تلویزیون QLED یا NEO QLED؟ کدام به صرفه است؟

تلویزیون Neo QLED را در سال ۲۰۲۱ سامسونگ برای اولین بار به جهانیان معرفی کرد، هنوز هم در مواردی در دست بررسی بوده و طبق هر کالای جدیدی که تولید می شود می‌تواند در تولیدات اولیه کاستی هایی هم داشته باشد اما این کاستی ها در برابر این همه قابلیت عالی و نوین خیلی چشم گیر نبوده و در حدی که کسی را از خرید آن پشیمان کند نخواهد بود.

نئو کیولد در تلویزیون سامسونگ چیست؟

نئو کیولد Neo QLED در واقع همان تلویزیون کیولد می باشد با تفاوت نوردهی. در تلویزیون کیولد نور از طریق LED پس زمینه به سطح کار تابانده می شود اما در تلویزیون NEO QLED نور از طریق هزاران Mini LED که وجود دارند به سطح کار تابانده می شود و تصویری که به وجود می آورد دارای کنتراستی به مراتب بالاتر و دقت رنگ خارق العاده می باشد.

در تلویزیون نئو کیولد سامسونگ Quantum Matrix Technology به معنی کنتراست دقیق یا در واقع فوق دقیق که کوچکترین جزئیات را در تصویر به نمایش می گذارد استفاده شده است و با نوردهی دقیقی که ایجاد می کند باعث شده نمایش رنگ مشکی به صورت عمیق به کمک Mini LED امکان‌پذیر شود و همچنین تصاویر روشن درخشان تر ظهور کنند.

تلویزیون نئو کیولد همان کیولد می باشد با یک درجه پیشرفت نزدیک به اولد. می توان گفت پلی است میان اولد و کیولد که سامسونگ این پل را از طریق تکنولوژی نئو کیولد به این صنعت اضافه کرده است. وجود کنتراست عمیق رنگ مشکی در نئو کیولد تصویر سیاه را به اعماق غارها می برد و درخشانی نور در ته این غار شما را به وجد خواهد آورد.

در تصویری که در تلویزیون نئو کیولد سامسونگ مشاهده می کنید کنتراست دقیق از رنگ ها را با دامنه HDR در کنار ذرات کوانتوم با هزاران Mini LED و تصویری که خلق می کند، تصویری نزدیک به واقعیت می باشد به نحوی که وقتی به یک تصویر در اعماق دریا خیره می شوید حس می کنید در یک آکواریم حبس شده اید و این یعنی اوج لذت از دیدن یک صحنه واقعی.

دیزاین خاص و چشمگیر تلویزیون Neo Qled سامسونگ

وقتی در نگاه اول تلویزیون نئو کیولد سامسونگ را مشاهده می کنید مجذوب ظاهر بی نظیر آن شده و قبل از اینکه در مورد مشخصات آن بپرسید قطعاً جذب طراحی خاص این مدل می شوید. نبود فریم در این مدل شما با را با یک اثر هنری روبرو می کند به نحوی که اگر به تماشای برنامه ای بنشینید تمام تمرکز شما فقط معطوف صفحه نمایش خواهد بود.

پشت تلویزیون کاملاً صاف کار شده است با یک جعبه نازک برای قرارگیری محل پورت ها که از شلوغی در اطراف تلویزیون جلوگیری می کند و این امکان را به شما می دهد به راحتی تلویزیون را به دیوار وصل کرده و فاصله چشمگیری با دیوار را حس نکنید و از دور که به آن نگاه کنید فقط یک تابلو هنری ببینید.

پایه های این محصول در وسط قرار داده شده است که این پایه ها به شکل مستطیل های متفاوت بوده و توانسته به راحتی تلویزیونی با این عظمت را بر روی خود قرار دهد. در این حالت شما می توانید از هر سایزی از تلویزیون استفاده کنید و نیازی به تهیه میز بزرگ اندازه نمایشگر ندارید.

آیا خرید تلویزیون نئوکیولد سامسونگ به صرفه است؟

سامسونگ تلویزیون نئوکیولد خود را با دو ویژگی اصلی که با تلویزیون کیولد متفاوت است عرضه بازار کرد. این دو ویژگی عبارتند از استفاده از پردازنده نئو کوانتوم و استفاده از Mini LED به جای LED. به عبارتی دیگر تلویزیون های نئوکیولد سامسونگ دقیقا همان تلویزیونهای کیولد سامسونگ هستند که دو ویژگی فوق به آنها اضافه شده است. اگر بگوییم که این دو ویژگی در ارتقاء کیفیت تصویر تلویزیونهای کیولد سامسونگ تاثیر نداشته، اشتباه است. اما واقعیت این است که کیفیت تصویر تلویزیون کیولد سامسونگ به خودی خود در سطح بالایی قرار دارد و نمی توان آن را نادیده گرفت. از طرفی فناوریهای به کار رفته در تلویزیونهای نئوکیولد سامسونگ موجب افزایش کیفیت تصویر و نیز افزایش چشمگیر قیمت آنها شده است.

اگر به کیفیت تصویر تلویزیون و نیز فناوریهای مدرن بیش از اندازه اهمیت می دهید و قیمت تلویزیون برایتان اهمیتی ندارد، پیشنهاد می کنیم از تلویزیون نئوکیولد سامسونگ لذت ببرید. اما اگر به یک تصویر خوب و درگاههای ارتباطی به روز و مکفی بسنده می کنید، تلویزیونهای کیولد سامسونگ گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهند بود. خاصه این که در میان تلویزیونهای کیولد سامسونگ، چند گزینه اقتصادی یافت می شود.

مطالب جذاب دیگر:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *