بررسی ومقایسه تلویزیون های اولد C7 و B7

تلویزیون های  اولد جدیدا بازار را در انحصار خود در آورده و مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده اند. البته جای تعجب نیست که چنین تلویزیون هایی مخاطب یا متقاضی داشته باشند چون که از آخرین تکنولوژی های موجود بهره برده و بهترین کیفیت تصویر را ارائه می دهند. ما در این نوشته دو مدل از تلویزیون های اولد OLED یعنی مدل B7 و C7 را مورد مقایسه  بررسی قرار می دهیم:

بررسی تلویزیون های اولد OLED مدل  C7 و B7 به لحاظ استفاده ترکیبی

تلویزیون ها معمولا  برای کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. کاربری های تلویزیون می تواند استفاده به عنوان مانیتور، استفاده برای بازی های کامپیوتری، استفاده برای نمایش فیلم ها و استفاده برای برنامه های تلویزیونی باشد. تلویزیون باید برای تمام کاربری ها جوابگو باشد هرچند ممکن است تلویزیون برای یک کاربری خاص بهترین کارایی را داشته باشد  و برای کاربری دیگر زیاد مورد رضایت نباشد. نمره به دست آمده در استفاده از تلویزیون های B7 و C7 را در جدول زیر آورده ایم و از این نتیجه گیری استنباط می شود که تلویزیون های مورد مقایسه از نظر کارایی شبیه به هم هستند و اختلاف عملکرد آنها قابل اغماض می باشد( در همه گزینه ها اختلاف نمره اکتسابی ۰٫۱ می باشد) :

پیشنهاد ویژه :  مقایسه وبررسی یخچال فریزر سامسونگ RH77 و یخچال فریزر ال جی J337

نمره اکتسابی تلویزیون های اولد به توجه به استفاده و کارایی که تلویزیون از خود به نمایش می گذارد.

نمای ظاهری و طراحی تلویزیون های C7 و C8

طراحی تلویزیون های اولد به واسطه حذف نور پس زمینه و برد لامپ های LED بسیار جذاب و زیبا شده است. تلویزیون های اولد بسیار باریکتر از تلویزیون های LED هستند. حداکثر ضخامت صفحه نمایش تلویزیون اولدB7 و تلویزیون اولد C7 برابر با ۵ سانتیمتر است. حد اکثر ضخامت مربوط به قسمت پایینی تلویزیون است که برد الکترونیکی  و پورت ها در آنجا قرار می گیرد اما ضخامت در قسمت بالایی صفحه نمایش به حداقل ممکن رسیده و برای  هر دو تلویزیون مورد مقایسه برابر با ۱٫۱ سانتیمتر است. شما می توانید تفاوت های ناچیز را در تصویر زیر مشاهده فرمایید:

نمایی از تلویزیون های C7 و B7

 

کنتراست تصویر، میزان دقت در ارائه رنگ خاکستری و رنگ سیاه در تلویزیون های C7 و B7

پیشنهاد ویژه :  بهترین تلویزیون 4k سال 2017 ، بررسی تلویزیون های فورکا 2017

کنتراست به تفاوت و تمایز بین رنگ های سیاه و سفید و یا به عبارتی دیگر به تفاوت بین رنگ های روشن و تیره گفته می شود. کنتراست در این دو مدل از تلویزیون های اولد برابر بوده و تفاوت آنچنانی با هم ندارند اما تلویزیون اولد B7 خاکستری یکنواخت و رنگ سیاه عمیق بهتری را ارائه می دهد.  تصویر زیر مربوط به کنتراست تصویر و است که در تنظیمات آنها گرفته شده است:

کنتراست تصویر، خاکستری یکنواخت و نمایش رنگ سیاه در تلویزیون های اولد

دیگر ویژگی ها و امکانات تلویزیون های اولد B7 و C7

 تلویزیون های اولد B7 و C7 در ویژگی هایی چون سیستم صوتی و تعداد کانال های صوتی، پورت ها و ورودی و خروجی ها، میزان تاخیر در انتقال داده در پورتها، زاویه دید، نوع پنل و آرایش پیکسلی IPS، در دسترس بودن اندازه های صفحه نمایش در بازار، میزان مصرف انرژی، کیفیت تصویر ۴K، استاندارد های دینامیکی یا HDR، خروجی صدای دیجیتال، پورت HDMI ARC، گیرنده دیجیتال و… با هم شبیه بوده و تفاوت آنچنانی با هم ندارند.

پیشنهاد ویژه :  نگاه کلی به سیستم های هوشمند

دیگران خوانده اند:

برتری تلویزیون های اولد OLED در چیست؟

تلویزیون اولد B7 بهتر است یا تلویزیون اولد B8?

جمع بندی

تلویزیون اولد OLED مدل C7 و تلویزیون اولد OLED مدل B7 در سال ۲۰۱۷  وارد بازار شدند. این تلویزیون ها اولد بوده و به دلیل حذف نور پس زمینه طراحی باریک و ظریفی دارند از طرفی به دلیل مستقل خاموش و روشن شدن پیکسل ها تاریکی و خاکستری یکنواخت را به بهترین نحو ممکن ارائه می دهند. تلویزیون اولد B7 از لحاظ ظاهری تفاوت های ناچیزی با مدل C7 دارد. تفاوت این تلویزیون ها ناچیز بود و به اختلاف بسیار کمی تلویزیون اولد C7 در رده بالاتری قرار دارد. در نهایت خریدار تعین می کند که با وجود اختلاف کم و قیمت های به روز بازار کدام یکی را خریداری کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *