کیفیت کولرگازی های چینی موجود در بازار

تا کنون به این فکر کرده اید که چرا محصولات شرکتهایی همچون هیتاچی ،توشیبا و اجنرال، که ساخت خود ژاپن باشند در بازار بسیار اندک هستند؟ فکر کرده اید که چرا مونتاژ محصولات خود را به کشورهای دیگر و به خصوص چین واگذار می کنند؟ برندهای پرآوازه ای همانند آنها که در سطح جهان شهرت دارند اکثر محصولاتشان توسط کشورهایی همچون چین مونتاژ می شود. این محصولات نیز که مونتاژ چین هستند، همانگونه که در بازار مشاهده می کنیم پا به پای محصولات ژاپنی پیش آمده اند بدون اینکه به کیفیت و شهرت کشور ژاپن لطمه ای وارد شود. تا همینجا می توان نتیجه گرفت که محصولات مونتاژ چین بی کیفیت نیستند که از شهرت شرکتهای ژاپنی کاسته نشده است. اگر محصولات مونتاژ چین دارای کیفیتی معادل کیفیت محصولات مونتاژ ژاپن نبودند، اکنون شهرت و آوازه شرکتهای ژاپنی تا این اندازه نبود.

در پاسخ به سوالات بالا باید بگوییم در کشورهایی همچون ژاپن و آمریکا نیروی کار به نسبت کشوری همچون چین گران قیمت است. به عبارت دیگر اگر ژاپن و یا آمریکا بخواهند محصولاتشان را در داخل خودشان مونتاژ کنند، بهای تمام شده این محصولات بالا خواهد رفت و در بازار جهانی مشتری نخواهند داشت. اما با مونتاژ محصولات خود در کشوری همچون چین که نیروی کار در آن به نسبت ارزان تر است، هم از بهای تمام شده محصولات خود کاستند و هم پای خود را به بازارهای جهانی گشودند. تنها کاری که باید انجام شود نظارت بر مونتاژ محصولات است که آن هم تا کنون به نحو احسن انجام شده زیرا همچنان که می بینیم از کیفیت این محصولات چیزی کاسته نشده است.

پیشنهاد ویژه :  معرفی اسپیکر هوشمند سونی با نام Xperia Hello

جملات بالا به صورت کلی در خصوص تمامی محصولاتی بود که شرکت سازنده در یک کشور و کشور مونتاژ کننده کشور دیگری است. تمامی این سخنان در خصوص کولرگازی هم صدق می کند. آیا توجه کرده اید که تمامی کولرهای گازی گری مونتاژ کشور چین هستند ولی همچنان گری یک شرکت آمریکایی است؟ کولرهای گازی گری با آن کیفیت خارق العاده ای که دارند مونتاژ چین هستند.

آیا توجه کرده اید که موتور کولرهای گازی جنرال در تایلند ساخته می شود و خود محصول مونتاژ چین هستند؟ در حالی که جنرال یک شرکت ژاپنی است. اکثر کولرگازی های اجنرال که یک شرکت ژاپنی است، مونتاژ تایلند هستند و همچنان دارای کیفیت فوق العاده ای هستند. همچنین تمام محصولات جنرال مکس و فوجی هم در کشور چین پا به عرصه وجود می گذارند با این وجود هم تا کنون هیچ مشکلی در این کولرهای گازی رویت نشده است. (البته هدف از تمامی کولرهایی که در این نوشته نام برده می شوند، محصولات اصل می باشد)

پیشنهاد ویژه :  خرید داکت اسپلیت گری، قیمت داکت اسپلیت گری

در چند سال اخیر شرکت ایوولی هم وارد بازار لوازم خانگی شده و اسپلیتهای با کیفیتی را عرضه بازار کرده است. این شرکت (ایوولی) نیز اصالتا ایتالیایی بوده اما کولرگازی های خودش را در چین مونتاژ می کند و حتی کوچکترین لطمه ای به کیفیت این کولرهای گازی وارد نمی شود. (P.R.C به معنای جمهوری خلق چین می باشد) هر چند این برند تا کنون نتوانسته رقیبی برای ال جی، گری، جنرال و یا اجنرال باشد، اما با توجه به قیمت مناسب و کیفیت به نسبت خوب آن، قابل پیش بینی است که شهرت این برند در میان مردم بسیار بیشتر از الان شود. محصولات جنرال گلد نیز با آن همه خواهانی که در میان مردم دارند، در کشور چین مونتاژ می شوند و دارای کیفیت بسیار مناسبی هم هستند.

در نهایت باید بگوییم که با تفاسیر فوق و سابقه ای که کشور چین در راستای تولید و یا مونتاژ بسیاری از محصولات برندهای با نام و نشان، توانسته به قول معروف گلیم خود را از آب بیرون بکشد و حتی کار به جایی رسیده که در اکثر موارد مشتریان با توجه به خریدهای قبلی که از محصولات مونتاژ چین رضایت کافی داشته اند، در خریدهای بعدی تاکید بر چینی بودن محصول دارند! و این نشان از جوابگو بودن محصولات مونتاژ چین متناسب با نیازهای مشتریان است. اگر کیفیت کولرهای مونتاژ چین آنچنان که باید نبود، شرکتهای اصلی، مونتاژ کولرهای گازی خود را به چین واگذار نمی کردند. نتیجه اینکه کولرهای گازی چینی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و اگر اینگونه نبود تا کنون شرکتهای اصلی صدایشان درآمده بود.

پیشنهاد ویژه :  بزرگ‌ترین تلویزیون 4K در دنیا/ ۲۶۲ اینچ؛ قیمت: ۲ میلیارد و ۱۲۵ میلیون تومان!
    مطالب جذاب دیگر:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *