تفاوت فر توکار بوش آلمان و فر توکار بوش ترکیه

بدون شک در میان تمامی برندهای تولید کننده محصولات و لوازم خانگی، برند بوش یکی از شناخته شده‌ترین و معتبرترین آن‌ها به شمار می‌رود. از یخچال فریزرها گرفته تا چای ساز و فر توکار، همه‌ و همه کیفیت مثال‌ زدنی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهند. شرکت بوش آلمان فعالیت خودش را در سال ۱۸۸۶ و توسط فردی به نام رابرت بوش آغاز کرد. برخی کشورها از جمله ترکیه که متوجه کیفیت بالای محصولات بوش شدند، به فکر دایر نمودن نمایندگی این شرکت در کشور خود افتادند و همین کار را هم کردند.

اما در این میان نباید از تفاوت محصولات بوش آلمان و ترکیه نیز غافل شد. از آن جایی که کشور آلمان یک کشور صنعتی بوده و دستگاه‌ها و ماشین آلات بسیار پیشرفته و به روزی را در اختیار دارد، تعجبی ندارد که محصولات بوش آلمان، کیفیت بالاتری نسبت به نمایندگی ها داشته باشند. مهندسان و تولیدکنندگان شرکت بوش، قادر هستند تا یک محصول بی‌نظیر با تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌ها تولید و روانه بازار کنند.

تفاوتهای فر توکار بوش آلمان و ترکیه

همانگونه که در بالا گفته شد محصولات بوش آلمان کیفیت بیشتری نسبت به محصولات بوش ترکیه دارند و این موضوع در ارتباط با فرهای توکار بوش هم صدق می کند. به عبارتی کیفیت فرهای توکار بوش آلمان بیشتر از فرهای توکار بوش ترکیه است. یکی از تفاوتهای فر توکار بوش آلمان و ترکیه در تعداد روشهای پخت غذا است. فر توکار بوش آلمان دارای ۱۳ روش پخت غذا است اما روشهای پخت غذا در فرهای توکار بوش ترکیه محدود به ۸ نوع است. دارا بودن گزینه های بیشتر برای پخت و پز می تواند تنوع غذایی بیشتری را ایجاد کرده و در نتیجه لذت انواع غذا ها را می توان چشید. این تفاوت یکی از عمده تفاوتهای فر آلمانی و ترکیه ای است.

از دیگر تفاوتهای فر بوش آلمان و ترکیه، ظرفیت آنهاست. معمولا فرهای بوش آلمان ۷۱ لیتری بوده اما فرهای بوش ترکیه ۶۷ لیتری هستند. این تفاوت هم به نوبه خود تاثیر به سزایی در پخت و پز و تهیه غذایی بهتر دارد، به ویژه زمانی که مجبور باشید برای تعداد بیشتری از افراد خانواده غذا تهیه کنید. اگرچه تفاوت ظرفیت فر بوش آلمان و ترکیه هنگام پخت غذا برای افراد کمتر هم تاثیر دارد و آن اینکه با توجه به بزرگتر بودن فضا، راحت تر می توان به غذا و محتویات درون فر دسترسی داشت.

تفاوت دیگری که فرهای توکار بوش آلمان و ترکیه دارند در انتخاب زبان پنل کنترل است. فرهای بوش آلمانی دارای قابلیت انتخاب زبان از جمله فارسی هستند اما فرهای بوش ترکیه این قابلیت را ندارند و تنها با زبان انگلیسی مونتاژ می شوند. این گزینه نیز در بسیاری از موارد می تواند کمک شایانی به نوع پخت غذا کند. به خصوص برای کسانی که معنی کلمات انگلیسی روی فر را نمی دانند. اگرچه می توان معنی کلمات را با استفاده از دیکشنری و مترجم یافت، اما قطعا این معنا با آنچه شرکت بوش مد نظر داشته تفاوت دارد.

ناگفته پیداست که این تفاوتها می تواند روی قیمت این محصولات تاثیر بگذارد. به عبارتی بهتر، قیمت فرهای توکار بوش آلمان بسیار بیشتر از نمونه های مشابه مونتاژ ترکیه است. این تفاوت قیمت گاها به ۱۵ میلون هم می رسد. اما باید گفت که قیمت فرهای بوش آلمانی تنها به دلیل وجود تفاوتهای بالا، بیشتر نیست؛ بلکه دلایل دیگری نیز دارد که یکی از آنها بیشتر بودن هزینه نیروی کار در آلمان نسبت به ترکیه است.

در مجموع باید گفت که فر توکار آلمانی تفاوت زیادی با فر توکار بوش ترکیه ای دارد اما نمی توان همین فرهای بوش ترکیه را با سایر برندها مقایسه کرد. فراموش نکنید که مقایسه بالا در میان فرهای بوش انجام شد و حتی بازنده این مقایسه (که فرهای توکار بوش ترکیه ای هستند) را نمی توان با سایر برنده مقایسه کرد. زیرا همانگونه که در جریان هستید محصولات بوش، چه مونتاژ ترکیه و چه مونتاژ هر کشور دیگر، از لحاظ کیفیت و دوام بر سایر برندها برتری دارند.

مطالب جذاب دیگر:

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *