امکانات موجود در ماشین های ظرفشویی بوش تا سال 2019

شرکت بوش وسایل خانگی زیادی را روانه بازار کرده است و گفتنی است که وسایل  تولید شده توسط این شرکت آلمانی از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. ماشین های ظرفشویی بوش در رده بالایی از کیفیت و کارایی و دوام برخوردار هستند. شرکت های تولید کننده ماشین ظرفشویی، مدل ها را با ویژگی های جدید وارد بازار می کنند که با گذر زمان این ماشین ظرفشویی ها  از امکانات بیشتری برخوردار می شوند. ما امکانات و ویژگی های ماشین های ظرفشویی بوش تا سال 2019 را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم:

ویژگی Active Water مصرف کم آب و قابلیت ضد نشت آب  درماشین های ظرفشویی بوش

 در ماشین های ظرفشویی بوش از ویژگی Water management  استفاده شده است. در این ویژگی مصرف آب به حداق ممکن می رسد به گونه ای که در کاتالوگ اکثر ماشین های ظرفشویی بوش مصرف آب را 6.5 لیتر در نظر گرفته است. اما دلیل مصرف کم آب ماشین ظرفشویی بوش چی می تواند باشد؟ در ماشین ظرفشویی بوش از بازیابی آب استفاده می شود به گونه ای که در فرایند شستشو آب استفاده شده، تصفیه شده و دوباره وارد چرخه شستشو می شود، با این کار آب کمتری مصرف شده و دوام و طول عمر پمپ آب ماشین ظرفشویی بوش افزایش می یابد. در ماشین های ظرفشویی بوش سیستم ضد نشت آب وجود دارد و در زمان نشت آب، ورودی ماشین ظرفشویی قطع و آب داخل آن نیز خارج می شود و سیستم متوقف می شود. فیلم زیر چگونگی به کارگیری این سیستم را در ماشین ظرفشویی بوش نشان می هد.

ویژگی Eco Silence با موتور شستشوی ECO Silence Drive

 در ماشین ظرفشویی از موتوری برای چرخش بازوی شستشو که پره هایی برای پاشیدن آب روی آن نصب شده است استفاده می شود. موتور شستشوی Eco Silence کمترین میزان صدا را تولید می کند. شما می توانید در هر زمان از شبانه روز، ظرف ها را مورد شستشو قرار دهید.  موتور شستشوی ماشین ظرفشویی بوش مصرف انرژی پایینی دارد به گونه ای که رده مصرف انرژی آن را ++A در نظر گرفته اند.

ویژگی Intensive Zone در ماشین های ظرفشویی بوش

در ماشین ظرفشویی بوش، فرایند شستشو به دوبخش اصلی در داخل دستگاه تقسیم می شود. داخل ماشین ظرفشویی توسط قفسه هایی به 3 طبقه تبدیل می شود که در آن یک طبقه برای ظروف بزرگ اختصاص می یابد و معمولا پایین ترین طبقه است و طبقه ای برای ظروف نازک و شکستنی در نظر گرفته شده است که در وسط قرار می گیرد. یک قفسه در بالا که طبقه سومی به حساب می آید برای کارد وچنگال اختصاص یافته است. عملکرد شستشوی ماشین ظرفشویی بوش به گونه ای است که میزان فشار آب و شستشو برای طبقه پایینی بیشتر و برای طبقه وسط کمتر است با این روش شستشوی بوش، ایمنی ظرف های شکستنی تضمین شده و ظرف های کثیف و بزرگ سریعتر تمیز می شوند.  ظرف ها را می توان به صورت انتخابی در داخل ماشی ظرفشویی بوش قرار داد:

ویژگی Vario Speed درماشین های ظرفشویی بوش

در ماشین ظرفشویی بوش جدا از اینکه برنامه های شستشو را به صورت خودکار و اتوماتیک دارد، به صورت انتخابی و Costum می توان برای آن برنامه انتخاب کرد. برای مثال با استفاده از دکمه Vario Speed می توان فرایند شستشو را سرعت بخشید و در مواقعی که به ظرف ها نیاز است در کمترین زمان ظرف های مورد شستشو را به صورت کاملا خشک شده در اختیار داشت.

ویژگی Buil-in Water Softener در ماشین های ظرفشویی بوش

گاها پیش می آید بعد از فرایند شستشو لکه هایی ناشی از خشک شدن قطرات آب و یا مواد شوینده انحلال نیافته در آب بر روی ظرف ها مشاهده می شود. در ماشین ظرفشویی بوش از سیستمی به نام Water Softener استفاده شده است که در آن مولکول های آب بر اثر حرارت و افزایش آنتروپی مواد شوینده را به صورت کامل در خود حل کرده  و موجب نفوذ بهتر مواد شوینده بر روی کثیفی موجود روی ظرف ها می شود، در نتیجه روی ظرف ها سفیدک مواد شویند از بین می رود و در فرایندی به نام Crystal Dry  یا Zeolite Dry آثار لکه های آب  از روی ظرف ها از بین رفته و ظرف ها کامل خشک می شوند.

سیستم خشک کردن ظرف ها در ماشین های ظرفشویی بوش Zeolite 

در ماشین ظرفشویی بوش از سیستم خشک کردن ظرف ها با استفاده از زئولیت استفاده می شود.. این سیستم مختص شرکت بوش و ماشین های ظرفشویی بوش می باشد. در این سیستم خشک کردن، رطوبت موجود روی ظرف ها توسط ذرات زئولیت جذب شده و به گرما تبدیل می شود و در این فرایند ظرف ها به صورت کامل خشک می شوند. در نتیجه آن از آثار لکه ها بر روی ظرف جلوگیری شده و حتی در این روش خشک کردن، ظروف پلاستیکی که جذب آب بیشتری دارند و دیرتر خشک می شوند، به راحتی و در سریعترین زمان خشک می شوند. سیستم خشک کردن زئولیتی را می توانید در فیلم زیر مشاهده فرمایید:

ویژگی Auto Air درماشین های ظرفشویی بوش

 در ماشین های ظرفشویی بوش بعد از فرایند شستشو، درب ماشین ظرفشویی به صورت اتوماتیک باز شده و موجب می شود هوای تازه وارد ماشین ظرفشویی شده و هوای مرطوب از آن خارج شود. در نتیجه این ویژگی از بوی رطوبت داخل ماشین ظرفشویی جلوگیری می شود. این روش تاثیر زیادی در طول عمر دستگاه و خشک کردن بهتر ظرف ها دارد چراکه لازم نیست بعد از شستشن ظرف ها درب آن را باز کرد. در ماشین های ظرفشویی که این ویژگی را ندارند، رطوبت در داخل ماشین ظرفشویی باقی می ماند. شما می توانید فیلم زیر را که در این رابطه می باشد ، تماشا کنید:

طراحی ماشین ظرفشویی بوش

شرکت بوش ماشین های ظرفشویی را با طراحی های متمایزی روانه بازار فروش می کند. در بعضی از ماشین های ظرفشویی پنل کنترل روی بدنه و بالای درب قرار دارد و در بعضی دیگر روی درب و به صورت مخفی قرار می گیرد به گونه ای که بعد از تنظیم برنامه و بستن درب نمی توان پنل کنترل را مشاهده کرد. ماشین های ظرفشویی بوش در رنگ های نقره ای و سفید موجود می باشندو در بعضی از آنها دستگیره روی در وجود دارد. در تصویر زیر نمونه های طراحی این ظرفشویی ها را می توانید مشاهده کنید:

طراحی ماشین های ظرفشویی بوش – قرارگیری پنل کنترل و دستگیره

نوشته های مرتبط:

معرفی امکانات موجود در ماشین های ظرفشویی سامسونگ تا سال۲۰۱۹

امکانات موجود در ماشین های ظرفشویی ال جی تا سال ۲۰۱۹

جمع بندی

شرکت بوش یک شرکت المانی است که وسایل خانگی زیادی از جمله ماشین ظرفشویی را با امکانات منحصر به فرد تولید کرده است. در ماشین ظرف شویی بوش از سیستم خشک کردن زئولیتی برای خشک کردن ظرف ها استفاده می شود که در ماشین های ظرفشویی تولید شده توسط بقیه شرکت ها دیده نمی شود. در این سیستم، خشک کردن ظرف ها به صورت کامل انجام می شود هر چند بعد از فرایند شستشو درب ماشین ظرفشویی به صورت اتوماتیک تا نصفه باز می شود و این فرایند نیز در خشک کردن ظرف ها تاثیر گذار است. ویژگی Water Dispenser موجب حلالیت بیشتر مواد شوینده در آب شده و از آثار لکه ها بر روی ظرف ها جلوگیری می کند. قابلیت هایی چون فرایند شستشوی نیمه بار که در آن می توان ظرف های کمتری در ماشین ظرفشویی قرار داد، موتور اکو سایلنس کم مصرف با رده انرژی مصرفی ++A، انعطاف پذیری سبد های موجود در ماشین ظرفشویی و صدای کم موتور، در ماشین های ظرفشویی بوش موجود می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.