سری 6 بوش bosch یا سری 8 بوش

تفاوت بین ظرفشویی های سری ۴ و سری ۶ و سری ۸ بوش

هر چه زمان می گذرد مردم در داخل کشورمان بیشتر به خرید لوازم خانگی از جمله ظرفشویی های بوش تمایل نشان می دهند گرچه هنوز به علت برند سازی فوق العاده توسط شرکت های ال جی و سامسونگ ، این دو برند کره ای انتخاب اول مردم ایران می باشند. اما دلایلی که مردم را به سوی ظرفشویی های بوش می کشاند کیفیت فوق العاده این ظرفشویی ها و همچنین ساخت آلمان بودن آن هاست. بسیاری از ظرفشویی هایی که فروشگاه های معتبر بانه از جمله فروشگاه بانه ۹۰ در بانه وارد کشور می کنند مصرف داخلی خود کشور آلمان نیز می باشد که همین باعث شده است هر روز به علاقه مردم برای خرید محصولات بوش افزوده شود گرچه باید گفت قیمت کمی بالاتر از ظرفشویی های ال جی و سامسونگ می باشد.

مقایسه کلی سری های ماشین ظرف شویی بوش سری  ۴، ۶ و ۸:

ماشین های ظرفشویی بوش با تفاوت در امکانات، برنامه و آپشن ها و طراحی داخلی و بیرونی از هم متمایز می شوند. ممکن است در یکی از ماشین های ظرفشویی بوش امکاناتی وجود داشته باشد که در دیگری موجود نباشد . ماشین های ظرفشویی بوش با سری های ۲، ۴، ۶ و ۸  رده بندی شده و وارد بازار می شوند که در بازار کشور فقط سری های ۴، ۶ و ۸  موجود می باشد و معمولا هر چه عدد سری بزرگتر باشد امکانات آن به روز تر از سری های قبلی است. در زیر برنامه ها و امکانات و طراحی ماشین های ظرفشویی بوش را مورد بررسی قرار داده و مشخص می کنیم که هر سری چه ویژگی هایی دارد:

برنامه Auto شستشوی کاملا اتوماتیک

این برنامه در ماشین های ظرفشویی سری ۴ و ۶ و ۸  موجود می باشد. در این برنامه زمان و میزان مصرف آب و حتی میزان مصرف انرژی به صورت خودکار انتخاب شده و شستشوی ظرف ها خودکار انجام می شود. در ماشین های ظرفشویی سری ۴ و ۶ یک انتخاب برای برنامه Auto وجود دارد و ماشین  ظرفشویی سری ۴  شستشو را با دمای ۴۵ تا ۵۵ درجه سانتیگراد و ماشین ظرفشویی سری ۶ شستشو را با دمای ۴۵ تا ۶۵ درجه سانتیگراد انجام می دهد. ماشین های ظرفشویی سری ۸ بوش برای برنامه Auto انتخاب زیادی دارند که این انتخاب ها با دکمه طراحی شده و اجرا می شود. برنامه Auto شماره ۱ با دمای ۳۵ تا ۴۵ درجه سانتیگراد؛ برنامه Auto شماره ۲ با دمای ۴۵ تا ۶۵ درجه سانتیگراد و برنامه Auto شماره ۳ با دمای ۶۵ تا ۷۵ درجه سانتیگراد ظرف ها را شستشو می دهد بنابراین انتخاب در ماشین های ظرفشویی سری ۸ بوش برای برنامه Auto بیشتر است.( برنامه شستشوی ظروف بسیار کثیف در دمای ۷۰ درجه Intensive، برنامه شستشوی ظروف شیشه ای در دمای ۴۰ درجه Glass، برنامه شستشوی سریع در دمای ۴۵ درجه Quick Wash، برنامه شستشو با کمترین میزان صدا در دمای ۵۰ درجه Silence، برنامه شستشوی اقتصادی در دمای ۵۰ درجه در ماشین های ظرفشویی سری ۴ و ۶ و ۸ وجود دارد، با این تفاوت که در ماشین ظرفشویی سری ۶ در برنامه ECO بعد از فرایند شستشو درب به صورت اتوماتیک تا ۱۵ درجه جهت خشک شدن بهینه باز می شود).

 آپشن PerfectDry بر اساس Zeolith (خشک شدن کامل ، حتی روی پلاستیک ها):

درماشین های ظرفشویی بوش از تکنولوژی بسیار کارآمد برای خشک کردن ظرف ها استفاده شده است و این تکنولوژی خشک کردن زئولیتی نام دارد.  در قسمت کناره ماشین ظرفشویی از ذرات زئولیت استفاده شده که قدرت جذب رطوبت بسیار بالایی را دارند و جالب تر آنکه این رطوبت را به حرارت تبدیل کرده و به محفظه شستشو باز می گردانند. شما زمانی که برنامه Perfect Dry را برای شستن و خشک کردن ظرف ها هنگام تنظیم برنامه انتخاب می کنید ظرف ها به خوبی و با کارایی بالا خشک می شوند.  حتی ظرف های پلاستیکی که قدرت جذب بالای آب را دارند به خوبی خشک می شوند. این برنامه یعنی perfect Dry  و فناوری زئولیت در ماشین ظرفشویی های سری ۸ و بعضی از مدل های سری ۶ وجود دارد.

برنامه سکوت silence(ساکت ترین راه برای اجرای ماشین ظرفشویی خود است):

ماشین های ظرفشویی بوش و به طور کلی اکثر محصولات بوش دارای موتور Eco Silence Drive هستند که صدا و لرزش کم از ویژگی های اصلی آنها است. اما جدا از آن برنامه ای یا به عبارتی آپشنی برای شستشوی کاملا بی صدا ظرف ها در نظر گرفته شده است که می توان با استفاده از این برنامه حتی شستن ظرف ها را موقع خواب هم انجام داد. این برنامه در  ماشین ظرفشویی های سری   ۴ و ۶ و ۸ موجود است و بر روی پنل ماشین های ظرفشویی بوش  دکمه Silence به آن اختصاص داده شده است و با این آپشن ظرف ها در دما ۵۰ درجه سانتیگراد شسته می شوند.

ویژگی Water Softener در ماشین های ظرفشویی بوش:

در ماشین های ظرفشویی بوش از نرم کننده آب water Softener استفاده شده است که در آن میزان املاح و مواد معدنی مانند کلسیم و منزیم گرفته شده و آب به عبارتی نرم می شود. شاید به مراتب دیده باشید که هنگام اتو کردن لباس ذراتی سفید رنگ از قسمت خروجی بخار خارج می شود یا در بعضی از موارد هنگام شستن ظرف ها  با دست و بدون پارچه کشیدن آنها آثاری از لکه رو آنها باقی می ماند. دلیل این لکه ها و ذرات سفید چه چیرزی می تواند باشد؟ در واقع و در یک کلمه می توان دلیل آن سختی آب است.

مزیت های Water Softener: کاهش میزان مصرف مواد شوینده، کاهش هزینه های نگه داری ماشین ظرفشویی، افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی، جلوگیری از ایجاد پسماند های کلسیم و منزیمی Soap Crub و جلوگیری از ایجاد لکه بر روی ظرف ها از مزیت های این ویژگی کاربردی و موثر است.این  ویژگی در سری  ۴  و ۶و  ۸ موجود است.

اما جدا از برنامه های شستشو از آپشن هایی استفاده شده که بسیاری از کاربران به اشتباه آنها را برنامه می خوانند. در واقع گزینه های کمکی هستند که به فرایند شستشو و برنامه اضافه می شوند و تاثیر خیلی زیادی در کارایی شستشو و مصرف انرژی دارند. ما در اینجا آپشن ها را توصیف خواهیم کرد:

آپشن سرعت متنوع Vario Speed:

 این آپشن بنا به انتخاب کاربر می تواند به جریان شستشو اضافه شود یعنی بعد از انتخاب برنامه می توان دکمه Vario Speed را زده که با استفاده از این آپشن تا ۶۰ درصد کارایی شستشو افزایش یافته و زمان شستشو کاهش می یابد. این آپشن در سری ۴ و ۶ و ۸ وجود دارد.

آپشن شستشوی بهداشتی ظرفها یا باکتری زدایی ظرف ها Hygiene Plus:

 این آپشن گزینه کمکی برنامه ها است و استفاده از آن به صورت انتخاب بوده و توسط کاربر انجا می شود. با Hygiene Plus تا ۹۹٫۹۹ درصد باکتری ها از روی ظرف ها حذف می شوند و این کار معمولا با بالا رفتن دما تا ۷۰ درجه در اواخر فرایند شستشو انجام می شود. این آپشن در سری ۴ و ۶ و ۸ وجود دارد.

آپشن  Extra Dry (گزینه خشک کردن کامل برای بارهای خشک و سخت):

 در ماشین های ظرفشویی بوش همه چیز انتخابی و اتوماتیک است، شما می توانید در هنگام تنظیم و دادن برنامه برای سیکل شستشو از آپشن و یا برنامه Extra Dry استفاده کنید. در این برنامه میزان درجه حرارت تا حدی بیشتر از معمول بالا می رود و کمک می کند تا ظرف ها به صورت ایده آل خشک شوند. مزیت دیگری که این برنامه دارد که با بالا رفتن درجه حرارت سطح ظرف ها تا ۹۹٫۹۹ درصد باکتری زدایی شده و آثار لکه ها که معمولا از خشک شدن قطرت آب ایجاد می شود بر روی ظرف ها باقی نمی ماند. این برنامه در سری ۴ و ۶ و ۸ موجود است.

آپشن شروع شستشو با تاخیر Start in Hour

شما می توانید بعد از دادن برنامه و تنظیم آپشن ها دکمه Start in Hour را زده و سپس زمان تاخیر در شستشو را مشخص کنید. این گزینه یا آپشن قابلیت تاخیر شستشو از ۱ تا ۲۴ ساعت را دارد. گزینه خیلی کاربردی و موثر در مصرف انرژی به شمار می رود چون که شما می توانید زمان شستشو را به ساعات کم باری به تعویق بیندازید و از مصرف انرژی صرفه جویی کنید، البته نگران صدای ماشین های ظرفشویی بوش نباشید چرا که صدای بسیار پایین آنها امکان شستشوی ظرف ها را در نصف شب هم فراهم می کند.

آپشن محافظت از ماشین ظرفشویی Machine Care:

البته  فقط شستشوی ایده آل ظرف ها ملاک شرکت سازنده و یا مصرف کننده نیست و قطعا نمی خواهید هر دو سال یک بار یک ماشین ظرفشویی جدید را خریداری کنید. شما می توانید در هنگام تنظیم برنامه دکمه Machine Care را زده تا بعد از فرایند شستشو، ماشین ظرفشویی به صورت خود کار شستشو داده شود و برای سیکل بعدی آماده به کار باشد. این آپشن تاثیر زیادی در افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی دارد. این آپشن در سری ۴ و ۶ و۸ وجود دارد.

طراحی  پنل کنترل ماشین های ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶ و ۸

سری های تولیدی هر شرکت و کارخانه ای با طراحی ها متفاوتی وارد بازار می شوند و معمولا سری جدید خوش طرح تر و مخاطب پسند تر است هر چند انتخاب سلیقه ای است و سلیقه ها هم متفاوت هستند. ماشین ظرفشویی سری ۸ دارای دکمه های تنظیم مخفی است و هنگام بستن درب دیده نمی شوند ولی بر روی درب و در قسمت بالایی یک صفحه نمایش دیجیتال وجود دارد که شما را از برنامه های تنظیم شده و میزان زمان باقی مانده و.. آگاه می سازد. ماشین های ظرفشویی سری ۶ دارای صفحه نمایش بادکمه های لمسی در قسمت جلوی درب هستند که این صفحه نمایش دارای قسمتی دیجیتالی در وسط و دکمه های برنامه و آپشن در اطراف آن قرار دارند به گونه ای که برنامه ها با ردیف های سه تایی در چپ و راست صفحه نمایش  قرار گرفته اند. ماشین های ظرفشویی سری ۴ هم صفحه نمایشی شبیه به صفحه نمایش سری ۶ دارند با این تفاوت که دکمه ها لمسی نبوده و در سمت چپ و راست دارای دکمه روشن/خاموش و دکمه ریست کردن برنامه های تنظیم شده هستند که در داخل کادر صفحه نمایش قرار نگرفته است و همرنگ بدنه ماشین ظرفشویی است.

مصرف انرژی در ماشین های ظرفشویی سری ۴ و ۶ و ۸

 ماشین های ظرفشویی بوش مصرف انرژی کمی دارند و موتور آنها Eco Silence Drive است که به مصرف انرژی کم و صدای کم ادعای شرکت سازنده موتور بسیار کارآمد بوش است. رده مصرف انرژی در ماشین های ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶  ++A  و در ماشین های ظرفشویی بوش سری ۸  +++A است با اختلاف خیلی کم مصرف انرژی در ماشین های ظرفشویی بوش سری ۸ کمتر است.

طراحی داخلی ماشین های ظرفشویی سری ۴ و ۶ و ۸

طراحی داخلی برای هر نوع ماشین ظرفشویی موثر و کاربردی است. ماشین های ظرفشویی سری ۴ و۶ و۸ دارای ۳ طبقه هستند که طبقه بالایی به کارد و چنگال و ظروف کوچک اختصاص داده شده است. اگر بخواهیم این طبقه را توصیف کنیم می توان گفت طبقه بالایی ۳rd Rack در ماشینهای ظرفشویی سری ۸ به صورت V شکل و جادار تر و انعطاف پذیرتر از طبقه بالایی ۳rd Rack در ماشینهای ظرفشویی سری  ۶ وطبقه بالایی ۳rd Rack در ماشینهای ظرفشویی  سری ۶ هم جادار تراز  طبقه بالایی ۳rd Rack در ماشینهای ظرفشویی سری ۴ است. تفاوت ها برای طبقه سوم هم به همین صورت است. برای مثال در طبقه دوم سری ۸ برای ظرف شکستنی و لیوان ها از آپشنی بسیار کارآمد استفاده شده که لیوان ها در آن می گیرند، که در سری ۴ و ۶ این آپشن وجود ندارد.

امکانات موجود در سری های ۴ و ۶ و ۸ ماشین های ظرفشویی بوش 

در هر سه سری ویژگی AquaStop وجود دارد که با توجه به سنسور هایی خطاهای به وجود در آمده در جریان اب خروجی و ورودی را تشخیص داده و جلوی جریان آب را می گیرد در نتیجه هم ایمنی ماشین ظرفشویی تامین شده و هم از خیس شدن فضای آشپزخانه جلوگیری می شود. در ماشین های ظرفشویی بوش سری ۸ ویژگی Home Connect   و بعضی از مدل های سری ۶ مانند SMS68TW06E وجود دارد. سری  ۴ فاقد این ویژگی است. با این ویژگی می توان ماشین ظرفشویی را با وای فای به تلفن های همراه وصل کرده و روند و فرایند شستشو را در اختیار داشته باشید. در سری ۸ از لامپ های LED برای روشنایی داخل ماشین ظرفشویی استفاده شده است و همینطور دارای لامپ LED در قسمت زیر درب و هنگام انجام فرایند روشن می باشد ماشین های ظرفشویی سری ۴ و ۶ این ویژگی ها را ندارند.

برای مثال یکی از ظرفشویی های سری ۸ بوش را بررسی می کنیم :

ظرفشویی ۱۳ نفره بوش مدل SMS88TI36E

ساخت آلمان
بسیار کم مصرف با رده مصرف انرژی +++A
سوپر سایلنت
سبد و کشو های با سایز متغیر
سه کشو
دارای تکنولوژی زئولیت ( خشک شدن سریع ظروف )

photo_۲۰۱۷-۱۰-۰۷_۲۱-۱۱-۵۱

مشاهده این کالا در وبسایت شرکت سازنده ( بوش در آلمان )

260 پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »
 1. پوران
  پوران گفته:

  سلام وقتتون بخیر،من قصد خرید ماشین ظرفشویی بوش که ساخت المان باشه رو دارم،میشه بهم بگید رنگ سفید و کاملترین مدل که زئولیت دار باشه در سری ۶ و ۸ چه مدلهایی هست.ممنون

  پاسخ
 2. آذر
  آذر گفته:

  ببخشید چرا یک مدل خاص با مشخصات یکسان تو سایت های مختلف قیمت متفاوت دارند؟ حتی گارانتی شون یکسان هست ولی حدود ۳ ملیون تفاوت قیمت دارند؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   برای استعلام از قیمت روز یک محصول باید با فروشنده ی سایت ها تماس بگیرید چون خیلی از آنها قیمت ها رو بروز نکرده اند. وگرنه قیمت ها باید یکی باشد.

   پاسخ
 3. علی
  علی گفته:

  سلام. فرق بین مدل sms68tw06e با مدل sms68mi04e چیه؟ بجز رنگشون که یکی سفید ویکی نقره ای چه فرقی دارن؟ حرف t و m به چه معنی هستند؟ و اون قسمت ۰۶ و ۰۴ نشان دهنده چیه؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   این دو مدل دارای امکانات مشابهی هستند مدل mi04 ساخت آلمان و سفارش ایتالیا و مدل tw06 ساخت آلمان و برای مصرف داخل کشور آلمان طراحی شده است و همچنین این دو مدل در جزئیات تفاوت دارند.مثلا مدل sms68mi04 گزینه ی Home Connect ندارد .
   لینک سایت بوش برای این دو مدل برای مطالعه بیشتر:
   https://www.bosch-home.com/de/produktliste/geschirrspueler/geschirrspueler-freistehend/geschirrspueler-60-cm-freistehend/SMS68TW06E
   https://www.bosch-home.at/produktliste/SMS68MI04E

   پاسخ
 4. بهرام
  بهرام گفته:

  سلام خسته نباشید. مدل sms68mw06e ایا برنامه نیم شور داره؟ و فرق این مدل با sms68mi04e چی هستش؟ اگه ممکنه کلا مدلایی که از سری ۶ برنامه نیم شور دارن رو بفرمایید؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   مدل sms68mw06e سری شش و ۸ برنامه رنگ سفید و ساخت آلمان و سفارش اروپا و بدون زئولیت و برنامه نیم شور است.
   مدل sms68mi04e سری شش و ۸ برنامه رنگ استیل و ساخت آلمان و سفارش اروپا و دارای زئولیت و برنامه نیم شور ست.

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   این مدل اصل می باشد و در سایت بوش موجود است. این مدل در فروشگاه ما موجود نیست و قیمت دقیق آن مشخص نیست.
   لینک سایت بوش:
   https://www.bosch-home.co.uk/product-list/dishwashers/freestanding-dishwashers/freestanding-dishwashers-with-60cm-width/SMS67MW00G

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   بله این مدل اصل می باشد . در کل ظرفشویی های بوش خیلی با کیفیت هستند.
   لینک سایت بوش:
   https://www.bosch-home.com/ae/supportdetail/product/SMS67MI01B/50

   پاسخ
 5. فخار
  فخار گفته:

  سلام میشه ماشین ظرفشویی از سری ۶ استیل بهم معرفی کنین که حالت نیمه شوی داشته باشه ۱۴ نفره باشه زئولیت و هوم کانکت برام مهم نیس

  پاسخ
 6. Panahi
  Panahi گفته:

  سلام ممنون میشم راهنمایی بفرمایین میخواستم سری ۴ مدل sms46NI10M/06 رو بگیرم ولی شک داشتم. فروشنده گفتن خشک کن داره که لک نمونه ولی اینجا خوندم انگار نداره درسته؟؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   این مدل اصل شرکت بوش و بسیار باکیفیت است و در کل در ظرف شویی های بوش اصلی لک بر روی ظرف ها نمی ماند.
   این مدل زئولیت(خشک کن) ندارد.

   پاسخ
   • Panahi
    Panahi گفته:

    ممنونم از پاسخگوییتون. بنطرتون مدلی بهتر از این مدلی که گفتم چیه(sms46NI10M/06) که تفاوت قیمتش زیادم نباشه. و خشک کن هم داشته باشه.الزامم نیست لمسی باشه؟؟

    پاسخ
    • admin
     admin گفته:

     اگر دنبال مدلی هستید که خشک کن (زئولیت) داشته باشد باید از بین سری های ۶ و ۸ انتخاب کنید.
     مانند مدلهای sms68mi04e یا sms88ti36e

     پاسخ
   • فریده
    فریده گفته:

    سلام لطفا شماره تماس بدین برای قیمت گرفتن و راهنمایی خرید ممنون میشم

    پاسخ
    • admin
     admin گفته:

     سلام
     شماره همکارانمان در واحد مشاوره و فروش در بالای صفحه درج شده است.
     ۰۹۱۸۵۲۱۳۹۰۷-۰۸۷۳۴۲۴۳۸۱۳

     پاسخ
 7. مريم
  مريم گفته:

  سلام من يه ماشين ايستاده سيلور زءوليت دار و داراي برنامه هاف لود و صفحه لمسي ميخوام با كيفيت خوب
  Home connet برام مهم نيست نداشته باشه
  Vario speed و intensive zone داشته باشه
  ميشه راهنمايي كنيد
  ١٤ نفره باشه

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   مدل سری ۶ مانند sms68mi04e و مدل سری ۸ مانند sms88ti46m یا sms88ti36e را می توانید تهیه فرمایید.

   پاسخ
  • ا امیرحسین شجاعی
   ا امیرحسین شجاعی گفته:

   شما سری هشت سری ششتو sms68tw02eوsms68tw06e رو میتونی خریداری کنی کیفیت بالا هستند و تو میتونی سری ۴خریداری کنی ولی اینا متمئن ترن ولی من به اینها اطمینان ندارم و مطمئن نیستم امکاناتی که شما میخواهید داشته باشه اگر این مدلها رو خریداری کردید و ایده آل شما نبود به گردنه من نبینید من فقط خواستم کمکی کرده باشم پس شما به نمایندگی مراجعه کنید و اطلاعات را از آنها بپرسید به نظر من البته به نظر نمایندگی نه به نظر من سری تازه اینو میگم من خودم همین مدل رو دارم و مدلی که دارم یعنی مدلهsms68tw06e چون دارم میدونم که هر چیز که شما گفتید دارد و تازه مدلهای شتشوی دیگری هم دارد

   پاسخ
    • admin
     admin گفته:

     سلام
     برای موجودی روز و قیمت محصولات با همکارانمان در بخش فروش تماس بگیرید.

     پاسخ
   • فریده
    فریده گفته:

    سلام وقتتون بخیر میخواستم ببینم که ماشین ظرفشویی مدل ,SMS69T28EU/82, اصل هست یانه ؟؟؟وجزو سری چند بوش هست؟؟؟

    پاسخ
 8. مسعود
  مسعود گفته:

  باسلام و تشکر از تلاش و اطلاعات مفیدتون من سواد درستی ندارم معنی این واژه ها رو درست نفهمیدم اگر ممکنه بهترین ظرفشویی سری۶ رو بهم معرفی کنید خدا خیرتون بده

  پاسخ
   • سجاد
    سجاد گفته:

    سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید بهترین مدل سری ۴ چیه
    و اینکه با توجه به تفاوت قیمت بین سری های مختلف کدوم سری رو پیشنهاد میکنید ممنون

    پاسخ
    • admin
     admin گفته:

     سلام
     مدل sms46mw01de یا مدلهایی که به حرف انگلیسی e ختم میشوند با کیفیت هستند.
     در کل تمام مدلهای بوش با کیفیت هستند و تنها تفاوت آنها در برنامه ها و سفارش کشورهای مختلف می باشد.
     انتخاب نوع سری بستگی به نیاز و بودجه مشتری دارد.

     پاسخ
 9. وحید
  وحید گفته:

  ببخشید میشه بهترین مدل با پسوند e,d سری ۶و۸ ظرفشوئی بوش رو لطف کنیدبگید البته مدلای زولئیت دار رو بفرمائید .ممنون که وقت میزارید

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   در حال حاظر سری ۶ و ۸ فقط e داریم. مانند sms68tw06e , sms88ti36e , sms68mw05e, اینا زئولیت دار و ساخت المان هستند.
   مدل d یک مدل سری ۴ موجود هست به نام sms46mw01d ولی زئولیت ندارد.

   پاسخ
    • admin
     admin گفته:

     سلام
     مدل sms68tw05e در سایت بوش موجود نیست بلکه مدل sms68mw05e موجود است که تفاوتش با مدل sms68tw06e در این است که زئولیت و وای فای ندارد.
     مدل sms68tw06e کاملترین ظرف شویی سری ۶ بوش است.

     پاسخ
     • وحدت
      وحدت گفته:

      سلام من یه ظرفشویی استیل از سری ۶ میخوام که زئولیت داشته باشه کدوم مدل میشه؟

    • نازگل
     نازگل گفته:

     سلام، وقتتون بخیر
     من مدل SMS46NW10M رو انتخاب کردم بنظرتون انتخابم صحیحه؟ انتخابم هم از لحاظ بودجه هم برنامه ی شستشوی یک ساعته ای که این مدل داره بود، ممنون میشم راهنمایی کنید.

     پاسخ
     • admin
      admin گفته:

      سلام
      بله این مدل اصلی و دارای کیفیت عالی می باشد.
      https://www.bosch-home.com/ae/productlist/dishwashers/free-standing-dishwashers/dishwashers-with-60cm-width/SMS46NW10M

 10. وحید
  وحید گفته:

  سلام. شما اولین کسی تو همکاراتون هستین که میگن کیفیت ترک و المان متفاوته که بنده بشخصه خودم این موضوع رو بهش پی بردم حتی کیفیت استیل داخل بدنه و کف مونتتاژ با اصل المان متفاوته. دمتونگرم بسیار حرفه ای و دقیق با سطح اگاهی بالا و همچنین با حوصله هستید. موفق و پیروز باشید

  پاسخ
 11. ف معظم
  ف معظم گفته:

  ۱_ میگن ظرف شویی بوش چند ساله در المان تولید نداره وفقط در چین و ترکیه تولید میشه و اونی که میگن تولید المان ه در چین ساخته میشه ؟
  ۲_جنس صفحه کف ماشین ظرفشویی بوش ترک و المان تفاوت ش چیه شنیدم المان استیل ه و ترک پلاستیکی ه ؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام دوست عزیز
   باید خدمتتان عرض کنیم که ظرف شویی اصلی یوش در آلمان و دیگر و کشورهای اروپایی مثل لهستان و ترکیه ساخته می شوند و اصلا مونتاژ چین ندارد.
   جنس صفحه کف تمام آنها استیل ضد زنگ می باشد.
   آنهایی که ادعا میکنند مونتاژ چین است صد در صد تقلبی هستند و ظرف شویی های درجه سه چینی رو برچسب گذاری کرده اند و به اسم بوش می فرشند.

   پاسخ
 12. Hossein
  Hossein گفته:

  سلام آیا آپشن PerfectDry بر اساس Zeolith (خشک شدن کامل ، حتی روی پلاستیک ها) در سری ۴ مدل SMS46IW01D وجود دارد؟

  پاسخ
 13. احسان
  احسان گفته:

  با سلام
  در صورت امکان بفرمائید بهترین مدل سری ۶ کدومه البته بدون زئولیت باشه

  پاسخ
 14. Mehdi
  Mehdi گفته:

  سلام ادمین عزیز می خواستم بدونم ماشین ظرفشویی سری ۶ مدل sms67mw01b کیفیتش تو سری ۶ ها چطوره؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   این مدل در کل ظرف شویی اصل و با کیفیتی است ولی ظرف شویی هایی که آخر نام مدل آنها حرف انگلیسی E و D (سفارش)می باشد با کیفیت تر از مدلهایی است که آخر نام مدل آنها M و B است.

   پاسخ
 15. سعید
  سعید گفته:

  سلام و وقت بخیر
  ۱- آیا فرق خاصی بین مدل های سفارش ترکیه،اروپا،خاورمیانه وجود داره؟
  ۲- فرق بین sms88ti02 با sms68ti02 میشه بگید چیه؟
  ۳- در محدوده ۱۲ تا ۱۵ میلیون کدوم مدل ظرفشویی بوش و بر اساس آپشن ها و ارزش خرید پیشنهاد میدید؟

  خیلی ممنون

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   ظرف شویی های بوش سفارش اروپا و خود آلمان با کیفیت از ظرف شویی های سفارش ترکیه و خاورمیانه هستند.
   مدل sms88ti02 سری هشت و هشت برنامه و سفارش خاورمیانه و مدل sms68ti02 سری شش و هشت برنامه و سفارش اروپاست.
   برای استعلام از موجودی و قیمت روز با همکارانمان در واحد مشاوره و فروش تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   حرف (i) در نام مدل ظرف شویی بوش ، نشانه ی رنگ نقره ای و حرف (w) نشانه ی رنگ سفید است.

   پاسخ
 16. افشین
  افشین گفته:

  سلام فرق T , E در آخر مدل SMS88TI103T/E چیه؟ و همچنین در همین مدل ۰۱ و ۰۲ و ۰۳ چه فرقی با هم دارن؟ اصلا این مدل اصله؟ ممنون

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   شما نام مدل را اشتباه نوشته اید. نام درست این مدل sms88ti03t یا sms88ti03e می باشد.
   حرف آخر موجود در نام مدل ظرف شویی های بوش مربوط به کشوری است که ظرف شویی برای آن کشور تولید شده است.
   مثلا حر t یعنی سفارش ترکیه
   حرف e سفارش اروپا
   حرف d مصرف داخلی خود کشور آلمان
   حرف b , m برای سفارش خاورمیانه ست.

   پاسخ
 17. کاوه
  کاوه گفته:

  سلام
  لطفا امکانش هست راهنمای حروف و اعداد بکار رفته در مدل های ظرفشویی بوش رو قرار بدین
  همونجور که این راهنما رو برای لباسشویی گذاشتین اما برای ظرفشویی نگذاشتین
  ممنون

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   معنی half load یا نیم شور یا نصفه شور در ماشین ظرف شویی:
   نیم شور یا half load یک برنامه در ظرف شویی است: کاربرد این برنامه زمانیست که مقدار ظروف برای شستشو زیاد نمی باشند، می توان از نیمی از ظرفیت دستگاه (سبد بالا یا سبد پایین) استفاده نمود که باعث کاهش مصرف آب و انرژی و زمان شستشو می گردد.

   پاسخ
 18. شهلا
  شهلا گفته:

  سلام من میخام ظرفشویی بوش سری ۶ و بخرم ولی نمیدونم کدام مدلش اوکی تره؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام.
   تمام ظرف شویی های سری ۴ و ۶ و ۸ بوش دارای بهترین کیفیت هستند و از لحاظ کیفیت قطعات با هم برابر هستند تنها تفاوت آنها در برنامه ها و آپشن های آنهاست.
   پس شما با توجه به نیاز و بودجه خود انتخاب کنید.

   پاسخ
  • ا امیرحسین شجاعی
   ا امیرحسین شجاعی گفته:

   توی سری ششم نظرتونه اگر اونه که مدلهsms68tw06e از همه او کی تره

   پاسخ
 19. سیسی
  سیسی گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من میخوام جهاز بخرم نمیدونم سری ۴ بگیرم ۶ بگیرم یا ۸ ؟
  تفاوت های برنامه ایه زیادی بینشون هست ؟
  چون قیمتاش باهم خیلی فرق میکنه میخواستم ببینم اگر تفاوت خیلی زیادی باهم ندارن ارزون تره و بگیرم

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام بین سری ۴ و ۶ و ۸ تفاوت در برنامه ها و طراحی آنهاست . مثلا سری شش و هشت صفحه نمایش آن لمسیه و سری چهار دکمه ای. در بین سری ۶ و ۸ بعضی مدلها زئولیت دار (خشک کن) و نیم شور موجوده که در سری چهار موجود نیست.

   پاسخ
   • Nadi
    Nadi گفته:

    عذر میخوام یعنی سری ۴ و سایر ظرفشویی های دیگر برند ها،که زیولیت ندارن ظرف هارو خشک نمیکنن؟
    زئولیت چه مزیتی ایجاد میکند

    پاسخ
    • admin
     admin گفته:

     ظرف شویی های بوش که زئولیت دارند ظرفها را کاملا خشک می کنند. ولی سایر مدلها روی ظرف ها رطوبت و نم باقی می ماند.

     پاسخ
 20. حسین لک
  حسین لک گفته:

  سلام وقت بخیر دارم یک ماشین ظرفشویی بوش ۱۴ نفره میخرم
  ولی نمی دونم سری چند هستش .
  ولی این حالت شستشوی نصفه ظروف رو داره

  ایا همین ویژگی میتونه دلیل بر سری هشت بودن دستگاه باشه ؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام لطفا عکس و مدل مورد نظرتون رو در تلگرام به شماره ۰۹۱۸۵۲۱۳۹۰۷ ارسال فرمایید تا بررسی کنیم.

   پاسخ
   • Ati
    Ati گفته:

    سلام
    من ظرفشویی بوش سری ۶ مدل sms67mi01b/34 گرفتم و موقع خرید فروشنده گفتن بخاطر زئولیت دوسه تومن بیشتر هزینه نکنم چون خیلی تفاوتی نداره و بعد از یکسال دیگه زئولیت کار نمیکنه
    بنظرتون انتخاب اشتباهی کردم و آیا نباید به حرف فروشنده گوش میکردم ؟

    پاسخ
    • admin
     admin گفته:

     سلام
     زئولیت بعد یه سال خراب نمیشه.
     فایده ش هم اینه که بعد اتمام کار نم و رطوبت روی ظروف باقی نمیمونه.
     فقط یکم زمان اتمام کار ظرف شویی طولانی میشه.

     پاسخ
    • admin
     admin گفته:

     سلام
     در بعضی مدلای سری چهار برنامه pre wash موجود و در بعضی دیگر موجود نیست.

     پاسخ
  • سید زارع
   سید زارع گفته:

   سلام
   وقت بخیر
   می خواستم یه ظرفشویی بگیرم به نظر شما کدوم یکی از دو مدل زیر بهتره و فرقشون در چی است و ساخت کدام کشور است
   Sms88to02
   Sms45ii02
   با تشکر از پاسخگویی بسیار خوبتون.

   پاسخ
   • admin
    admin گفته:

    سلام
    احتمالا نام مدلها را اشتباهی نوشته اید چون هیچ کدام در سایت بوش موجود نیستند.

    پاسخ
   • Elza
    Elza گفته:

    سلام.وقتتون بخیر.
    مدل۵۸m88TR/44،از مدلای قدیمی بوش،کیفیتش چطوره؟اصلا سری ۵ خوب هست؟در حال حاضر ۱۶ تومن می ارزه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

    پاسخ
    • admin
     admin گفته:

     سلام
     این سری ها در فروشگاه موجود نیست و اطلاعی از کیفیت آنها نداریم. ولی در کل ظرف شویی بوش دارای کیفیت قابل قبولی هستند.
     لینک سایت بوش برای این محصول:
     https://www.bosch-home.com.tr/urun-listesi/SMS58M88TR

     پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *