تلویزیونهای QLED و NEO QLED و QD-OLED سامسونگ در سال ۲۰۲۴

انتظار می‌رود سامسونگ تلویزیون‌های ۲۰۲۴ خود را در نمایشگاه CES در اوایل ژانویه ۲۰۲۴ عرضه کند، اما جزئیات بسیاری از مدل‌ها قبلاً به لطف مستندات قانونی رسمی در کره فاش شده است. مدل های ارائه شده شامل نسل بعدی تلویزیون QD-OLED ممتاز، تلویزیون سامسونگ S95D، و جانشین تلویزیون سامسونگ S90C در تصویر زیر، تلویزیون سامسونگ S90D است.

این جزئیات توسط DisplaySpecifications شناسایی شد که گزارش می دهد پرچمدار S95D در سه اندازه در ایالات متحده و اروپا عرضه می شود: ۵۵، ۶۵ و ۷۷ اینچ. جزئیات دیگر هنوز مشخص نشده است. اما ما انتظار داریم قیمتی مشابه با محدوده فعلی تلویزیون S95C، صفحه نمایش فوق العاده روشن، نرخ نوسازی ۱۴۴ هرتز و چهار پورت HDMI 2.1 داشته باشیم. تلویزیون S90D با سایزهای ۵۵، ۶۵ و ۷۷ اینچی نیز فهرست شده است.

تلویزیونهای سامسونگ در سال ۲۰۲۴: QLED و Neo QLED

علاوه بر تلویزیون‌های S95D و S90D QD-OLED، سامسونگ چندین تلویزیون Neo QLED را نیز با مدل‌های ۴K و ۸K ارائه کرده است. در لیست تلویزیونهای ۲۰۲۴ سامسونگ تلویزیون QN85D، تلویزیون QN90D و تلویزیون QN95D نیز وجود دارد که انتظار می‌رود همه آنها دارای پنل‌های ۴K VA با نور پس‌زمینه mini-LED و نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز باشند. به گفته ناظران سامسونگ، انتظار می رود این تلویزیون ها در انواع ۵۵ اینچی، ۶۵ اینچی، ۷۵ اینچی و ۸۵ اینچی در دسترس باشند و یک نسخه ۹۸ اینچی نیز بسیار محتمل است. طیف ۲۰۲۴ شامل تلویزیون ۸K QN800D نیز می شود که در اندازه های ۶۵، ۷۵ و ۸۵ اینچی عرضه خواهد شد.

این تمام ماجرا نیست. همان گزارش می گوید که سه طیف جدید تلویزیون QLED نیز وجود خواهد داشت، تلویزیون Q70D، تلویزیون Q75D و تلویزیون Q80D، در اندازه های بین ۵۵ تا ۸۵ اینچ. Q80D همچنین در دو نسخه ۸۵ و ۹۸ اینچی عرضه خواهد شد.

تلویزیون‌های کریستالی UHD 4K DU8000 و DU8500 نیز در اندازه‌های ۴۳ تا ۷۵ اینچ خواهند بود. انتظار می‌رود این تلویزیون‌ها تلویزیون‌های IPS یا VA LCD با نور پس‌زمینه EDGE باشند و مانند محدوده فعلی UHD کریستالی، قیمت نسبتا پایینی داشته باشند.

منبع: techradar

مطالب جذاب دیگر:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *