مقایسه ماشین های ظرفشویی 325 و 425 ال جی

شرکت ال جی وسایل خانگی با کیفیت زیادی را روانه بازار کرده است، در زمینه ماشین ظرفشویی هم تا الان 6 مدل ماشین ظرفشویی از این شرکت در بازار کشور موجود می باشد که بسیار خوش فروش و با کیفیت هستند. شرکت ال جی از تکنولوژی های پیشرفته ای برای تولید محصولات خود استفاده می کند. اکثر وسایل خانگی ال جی دارای قابلیت اتصال با وای فای با یکدیگر بوده که به آن ویژگی Smart ThinQ می گویند. ما در این نوشته 2 مدل ماشین ظرفشویی ال جی 325 (DFB325HS) و 425(DFB425FP) را مورد مقایسه قرار می دهیم شما می توانید نمای ظاهری این 2 ماشین ظرفشویی ال جی را در تصویر زیر مشاهده فرمایید:

ماشین ظرفشویی ال جی 325(DFB325HS) در سمت راست و ماشین ظرفشویی ال جی 425(DFB425FP) در سمت چپ

مقایسه ماشین های ظرفشویی ال جی DFB325HS و DFB425FP

ماشین های ظرفشویی از بسیاری از جنبه ها و ویژگی یا تکنولوژی به کار رفته در آن ها از همدیگر متمایز می شوند. برای یک ماشین ظرفشویی موتور شستشو از اهمیت زیادی برخوردار است که برای این منظور شرکت ال جی از موتور های اینورتر کم مصرف دایرکت درایو Direct Drive استفاده می کند. قابلیت ها اتصال با وای فای و یا سیستم عیب یابی هوشمند از ویژگی هایی است که اغلب در وسایل خانگی ال جی مانند ماشین ظرفشویی دیده می شود. طراحی داخلی و بیرونی نیز از ویژگی هایی است که بسیار مورد توجه کاربران است. 

طراحی و نمای بیرونی

طراحی و نمای بیرونی و یا نمای ظاهری برای  کاربران از اهمیت زیادی برخوردار است. کاربران دوست دارند وسیله خانگی که خریداری می کنند جدا از کیفیت فنی از نظر ظاهری  هم زیبا باشد. ماشین ظرفشویی ال جی 325 دارای پنل مخفی است به این معنی که پنل آن روی درب قرار گرفته است و هنگام بسته شدن درب پنل نیز محو شده و نمی توان آن را مشاهده کرد، از آن طرف ماشین ظرفشویی ال جی 425 دارای پنل لمسی بالای درب و روی بدنه ماشین ظرفشویی است. پنل لمسی در ماشین ظرفشویی در مدل 425 بسیار شبیه پنل لمسی ماشین ظرفشویی ال جی مدل 512 است که برای هر دکمه لمسی یک پنل دیجیتال میکرو ال ای دی  قرار گرفته است. ماشین ظرفشویی ال جی 425 و 325 هر دو دارای رنگ نقره ای هستند و رنگ سفید آنها در بازار موجود نمی باشد.  برای بسیاری از کاربران ابعاد از اهمیت زیادی برخوردار است . ابعاد ماشین ظرفشویی ال جی 325 ( پهنا* ارتفاع* عمق)598*845*600  و ابعاد ماشین ظرفشویی ( پهنا* ارتفاع* عمق) 598*845*600 میلیمتر است. نمایی از این 2 مدل ماشین ظرفشویی ال جی را در بالا آورده ایم.

طراحی و نمای داخلی

ماشین ظرفشویی ال جی 325 و 425 هر دو سه طبقه هستند که 2 طبقه برای ظروف بزرگ و یک طبقه برای کارد و چنگال استفاه می شود. طبقه ها به صورت کشویی بوده و جداکننده هایی در وسط آنها قرار گرفته و قابل تنظیم می باشد. ظروف بزرگ  را می توان با تنظیم کشو ها و جداکننده ها، در ماشین ظرفشویی قرار داد. جنس بدنه و داخل ماشین ظرفشویی ال جی 325 و 425 از استیل ضد زنگ می باشد که حالتی براق دارد و کثیفی به خود نمی گیرد و در فرایند خود شستشو به راحتی تمیز می شود. شما می توانید نمایی از داخل ماشین ظرفشویی های مورد مقایسه را در زیر مشاهده فرمایید:

ماشین ظرفشویی ال جی 325 در سمت راست و ماشین ظرفشویی ال جی 425 در سمت چپ

سیستم شستشو و مصرف آب

شرکت ال جی برای ماشین ظرفشویی و یا ماشین لباسشویی از موتور اینورتر دایرکت درایوInverter Direct Drive  استفاده می کند که هم انرژی کمتری نسبت به موتور های معمولی مصرف می کند و هم از دوام بالایی برخوردار است. سیستم شستشو در هر دو نوع ماشین ظرفشویی ال جی 425 و 325 از نوع چهار طرفه بوده که بر روی بازوی شستشو چهار پره پاشش آب وجود دارد و این بازوی شستشو توسط موتور اینورتر دایرکت  درایو می چرخد. مصرف آب در این ماشین ظرفشویی 425  9 لیتر است و رده انرژی مصرفی آنها نیز ++A می باشد  و ماشین ظرفشویی 325  9.5 لیتر است و رده انرژی مصرفی آنها نیز +++A می باشدکه از جمله وسایل خانگی کم مصرف هستند.

امکانات

ماشین های ظرفشویی ال جی 325 و 425 دارای سیستم بخارشور True Steam هستند و این  مرحله معمولا در آخر فرایند شستشو  انجام می شود و با افزایش دمای محفظه شستشو همراه است، که باکتری زدایی ظرف ها در حد قابل قبولی انجام می شود. قابلیت Smart ThinQ در هر دو ماشین ظرفشویی گنجانده شده که در آن با استفاده از وای فای می توان ماشین ظرفشویی را با دیگر وسایل هوشمند لینک کرده و با استفاده از تلفن همراه  و یا تلویزیون کنترل آن را در دست گرفت.  هر دو ماشین ظرفشویی دارای سیستم Turbo  Wash هستند که در زمان 1 ساعت میتوانند ظروف بسیار کثیف را مورد شستشو قرار دهند.

شما برای جزئیات بیشتر میتوانید به لینک های زیر مراجعه فرمایید:

ماشین ظرفشویی ال جی DFB325HS موجود در فروشگاه بانه90

ماشین ظرفشویی  ال جی DFB425FP موجود در فروشگاه بانه 90

جمع بندی

ماشین های ظرفشویی ال جی 325 و 425 دارای موتور اینورتر دایرکت درایو Inverter Direct Drive و قابلیت شستشوی با بخار True Steam هستند. این ماشین ظرفشویی ها در رنگ نقره ای در بازار موجود می باشند و رنگ سفید آنها در بازار موجود نمی باشد. هر دو مورد دارای Smart ThinQ و قابلیت اتصال و لینک با دیگر وسایل خانگی هوشمند هستند. رده انرژی در آنها به واسطه موتور اینورتر دایرکت درایو +++A است و مصرف آب آنها نیز 9 لیتر است.ظرفیت شستشوی آنها 14 نفره بوده و دارای 3 طبقه هستند که یک طبقه که در بالا قرار می گیرد برای کارد و چنگال اختصاص یافته است. ماشین ظرفشویی ال جی 325 دارای پنل مخفی است ولی ماشین ظرفشویی ال جی 425 دارای پنل لمسی با نمایشگر های میکرو ال ای دی بالا درب است. بعد از اتمام فرایند شستشو ماشین ظرفشویی ال جی 325 درب آن به صورت اتوماتیک باز شده و هوای گرم داخل محفظه خارج شده و ظرف ها راحت تر خشک می شوند ولی ماشین ظرفشویی ال جی 425 بعد از فرایند شستشو باید درب آن را باز کرد و قابلیت باز شدن خودکار درب را ندارد. 

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.