تلویزیون اولد B7 بهتر است یا تلویزیون اولد B8؟

در بسیاری از موارد و جنبه های استفاده از تلویزیون انتخاب بهترین تلویزیون  مشکل می شود،  آن هم با این همه تنوع مدل که شرکت های مختلف به بازار فروش عرضه کرده اند. برای خرید یک تلویزیون آن چه بسیار مهم جلوه می کند نحوه استفاده و کاربرد آن است، برای نمونه یک تلویزیون برای کاربری بازی و یا استفاده کسانی که به بازی علاقه دارند باید یک سری از خصوصیت هایی را در رده بالایی داشته باشد. پورت های یک تلویزیون با کاربری بازی باید حداقل میزان تاخیر در انتقال داده را داشته باشد و فرکانس تصویر آن هم بالا باشد همچنین برای استفاده از تلویزیون  برای تماشای فیلم های با کیفیت باید تلویزیون دارای قابلیت پشتیبانی از بالاترین فرمت HDR باشد. تلویزیون های موجود در بازار انوع مختلفی دارند که علاوه بر برند و نوع پنل و امکانات با ویژگی های منحصر به فردی متمایز می شوند و آن هم تکنولوژی و فناوری های جدید است که اخیرا به طور فزاینده ای آنها را دیده ایم. شرکت ال جی یکی از تولید کنندگان تلویزیون است که محصولات آن نه تنها بازار های آسیایی بلکه بازار اروپا و آمریکا را در انحصار خود در آورده است. شرکت ال جی تلویزیون هایی با فناوری های جدید را به بازار عرضه کرد و آنها را  تحت عنوان اولد OLED به کاربران ارائه داد. تلویزیون های اولد با حروف انگلیسی و عدد نام گذاری می شوند و این نام گذاری ها ویژگی و امکانات را در تلویزیون های اولد نشان می دهند. ما در این نوشته تلویزیون های اولد B8 و B7 را مورد بررسی و مقایسه قرار می دهیم:

کارایی تلویزیون های اولد B8 و B7 برای استفاده ترکیبی یا روزمره

تلویزیون های معمولا برای اکثر کاربری ها و استفاده معمولی استفاده می شوند، اما در بعضی از کاربری ها و استفاده ها می توان تفاوت و تمایز بین آنها را تشخیص داد.  در بین دو نوع تلویزیون و یا در بین دو مدل از یک شرکت تولیدی ممکن است یکی برای کاربری بازی مناسب باشد و دیگری برای کاربر تماشای فیلم و یا استفاده به عنوان مانیتور قابلیت خوبی را به نمایش بگذارد از این رو با مشخص شدن کاربری و نحوه استفاده از تلویزیون و این واقعا بیشتر از هر چیزی تلویزیون برای چه چیزی مورد استفاده قرار گیرد کمک می کند تا بهترین تلویزیون مطابق میل کاربر انتخاب شود.در تصویر زیر کارایی و کاربرد تلویزیون های اولد B7 و B8 را آورده ایم و نمره های اکتسابی از مبنای 10 می باشد:

کارایی تلویزیون های اولد B8 و B7 برای استفاده های متنوع

طراحی و ویژگی های ظاهری تلویزیون های اولد B8 و B7

ویژگی ظاهری هم از آنجا که در ظرافت و دکوراسیون و حتی شرایط استفاده تاثیر گذار است در یک تلویزیون بسیار مهم است.  معمولا همه کاربران دوست دارند تلویزیون طراحی خوب و زیبایی داشته باشد. تلویزیون اولد B8 دارای طراحی باریکتر و منسجم تر است هر چند این ویژگی در همه تلویزیون های اولد شبیه هم است اما مدل هایی که جدید تر هستند طراحی باریک تر و ظریفتر دارند. تلویزیون اولد B7  در سال 2017 و تلویزیون اولد B8 در سال 2018 وارد بازار شده است. شما می توانید در تصویر زیر ویژگی طراحی و ظاهری تلویزیون های اولد B8 وB7  را در تصویر زیر مشاهده کنید:

طراحی و ویژگی های ظاهری تلویزیون های اولد B8 و B7

کنتراست تصویر، خاکستری یکنواخت و رنگ سیاه عمیق در تلویزیون های اولد B8 و B7

کنتراست تصویر به تفاوت و تمایز بین رنگ سیاه و سفید و یا رنگ های تیره و روشن گفته می شود هرچه این میزان تفاوت بیشتر باشد کارایی نمایش تصویر و جزئیات بیشتری امکان ظاهر شدن بر روی صفحه نمایش را خواهند داشت. کنتراست تصویر در تلویزیون B7 وB8 یکی است و از لحاظ کنتراست تفاوتی ندارند، اما از لحاظ دقت در نمایش رنگ های تیره و  رنگ سیاه عمیق تلویزیون اولد B7 با وصف اینکه یک سال از تلویزیون اولد C8 قدیمی تر است بیشتر است. شما می توانید در این زمینه تصویر  زیر را مشاهده کنید:

کنتراست، خاکستری یکنواخت و رنگ سیاه عمیق در تلویزیون های اولد B8 و B7

زاویه دید در تلویزیون های اولد B8 و B7

 در بین تمام تلویزیون هایی که در بازار وجود دارند، تلویزیون های ال جی دارای بهترین و بیشترین زاویه دید هستند و این به واسطه ویژگی های صفحه نمایش و آرایش پیکسلی افقی در تلویزیون های ال جی است. اما در میان تلویزیون های ال جی زاویه دید  تا حدی به واسطه تکنولوژی های پیشرفته و ریزه کاری هایی که انجام شده است متفاوت است. در تلویزیون اولد ال جی مدل B8  زاویه دید بیشتری نسبت به مدل B7 اتخاذ شده است و در زاویه های بالاتری کیفیت تصویر ثابت می ماند.

ورودی ها و خروجی ها در تلویزیون های اولد B8 و B7

 ورودی ها و خروجی ها از امکاناتی است که کاربرد آنها وابسته به منابع در دسترس است. در این تلویزیون ها پورت های موجود بروز بوده  و تمام منابع محتوا را پشتیبانی می کنند شما می توانید در دو تصویر زیر اطلاعات مربوط به پورت ها و ورودی و خروجی ها را مشاهده کنید:

نمای پشتی تلویزیون های اولد B7 و B8

تمام جزئیات مربوط به ورودی ها و خروجی ها در تلویزیون های اولد B8 و B7

 صدا و سیستم صوتی در تلویزیون های اولد B7 و B8

صدا در تلویزیون های اولد نسبت به تلویزیون های ال ای دیبسیار با کیفیت تر است. در کنار ارتقای کیفیت تصویر ارتقای سیستم صوتی امری  برازنده به حساب می آید. تلویزیون های اولد B7 و B8  هر دو دارای سیستم صوتی 2.2 کاناله هستند که در مجموع هر کدام 40 وات قدرت خروجی صدا را دارند. ویژگی ها و امکانات صوتی مانند DTS و Dolby Atmos در آنها قرار گرفته است. صدا در تلویزیون اولد B8 یه مقداری در طول موج های کوتاه یا صدا های بم مانند کیفیت بیشتری دارد و این به نوع ساب ووفر مربوط می شود.

دیگران خوانده اند:

برتری تلویزیون های اولد OLED در چیست؟

بررسی تلویزیون های اولد مدل C8 و C7

جمع بندی

تلویزیون های جدید تر دارای امکانات بهتر و متمایز تر از تلویزیون های قدیمی هستند حتی اگر یک سال هم در ورود به بازار اختلاف داشته باشند.  تلویزیون اولد B8 از پردازنده هوشمند a9 و تلویزیون اولد B7 از پردازنده هوشمند a7 بهره می برد که احتمال می رود بیشتر نمره های اکتسابی مربوط به پردازنده ای باشد که تلویزیون ال جی اولد B8 را در رده بالایی قرار داده است. تلویزیون اولد B8 از لحاظ صدا، زاویه دید،  دقت در نمایش فریم های سریع که برای بازی بیار مهم است و با ویژگی اتخاذ فریم سیاه رنگ ، این ویژگی پدید آمده است، کارایی نمایش تصویر بهتر از تلویزیون اولد B7 است، از طرفی برای نمایش فیلم ها در یک اتاق تاریک و دیدن صحنه ها و یا فریم های تیره رنگ تلویزیون اولد B7 بهتر از تلویزیون اولد B8 عمل می کند.

 

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *