آموزش اتصال لپ تاپ به تلویزیون

استفاده از پورت HDMI برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون

این پورت در اکثر لپ تاپ ها موجود بوده و از طریق کابل مربوطه می توان صدا و تصویر را باکیفیت بسیار خوب انتقال داد.این فناوری برای اولین بار جهت ارسال اطلاعات به صورت غیر فشرده طراحی و ساخته شده و امروزه نیز یکی از پر کاربرد ترین ها درزمینه ی اتصال لپ تاپ به تلویزیون می باشد.HDMI با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه و با وضوح تصویر ۱۰۸۰ پیکسل برای انتقال تصاویر و از هشت کانال صوتی  با فرکانس ۱۹۲ کیلو هرتزی برای انتقال صدا استفاده می کند. این پورت در دستگاه ها و لپ تاپ های کوچک به صورت پورت میکرو HDMI بوده همان قابلیت ها را ارائه می دهد. لازم به یادآوری است که سرعت انتقال اطلاعات در این روش ۵ گیگابایت در ثانیه است و از فناوری  4k نیز پشتیبانی می کند پس نیازی به خرید کابل جدید برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون های جدید نخواهید داشت.

استفاده از کابل DVI برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون

گزینه ی دوم پورت DVI (Digital Visual Interface) است. این پورت بر روی کارت گرافیکی قرار داشته و برای انتقال صوت و تصویر استفاده می شود(سیگنال های دیجیتال و آنالوگ به صورت مجزا فرستاده می شوند.) در واقع کار اصلی این پورت تبدیل سیگنال های آنالوگ به دیجیتال می باشد ولی برای انتقال اطلاعات از کامپیوترو لپ تاپ نیز یک گزینه ی بسیار مناسب. این فناوری از رزولیشن ۱۶۰۰×2560 پیکسلی برای انتقال تصاویر در اتصال لپ تاپ به تلویزونHDTV استفاده می کند.این روش برای تلویزیون هایی با فناوری ۴k کاربردی ندارد.

استفاده از کابلVGA  برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون

این روش به صورت اختصاصی برای انتقال اطلاعات در تلویزیون های HDTV می باشد.این کابل که اکثرا آن را با نام RGB نیز می شناسند برای اولین بار فناوری انتقال تصاویر و اطلاعات دیجیتالی را درجهان عرضه کرد.این کابل قیمتی ارزانتر از دو نمونه ی بالایی داشته و کارکرد خوبی ارائه می دهد. این درگاه ازحداکثر رزولیشن ۲۵۳۶×2048 پیکسلی برای انتقال تصاویر بهره گرفته و سرعت کمتری نسبت به DVI ها دارد.

مطالب جذاب دیگر:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.