تلویزیون های اولد OLED ال جی با ویژگی Crystal Sound در سال 2020

شرکت ال جی در سال 2020 هم مانند سال های قبل دست از تلاش برنداشته است  و این بار جدا از تصویر، صدا را نیز هدف قرار داده و به صورت فوق العاده ای تلویزیون های خود را ارتقا داده است. صدا هم مانند تصویر از اجزای اصلی تشکیل دهنده هر محتوا بوده  و مورد نیاز کاربران است. شرکت ال جی در سال 2020 صدا را در تلویزیون های خود تقویت کرده و آن را تحت عنوان Crystal Sound وارد بازار کرده است.

تقویت صدا در تلویزیون ها OLED در سال 2020

  در تلویزیون هایی که در سال های اخیر وارد بازار شده اند از صدایی 2 کاناله و نهایتا 2.2 کاناله استفاده می شد که در این تلویزیونها  از 2 تا 4 عدد اسپیکر  استفاده شده است. همیشه روال کار ال جی یا دیگر شرکت ها بدین صورت بوده که دو عدد اسپیکر را در کناره ها و در قسمت های پایین تلویزیون قرار داده و اگر تلویزیون قابلیت و اسپیکر ساب ووفر داشت اسپیکر های ساب ووفر در وسط بلندگو های کناری قرار می گرفت. صدای 2.1 و یا 2.2 کاناله خیلی صدای با کیفیتی است. اما ال جی به آن بسنده نکرده و علی رغم تضاد طراحی و صدای قدرتمند، صدا را در تلویزیون های اولد OLED خود به خوبی تقویت کرده است. اما چطور؟ 

طراحی و کیفیت صدا همیشه در تضاد با هم

کاربران دوست دارند تلویزیونی را که خریداری کرده اند کیفیت صدای فوق العاده و عالی داشته باشد و از طرفی دیگر بهترین و نازکترین قالب و یا قاب را برای تلویزیون خود می خواهند. متاسفانه این دو ویژگی در یک تلویزیون نمی گنجد. چرا؟ اسپیکر ها دارای حجم هستند و طبیعی است که هر چه حجم اسپیکر بیشتر باشد و اکو و یا صدایی بیشتری از آن انتشار می یابد، خوب تلویزیون با قاب باریک با این اسپیکر نمی سازد و اصلا  نمی توان آن را در تلویزیون قرار داد. حالا راهکار چیست؟ شرکت ال جی در سال 2020 تلویزیون های اولد جدید را با ویژگی صوتی جدید روانه بازار خواهد کرد، این ویژگی صوتی جدید چگونه است؟

صدا در تلویزیون های اولد OLED جدید

صدا در تلویزیون ها از اهمیتی به اندازه تصویر برخوردار است و تلویزیون هرچند کیفیت تصویر فوق العاده داشته باشد، در صورتی که کیفیت صدای مطلوبی نداشته باشد عملا بلا استفاده خواهد بود.  شرکت ال جی این بار هم به صورت فوق العاده  جلوتر از شرکت های تولید تلویزیون ،  فناوری Crystal Sound را در تلویزیون های جدید خود قرار داده است. در این فناوری صدا خیلی با کیفیت و با توان صوتی بیشتری ارائه می شود. شما تصویر کنید که یک ماشین در تصویر به طرف صفحه نمایش آمده و به آن نزدیک می شود صدا هم با همین روند تغییر می کند یعنی صدا در ابتدا کم و سپس زیاد می شود و این تصوری از دنیای واقعی است. عملکرد Crystal Sound  به چه صورت است؟

عملکرد فناوری جدید Crystal Sound در تلویزیون های اولد OLED در سال 2020

شرکت ال جی تا به حال روند کار آن را به خوبی اعلام نکرده است و آنچه برداشت می شود این است که صدا در تلویزیون با صفحه نمایش در ارتباط است به گونه ای که صفحه نمایش موجب این صدای با کیفیت می شود. همزمان با فرکانس صدا صفحه نمایش حالتی لرزشی داخلی به خود می گیرد و صدا را به صورت اکو وهمه جانبه پخش می کند. از طرفی  تعداد بیشتری از اسپیکر ها در صفحه نمایش قرار گرفته اند و اندازه آنها کوچکتر است. شما می توانید در ویدیوی زیر به نحوه ارائه صدای Crystal Sound  پی ببرید:

دیگران خوانده اند:

چه امکاناتی در تلویزیون های ۲۰۲۰ برای کاربران حائز اهمیت است؟

تلویزیون مناسب برای خرید در سال ۲۰۲۰ دارای چه تکنولوژی هایی است؟

فناوری MicroLED در تلویزیون های OLED و QLED در سال ۲۰۲۰

چرا کیفیت تصویر و تنوع نمایش رنگ ها در تلویزیون های ۲۰۱۹-۲۰۲۰ بیشتر است؟

 

جمع بندی

شرکت ال جی در سال 2020 تلویزیون های جدید خود را نه تنها با کیفیت تصویر بالا بلکه با کیفیت صدای فوق العاده روانه بازار خواهد کرد. شرکت ال جی صدای تلویزیون های اولد را از آنچه در سال 2019 ارائه داده بود در رده بالاتری قرار داده است. در تلویزیون های ال جی اولد 2019 صدای 40 واتی از اسپیکر های 2.2 کاناله ساب ووفر دار ارائه می شد و در تلویزیون های 2020 صدا تا 5.1 کاناله و 7.1 کاناله ارائه می شود و این یعنی تمام جزئیات صدا توسط کاربران دریافت می شود. صدا در این تلویزیون ها بسیار به واقعیت نزدیک شده است و لذت و شور و هیجان زیادی را در کاربران ایجاد می کند. شما به راحتی می توانید با توجه به فیلمی که در بالا قرار داده ایم به کیفیت آن پی ببرید.

6 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *