تبدیل یخچال فریزر امرسان به یخچال فریزر با برند ال جی و بوش

دلایل روی آوردن برخی افراد سود جو به بدل کاری و فروش محصولات تقلبی

امروزه شرایط بازار به گونه ای است که می توان گفت نسبت به قبل تا ۷۰ درصد قدرت خرید مردم کاهش یافته است. کمبود درامد و گران شدن کلیه مایحتاج مردم امکان پس انداز را برای خرید وسایل به حداقل رسانده است. حالا در این میان افرادی سودجو سعی در فریب دادن مردم و فروش محصولات تقلبی به خریداران می کنند. اما این کالاهای تقلبی به چه شکلی آماده شده و روانه بازار می گردند؟ ابتدا باید گفت هر کسی که قصد خرید لوازم خانگی در کشورمان ایران را داشته باشد به دنبال برندهای بین المللی چون ال جی، سامسونگ و بوش که در تمام دنیا برندهایی خوش نام می باشند می گردد. خب تقلب فروشان از دو مسئله ی خوشنامی این برندها و اختلاف قیمت آن ها با کالاهای ساخت کشورمان استفاده کرده و سعی در فریب کسانی دارند که قبل از خرید به اندازه کافی تحقیق و بررسی لازم را انجام نمی دهند.

پیشنهاد ویژه :  تبدیل یخچال فریزر هایسنس به سامسونگ و بوش

فروش محصولات تقلبی

فروشنده محصولات بدل، اولین اقدامی که انجام می دهد برند های معتبر و محصولات مربوط به آن را شناسایی می کند، دومین کاری که انجام می دهد شباهت های بین محصولات اصلی و بدل را پیدا می کند و حالا نوبت به مرحله ی آخر می رسد و محصول بدل یا تقلبی را به شیوه های مبتکرانه که خریدار را وسوسه می کند و فریب می دهد آراسته می کند. این سه مرحله اساس کار متقلبان در محصولات خانگی است.

تبدیل یخچال ایرانی امرسان به برند های الجی، سامسونگ و بوش در بازار کشور

باید ابتدا گفت لوازم خانگی ساخت کشور خودمان معمولا اختلاف قیمت زیادی با لوازم خانگی از برندهایی چون ال جی و بوش دارند. همچنین می توان گفت اکثر یخچال های ساید بای ساید شباهت های زیادی به هم دارند و محصولات ایرانی نیز تا حدود زیادی همچون محصولات خارجی ظاهر زیبایی دارند. همین مسئله شباهت ظاهری و اختلاف قیمت فضا را برای متقلب فروش فراهم می کند تا با برچسب گذاری محصول ایرانی، خریدار را که آگاهی کافی ندارد، فریب دهد. خب ما تصویر زیر را از یک کانال تلگرامی که انواع لوازم خانگی از برندهای مختلف را به فروش گذاشته، برداشتیم. اما چنانچه دقت بفرمایید فروشنده نام مدل کالای مورد نظر را در کانال خود درج نکرده است! پس می توان به هویت و اصالت کالا مشکوک بود. ما با کمی بررسی متوجه شدیم که این کالا در اصل، محصول ایرانی مربوط به برند امرسان می باشد که در نهایت توسط تقلب فروش به برندهایی چون ال جی و بوش تبدیل شده است.

پیشنهاد ویژه :  انتخاب ال ‌جی به‌عنوان سازنده‌ی برترین تلویزیون جهان

برای نحوه شناسایی یک یخچال اصلی از نسخه های تقلبی، توصیه می کنیم نوشته زیر را مطالعه بفرمایید:

یک مثال ساده، تقلب فروش دقیقا چه کاری انجام میدهد؟

برای جمع بندی این نوشته، بررسی می کنیم تقلب فروش دقیقا چه کاری انجام می دهد. خب به طور مثال در حال حاضر قیمت یک ساید معمولی ۳۰ فوت ال جی تقریبا ۱۷ میلیون تومان می باشد (۲۲ مرداد ۹۸). فرض میکنیم قیمت یک ساید ایرانی ۱۰ میلیون تومان است. خب تقلب فروش در اینجا متوجه یک اختلاف قیمت ۷ میلیون تومانی می شود. فرد تقلب فروش یخچال ایرانی را از بازار با قیمت ۱۰ میلیون تومان تهیه کرده و سپس آن را برچسب گذاری می کند و به طور مثال با قیمت ۱۵ میلیون تومان در کانال تلگرامی خود برای فروش قرار می دهد (یعنی دو میلیون کمتر از محصول اصلی که با قیمت ۱۷ میلیون تومان در بازار موجود می باشد). خب همین اختلاف قیمت دو میلیونی خریدار را وسوسه کرده و خوشحال از اینکه یخچالی با قیمت مناسب پیدا کرده است آن را خریداری می کند. اما غافل از اینکه می توانست همان کالا را خودش از بازار با قیمت ده میلیون تومان خریداری کند!! فروشنده هم در اینجا به راحتی هر چه تمامتر سودی ۵ میلیون تومانی به جیب زده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *