معرفی امکانات موجود در ماشین های ظرفشویی سامسونگ تا سال2019

شرکت سامسونگ وسایل خانگی زیادی  را هر ساله روانه بازار می کند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی، فناوری های جدیدی در ماشین های ظرف شویی و به صورت کلی وسایل خانگی قرار می گیرد. سامسونگ به صورتی کاملا رقابتی با شرکت های دیگر و به خصوص شرکت ال جی، محصولات با کیفیتی را روانه بازار می کند تا هم فناوری های جدید را در اختیار کاربران قرار دهد و هم سهمی از بازار فروش را به خود اختصاص داده باشد. امکانات موجود در ماشین های ظرفشویی سامسونگ تا سال 2019 را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

موتور شستشوی ماشین های ظرف شویی سامسونگ

سامسونگ در ماشین های ظرفشویی از دونوع موتور استفاده می کند. موتور روتاری  به صورت معمول در بیشتر ماشین های ظرفشویی استفاده می شود اما موتور اینورتر دیجیتال هم در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ موجود می باشد. سامسونگ مصرف انرژی بسیار کم و صدای پایین را برای این موتور شستشو لحاظ کرده است. در ماشین ظرفشویی چون چرخش موتور سبک تر انجام می شود و بازوی شستشو  وزن کمی دارد، موتور شستشو استهلاک کمتری خواهد داشت.

ویژگی خشک کردن ظرف ها  به روش سامسونگ Condensation Drying

قسمت خشک کردن ظرف ها از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه بعد از فرآیند شستشو چه با ماشین ظرفشویی و چه با شستشوی دستی، ظرف ها بایستی خشک شوند تا آثاری از لکه روی آن ها باقی نماند. در ماشین ظرف شویی سامسونگ خشک کردن ظرف ها با استفاده از نشست بخار بر روی سطوح سرد بدنه و تبدیل بخار به مایع و در نهایت خروج آب از ماشین ظرفشویی انجام می شود که به آن Condensation Dry گفته می شود.

ویژگی StormWash موجود در ماشین های ظرفشویی سامسونگ

در ماشین ظرف شویی از پره هایی برای پاشیدن آب روی ظرف ها استفاده می شود. در ماشین ظرفشویی سامسونگ از دو پره که روی آن منافذی برای خروج آب و پاشیدن آب روی ظرف ها وجود دارد. این پره ها روی بازوی شستشو قرار گرفته اند. شرکت سامسونگ در بعضی ازماشین های ظرفشویی خود عملکرد پاشیدن آب را تقویت کرده و علاوه بر این پره ها از خروجی دیگری که آب را با سرعت و فشار بیشتر خارج می کند استفاده کرده است که به آن StormWash می گویند. نمونه ای از این عملکرد را در تصویر زیر آورده ایم:

عملکرد StormWash در ماشین های ظرفشویی سامسونگ

ویژگی باز شدن درب به صورت اتوماتیکAuto Release Door

 در بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ ویژگی جالبی به نام Auto Release Door وجود دارد. این ویژگی کارایی زیادی درعملکرد سیستم شستشو دارد. در ماشین ظرفشویی بعد از اتمام فرایند شستشو درب آن به صورت اتوماتیک باز شده و میزان رطوبت و بخار داخل ماشین ظرفشویی خارج می شود. در اینگونه موارد از بوی رطوبت داخل ماشین ظرفشویی جلوگیری شده و از انرژی مصرفی  در فرایند خشک کردن برای ظرف ها جلوگیری به عمل می آید. باز شدن درب در ماشین های ظرفشویی سامسونگ به صورت زیر است:

باز شدن درب در ماشین ظرفشویی سامسونگ ( البته در بعضی از مدل ها)

ویژگی پاشیدن دیواره ای آب روی ظرف ها Water Wall Cleaninig Technology

شرکت سامسونگ  در تمامی بخش های تولید ماشین ظرفشویی ویژگی های مختص و مخصوص به خود را قرار داده است. سامسونگ برای شستشوی بهینه ظرف ها و خیس خوردن سریع ظروف از سیستم شستشوی Water Wall استفاده می کند. در این سیستم شستشو از یک پره شستشو که جهت حرکت آن بالا و پایین می باشد و روی آن سوراخ هایی برای پاشیدن آب روی ظرف ها وجود دارد استفاده می شود و سیستم شستشوی آن شبیه عملکرد Quad Wash  در ماشین های ظرفشویی ال جی است. ما این ویژگی را در زیر به تصویر کشیده ایم:

پاشیدن فواره ای از طریق 6 نازل پرتاب کننده و پاشیدن آب بر روی دیواره ماشین ظرفشویی سامسونگ

ویژگی  3rd rack with Flex Tray

ظرفشویی های موجود در بازار کشور یا 2 طبقه و یا 3 طبقه هستند. ظرفشویی های 2 طبقه دارای سبدی کوچک برای کارد و چنگال هستند و ظرفشویی های 3 طبقه دارای یک طبقه در بالا هستند که برای کارد و چنگال استفاده می شود. شرکت سامسونگ طبقه سومی را متمایز از سایر تولید کننده ها طراحی کرده است. این طبقه را می توان اصلا از ماشین ظرفشویی خارج کرد یا ارتفاع آن را تغییر داد. شما تصویر آن را می توانید در زیر مشاهده کنید:

ویژگی 3rd Rack With Flex Tray  در ماشین های ظرفشویی سامسونگ

ویژگی Zone Booster درماشین های ظرفشویی سامسونگ

ماشین ظرفشویی سامسونگ هر نوع ظرف با هر میزان کثیفی شستشو داده و پشتیبانی می کند. اول اینکه طبقه ها را می توان تغییر ارتفاع داد و دوم اینکه می توان ظروف را بسته به میزان کثیفی به صورتی انتخابی در ظرفشویی قرار داد. در ماشین ظرفشویی سامسونگ البته در بعضی از مدل ها قسمتی از ماشین ظرفشویی با شدت و فشار آب بیشتری ظرف ها را شستشو می دهد. جدا از پره هایی که بر روی بازوی شستشو قرار دارد از یک خروجی آب دیگر استفاده شده است که پاشیدن آب را با فشار بیشتر روی ظرف ها به جریان می اندازد.

جمع بندی

شرکت های تولید کننده لوازم خانگی از فناوری ها و تکنولوژی های روز دنیا استفاده می کنند تا سهم بیشتری از بازار فروش را در اختیار گرفته و رقابت شدید تری با دیگر رقبا داشته باشند. شرکت سامسونگ در همه زمینه های تولید به صورتی اختصاصی عمل می کند و فناوری های موجود در وسایل تولید کننده خود را متمایز تر از بقیه به بازار فروش ارائه می دهد. سیستم شستشوی StormWash و یا ZoneBoster از ویژگی های منحصر به فرد ماشین های ظرفشویی سامسونگ هستند که ظرف ها را با شدت بیشتری مورد شستشو قرار می دهد. در ماشین های ظرفشویی سامسونگ می تواند با زمان 1 ساعت یک پروسه شستشو را انجام داد. ویژگی موثری دیگری که این ماشین ظرفشویی ها دارند باز شدن درب خودکار ماشین ظرفشویی است که موجب می شود رطوبت داخل ماشین ظرفشویی کاهش پیدا کند و ظرف ها زود تر خشک شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.