آشنایی با سطوح مصرف انرژی در کولرگازی

احتمالاً هیچ اختراع مدرنی برای زندگی راحت ضروری تر از تهویه مطبوع نیست. امروزه دستگاه‌های تهویه مطبوع – از واحدهای اسپیلت دیواری گرفته تا سیستم‌های مرکزی – نسبت به قبل دارای مصرف انرژی کارآمدتر و مقرون به صرفه‌تر هستند، بنابراین راهکارهای پیشنهادی می توان میزان مصرف انرژی را حتی از قبل پایین تر آورد.

در جامعه معاصر، سیستم‌های تهویه مطبوع بسیار مهم هستند که دمای سوزان تابستان را تعدیل می کنند و فضای داخلی راحت و دلپذیری را ایجاد می‌کنند. با این حال، راحتی هزینه دارد – به ویژه در مصرف انرژی الکتریکی. رابطه بین تهویه مطبوع و انرژی الکتریکی یک تعامل پیچیده از پیشرفت های تکنولوژیکی، نگرانی های زیست محیطی، اقدامات بهره وری انرژی، و پیگیری راه حل های پایدار است.

چه عواملی بر مصرف برق کولرگازی تأثیر می گذارد؟

به طور کلی، میزان انرژی مورد نیاز برای راه اندازی یک کولر گازی به آب و هوا، ساختمان شما، ترجیحات راحتی شما و خود تجهیزات بستگی دارد.

آب و هوای محلی: آب و هوای گرمتر به معنای مصرف انرژی بیشتر برای خنک کردن محیط است. رطوبت بالا نیز می تواند نقش داشته باشد. منطقه آب و هوایی خود را در نقشه IECC 2021 یا در وب سایت IECC جستجو کنید.

اندازه خانه: خانه های بزرگتر معمولا انرژی بیشتری برای گرمایش و سرمایش مصرف می کنند.

چیدمان خانه: زیرزمین ها در کل به خنک کننده زیادی نیاز ندارند. ساختمان های آپارتمانی شکل کارآمدتر از املاک ویلایی هستند.

میزان عایق بندی خانه: عایق بهتر و نشت هوا کمتر به صرفه جویی در انرژی کمک می کند.

تهویه مطبوع موجود: نشتی در لوله ها و کانال ها می توانند هزینه های انرژی شما را افزایش دهند.

تنظیم ترموستات: هر درجه ای که ترموستات خود را پایین بیارید ۳ درصد انرژی بیشتری مصرف می کند.

رتبه بندی راندمان: AC یا پمپ حرارتی با رتبه بازده بالاتر می تواند مصرف انرژی شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. رطوبت می تواند همه چیز را پیچیده کند، اما رتبه بندی ها هنوز مهم هستند.

پیمانکار شما: نصب نامرتب می تواند اتلاف انرژی شما را افزایش دهد (و همچنین باعث ایجاد مشکلات راحتی شود).

تکنولوژی اینورتر: فناوری اینورتر در کولرگازی میتواند تا حد زیادی مصرف انرژی را پایین بیاورد.

ویژگیهای کولرگازی کم مصرف

۱- توجه به برچسب انرژی گولرگازی

 یکی از مهم ترین کارها برای خرید کولر گازی خوب و باکیفیت بررسی دقیق برچسب رده انرژی کولر گازی می باشد، با این کار اطلاعات مفیدی از میزان مصرف انرزی را به دست می آورید، با بررسی برچسب انرژی کولر گازی  می توانید به صورت دقیق میزان برق مصرفی کولر را محاسبه کنید و بر اساس آن برنامه ریزی درستی برای حقوق پایان ماه تان داشته باشید.

۲- فناوری اینورتر

کولرهای گازی اینورتر در حقیقیت نسل سوم کولرهای گازی به شمار می‌روند. کمپرسورهای کولر گازی را می‌توان از نظر نوع کارکرد به دو مدل دور ثابت و دور متغیر که همان اینورتر است تقسیم کرد. در کمپرسورهای دور ثابت تنظیم دما با خاموش و روشن شدن کمپرسور انجام می‌گیرد که این کار در واقع باعث وارد شدن شوک به شبکه برق می‌شود.

در تکنولوژی اینورتر موجود در تعدادی از کولرگازیها، کمپرسور هرگز خاموش نخواهد داشت. بلکه کولر هنگام رسیدن به دمای مورد نظر کاربر خاموش نمی شود بلکه با دور بسیار کم و آهسته عمل می‌کند و با این قابلیت خود در مصرف برق بسیار صرفه جویی خواهد شد. همچنین باید گفت که در زمان دور سریع دستگاه کمپرسور بدون کوچکترین فشار به برق و یا ایجاد اصطکاک شروع به فعالیت می کند بنابراین عمر قطعات موجود در دستگاه هم افزایش پیدا خواهد کرد.

۳- ظرفیت کولرگازی

کولرگازی در ظرفیتهای مختلفی تولید شده که هر اندازه ظرفیت بالاتر باشد دستگاه توان خنک کنندگی بیشتری دارد پس محیط بزرگتری نیز خنک می کند. حتما به مساحت خانه یا اداره خود توجه کنید و ظرفیت مناسب آنرا خریداری کنید. مثلا مساحت خانه شما اگر ۴۰ متر مربع است خرید کولرگازی ۱۲ هزار مناسب آن نمی باشد. کولر برای خنک کنندگی این محیط باید به طور مرتب کار کند که هم توانایی خنک سازی آنرا ندارد هم مصرف برق سر به فلک می رسد. سرعکس این حالت هم صادق است، شما نباید برای مساحت های کم کولر با ظرفیت بالا را خریداری کنید.

۴- توجه به آب و هوا منطقه

کولرهای گازی دارای سه کلاس آب و هوایی (T1) مناطق معتدل و مرطوب، سردسیری(T2) و گرمسیری (T3) هستند. هرکدام از آن ها برای نصب شدن در یک منطقه مناسب هستند. شاخص T میزان تحمل دمایی کمپرسور را مشخص می کند.

در مناطق بسیار گرم از کولر گازی با کمپرسور T3 استفاده و مناطق سردسیر هم میتوان از T1 استفاده شود هم T3 (ولی بهرحال T3 مناسب همه شرایط و آب و هوایی است). پس کولر T1 نمیتواند راندمان مناسبی در آب و هوای گرم و خشک داشته باشد و احتمال خرابی آن بسیار بالا است.

اقدامات صنعت و تکنولوژی برای کاهش مصرف انرژی در کولرگازی

یکی از پیشرفت‌های قابل توجه در کاهش مصرف انرژی سیستم‌های تهویه مطبوع، شامل پیشرفت فناوری‌های کارآمد انرژی است. سیستم های تهویه مطبوع سنتی می توانند انرژی زیادی مصرف کنند و به افزایش  مبلغ  قبض برق و افزایش انتشار کربن منجر می شود.

محققان و مهندسان بر روی نوآوری هایی مانند فناوری اینورتر، کمپرسورهای با سرعت متغیر و ترموستات های هوشمند برای رفع این نگرانی ها کار کرده اند. به عنوان مثال، فناوری اینورتر به تهویه مطبوع اجازه می دهد تا ظرفیت خنک کننده خود را با توجه به نیازهای خنک کننده واقعی تنظیم کند، در نتیجه اتلاف انرژی در طول زمان کاهش می یابد.

علاوه بر این، مفهوم تکنیک های خنک کننده غیرفعال مورد توجه قرار گرفته است. با استفاده از طراحی معماری، عایق بندی، تهویه طبیعی و استراتژی های سایه، ساختمان ها را می توان برای به حداقل رساندن افزایش گرما و کاهش نیاز به تهویه مطبوع طراحی و ساخت. این رویکرد مصرف انرژی الکتریکی را کاهش می‌دهد و شیوه‌های ساختمانی پایدار و رابطه هماهنگ‌تر با محیط را ترویج می‌کند.

همچنین ادغام پنل های خورشیدی با واحدهای تهویه مطبوع، باعث این می شود که مصرف انرژی کاهش یابد و از خودکفایی و استحکام انرژی پشتیبانی می کند. رابطه بین تهویه مطبوع و مصرف انرژی الکتریکی یک رابطه چندوجهی است. از آنجایی که تقاضا برای سرمایش به دلیل گرم شدن زمین و شهرنشینی در حال افزایش است، یافتن راه حل های پایدار ضروری می شود.

نوآوری های تکنولوژیکی، ملاحظات طراحی معماری، ادغام انرژی های تجدیدپذیر، و مداخلات سیاستی، همگی چشم انداز آینده مصرف انرژی الکتریکی تهویه مطبوع را شکل می دهند. ایجاد تعادل بین راحتی، کارایی و تأثیرات محیطی، کلید تضمین آینده ای خنک تر بدون گرم شدن بیش از حد سیاره ما است.

سخن آخر

سیستم های تهویه مطبوع پیچیده تر و کارآمدتر از همیشه هستند. آنها در طیف وسیعی از سبک ها و اندازه ها هستند که مناسب هر شرایط زندگی هستند، و پیدا کردن بهترین تهویه مطبوع برای خانه شما را آسان می کند. آنها همچنین – به معنای واقعی کلمه – یک نفس تازه در یک روز گرم و سرد هستند، بنابراین مطمئن باشید اکنون می توانید بهترین را بافروشگاه بانه۹۰ انتخاب کنید.

اگر دنبال خرید کولرگازی اصلی و با کیفیت میباشد که دارای امکانات روز باشد مجموعه مدلهایی فروشگاه بانه۹۰ را با توجه به ظرفیت میتوانند در لیست خرید شما باشد و با خرید هر کدام قطعا از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد. برای مشاوره بیشتر و اطلاع از قیمت دقیق میتوانید در واتس اپ یا از طریق تماس از راهنمایی همکاران ما بهره مند شوید. در ضمن برای دیدن قیمت یخچال، قیمت لباسشویی، قیمت مایکروویو، قیمت ظرفشویی و سایر لوازم خانگی اصلی از برندهای معتبر خارجی از وب سایت ما دیدن فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *