چطور یک لباسشویی با مصرف انرژی مناسب را انتخاب کنیم

اهمیت رده مصرف انرژی در لباسشویی

امروزه انتخاب ماشین لباس شویی بسیار حائز اهمیت است و باید مدت زیادی دوام بیاورد بنابراین وقتی آماده ارتقای ماشین لباس شوییتان هستید انتخاب یک مدل کارآمد در مصرف بهینه انرژی مهم است. انتخاب ماشین لباس شویی هایی که در برنامه های شستشوی خود به لحاظ بهینه سازی دور موتور جهت شستشو در درجه بندی مصرف انرژی در بالاترین سطح ممکن باشد. دستگاه های جدید باید دارای ویژگی های متمرکز بر کارایی باشند, بنابراین شما باید از تایمرهای قابل برنامه ریزی استفاده کنید: یعنی توانایی انتخاب آب سرد با سرعت چرخش پایین.

در ماشین های لباس شویی هوشمند هر کدام از سطوح (برنامه شستشو) به صورت ویژه بررسی و تمام خصوصیات آن ها به گونه ای اندازه گیری می شود که مصرف لباس شویی را در حداقل قرار قرار دهد. برای مثال مصرف آب در حالات شسشتو, آبکشی و خشک کردن در پایین ترین رده انرژی قرار می گیرد. با توجه به این که سیستم لوله کشی آب گرم ساختمان شما از چه منبعی برای گرم کردن آب استفاده می کند می توانید با انتخاب یک دستگاه جدید و اتصال مناسب در مقدار زیادی انرژی صرفه جویی کنید. همچنین نحوه استفاده از ماشین لباس شویی بر مصرف انرژی آن نیز تاثیر می گذارد, بهتر است زمانی از لباس شویی استفاده کنید که سبد لباستان پر باشد و لباس های رنگ شده را به مدت یک شب خیس کنید به طوری که در شستویشان از آب سرد استفاده کنید.

پیشنهاد ویژه :  تشخیص ماشین لباسشویی تقلبی ال جی از مدل های اصلی آن

lg-washing-machine-user-manual

توجه داشته باشيد كه تغيير زمان چرخه ها تاثير بسيار كمي در مصرف انرژي دارد . ولي بعضي از ماشينهاي لباسشويي سيستمي دارند كه آب حاصل از شستشوي لباسهاي كم چرك را ذخيره مي كند و براي استفاده بعدي نگه مي دارد . در صورتي كه لباسها را از قبل خيس نماييد ماشين لباسشويي بدون استفاده از آب گرم همان كارايي لازم را براي تميزي لباسها خواهد داشت و اين در حالي است كه انرژي كمتري مصرف مي كند . بسياري از ماشينهاي لباسشويي يكصد و ده تا يكصدو پنجاه ليتر آب در هر چرخه شستشو مصرف مي كنند . بهتر است ماشيني تهيه نماييد كه وقتي لباس آن كمتر است آب كمتري نيز مصرف كند . در يك دماي مشخص مصرف انرژي در يك چرخه شستشو با ميزان آب داغ متناسب مي باشد . مقدار آب گرم مصرفي در حداقل ميزان ممكن است به اندازه نصف حداكثر ميزان باشد . بعضي از انواع لباسشويي ها به كنترل كننده برقي مجهز مي باشند كه ميزان آب را به طور خودكار برحسب حجم لباس كنترل مي كند.

پیشنهاد ویژه :  فناوری اکو بابل ecobubble در ماشین لباسشویی چیست؟

سرعت دوراني بيشتر ماشین لباسشویی
سرعت دوراني بيشتر سبب آبگيري بهتر لباسها و در نتيجه كاهش مصرف انرژي براي خشك كردن لباسها مي باشد . آبگيري مكانيكي با دوران زياد با صرفه تر از آبگيري حرارتي و حرارت دادن لباسها در خشك كن مي باشد. اساس كار خشك كن بر گرمايش و هوادهي (باد دادن ) لباسها مي باشد. نحوه عمل هردو مدل گازي و برقي بسيار ساده مي باشد . علاوه بر نوع سوخت يكي ديگر از عوامل مهم صرفه جويي وجود يا عدم وجود حساسيت خشك كن نسبت به خشك شدن لباسها و خاموشي خودكار لباسشويي و مكانيسم انجام آن مي باشد. معمولا خشك كنها با زمان سنج كنترل مي شوند . خشك كردن بيش از حد لباسها از عمر آنها مي كاهد. اگر مدلي از لباسشويي را بخريد كه نسبت به خشكي حساس باشد و بعد از خشك شدن لباسها به طور خودكار خاموش شود مي توانيد به ميزان قابل توجهي در مصرف انرژي صرفه جويي نماييد . امروزه اكثر خشك كنهاي با كيفيت به اين سيستم مجهز مي باشند. بهترين خشك كنها رطوبت سنجي در مخزن لباسشويي دارند كه خشكي لباس را حس مي كند . بيشتر اين نوع خشك كنها خشكي لباس را با سنجش دماي هواي خروجي تشخيص مي دهند.

پیشنهاد ویژه :  انواع ماشین لباسشویی

Untitledsfsdfs

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *