مزیت کولرگازی اینورتر در چیست

تهویه مطبوع وسیله ای است که برای خنک کردن یا گرم کردن یک اتاق یا ساختمان استفاده می شود. از سال ۱۹۰۲ که کولرگازی مدرن توسط ویلیس کریر تولید شد تا حال و با پیشرفت تکنولوژی مدرن، پیشرفت های چشمگیری در مکانیک تهویه مطبوع صورت گرفته است و نوع موثرتری از تهویه مطبوع به نام کولر گازی اینورتر مهندسی شده است. . در این مطلب از فروشگاه بانه ۹۰ به توضیح ویژگی ها و مزایای کولر گازی اینورتر و همچنین تفاوت های کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر می پردازیم.

تفاوت بین کولر گازی غیر اینورتر و اینورتر

یک کولر گازی غیر اینورتر که به عنوان کولر گازی سنتی نیز شناخته می شود، از یک کمپرسور با سرعت ثابت استفاده می کند که وقتی کولر گازی روشن است با قدرت کامل کار می کند. در مقابل، یک تهویه مطبوع اینورتر از یک کمپرسور با کنترل اینورتر استفاده می کند که می تواند سرعت خود را برای رسیدن به دمای مورد نظر تنظیم کند. این باعث می شود دماهای ثابت تر و مصرف انرژی کمتری داشته باشند.

کولرگازی اینورتر چیست و چگونه کار می کند؟

تهویه مطبوع اینورتر نوعی سیستم تهویه مطبوع است که از کمپرسور کنترل شده با اینورتر برای تنظیم سرعت کمپرسور برای رسیدن به دمای مورد نظر استفاده می کند. هنگامی که دمای اتاق افزایش می یابد، کمپرسور اینورتر سرعت خود را افزایش می دهد تا هوای خنک بیشتری تولید کند. هنگامی که دما کاهش می یابد، کمپرسور اینورتر سرعت خود را کاهش می دهد تا هوای خنک کمتری تولید کند. این تنظیم به کولر گازی اینورتر اجازه می دهد تا دمای ثابت تری را حفظ کند و در نتیجه مصرف انرژی کمتری داشته باشد.

فناوری اینورتر از یک درایو با فرکانس متغیر (VFD) استفاده می کند که سرعت موتور کمپرسور را تنظیم می کند. به این ترتیب، می تواند میزان جریان مبرد را در سیستم تنظیم کند تا با نیازهای خنک کننده فضا مطابقت داشته باشد.

تفاوت اصلی کولر گازی بدون اینورتر و کولر گازی اینورتر چیست؟

تهویه مطبوع غیر اینورتر از یک کمپرسور با سرعت ثابت استفاده می‌کند که با سرعت ثابت کار می‌کند، به این معنی که وقتی کولر گازی روشن است، به طور مداوم با قدرت کامل کار می‌کند و مقدار زیادی هوای خنک تولید می‌کند.

هنگامی که دمای اتاق کاهش می یابد، کمپرسور با سرعت ثابت کار نمی کند و تولید هوای سرد را متوقف می کند، که می تواند منجر به نوسانات دما در اتاق شود و در برخی مواقع اتاق را خیلی گرم یا خیلی سرد کند. به دلیل این نوع عملکرد استاپ-استارت، کولرهای گازی غیر اینورتر نسبت به کولرهای گازی اینورتر انرژی بیشتری برای فعالیت مشابه نیاز دارند.

کولرگازی اینورتردار از یک کمپرسور با کنترل اینورتر استفاده می کند که سرعت خود را برای رسیدن به دمای مورد نظر تنظیم می کند و در نتیجه مزایای مختلفی مانند مصرف انرژی کمتر، سرمایش و گرمایش پایدارتر و طول عمر بیشتر و استهلاک قطعات کمتر نسبت به واحدهای تهویه مطبوع بدون اینورتر دارد. هر دو مدل اینورتر و بدون اینورتر در فروشگاه بانه ۹۰ موجود است که توصیه ما با بیش از ده سال سابقه فروش خرید کولرگازی اینورتردار   از برندهای نامبرده شده می باشد.

مزایای خرید کولر گازی اینورتر

مقایسه کولرگازی اینورتردار با بدون اینورتر از لحاظ بهره وری انرژی

به چند دلیل، کولرهای گازی اینورتردار نسبت به کولرهای گازی غیر اینورتر از نظر انرژی کارآمدتر هستند. کمپرسورهای کنترل شده با اینورتر کارایی بیشتری دارند و انرژی کمتری مصرف می کنند زیرا سرعت کمپرسور قابل تنظیم است.

با تنظیم سرعت کمپرسور، خروجی گرمایش یا سرمایش کنترل می شود و می توان بر اساس اختلاف دمای تنظیم شده و دمای فعلی اتاق، محدوده عملکرد کمپرسور را با سرعت کم ایجاد کرد. این باعث صرفه جویی در مصرف انرژی در مقایسه با یک کولر گازی با سرعت ثابت می شود. برخی از سیستم های تهویه مطبوع اینورتر نیز دارای ویژگی های نظارت بر انرژی هستند که به شما امکان می دهد مصرف انرژی خود را ردیابی کنید و تنظیمات خود را مطابق با آن تغییر دهید.

مقایسه کولرگازی اینورتردار با بدون اینورتر از لحاظ طول عمر بیشتر

به چند دلیل شناخته شده است که کولر گازی اینورتر نسبت به کولر گازی غیر اینورتر طول عمر بیشتری دارد. از آنجایی که کولرهای گازی اینورتر باید در سرعت های بالا و پایین کار کنند، مواد به کار رفته در اجزای آنها معمولاً از استاندارد بالاتری نسبت به کولرهای غیر اینورتر برخوردار هستند. طول عمر کولر گازی اینورتر بسته به برند، مدل و کاربرد آن می تواند متفاوت باشد، اما به طور متوسط عمر آنها حدود ۱۰ سال است.

خنک شدن سریع و حفظ دمای مطلوب

تهویه مطبوع اینورتر از یک کمپرسور با کنترل اینورتر استفاده می کند که می تواند سرعت خود را متناسب با نیازهای خنک کننده فضا تنظیم کند. این به این معنی است که کمپرسور می تواند در زمانی که یک اتاق نیاز به خنک شدن سریع دارد با سرعت بالاتر و زمانی که اتاق از قبل دمای آن مناسب است با سرعت کمتری کار کند. عملکردهای هوشمند موجود در تهویه مطبوع اینورتر می تواند اتلاف انرژی غیر ضروری را کاهش دهد.

از آنجایی که سیستم های تهویه مطبوع اینورتر معمولاً دمای ثابت تری نسبت به انواع غیر اینورتر دارند و نوسانات شدید دما را کاهش می دهند، می توانند انرژی کمتری را برای خنک کردن یا گرم کردن اتاق نسبت به واحدهای غیر اینورتر مصرف کنند.

مقایسه کولرگازی اینورتردار با بدون اینورتر از لحاظ صدای تولید شده

سیستم های تهویه مطبوع اینورتر در مقایسه با سیستم های تهویه مطبوع غیر اینورتر، سطح صدای کمتری دارند. کمپرسور مورد استفاده در کولرگازی اینورتر با سرعت کمتری نسبت به کولرهای غیر اینورتر کار می کند که در نتیجه صدای کمتری تولید می شود. تهویه مطبوع اینورتر معمولاً با قطعات با کیفیت بالاتر نسبت به تهویه مطبوع غیر اینورتر ساخته می شود که می تواند منجر به عملکرد بی صداتر نیز شود. همچنین در مدل بدون اینورتر کولرگازی به طور مداوم خاموش و روشن خواهد شد و این استارت اولیه هم خود می تواند آزار دهنده باشد.

مقایسه کولرگازی اینورتردار با بدون اینورتر از لحاظ قیمت

اگرچه کولرهای گازی اینورتر معمولاً هزینه اولیه (قیمت خرید) بالاتری نسبت به کولرهای غیر اینورتر دارند، اما صرفه جویی طولانی مدت می تواند تفاوت قیمت را جبران کند. با سیستم های تهویه مطبوع اینورتر، تا ۷۰%* بیشتر از تهویه مطبوع بدون اینورتر در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. این صرفه جویی ها شامل هزینه های کمتر انرژی و فرسودگی کمتر در اجزای و قطعات آن است که به تعویض قطعات و تعمیرات کمتر در طول زمان نیاز دارد.

*(بنابر نتیجه مقایسه و تست دو کولرگازی با و بدون اینورتر شرکت الجی توسط الجی) تهویه مطبوع ال‌جی اینورتر (US-Q242K*) تا ۷۰ درصد بیشتر از تهویه مطبوع غیر اینورتر ال‌جی (TS-H2465DA0) در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند. دمای اولیه (در فضای باز ۳۵ درجه سانتی گراد، داخل ساختمان ۳۳ درجه سانتی گراد) / دمای تنظیم (۲۶ درجه سانتی گراد) / زمان تست (۸ ساعت)

کولر گازی اینورتر ال جی

مدلهای بسیار باکیفتی از کولرگازیهای اینورتر در فروشگاه بانه ۹۰ موجود می باشد که میتوان به برندهای گری، ال جی، کریر، گیبسون، سامسونگ و جنرال اشاره کرد که شما عزیزان با خرید کولرگازی اینورتردار از برندهای نامبرده شده میتوانید سالهای سال و بدون هیچ مشکلی از کیفیت و امکانات عالی آنها نهایت لذت را ببرید.

هنگام انتخاب کولر گازی برای خانه خود گزینه های زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، و رمز زدایی از فناوری پشت تهویه مطبوع همیشه آسان نیست. امیدواریم این مقاله به شما در درک بهتر این حوزه جدایی ناپذیر از فناوری خانه کمک کرده باشد. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای خرید انواع کولر گازی از وب سایت ما دیدن کنید و برای دریافت راهنمایی تخصصی میتوانید با شماره تلفن های موجود در وب سایت تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *