منو مخفی تلویزیونهای سونی

نمایش منو مخفی در تلویزیونهای سونی

چرا این منو را مخفی کرده اند ؟

اصلی ترین علت این است که کاربران معمولی نیازی به دیدن این منو ندارند. ماهیت اصلی این منو در واقع یک دسته تنظیمات اساسی است که در صورت دستکاری نا آگاهانه ممکن است اثرات جبران ناپذیری بر روی سیستم بگذارد لذا بهتر است از چشم کاربرانی که در رابطه با ماهیت و چگونگی این تنظیمات اطلاعات کافی ندارند، مخفی بماند. چرا که در غیر این صورت ممکن است توسط اطفال و یا دیگر استفاده کنندگان از تلویزیون به صورت خواسته یا نا خواسته مورد دستکاری قرار گیرند.

روش اول

 • تلویزیون را خاموش کنید منوی Service Mode تنها از طریق بوت مستقیم تلویزیون قابل دسترسی است.
 • دکمه “Display” را بر روی کنترل از راه دور Bravia خود فشار دهید سپس دکمه “5” و دکمه “+” ولوم را فشار دهید.
 • تلویزیون را با دکمه “Power” در کنترل از راه دور روشن کنید و حال تلویزیون به منوی “حالت سرویس منو مخفی” بوت می شود .

روش دوم

 • ابتدا با استفاده از ریموت تلویزیون را خاموش کنید سپس دکمه های زیر را به سرعت بر روی ریموت تلویزیون فشار دهید : Display (or i+) + 5 + Volume Up + Power
 • این منوی سرویس پنهان روی صفحه تلویزیون شما را نشان می دهد.
 • هنگامی که به منوی سرویس وارد می شوید، شما می توانید دکمه منو (یا Options) را دوباره روی ریموت خود برای تغییر بین حالت های خدمات مختلف مانند Digital، Chassis و VPC را فشار دهید.
 • برای حرکت بین گزینه های موجود، دکمه های 1 یا 4 را فشار دهید. برای تغییر یا اصلاح مقادیر خود، دکمه های 3 یا 6 را فشار دهید.
 • برای ذخیره تغییرات خود، فقط دکمه های Mute + 0 (یا Enter) را در ریموت فشار دهید.
 • برای بازگرداندن تنظیمات پیش فرض های کارخانه، دکمه های 8 + 0 (یا Enter) را فشار دهید.
 • برای برخی از مدل های جدید روش ذکر شده فوق ممکن است کار نکند. برای دسترسی به منوی سرویس درمدل های جدید می توانید روش زیر استفاده کنید :
 • در حالی که تلویزیون روشن است، دکمه های Left + Right + Mute + Center button + Mute + Menu را فشار دهید.

یک مطلب دیگر

منوی عیب یاب تلویزیون سونی

سازندگان و طراحان تلویزیون های سونی، در ابتکاری جالب، اقدام به نصب منوی عیب یاب در این دستگاه کرده اند. منوی عیب یاب تلویزیون سونی، همانگونه که از نام آن پیداست، به کاربر کمک می کند تا نوع اشکال پیش آمده در دستگاه را تشخیص داده و جهت تعمیر آن اقدام کند. منوی عیب یاب تلویزیون سونی در صورت تشحیص خرابی در این دستگاه، تلویزیون را به حالت استندبای می‌برد و چراغ قرمز جلو را به حالت چشمک‌زن در می آورد.

این چشمک زدن دارای فرکانس و تعداد مشخص است. یعنی چراغ تلویزیون در بازه های زمانی مشخص، شروع به چشمک زدن می کند و این کار را تکرار می کند. برای درک این مسئله بهتر است مثالی زده شود. برای مثال در یک عیب یابی که توسط منوی عیب یاب تلویزیون سونی انجام می شود، تلویزیون مثلا ۳ بار چشمک می زند و در میان هر چشمک یک مکث ۲ ثانیه ای دارد و دوباره همان ۳ بار را تکرار می کند.

آنچه که کاربر می بایست به آن توجه کند تعداد چشمک زدن چراغ قرمز تلویزیون است. زیرا این تعداد محل و محدوده ایراد دستگاه است را مشخص می کند.

حال که با کارکرد منوی عیب یاب تلویزیون سونی آشنا شدیم، بهتر است با روش فعالسازی آن نیز آشنا شویم. چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیونهای سونی (که بخشی از منوی عیب یاب تلویزیون سونی است) از طریق منوی ویژه ای که در بخش سرویس دستگاه قرار دارد قابل دسترسی است. از طریق این بخش می توان متوجه شد که پیش از این چه مواردی از سوی دستگاه به عنوان اشکال معرفی شده است. این بخش از منوی عیب یاب تلویزیون سونی با فشار دادن پشت سر هم دکمه های زیر فعال می گردد:

DISPLAY+5 + ( +VOL )+ POWER ON

با فشار دادن این دکمه ها منوی به شکل زیر برای شما ظاهر میشود:

عیب یاب

در این تصویر، عدد اول، تعداد چشمکها را نشان می دهد و عبارت مقابل آن معرف بخش یا قطعاتی است که در برخورد با آن تعداد چشمک باید به سراغ آن برویم. عدد آخر تعداد دفعاتی است که این چشمک نشان داده شده است.

5 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *