راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

کولرهای گازی، وسیله ای کارآمد برای خنک کردن محیط به حساب می آیند و شما می توانید به وسیله ریموت کنترل کولر گازی، استفاده بهتری از این وسیله سرمایشی داشته باشید. اما گاهی وجود دکمه های زیاد، نام ها و نمادهای پیچیده روی این کنترل ها سبب گیج شدن افراد شده و ممکن است با فشردن یک دکمه اشتباه در کارکرد آن ها اختلال ایجاد کنند.

لازم به ذکر است که در ریموت کنترل کولر گازی، نمادها و علائم مختلفی وجود دارد که تعداد زیادی از آن ها در بین تمام برندها با هم مشترک هستند و اتفاقا بیشترین استفاده را هم دارند. در این چکیده قصد بر این است تا در مورد این دکمه های اشتراکی که تقریبا در همه برندها یکسان هستند صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

کنترل کولر گازی

دکمه روشن و خاموش (on/off)

این دکمه که معمولا قرمز رنگ می باشد و بروی آن علامت پاور نشانه گذاری شده برای خاموش و روشن کردن کولر مورد استفاده قرار می گیرد. با زدن این دکمه، کولری که خاموش است با همان تنظیماتی که قبلا خاموش شده روشن میشود.

دکمه انتخاب حالت کولر گازی (Mode)

یکی از مهم ترین کلید های کنترل کولر گازی که در راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی  به آن میپردازیم ،کلید انتخاب حالت یا(Mode) می باشد. این کلید دارای چهار حالت است که با هر بار فشردن این کلید، کولر گازی تغییر حالت دهد. اسامی این چهار حالت عبارتند از (auto، fan، cool، heat، dry) که در ادامه به کاربرد این حالت ها اشاره می کنیم.

حالت auto: پس از انتخاب این حالت کولر در حالت اتوماتیک قرار میگیرد و کاربران می توانند دمای محیط را روی یک درجه حرارت تنظیم نمایند تا کولر گازی دمای مورد نظر را در محیط حفظ نماید.

حالت fanبا انتخاب این حالت کندانسور (موتور کولر) خاموش میشود و تنها فن داخلی روشن میباشد. در این حالت کولر به صورت یک پنکه عمل میکند و تنظیم دمای کولر امکان پذیر نمی باشد. این حالت در فصل بهار بیشتر مورد استفاده کاربران قرار میگیرد زیرا هوا را معتدل نگه می دارد.

حالت cool: حالتی که روی ریموت کنترل به شکل یک دانه برف مشخص شده است. از این حالت کاربران در فصل گرم یعنی تابستان استفاده میکنند که محیط هایی همچون خانه و محل کار را خنک نماید.

حالت  heat: این حالت به صورت خورشید مشخص شده و کاملا برعکس حالت cool می باشد. از این حالت بیشتر در فصل سرد استفاده میشود که کاربرد این حالت گرم نگه داشتن دمای محیط میباشد.

حالت dryاین حالت در بین کاربرانی که در مناطق معتدل مرطوب یا مناطق شرجی زندگی میکنند بسیار محبوب است. زیرا کاربرد این حالت کولر، برای زمانی است که هوا دارای زطوبت زیادی باشد و برای تنفس و پوست ایجاد مشکل کند. با فعال نمودن این حالت، کولر گازی با توجه به توانایی خود شروع به رطوبت گیری هوا خواهد نمود.

دکمه Swing

یکی دیگر از کلید های که روی ریموت کنترل کولر گازی به آن اشاره شده دکمه Swing می باشد که با استفاده از این کلید کاربران میتوانند جهت وزش باد را تعیین کنند که به وسیله دمپر ها (پره های تعیین سمت باد) میتوان جهت وزش باد را به سمت بالا یا پایین تغییر داد اما در بعضی از برند ها این پره ها در چهار جهت (بالا، پایین، چپ، راست)جابه جا میشوند.

دکمه تنظیم درجه حررات اتاق((Temp

کاربرد این کلید تنظیم دما می باشد که با استفاده از آن می توان هوای اتاق را کم و زیاد نمود. با استفاده از علامت (+) میتوان دمای محیط را بالا برد و با استفاده از علامت (-) میتوان دمای محیط را پایین آورد اما در بعضی از برند ها بجای استفاده از علامت های(+ و -) از فلش های بالا و پایین استفاده میشود. توصیه میشود که برای تنظیم دما دمای محیط را بین ۲۲ تا ۲۵ درجه قرار دهید این توصیه بدلیل این است که بدن در این حالت احساس گرمی و سردی نمیکند و بدن در بهترین شرایط قرار میگیرد.

دکمه Timer

با استفاده از این کلید کاربران میتوانند تنها اجازه فعالیت در ساعات مشخصی را به کولر بدهند که در زمان معینی کولر روشن شود و سپس در زمان معینی خاموش شود.

دکمه انتخاب سرعت فن (Fan Speed)

این دکمه دارای چهار حالت(کم، متوسط، زیاد و اتوماتیک) برای سرعت فن کولرمی باشد. با هر بار فشردن این دکمه کاربران میتوانند نوع سرعت فن کولر را تغییر دهند.

دکمه (Jet Cool) یا  Turbo

با فشردن این دکمه کولر با نهایت قدرت شروع به کار کردن میکند. سرعت فن در این حالت در بالاترین حالت خود قرار دارد و به همین ترتیب دما در پایین ترین درجه خود قرار دارد.

دکمه  SLEEP

با فشردن این دکمه میتوان ساعت مشخصی را برای خاموش شدن کولر در نظر گرفت.

قصد خرید تلویزیون دارید؟

از تلویزیونهای ما دیدن کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *