از دلایل محبوبیت روز افزون تلویزیون های هایسنس

یک برند زمانی که وارد بازار می شود، شاید در مراحل اولیه مخاطب زیادی را نداشته باشد. اگر یادتان باشد در اوایل ورود تلویزیون های ال جی به بازار، این تلویزیون های طرفدار و مخاطب زیادی را نداشتند. در آن زمان تلویزیون های شارپ، پاناسونیک، فیلیپس و…. بودن که زیاد به فروش می رسیدند. کم کم تلویزیون های ال جی در میان مخاطبان محبوبیت پیدا کرده و به طرز شگفت انگیزی گوی سبقت را از برند های موجود در بازار گرفتند. اما چه دلایلی موجب شد تا تلویزیون های ال جی جلوتر بیفتند و آیا برای تلویزیون های هایسنس هم روال بدین صورت خواهد بود. در کل برند نوپا باید دو ویژگی داته باشد تا بتواند جای خود را در بازار فروش باز کند.

قیمت تلویزیون، تعیین کننده جذب مخاطب

 خریدار زمانی که می خواهد در بازار خرید کند، اولین چیزی که مدنظر دارد قیمت تلویزیون است. با شرایطی که الان بر کشور حاکم است، خریدار و یا کاربر اول بر قیمت تلویزیون تمرکز می کند زیرا میزان بودجه ای که برای خرید تلویزیون قصد دارد اختصاص دهد کم بوده و در مرز است. بنابراین سعی می کند بداند که ایا  می تواند فلان مدل را خریدرای کند یا نه باید مدل به مشخصات ضعیف تر را خریداری کند. قیمت تلویزیون به عنوان اولین گزینه تعیین کننده است که آیا خریدار آن برند را خریداری کند یا سراغ برندی دیگر برود.

کارایی و کیفیت، کاربر پسندی تلویزیون

خریداری در دومین مرحله از خرید به دنبال کیفیت خواهد بود، حالا فرض می کنیم که بودجه اختصاص داده شده از سوی خریدار کفاف خرید تلویزیون را دارد. کاربر و یا خریدار به دنبل کیفیت بهتر است به عبارتی خریدار می خواهد با هزینه ای که می کند و هر چند کم باشد، تلویزیون با کیفیتی را انتخاب کند. کیفیت تلویزیون گزینه هایی چون کیفیت ساخت، طراحی، کیفیت تصویر، کیفیت صدا، قابلیت های هوشمند تعیین می کنند.

هایسنس

هایسنس یک برند نوپا است و ویژگی هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم را دارد یعنی تلویزیون های هایسنس هم قیمت پایینی را دارند و هم کارایی و کیفیت در آنها فوق العاده است.  هایسنس اخیرا در مقیاس وسیعی تلویزیون تولید می کند که مدل های جدید تر نسبت به مدل های قدیمتر کیفیت بیشتری را دارند که این نشان می دهد می توان روی هایسنس حساب کرد که یک روز یکی از برترین و پر فروش ترین برند ها خواهد بود. اما هایسنس چگونه هر روز محبوبتر می شود؟

قیمت پایین تلویزیون های هایسنس

تلویزیون های هایسنس قیمت پایینی را دارند بنابراین در مرحله اول خریداری فکر می کند که می تواند یک تلویزیون هایسنس را خریداری کند. بنابراین راحتر می تواند آن برند را بشناسد و دوم اینکه اختلاف قیمت تلویزیون های هایسنس با تلویزیون های ال جی و سامسونگ و یا سونی زیاد است. برای نمونه در یک رنج از مشخصات و ویژگی ها ممکن تلویزیون هایسنس 2 تا 5 میلیون از تلویزیون های ال جی ارزانتر باشد. خریداری با هزینه ای که در نظر گرفته است می تواند تلویزیون و یک وسیله ای دیگر را خریداری کند. در حالی که با همین هزینه به سختی می تواند تلویزیون ال جی را خریداری کند.

کیفیت در تلویزیون هایسنس

در اینجا باید بدون اغراق تلویزیون های هایسنس را توصیف کنیم.چرا که ما تولید کننده آن برند نیستیم که توصیف ما جهت تبلیغی را داشته باشد. در تلویزیون های هایسنس از چه ویژگی هایی استفاده شده است که این تلویزیون توانسته اند در میان مخاطبان محبوب شوند. در اینجا می خواهیم جزئیات و امکانات را در تلویزیون های هایسنس بررسی کنیم.

نوع صفحه نمایش در تلویزیون های هایسنس

صفحه نمایش در تلویزیون های هایسنس VA یا Vertical Alignment است که این نوع صفحه نمایش زاویه دید بالا ندارد یعنی وقتی از کناره ها با تصویر آن تماشا شود به واسطه تاریک شدن صفحه نمایش کیفیت نمایش رنگ ها کاهش می یابد. در این نوع از صفحه نمایش کنتراست، روشنایی تصویر، نمایش رنگ سیاع عمیق از روه به روی فوق العاده است. اگر مقایسه ای بررسی کرده باشیم باید تلویزیون های هایسنس و سامسونگ را در زمینه صفحه نمایش شبیه بدانیم.

نور پردازی در تلویزیون های هایسنس

نور پردازی در تلویزیون بسیار مهم است و متاسفانه در زمان خرید تلویزیون به آن توجه نمی شود، در تلویزیون ها می توان یکی از دو نوع نور پردازی وجود داشته باشد. نور پردازی بر دو نوع Direct وEdge باشد که نور پس زمینه Direct از لامپ های ال ای دی بیشتری تشکیل شده و کیفیت تصویر بهتر و روشنایی تصویر بهتری را ارائه می دهد و از طرفی می توان بر روی آن فناوری چون Full Array Local Dimming را پیاده کرد که این فناوری نمایش رنگ سیاه عمیق را افزایش می دهد و با نمایش بیشتر جزئیات تصویر را جذاب تر می کند. هایسنس بیشتر از نور پردازی Direct استفاده می کند بنابراین روشنایی تصویر رد تلویزیون های هایسنس زیاد است لبته فراموش نشود که هایسنس از صفحه نمایش VA استفاده می کند بنابراین همانند آنچه در تلویزیون های سامسونگ وجود دارد نباید انتظار کیفیت تصویر بالا از کناره های تلویزیون را داشته باشید. اما جدا از نور پردازی ال ای دی ، هایسنس نور پردازی دیگری را نیز برای تلویزیون های خود در آینده قرار می دهد.

نور پردازی لیزری، ایجاد رقابت بیشتر

هایسنس در تلویزیون های خود قصد دارد که از نور پردازی لیزری استفاده کند، این نوع از نور پردازی مصرف انرژی کمتری نسبت به نور پردازی ال ای دی دارد و مشکل سوختن برد ال ای دی را ندارد. نور لیزری فوکوس بیشتری داشته و با میزان اشباع بودن زیادی به پیکسل ها می رسد. کیفیت تصویر، روشنایی صفحه نمایش و مستقل شدن پیکسل ها و یا عدم ایجاد تاثیر بر روی همدیگر افزایش می یابد.

ویژگی های هوشمند در تلویزیون های هایسنس

در تلویزیون های هایسنس از سیستم عامل Vidaa U استفاده شده است. این سیستم عامل سرعت بالایی در تغییر صفحات دارد. مرورگر وب، بلوتوث، وای فای و… ویژگی هایی است که در تلویزیون های هایسنس وجود دارد. اما آنچه امروزه از یک تلویزیون هوشمند انتظار می رود وجود قابلیت هایی چون پشتیبانی از Alexa، Google Assistant و Voice Assistant است که در تلویزیون های هایسنس خوشبختانه وجود دارد.

جمع بندی

تلویزیون های هایسنس هر روز محبوب تر می شوند. قیمت پایین تلویزیون های هایسنس نسبت به تلویزیون های ال جی و یا سامسونگ وسونی، برابری کردن تلویزیون های هایسنس با تلویزیون های ال جی و …. در کیفیت و امکانات مجود موجب شده تا کاربران زیادی این تلویزیون ها را برای خرید انتخاب کنند. در هنگام خرید تلویزیون آنچه مهم است وجود ویژگی ها در تلویزیون است که با مراجعه به وب سایت شرکت سازنده می توان تشخیص داد که تلویزیون ها چه ویژگی هایی را دارند. توصیه می شود در هنگام خرید تلویزیون  به ویژگی ها تمرکز داشته باشند نه برند، چراکه در نهایت ویژگی ها هستند که کیفیت تصویر و صدا را در تلویزیون ارائه می دهند.


برای مشاهده تلویزیونهای OLED و منحنی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سامسونگ در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED ال جی وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سونی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *