاه مانند یک ماشین ظرفشویی معمولی برای شما عمل خواهد کرد. برای این منظور در این چکیده با ما همراه باشید تا همه این موارد را در ماشین ظرفشویی ال جی با هم مرور کنیم. در ابتدا فیلم مربوط به معرفی ماشین ظرفشویی ۴۲۵ ال جی را ببینید.

برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی مدل ۴۲۵

برنامه شستشوی خودکار: Auto

یکی از پرکاربد ترین برنامه های ماشین ظرفشویی ۴۲۵ ال جی، اولین برنامه یعنی برنامه شستشوی اتوماتیک است. این برنامه به طور اتوماتیک میزان چربی و کثیفی ظروف را سنجیده و متناسب با آن سیکل شستشوی مناسب را انتخاب می نماید. این برنامه به دلیل راحتی و نیز اتومات بودن بسیار پر استفاده است.

شستشوی پرقدرت: Intensive

این برنامه برای ظروفی است که میزان چربی و کثیفی بالایی دارند و با شستشوی عادی چربی زدایی نمی شوند. در این برنامه مدت زمان سیکل شستشو و همچنین درجه حرارت آب بالا رفته و نیز آب با فشار بیشتری بر ظروف پاشیده می شود. اضافه بر آن می توان همراه آن، از بخار نیز استفاده نمود که برای این کار پس از انتخاب این برنامه، گزینه “Steam” را لمس نموده و دکمه استارت را فشار دهید.

برنامه شستشوی ظروف حساس: Delicate

برنامه Delicate در ماشین ظرفشویی ال جی برای شستن ظروف حساس از قبیل ظروف شیشه و کریستالها که حساسیت بالایی داشته و نیاز به مراقبت بیشتری دارند کار گذاشته شده است. با وجود این برنامه ظروف حساس خود را به ماشین ظرفشویی ۴۲۵ ال جی بسپارید.

برنامه تازه کردن: Refresh

این برنامه مناسب ظروفی است که مدت زیادی از آنها استفاده نشده و اکنون قصد شستنشان را دارید؛ ظروفی که چند ماه است که از آنها استفاده نکرده اید و اکنون قصد دارید آنها را دوباره شسته و تازه کنید.

برنامه شستشویی به صرفه یا اقتصادی: Eco

در ماشین ظرفشویی ال جی برنامه ای با عنوان برنامه اقتصادی و یا ECO تعبیه شده است که به معنای واقعی کلمه اقتصادی است. یعنی هم از نظر مصرف انرژی و هم از نظر مصرف آب و مواد شوینده به میزان بالایی صرفه جویی کرده و به همین دلیل این برنامه را اقتصادی نام نهاده اند.

برنامه شستشوی سریع: Turbo

برنامه شستشوی سریع برای ظروفی که نیاز به شستشوی قوی ندارند مناسب است. این برنامه برای ظروفی از قبیل ظروف شیرینی و تنقلات و ظروف آب و حتی ظروف صبحانه و یا ظروف میوه بسیار مناسب است. زیرا این نوع ظروف نیازی به شستشوی بسیار زیاد نداشته و فقط نیاز به یک شستشوی سریع و چند دقیقه ای دارند.

دکمه download cycle

به وسیله این برنامه شما می توانید سه برنامه دیگر که بر روی دستگاه قرار ندارند را دانلود کرده و روی ماشین ظرفشویی ال جی خود نصب و سپس استفاده نمایید. این سه برنامه به قرار زیر می باشند:

۱- برنامه شستشو ماشین ظرفشویی یا Machine Clean

این برنامه برای تمیز کردن خود ماشین ظرفشویی می باشد، به عبارتی به منظور شستشوی ماشین ظرفشویی علاوه بر اینکه می توانید به صورت دستی و بدون روشن کردن دستگاه خودتان این کار را انجام دهید، می توانید این برنامه را نیز دانلود کرده و آن را فعال نمایید، تا دستگاه به شستشوی محیط درونی ظرفشویی بپردازد. برای فعال سازی برنامه Machine Clean پس از دانلود و نصب آن بر روی دستگاه باید کلید برنامه Intensive را برای مدت زمان ۳ ثانیه لمس کنید.

۲- برنامه آبکشی یا Rinse

این برنامه را زمانی استفاده نمایید که می خواهید ظروفتان را بعدا بشویید ولی تا آن زمان غذا رویشان خشک نشود. به عبارتی ظروفی که قصد شستشوی آنها را دارید در داخل ماشین ظرفشویی ال جی قرار داده و سپس با فعال کردن این برنامه یک پیش آبکشی را برایشان انجام دهید. این برنامه خشک کن ندارد و همچنین باعث از بین رفتن بوی ظروف نیز می شود. برای فعال سازی برنامه Rinse پس از دانلود و نصب آن بر روی دستگاه باید کلید برنامه Eco را برای مدت زمان ۳ ثانیه لمس کنید.

۳- برنامه شستشو سریع یا Express

برنامه ای که ممکن است بسیار کاربردی واقع شود، شستشوی سریع می باشد که برای ظروفی مناسب است که قصد دارید سریعا دوباره از آنها استفاده نمایید. این برنامه فاقد خشک کن می باشد و همچنین بهتر است همراه با این برنامه از شوینده هایی غیر از قرص های مخصوص استفاده کنید. برای فعال سازی برنامه Express پس از دانلود و نصب آن بر روی دستگاه باید کلید برنامه Turbo را برای مدت زمان ۳ ثانیه لمس کنید.

برنامه های کمکی یا ترکیبی

برنامه های کمکی، قابلیت هایی هستند که اضافه بر برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی مدل ۴۲۵ بر روی این دستگاه قرار گرفته اند و گفتنی است که همراه با تمامی برنامه ها قابل استفاده می باشند.

شسشتوی ظروف قفسه پایین با قدرت بیشتر یا Dual Zone

به وسیله این کمک برنامه، ماشین ظرفشویی محیط شستشو را به دو قسمت بالا و پایین تقسیم می کند و تمرکز خود را بر روی قسمت پایین معطوف می کند. به عبارتی دیگر این کمک برنامه برای زمانی است که شما ظروف کثیف تر را که نیاز به توجه ویژه دارند، در قسمت پایین ظرفشویی چیده باشید و دستگاه را روشن کنید. به این ترتیب ماشین ظرفشویی ال جی ۴۲۵، تمرکز خود را بیشتر به سمت پایین محیط شستشو معطوف کرده و ظروف طبقات پایین با قدرت بیشتری شسته می شوند.

شستشوی نیم بار یا Half Load

برخی اوقات ظروف کثیف به اندازه ظرفیت کامل ماشین ظرفشویی وجود ندارد و شما بایستی از نیمه ظرفیت ماشین ظرفشویی استفاده کنید. بدین منظور ظروف را در یک سبد ظرفشویی قرار داده و سپس با انتخاب برنامه نیم بار ماشین ظرفشویی ال جی می توانید یکی از سبد های بالا یا پایین را برای شستشو انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که تا زمانیکه یکی از سبد ها را جهت شستشو انتخاب نکرده اید، ظرفشویی به صورت خودکار به شستشوی هر دو طبقه ادامه می دهد.

قابلیت ذخیره انرژی یا Energy Saver

این قابلیت شستشو نیز که مانند برنامه اقتصادی بوده، با افزایش زمان شستشو، سبب مصرف بهینه آب و برق خواهد شد.

شستشو با بخار (Steam)

با لمس این گزینه به همراه هر کدام از برنامه های شستشو، قابلیت بخارشو برای آن چرخه فعال شده و ماشین در مراحل شستشو از بخار نیز استفاده خواهد کرد.

شستشو در دمای بالا یا High Temp
این برنامه کمکی برای زمانی است که ظروف بیش از اندازه چرب بوده و نیاز به گرمای زیادی دارند تا چربی زدایی شوند. ال جی برای این منظور چاره ای در ماشین ظرفشویی خود اندیشیده است. با قرار دادن گزینه High Temp مشکل باقی ماندن چربی روی این گونه ظروف حل شده است. به دلیل افزایش شدید درجه حرارت آب و اسپری شدید آن روی ظروف، توصیه می شود که این حالت را برای ظروف ظریف و کریستالی انتخاب نکنید.
خشک کردن اضافه یا Extra Dry
یکی دیگر از برنامه های کمکی ماشین ظرفشویی ۴۲۵ گزینه Extra Dry است که برای ظروفی است که قبلا شسته شده اما هنوز نم دار هستند. با انتخاب این کمک برنامه به همراه هر کدام از برنامه های اصلی ظروف به صورت خشک شده و براق بدون نیاز به دستمال کشیدن در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

قابلیت شروع شستشو با تاخیر یا Delay Start

شستشو با تاخیر یکی از پرکاربرد ترین کمک برنامه ها در ماشین ظرفشویی ال جی می باشد. این کمک برنامه برای افرادی که بیشتر وقت خود را در بیرون از منزل به سر می برند بسیار مناسب بوده و می توانند با قرار دادن ظروف در ظرفشویی و انتخاب گزینه Delay Start، شروع چرخه شستشو دستگاه را برای حداکثر ۱۹ ساعت بعد به تاخیر بیاندازند.
3 پاسخ
 1. رنجبر
  رنجبر گفته:

  سلام من ماشین ظرفشویی ال جی۴۲۵ خریدم اما درب آن بصورت اتومات باز نمیشه ، دلیلش چیه؟

  پاسخ
 2. الی
  الی گفته:

  سلام من ماشین ظرفشویی الجی ۴۲۵ رو به نرم افزار LGThinQ متصل کردم ولی تو قسمت download cycle فقط برنامه شستشوی ظروف شیشه ای و قابلمه و ماهیتابه بود. کاش یه پست مفصل در مورد نحوه اتصال بین ماشین ظرفشویی و نرم افزار LGThinQ و نحوه کار باهاش تهیه میکردید.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *