تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

روش تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی ، تلویزیون تقلبی

در عصری زندگی میکنیم که آن را عصر تکنولوژی می نامند. یکی از مصادیق تکنولوژی انواع و اقسام لوازم الکترونیکی کوچک و بزرگ است. برای تولید این لوازم الکترونیکی چندین هزار ساعت مطالعه و پژوهش در بخش تحقیق و توسعه کارخانه های بزرگ برندهای معروف صرف شده است. در این بین سودجویانی نیز وجود دارند که محصولات کم کیفیت خود را به نام محصولات برندهای مشهور به مشتریان عرضه میکنند. در این بین سوالی که مطرح می شود این است که چگونه میتوانیم محصولات اصلی را از نسخه های تقلبی آنان تشخیص دهیم. در کشور ما انواع تلویزیون های برند ال جی از اقبال بسیار خوبی در بین مشتریان برخوردار است. در این نوشته قصد داریم ساده ترین روش ها را برای تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی معرفی کنیم. اگر مایل هستید تلویزیون های اصلی سامسونگ را از نسخه های تقلبی آن تشخیص دهید اینجا را بخوانید.

 

 

photo_۲۰۱۸-۰۳-۱۲_۱۵-۲۸-۵۵

در تصویر بالا تمونه ای از تلویزیون های تقلبی ال جی رو مشاهده می فرمایید که بعد مدتی کوتاه استفاده تصویر آن دچار مشکل شده است

تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

ساده ترین روش برای تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی دقت به بسته بندی تلویزیون است. در بسته بندی تلویزیون های اصلی ال جی همانطور که در شکل زیر میبینید لوگوی ال جی بدون برچسب و به صورت بزرگ بر روی کارتن بدون هیچ رنگ بندی درج شده است.

تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

 

در حالیکه در بسته بندی  تلویزیون های ال جی تقلبی لوگوی ال جی به صورت برچسب جدا شدنی به کارتن محصول چسبانده شده است و عموما بسته بندی  تلویزیون های ال جی تقلبی کاملا رنگی هستند.

روش ساده دیگری که می توان با توجه به آن تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی را انجام داد توجه به ریموت کنترل تلویزیون است. ریموت کنترل تلویزیون های ساخت ال جی از سال ۲۰۱۳ تا حال حاضر همگی به شکل زیر هستند.

تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

 

بسیاری از ریموت کنترل های تقلبی لوگوی بزرگ ال جی در پایین کنترل را ندارند که به سادگی می توان تقلبی بودن آن ها را تشخیص داد.

پیشنهاد ویژه :  امکانات تلویزیون فیلیپس و بررسی کامل آن

روش دیگر استفاده از سریال نامبر Serial Number محصول است. در پشت تلویزیون های اصلی ال جی همان طور که در شکل زیر میبینید سریال نامبر محصول به همراه اسم مدل درج شده است.

تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

برای تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی می توانید با سریال نامبر محصول مورد نظرتان را از فروشنده درخواست کرده و اصلی بودن محصول را از شماره ۰۰۰۰-۲۴۳ (۸۰۰) ۱ (مرکز خدمات مشتریان تلویزیون های ال جی) بپرسید.

روش چهارم برای تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی استفاده از نام مدلی است که فروشنده در اختیار ما میگذارد. روش نام گذاری مدل های تلویزیون های ال جی به سه صورت کلی زیر است:

 • تلویزیون های OLED 2016

از سال ۲۰۱۶ روش نام گذاری تلویزیون های منحنی ال جی تفاوت کرد به این صورت که ابتدای اسم مدل کلمه OLED ذکر می شود. به عنوان مثال تلویزیون OLED55B6V را در نظر بگیرید. این یک تلویزیون منحنی ساخت ۲۰۱۶ است. برای تلویزیون های منحنی ساخت سال ۲۰۱۶ شرکت ال جی تصمیم به تغییر در نام گذاری گرفت و کلمه OLED را به ابتدای نام مدل اضافه کرد. برای تلویزیون های دیگر ال جی ساخت سال ۲۰۱۶ ابتدای نام مدل با سایز صفحه به اینچ شروع میشود. بعد از کلمه OLED عددی که ظاهر می شود نشان دهنده سایز صفحه به اینچ است که در مورد OLED55B6V یعنی این تلویزیون ۵۵ اینچ است. حرف بعدی در اینجا B است که نشان دهنده نوع طراحی است این حرف می تواند E یا C نیز باشد و معنی خاصی ندارد و فقط برای تشخیص دادن مدل های تلویزیون ها از یکدیگر به کار میرود. حرف بعدی در این تلویزیون ها نشان دهنده سال ساخت است. در اینجا عدد ۶ نمایانگر این است که  در سال ۲۰۱۶ ساخته شده است. حرف آخر نشانگر نوع تیونر ( وسیله تنظیم جریان برق) است. حرف V  نشانگر تیونر های  DVB-T2/DVB-C/DVB-S2 است. اگر حرف P در انتها ظاهر شود نشان دهنده تیونرهای ATSC/ISDB  است. اگر حرف D ظاهر شود نشانگر تیونرهای DVB-T/DVB-T2/DVB-HD/DVB-C/DVB-S/DVB-S2 است و در نهایت اگر حرف J ظاهر شود نشانگر تیونرهای DVB-T2/DVB-C/DVB-S2 است. برای اینکه این نام ها را بیشتر درک کنید به یاد داشته باشید که DVB مخفف کلمه  Digital Video Broadcast به معنی پخش ویدیوی دیجیتال است.اگر حرف T در انتهای DVB ظاهر شود مخفف کلمه Terrestrial به معنی زمینی است. اگر S ظاهر شد مخفف کلمه Satellite  به معنی ماهواره ای است. اگر C ظاهر شد مخفف Cable یا کابلی است

 • تلویزیون های LED 2016 و کلیه تلویزیون های ال جی ۲۰۱۵
پیشنهاد ویژه :  تلویزیون OLED چیست؟

نام گذاری تلویزیون های LED 2016 و کلیه تلویزیون های ال جی ۲۰۱۵ از یک الگو پیروی می کند. نام این تلویزیون ها ابتدا با یک عدد که نشان دهنده اندازه صفحه اسکرین به اینچ است شروع شده و حرف بعدی در این نام گذاری نشان دهنده تکنولوژی مورد استفاده در این تلویزیون هاست. به عنوان مثال EG نشان دهنده تلویزیون های منحنی ال جی با فناوری ۴K هستند. EF برای تلویزیون های ۲۰۱۶ نشان دهنده تلویزیون های OLED flat-screen است و برای مدل های قبل از سال ۲۰۱۶ نشان دهنده تلویزیون های منحنی ال جی با فناوری ۴k  هستند. UF نشان دهنده تلویزیون های صفحه تخت ال جی با فناوری UHD است و در نهایت LF نشان دهنده تلویزیون های Full HD ال جی است. حرف بعدی نشان دهنده سال ساخت تلویزیون است به عنوان مثال F و G نشان دهنده سال ساخت ۲۰۱۵ هستند. B و C نشان دهنده سال ساخت ۲۰۱۴ هستند. N یا A سال ساخت ۲۰۱۳ رانشان میدهند. W، M یا S نشان دهنده سال ساخت ۲۰۱۲ هستند و V نشان دهنده سال ساخت ۲۰۱۱ است. برای روشن تر شدن بحث یک مثال میزنیم. تلویزیون هوشمند ال جی مدل ۴۳LF540V در نظر بگیرید. عدد ۴۳ نشانگر آن است که این تلویزیون ۴۳ اینچ است. LF نشان دهنده آن است که این یک تلویزیون FULL HD است. عدد ۵ نشانگر سال ساخت این تلویزیون که ۲۰۱۵ است؛ می باشد. عدد ۴ نشان دهنده آن است که سری این مدل، سری ۴ است. سری ۴ نشان دهنده ی تلویزیون های با سایز صفحه کوچک است؛ سری ۳ نشانگر تلویزیون هایی با قیمت و مدل های پایین است. سری ۵ نشان دهنده تلویزیون های تا ۵۰ اینچ غیر سه بعدی است. سری ۶ نشانگر تلویزیون های تا ۶۰ اینچ سه بعدی است. سری ۷ مانند تلویزیون های سری ۶ است فقط مقداری ویژگی ها در آن پیشرفت داشته است. سری ۸ نیز مانند سری ۷ است منتها یک سری لوازم جانبی مانند دوربین برای اسکایپ به تلویزیون اضافه شده است. امکانات تلویزیون های سری ۹ مانند تلویزیون های سری ۸ است ولی به تلویزیون هایی با سایز صفحه ۸۰ تا ۱۰۰ اینچ سری ۹ گفته می شود. عدد بعدی در تلویزیون ۴۳LF540V که می تواند در بازه ی ۰ تا ۹ باشد نمایانگر مدل خاص آن سری خاص است. آخرین حرف تلویزیون ۴۳LF540V نشانگر تیونر (وسیله تنظیم جریان برق) است که در تلویزیون های منحنی سال ۲۰۱۶ کاملا توضیح داده شد.

پیشنهاد ویژه :  تولید تلویزیون های سامسونگ با پنل ال سی دی ساخت ال جی

تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی

 • مدل های قدیمی تر

در بعضی از مدل های قدیمی تر بعد از عدد سایز تلویزیون به اینچ حرفی ظاهر میشود که نشان دهنده کیفیت تصویر تلویزیون است. به عنوان مثال حرف های A، M و N نشان دهنده تصویر Full HD با رزولوشن ۱,۹۲۰×۱,۰۸۰ یا بالاتر است. علاوه بر این ها حروف L، U، E یا P نیز می توانند ظاهر شوند. L نشان دهنده LED است، U مخفف UHD LED است؛ E نشانگر تلویزیون های منحنی است و P نمایانگر تلویزیون های پلاسما است.

با استفاده از توضیحات نحوه نام گذاری تلویزیون های ال جی از فروشنده نام مدل و اطلاعات مربوط به آن را دریافت کنید و اگر تناقضی در اطلاعات فروشنده و نحوه نام گذاری مدل های تلویزیون های ال جی مشاهده کردید صد در صد مطمئن باشید که تلویزیون مورد نظر تقلبی است.

در پایان تیم فروشگاه بانه ۹۰ امیدوار است با در اختیار گذاشتن این اطلاعات، کمک هر چند کوچکی در راستای  تشخیص تلویزیون های ال جی تقلبی از اصلی به شما کرده باشد. لطفا تجربیات خود را در مورد خرید تلویزیون های ال جی با ما در میان بگذارید.

بهترین و جدیدترین مدل های تلویزیون

16 پاسخ
 1. داود
  داود says:

  خیلی ناشیانه موضوع را بررسی کرده اید .. یعنی کسانی که جنس تقلبی تولید میکنند نمیدانند که ال جی چگونه نام مدل را مینویسد یا پس و پیش مینویسد .. اتفاقا اونا هر مدلی که پر فروش است را عین خوده اصل مدل میزنند . شما باید به نکات ریزتری اشاره کنید .. وگرنه جنس تقلبی را براحتی نمیشود تشخیص داد

  پاسخ دادن
 2. پیمان
  پیمان says:

  من خودم فروشگاه دارم در کل تلویزیون سامسونگ تقلبی در بازار زیاده ولی تلویزیون ال جی تقلبی کم و اینکه با اندکی اطلاعات میشه گول نخورد مثلا فروشنده تلویزیون تقلبی به شما میگه تلویزیون فورکا هست به فرض مثال در حالی که اصلا فورکا نیست و شما می تونید براحتی با یه فیلم فورکا این رو متوجه بشید و اگه فروشنده بدونه شما در این حد اطلاعات دارید هیچوقت ریسک نمیکنه که به شما جنس بدل بفروشه . در کل بهترین راه خرید از مراکز و یا سایت های معتبر هست

  پاسخ دادن
 3. سعید
  سعید says:

  من اخیرا تلوزیون ال جی مدل ۴۳lg510v گرفتم ۱و نیم ملیون .فروشنده گفت اصلیه ولی نمی تونم قبول کنم.اولا خیلی سبکه وپلاستیکی .لمسش میکنی می فهمی .ارم ال جی چاپی بدون برجستگی هست.برچسب ندا ره.ارم کنترل هم سفید رنگ وسبک.چی بگم حسم اینو میگه .هیچ ضمانتی نداره ودفترچش اشاره نکرده..

  پاسخ دادن
  • admin
   admin says:

   سلام و وقت بخیر
   رحمانی هستم از تیم فروش فروشگاه بانه ۹۰
   دوست عزیز اول حتما توجه بفرمایید که نام دقیق مدل رو نوشتید یا نه؟ چون کلا تلویزیونی به اسم ۴۳lg510v وجود خارجی ندارد ولی خب مدل های lh510v و lj510v را داریم که چنانچه تلویزیون شما ۴۳lj510v باشد به لینک زیر مراحعه بفرمایید که مربوط به صفحه تلویزیون lj510v در وبسایت ال جی (کره ) می باشد و بعد از چک کردن لینک توجه بفرمایید که تلویزیون شما تمام امکاناتش مثل امکاناتی باشه که در این لینک نوشته شده است و همچنین ظاهرش هم با ظاهر تلویزیون موجود در این لینک یکی باشد(وقتی ظاهر رو چک کردید توجه تون بیشتر به پایه های تلویزیون باشه)

   http://www.lg.com/za/tvs/lg-43LJ510V

   همچنین اگه واقعا روی تلویزیون شما ۴۳lg510v به عنوان مدل تلویزیون درج شده باشد حتما تلویزیون تقلبیست

   پاسخ دادن
 4. ماهان
  ماهان says:

  مطلبتون عالی بود.
  لطفاً حروف مربوط به مدل سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را نیز به گرافتون اضافه نمایید.
  در مورد رنگ کارتنهای تلویزیون تولید هر کشور هم بنویسید.

  پاسخ دادن
  • admin
   admin says:

   سلام خب این مدل میشه گفت بهترین تلویزیون ال جی ساخت ۲۰۱۶ هست که وارد بانه شد شما برای دیدن عکس آماتور تلویزیون و همچنین برچسب اون که ساخت کره هست به کانال تلگرام فروشگاه مراجعه بفرمایید
   آیدی کانال تلگرام بانه نود : baneh90@

   پاسخ دادن
 5. جواد
  جواد says:

  چرا سریال نامبر پشت تلوزیون با کارتن آن مطابقت ندارد
  ولی سریال نامبر پشت تلوزیون با سریال نامبر مشخصات تلوزیون که از طریق منوی تلوزیون می آید ، یکی است.
  از کجا بفهمیم اصلیه یا تقلبی؟

  پاسخ دادن
 6. غلام
  غلام says:

  سلام لطفن برا تی وی های الجی ۶۵ اینچ و یا ۷۷ اینچ الجی سوپر اولترا اچ دی فورکا تازگی چند مدل ۶۵ اینچ وارد شده ۲۰۱۸ در بانهای بندرعباس هم الجی رو مدله اصلی کره ای نه مونتاژ کشور مصر فقط کره هرچند قیمتهای پایین بنظر مونتاژ کشور مصر هست رو راهنمایی کنید همش هم سوپر اولترا اچ دی فورکا وارد شده بتازگی شاید چند روزیست مرسی .

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *