نشانی

خرید کولر گازی اینورتر از بانه: بانه خیابان شهدا مجتمع تجاری تاج طبقه ۲ فروشگاه بانه ۹۰
۰۹۱۸۵۲۱۳۹۰۸ – ۰۹۱۸۵۲۱۳۹۰۷
فروشگاه :
۰۸۷۳۴۲۴۳۸۱۳

کولر گازی اینورتردار

اینورتر یک برد الکترونیکی است که به واسطه آن موتور کولر گازی با دور ثابت کار نمی کند و با تغییر فرکانس برق که در یونیت خارجی صورت می گیرد، سرعت کارکرد موتور کنترل می شود. در کولرهای گازی معمولی، دستگاه دو حالت بیشتر ندارد؛ یا کاملا خاموش است یا  با تمام توان کار می کند.

اما در کولر گازی اینورتر، زمانی که دمای اتاق یا محیط به حد مطلوب رسید، موتور کولر گازی خاموش نمی شود و با کمترین سرعت ممکن کار می کند و زمانی که دمای محیط بیش از حد بالا یا پایین آمد، سرعت موتور کولر گازی بیشتر شده تا دما به سطح مطلوب برسد.

به این ترتیب کولر گازی اینورتردار هیچ گاه خاموش نمی شود (مگر خودتان آن را خاموش کنید) و تنها سرعت موتور کم و زیاد می شود. اما در کولر گازی بدون اینورتر چنین نیست و در زمان رسیدن به دمای مطلوب، موتور خاموش شده و پس از مدتی دوباره روشن می شود و همین خاموش و روشن شدنهاست که مصرف برق کولر گازی را بالا می برد.

کولر گازی اینورتردار

کولر گازی اینورتردار

پوشیده نیست که خرید کولر گازی اینورتردار مزایای زیادی نسبت به کولر گازی معمولی دارد. یکی از آنها این است اختلاف دمای محیط در بیشترین و کمترین میزان آن، بسیار کم است و این یعنی اینکه دمای محیط با نوسان بسیار کمی در سطح مطلوب قرار خواهد گرفت. قیمت کولر گازی اینورتردار بالاتر از نمونه بدون اینورتر است اما این تفاوت قیمت کاملا منطقی است.

از برتری های کولر گازی اینورتر نسبت به نوع معمولی آن این است که حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی میکند و صدای آن بسیار کمتر می باشد. یکی دیگر از تفاوتهای کولر گازی اینورتر با کولر گازی معمولی استهلاک کمتر به دلیل عملکرد یکنواخت است.

کولر گازی بدون اینورتر مدام خاموش و روشن می شود و هر بار که خاموش و روشن می شود فشار زیادی بر مدارهای درونی آن وارد می شود. همین امر موجب کاهش طول عمر این کولرها نسبت به کولر گازی اینورتردار شده است. به عبارتی دیگر با خرید کولر گازی اینورتردار، تنها زمان خرید مبلغ ناچیزی بیشتر از کولر گازی بدون اینورتر می پردازید، اما در عوض برای چندین سال بیشتر از کولر گازی اینورتردار خود بهره خواهید برد.

تفاوت کولر گازی اینورتر و معمولی

یکی دیگر از مشکلاتی که کولر گازی های معمولی دارند، روشن و خاموش شدن مکرر به جهت عدم تنظیم و تعدیل دمای محیط است. از همین رو این دستگاه آلودگی صوتی به همراه دارد. این در حالی است که در کولر گازی اینورتر به دلیل عملکرد مناسب کمپرسور آلودگی صوتی به حداقل کاهش می یابد. این مزیت در کنار طول عمر بیشتر و مصرف انرژی کمتر از عوامل مهم در انتخاب کولر گازی اینورتر است.

چیزی که کولر گازی اینورتر را از کولر گازی های معمولی متمایز می کند، کم مصرف بودن آن است. کولر گازی معمولی در لحظه آغاز فعالیت جریان برق دو برابر نیاز دارد که این رفتار در کولر گازی اینورتر وجود ندارد. در لحظه روشن شدن دستگاه به دلیل نصب اینورتر فرکانس برق ورودی کاهش پیدا می کند و افت ولتاژی در جریان برق ایجاد نمی شود.

مهم‌ترین تفاوت کولرگازی اینورتر با معمولی در نحوه کنترل دور موتور کمپرسور است. در کولر گازی‌های معمولی، دور موتور کمپرسور تنها در دو حالت روشن و خاموش قرار دارد. این بدان معناست که در صورتی که دمای محیط به دمای تنظیم شده نزدیک شود، کمپرسور به صورت کامل خاموش می‌شود.

در حالی که در کولر گازی‌های اینورتر، دور موتور کمپرسور به صورت پیوسته و متناسب با نیاز تنظیم می‌شود. به این ترتیب، در صورتی که دمای محیط به دمای تنظیم شده نزدیک شود، دور موتور کمپرسور کاهش می‌یابد و جریان برق مصرفی کولر گازی نیز کاهش می‌یابد. در این حالت، کولر گازی همچنان در حال کار است و دمای محیط را در حالت مطلوب حفظ می‌کند.

کولر گازی اینورتر به دلیل قابلیت تنظیم دمای محیط برای انواع اقلیم با آب و هوای مختلف مناسب است. چرا که با تنظیم دمای مدنظر، دستگاه پس از رسیدن به آن، به صورت خودکار کمپرسور کاهش سرعت می دهد و دمای محیط بدون نوسان، ثابت می ماند.

این در حالی است که کولر گازی معمولی پس از رسیدن به دمای مدنظر خاموش می شود و نیازمند خاموش و روشن کردن مکرر است و این امتیاز منفی تاثیر مستقیم بر کاهش عمر دستگاه دارد. این یعنی خرید کولر گازی اینورتردار مطلوبیت بسیار بیشتر از مبلغ تفاوت قیمت کولر گازی اینورتر و بدون اینورتر، عاید کاربر می کند.

قیمت کولر گازی اینورتردار

اگرچه هدف از ساخت کولر گازی مشخص است اما چگونگی محقق کردن این هدف مهم است. به عبارتی دیگر کولر گازی اینورتردار در محقق نمودن این هدف موفق تر ظاهر شده اند و طبیعی است که قیمت کولر گازی اینورتر نسبت به کولرهای معمولی بیشتر باشد. مطلوبیتی که بعد از خرید کولر گازی اینورتر عاید کاربران می شود به کررات بیشتر از کولر گازی بدون اینورتر است اما شما فقط هنگام خرید، هزینه نسبتا بیشتری را پرداخت خواهید کرد.

باید عنوان کرد که در کولر گازی اینورتردار به دلیل عدم خاموش و روشن شدن مکرر، صدای کولر گازی نسبتا آرام تر و ملایم تر است و به عبارتی آزار دهنده نیست. همین امر، یعنی کمتر خاموش شدن کولر گازی، در افزایش طول عمر مفید دستگاه تاثیر مستقیم دارد و به همین دلیل خرید کولر گازی اینورتر از هر جهت مقرون به صرفه خواهد بود.

بسیاری از برندها و شرکتهای سازنده کولر گازی، از برد اینورتر در محصولات خود استفاده می کنند اما برد اینورتری که این شرکتها استفاده می کنند با هم متفاوت است و در نتیجه مطلوبیت به دست آمده نیز متفاوت خواهد بود. به عبارتی دیگر در صورت خرید کولر گازی اینورتردار، انتخاب خود را از میان برندهای مشهور همانند گری، ال جی، سامسونگ و پس از آنها جنرال و هایسنس و … پسند کنید.

زیرا قیمت کولر گازی اینورتردار این برندها در سطح مناسبی قرار داشته و کیفیت و مطلوبیت بیشتری هم عاید مصرف کننده خواهد شد. علاوه بر این طول عمر و دوام بیشتری را نیز برای کولر گازی اینورتر ساخت این برندها می توان انتظار داشت. از طرفی دیگر ضمانتی که برای این شرکتها در نظر گرفته شده برای کولر گازی اینورتر سایر شرکتها در نظر گرفته نمی شود.

پس اگر قصد خرید کولر گازی اینورتردار دارید، پیشنهاد می کنیم قبل از خرید با کارشناسان ما در بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا شما را نسبت به قیمت کولر گازی اینورتر مطلع کرده و راهنمایی های لازم را جهت خریدی امن ارائه دهند. قیمت کولر گازی اینورتر بانه بسیار منصفانه بوده و در پایین ترین سطح خود قرار دارد و دلیل آن نیز ورود این محصولات از طریق بازارچه مرزی بانه است.

کولر گازی اینورتر از تمامی برندها در بانه و فروشگاه بانه نود موجود بوده و برای کسب اطلاع لحظه ای در خصوص قیمت کولر گازی اینورتر می توانید با ما در تماس باشید.

قصد خرید تلویزیون دارید؟

از تلویزیونهای ما دیدن کنید