چه تلویزیونهایی برای بازی مناسب است؟

اگر تا به حال برایتان سوال شده که آیا تلویزیون با نرخ نوسازی ۱۰۰ هرتز می تواند برای بازی مناسب باشد یا خیر، و یا نرخ نوسازی ۵۰ هرتز آیا وجود دارد یا خیر، این نوشته می تواند پاسخی صریح و روشن برای شما داشته باشد. اگر تا به حال برای اطلاع از مشخصات یک تلویزیون همانند تلویزیون سونی X85K و یا تلویزیون سونی X90L به وبسایت آنها مراجعه کرده باشید برای برخی از آنها در قسمت نرخ نوسازی آنها ۱۰۰ هرتز زده شده و برای یرخی دیگر زده ۱۲۰ هرتز. اما دلیل چیست؟

در حقیقت یک تلویزیون می تواند دو نرخ نوسازی را پشتیبانی کند: ۱۲۰ هرتز و ۶۰ هرتز؛ مابقی زیر مجموعه های این دو هستند. برای مثال اگر برای یک تلویزیون زده ۵۰ هرتز، به این معنی است که تلویزیون شما برای مناطقی طراحی شده که فرمتهای گیرنده در این مناطق بر روی فرمت PAL تنظیم شده و چون این فرمت روی فرکانس ۵۰ هرتز برودکست می شود، نیاز است تا تلویزیون از نرخ نوسازی ۵۰ هرتز پشتیبانی کند. به همین دلیل در وبسایت برخی شرکتهای سازنده تلویزیون مثل سونی، برای بعضی مدلها نرخ نوسازی را ۵۰ هرتز تعیین کرده اند.

به عبارتی دیگر شرکت سازنده تلویزیون خواسته تا با این کار به آن دسته از مناطق که فرستنده، سیگناها را با فرمت PAL برودکست می کند بفهماند که این تلویزیون برای مناطق شما ساخته شده و می تواند فرمت تصویری شما را هم پشتیبانی کند. ولی در حقیقت نرخ نوسازی تلویزیون ۶۰ هرتز است و نیازی به بیان آن در وبسایت سازنده نبوده است. البته سازنده فرض را بر آن داشته که مصرف کننده از این نکته که تلویزیون تنها دو نرخ نوسازی ۶۰ هرتز و ۱۲۰ هرتز پشتیبانی می کند، مطلع است.

قضیه برای برای تلویزیونی که نرخ نوسازی آن ۱۰۰ هرتز زده، دقیقا به همین منوال است. به عبارتی دیگر برای تلویزیونی که در وبسایت شرکت سازنده، نرخ نوسازی را ۱۰۰ هرتز تعیین کرده اند، نرخ نوسازی واقعی تلویزیون ۱۲۰ هرتز است و به همان دلیل فوق زده ۱۰۰ هرتز و نباید این نرخ را برای پشتیبانی از کنسول بازی PS5 مدنظر قرار داد.

با این اوصاف نرخ نوسازی تلویزیونی که نرخ نوسازی در وبسایت سازنده ۱۰۰ هرتز تعیین شده، ۱۲۰ هرتز است و با خیال راحت می توانید کنسول بازی امروزی را که همان PS5 است، به آن متصل کرده و از یک بازی هیجان انگیز لذت ببرید. اگرچه اکثر تلویزیونهای ۱۲۰ هرتز امروزی کاملا به روز هستند اما باید این نکته را تاکید بر آن داشت که تنها پشتیبانی از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز برای اجرای کامل PS5 کافی نیست و باید از پورت ارتباطی به روز HDMI که همان نسخه ۲٫۱ این درگاه است، پشتیبانی شود.

در نهایت به اطلاع می رساند که بهترین تلویزیونهای مخصوص بازی را می توان با قیمتی بسیار مناسب تر از سایر نقاط کشور در بانه خریداری کرد و دلیل آن نیز وجود بازارچه مرزی بانه است. قیمت تلویزیون سونی و یا قیمت تلویزیون ال جی در بانه به دلیل عدم وجود واسطه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. پس اگر قصد خرید تلویزیون از بانه دارید می توانید از کارشناسان ما در ازتباط با قیمتها و راهنمایی خرید، مشاوره بگیرید تا خریدی مطمئن داشته باشید.

مطالب جذاب دیگر:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *