تشخیص کشور مونتاژ تلویزیونهای ال جی با استفاده از سریال نامبر قسمت تنظیمات

ال جی شرکتی کره ای است که در زمینه تولید لوازم الکتریکی در حال فعالیت است. تلویزیون، یکی از محصولات تولیدی این شرکت است که البته باید گفت اکثر محصولات ال جی در دیگر کشورها مونتاژ می شوند؛ به عبارتی بخش کوچکی از محصولات ال جی در کره جنوبی تولید و مونتاژ می شوند. مابقی در کشورهای دیگر از جمله لهستان، مصر، چین و … که شرکت ال جی در این کشورها دارای نمایندگی است، مونتاژ می شوند. مونتاژ تلویزیونهای ال جی در کشورهای دیگر، از کیفیت تلویزیون نمی کاهد. شاید بتوان گفت تنها تفاوتی که تلویزیونهای مونتاژ کره با تلویزیونهای مونتاژ سایر کشورها دارد، کیفیت اجناس و قطعات باشد که آن هم به نظر نمی آید زیاد به چشم بیاید. زیرا اگر کیفیت اجناس و قطعات در این کشورها پایین می بود، شرکت ال جی به آنها نمایندگی نمی داد.

اما از این بحث که بگذریم، هدف از نوشتن این چکیده، همانگونه که از تیتر آن پیداست، تشخیص کشور مونتاژ تلویزیون ال جی با استفاده از سریال نامبر آن است. برای بسیاری از کاربران مهم است که بدانند تلویزیون مونتاژ کدام کشور است. به همین دلیل ما سعی کردیم در این نوشته با زبانی ساده و اصولی نحوه تشخیص کشور مونتاژ با استفاده از سریال نامبر تلویزیون را بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.

تمام تلویزیونهای الجی دارای برچسب مشخصاتی هستند که هم روی کارتن و هم روی خود تلویزیون (پشت تلویزیون) چسبانده شده است. البته به هنگام خرید باید توجه داشت که (برای اطمینان از اصالت دستگاه) مدل نامبر و سریال نامبر در هر دو برچسب یکسان باشد. سریال نامبر تلویزیون با عبارت S/NO و یا S/N مشخص شده که از یک سری ارقام و حروف تشکیل شده است. با استفاده از این حروف می توان به ماه و سال تولید و همچنین کشور مونتاژ کننده تلویزیون پی برد. برای مثال تصویر سریال نامبر یک تلویزیون ال جی را برای شما رمز گشایی کرده ایم. (قسمتی از حروف سریال نامبر مربوط به مونتاژ و خط مونتاژ محصول در کشور مونتاژ کننده است که نیازی به آنها نیست).

همانگونه که در تصویر فوق مشاهده میکنید کاراکتر اول که “عدد” است مربوط به سال تولید تلویزیون است و دو کاراکتر دوم هم که باز “عدد” هستند مربوط به ماه تولید تلویزیون هستند. در مثال فوق، تلویزیون محصول ماه چهارم سال 2022 میلادی است. کاراکترهای چهارم و پنجم که “حروف” هستند نشانگر کشور مونتاژ کننده هستند که علائم اختصاری آنها هم در تصویر و هم در ذیل قید شده است.

  • عبارت EG نشانگر کشور مصر است
  • عبارتهای RM و MX نشانگر کشور مکزیک هستند
  • عبارتهای MA و WR نشانگر کشور لهستان هستند
  • عبارت IN نشانگر کشور اندونزی است
  • عبارتهای RN و KC نشانگر کشور کره جنوبی هستند
  • عبارت RA نشانگر کشور روسیه است
  • عبارت ND نشانگر کشور چین است

در زیر مثالهایی از تلویزیونهای ال جی که در کشور اندونزی مونتاژ شده اند مشاهده می شود. با توجه به حروف چهارم و پنجم سریال نامبر تلویزیون که “IN” است می توان فهمید که این تلویزیونها مونتاژ اندونزی هستند. اولین مثال تلویزیون 50 اینچ 2022 ال جی مدل UQ75006 است که با توجه به شماره سریال این تلویزیون (208INCN0G019) حروف چهارم و پنجم عبارت از IN بوده که نشانگر کشور اندونزی است.

همچنین مثالهایی از تلویزیونهای ال جی مونتاژ مصر برای شما آورده ایم که با توجه به حروف چهارم و پنجم سریال نامبر تلویزیون، می توان فهمید که این تلویزیونها مونتاژ مصر هستند.

ما مثالهایی از تلویزیونهای ال جی مونتاژ لهستان برای شما آورده ایم تا بیشتر با سریال نامبر تلویزیون آشنا شوید. با توجه به شماره سریال این تلویزیونها هم می توان فهمید که مونتاژ لهستان هستند.

سخن پایانی

در این نوشته به بررسی نحوه تشخیص کشور مونتاژ کننده تلویزیون های ال جی با استفاده از سریال نامبر پرداختیم. با خرید تلویزیون 4K از بانه می توانید از قیمتهای باور نکردنی بهرمند شوید. قیمت تلویزیون در بانه به دلیل نبود واسطه مالی، نسبت به سایر نقاط کشور در سطح پایین تری قرار دارد و به همین دلیل خرید تلویزیون از بانه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. به خصوص خرید تلویزیون ال جی و یا خرید تلویزیون سامسونگ، با وجود کیفیت و امکانات بسیار خوبی که دارند، در این شرایط اقتصادی پیشنهاد خوبی برای شما خواهد بود. اگر قصد خرید تلویزیون از بانه دارید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا شما را از قیمتهای روز بازار مطلع ساخته و با مشاوره های رایگان، شما را در خریدی مطمئن راهنمایی کنند.

مطالب جذاب دیگر:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.