مقایسه تلویزیون ال جی CS و تلویزیون CX

تلویزیون های ال جی به دلیل برخورداری از تکنولوژی ها و امکانات پیشرفته جزو بهترین تلویزیون ها می باشند. این برند هر ساله جدیدترین محصولات خود را عرضه بازار می کند. در واقع ال جی تنها تولید کننده محصولات خانگی نمی باشد بلکه این برند محصولات بسیار متنوعی را تولید می کند. ال جی همواره سعی در کسب رضایت مشتریانش دارد و می توان گفت در این مسئله توانسته نیز موفق شود. در این چکیده قصد مقایسه دو تلویزیون بالارده ال جی را داریم. تلویزیون CS و CX شباهت ها و تفاوت هایی با هم دیگر دارند که در ادامه به مقایسه و نقاط مثبت و ضعف آنها می پردازیم.

مقایسه تلویزیونهای اولد ال جی CS و CX از نظر طراحی و دیزاین

با اینکه تلویزیون CX محصول سال 2020 و تلویزیون CS محصول سال 2022 می باشند اما با نگاه کردن به هر دو تلویزیون متوجه شباهت های زیادی میان انها خواهید شد. تلویزیون CS با زبان طراحی Cinema Screen 4 Sided عرضه شده است. این زبان طراحی سبب ایجاد حاشیه و قاب بسیار باریک در این تلویزیون شده است. این قاب باریک که مشکی رنگ می باشد اندازه ای حدود 1 سانتی متر دارد که فوق العاده باریک می باشد. در مقابل تلویزیون اولد CS نیز به همین شیوه دارای زبان طراحی  Cinema Screen 4 Sided می باشد که سبب ایجاد قاب بسیار باریک 1 سانتی متری در این تلویزیون شده است. در رابطه با پایه ها باید گفت که پایه هر دو تلویزیون به صورت مشابه دیزاین شده است. پایه این دو تلویزیون CS و CX به صورت مرکزی می باشد و در وسط تلویزیون قرار گرفته است و حالتی خطی شکل و صاف دارد. این پایه در  هر دو تلویزیون بسیار محکم و بدون لرزش می باشد و بدون هیچ لرزشی وزن تلویزیون ها تحمل می کند. این پایه ها از آنجا که عریض می باشند، برای قرار گرفتن نیاز به میز نسبتا عریض دارند. اما اگر علاقه مند به نصب تلویزیون می باشید باید گفت که هر دو تلویزیون با قابلیت نصب بر روی دیوار عرضه شده اند. این پایه های خطی در هر دو تلویزیون قابل جداسازی می باشند و به وسیله براکت های مناسب قادر به نصب بر روی دیوار خواهید بود. از دیگر ویژگی های ظاهری این تلویزیون ها می توانیم به ضخامت بدنه آنها اشاره کنیم. تلویزیون اولد CS داری بدنه ای متشکل از دو قسمت می باشد. قسمت بالای تلویزیون CS بسیار ظریف و باریک می باشد اما قسمت پایینی تر تا حدودی ضخیم تر می باشد. تلویزیون CX نیز به همین شیوه دارای بدنه ای متشکل از دو قسمت است که قسمت بالایی بسیار باریک و پایینی ضخیم می باشد.  قسمت پشتی این تلویزیون ها نیز کاملا شبیه به هم طراحی شده اند و هیچ گونه تفاوتی با هم ندارند بجز در رنگ و شفافیت آنها که به نظر میرسد تلویزیون CS دارای بدنه ای روشن تر و تلویزیون CX دارای بدنه ای تیره تر می باشد. درگاه های ارتباطی در قسمت راست قرار گرفته اند. تلویزیون CS و CX از کیفیت ساخت فوق العاده ای برخوردار می باشند. بدنه این تلویزیون ها از جنس پلاستیک فشرده می باشد که دارای استحکام بالایی است.

مقایسه تلویزیون های اولد ال جی CS و CX از نظر کیفیت تصویر

این دو تلویزیون ال جی جز بهترین و با کیفیت ترین تلویزیون های ال جی می باشند. تلویزیون CS یک تلویزیون با کیفیت 4k می باشد . در مقابل تلویزیون اولد CX نیز به همین شکل از کیفیت 4k و کنتراست بسیار خوبی برخوردار می باشند که قادرند تا رنگ مشکی را با نهایت تیرگی به نمایش بگذارند. نوع صفحه نمایش هر دو تلویزیون ال جی OLED می باشد. این صفحه نمایش اولد می تواند رنگ ها را بسیار زیباتر و جزئیات را شفاف تر به نمایش بگذارد. عمق رنگ در هر دو تلویزیون CS و CX برابر با 10 بیت می باشد و همچنین به کمک تکنولوژی هایی همچون Billion Rich Colors می تواند حدود 1 میلیارد رنگ مختلف رو به نمایش بگذارند. این تلویزیون ها از تکنولوژی HDR که شامل HLG، +HDR10 می باشد، پشتیبانی می کنند که در واقع به نحوی کنتراست تصاویر را بالا خواهد برد و رنگ‌ها با عمق بیشتری بیشتری به نمایش گذاشته شوند. ال جی از پنل WRGB  در این دو تلویزیون CS و CX بهره برده است. در واقع پنل WRGB  یک پنل بسیار حرفه ای می باشد که علاوه بر نمایش دقیق و عمیق رنگ ها، زاویه دید گسترده ای را در هر دو تلویزیون ایجاد خواهد کرد. رفلکشن یا انعکاس نور در این تلویزیون ها امتیاز خوبی کسب کرده است. زمانی که به تماشای تلویزیون می پردازید خیلی به ندرت نور لامپ ها یا خورشید درون آنها دیده می شود و وسایل و محیط خانه درون تلویزیون دیده نخواهد شد. تلویزیون CS و CX جز تلویزیون های هوشمند می باشند که قادر به حذف نویز تصاویر می باشند و تصاویر را با وضوح بالا بدون هیچ کندی و تاری به نمایش خواهند گذاشت. اگر چه این تلویزیون ها از لحاظ نمایش تصاویر تا حد زیادی با هم دیگر شبیه می باشند و در یک سطح هستند اما تلویزیون CS تا حدودی می تواندکنتراست و تنظیم رنگ بهتری به نسبت تلویزیون ال جی   CX داشته باشد.

مقایسه عملکرد و پردازش تلویزیون های اولد ال جی CS و CX

عملکرد و کارایی یک تلویزیون برای بیشتر افراد حرف اول را می زند. پردازنده ها جز اصلی ترین بخش در یک تلویزیون محسوب می شوند و تاثیر زیادی در کارایی تلویزیون ها دارند. پردازنده این تلویزیون ها از هم متفاوت می باشند اما نسبتا در یک سطح می باشند. تلویزیون CS دارای پردازنده α9 Gen5 AI Processor 4K می باشد و در مقابل تلویزیون CX دارای پردازنده α9 Gen3 AI Processor 4K می باشد. در واقع این پردازنده ها بسیار حرفه ای هستند و از هوش مصنوعی برخوردار می باشند که به وسیله همین هوش مصنوعی می تواند به صورت حرفه ای به آنالیز چهره، صدا و رنگ ها در تلویزیون بپردازد. اما تلویزیون CS دارای نسل پنجم و تلویزیون CX دارای نسل سوم می باشد. با اینکه هر دو عملکردشان بی نقص می باشد اما تلویزیون CS نسبتا عملکردش قدرتمند تر می باشد. این پردازنده همچنین سبب ارتقای کیفیت تصاویر از HD و FULL HD به 4K خواهد شد همچنین قادر به حذف نویز تصاویر باشد و تصاویر را بسیار شفاف و واضح به نمایش خواهند گذاشت. از عوامل مهم رفرش ریت می باشد. رفرش ریت این دو مدل تلویزیون ال جی CS و  CXبرابر با 120 هرتز می باشند. این رفرش ریت 120 هرتز نیز عملکردش بسیار بی نقص می باشد. این رفرش ریت 120 هرتز عملکرد بسیار خوبی را ارائه خواهد داد و سبب می شود صحنه های سریع همچون بازی ها و فیلم های اکشن بدون تاری و کندی اجرا شوند.

مقایسه کیفیت صوتی تلویزیون های تلویزیون های اولد ال جی CS و CX

میزان و کیفیت صدا برای یک تلویزیون جز اصلی ترین قابلیت ها می باشد. این دو تلویزیون ال جی از لحاظ کیفیت صدایی با هم دیگر تفاوت آنچنانی ندارند. تلویزیون CS شامل 2 بلندگوی 10 واتی و 2 ووفر 10 واتی در مقابل تلویزیون CX نیز به همین شیوه شامل 2 بلندگوی 10 واتی و 2 ووفر 10 واتی می باشد. این میزان صدای 40 وات برای این تلویزیون های ال جی صدای بلند و مناسبی می باشد. قابلیت های صدایی همچون دالبی دیجیتال و OLED Surround در هر دو تلویزیون به چشم می خورد که در واقع سبب ایجاد صدای فراگیر و همه جانبه خواهند شد. همچنین قابلیت صدای دالبی اتموس در این تلویزیو های CS و  CX پشتیبانی می شود و سبب ایجاد صدای نسبتا سه بعدی و فراگیر خواهد شد.

درگاه های ارتباطی تلویزیون های اولدال جی مدل  CS و CX

این تلویزیون ها از لحاظ درگاه های ارتباطی نیز به هم شباهت دارند. هر دو تلویزیون دارای 4 درگاه HDMI و 3 درگاه USB می باشند. تلویزیون CX دارای پورت های دیگر همچون خروجی صوتی دیجیتال، آنتن، کامپوزیت، کامپوننت، هدفون، اسلات CI و LAN می باشد در مقابل تلویزیون CS دارای پورت های دیگر خروجی صوتی دیجیتال، آنتن و LAN می باشد. هر دو تلویزیون از قابلیت اتصال به بلوتوث و وای فای برخوردار می باشند و همچنین دارای گیرنده داخلی و خارجی می باشند.

مقایسه توانایی های هوشمند تلویزیون های اولد ال جی CS و CX

ال جی برای تلویزیون های خود از سیستم عامل webOS بهره می برد. ورژن این تلویزیون ها با هم دیگر متفاوت می باشد. تلویزیون CX برابر با 5 می باشد  و ورژن تلویزیون CS برابر با 7 می باشد. ورژن تلویزیون CS دارای قابلیت های نسبتا پیشرفته تری می باشد وبه صورت آپدیت شده می باشد اما به طور کلی رابط کاربری سیستم عامل webOS برای کاربران جذاب می باشد و به کاربرانش امکان دسترسی به سایت های سرگرمی نتفلیکس و یوتیوب را خواهد داد. ریموت کنترل هر دو تلویزیون هوشمند می باشند و  می توانید به جستجوی صوتی و اعمال دستورات صوتی بپردازید و دیگر نیازی به تایپ دستورات خود نیست. این سیستم عامل ها به شما امکان نصب برنامه و وب گردی را خواهند داد و می توانید ساعتها با آن سرگرم شوید. به طور کلی تفاوت چندانی میان این دو تلویزیون از لحاظ سیستم عامل وجود ندارد بجز ورژن آنها که تلویزیون CS جدیدتزین آن می باشد.

کدام تلویزیون برای بازی مناسب تر است:  CS یا CX

گیمینگ و بازی جز قابلیت های بسیار محبوب میان افراد و بخصوص و گیمر ها می باشد. اگر به دنبال تلویزیون های مناسب گیمینگ می باشید این تلویزیون های CS و CX جز بهترین و قدرتمند ترین تلویزیون ها می باشند. زمان پاسخگویی تلویزیون CS برابر با  1 میلی ثانیه می باشد در مقابل تلویزیون CX دارای زمان پاسخگویی 1.7 میلی ثاینه می باشد. قابلیت های حرفه ای گیمینگ همچون پورت ورودی HDMI 2.1، تکنولوژی VRR، تکنولوژی AMD FreeSync، تکنولوژی ALLM و HGiG در تلویزیون های CS و CX به چشم می خورد که سبب اجرای بازی در بهترین حالت خود خواهد شد همچنین رفرش ریت هر دو تلویزیون 120 هرتز می باشد که بازی ها خیلی سریع اجرا خواهند کرد. قابلیت HGIG هم نیز سبب ایجاد صحنه های بسیار واقعی خواهد شد.

سخن پایانی

در این نوشته به بررسی شباهتها و تفاوتهای تلویزیون ال جی CS 2022 و تلویزیون ال جی CX 2021 پرداخته شد. چنانچه قصد خرید تلویزیون دارید، با خرید تلویزیون 4K از بانه می توانید از قیمتهای باور نکردنی بهرمند شوید. قیمت تلویزیون در بانه به دلیل نبود واسطه مالی، نسبت به سایر نقاط کشور در سطح پایین تری قرار دارد و به همین دلیل خرید تلویزیون از بانه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. به خصوص خرید تلویزیون شیائومی و یا خرید تلویزیون سامسونگ، با وجود کیفیت و امکانات بسیار خوبی که دارند، در این شرایط اقتصادی پیشنهاد خوبی برای شما خواهد بود. اگر قصد خرید تلویزیون از بانه دارید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا شما را از قیمتهای روز بازار مطلع ساخته و با مشاوره های رایگان، شما را در خریدی مطمئن راهنمایی کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *