برتری تلویزیون های کیولد QLED سامسونگ در چیست؟

شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ تلویزیون هایی را روانه بازار کرد که این تلویزیون ها مطابق اخرین استاندارد ها، تصاویر را ارائه داده و شفافیت و روشنایی تصویر و از طرفی دیگر رنگ های اشباع را بر روی صفحه نمایش  نمایش داده و کاربران را متحیر کردند. اما این تلویزیون ها کدام مدل ها بودند و چه ویژگی هایی داشتند؟ در این نوشته تلویزیون های  فوق العاده سامسونگ را مورد بررسی قرار داده  و مشخص خواهیم کرد که دلیل این همه کیفیت و سرعت را چه ویژگی در تلویزیون های سامسونگ  ۲۰۲۰ موجب شده است.

تلویزیون های کیولد سامسونگ ۲۰۲۰-۲۰۱۹ 

کیولدQLED چیست؟ چرا تلویزیون ها اینگونه نام گذاری می شوند؟ آیا این نام گذاری فقط در حد حرف است و یا واقعا کارایی و کاربردی دارد؟ تلویزیون های کیولد QLED قبل از هر چیزی همان صفحه نمایش LED را دارند بنابراین دارای نور پس زمینه در انواع مختلف هستند که شاید دارای نور پس زمینه دایرکت و یا EDge باشند، اما ویژگی هایی به این تلویزیون ها اضافه شده است که بسیار کاربردی بوده و تاثیر زیادی در کارایی کلی تلویزیون دارد. اما این ویژگی چگونه است و چه اثری روی کیفیت تصویر دارد؟

تصفیه و تجزیه رنگ ها با فناوری QLED در تلویزیون های سامسونگ ۲۰۲۰

آخرین پیشرفت تکنولوژی در تلویزیون های سامسونگ در تلویزیون های کیولد QLED خلاصه می شود. تلویزیون های کیولد به عنوان پرچم دار تلویزیون های سامسونگ هستند. در این تلویزیون ها در بین صفحه نمایش و نور پس زمینه یک صفحه نازک وجود دارد که نور ساطع شده لامپ ها LED روی برد پس زمینه را با توجه به خصوصیاتی که دارد به اشباع رسانده و در نهایت نور کافی و لازم را به پیکسل ها می رساند. صفحه کیولد دارای ذرات ریز است که این ذرات کریستالی بوده و بسته به خصوصیات و اندازه خود، سه رنگ اصلی سبز، قرمز و ابی و درصد ترکیبی آنها را اشباع می کنند و در نهایت موجب روشنایی صفحه نمایش، ارائه رنگ های دقیق تر و جلوگیری از هم پوشانی رنگ ها، تاریکی و خاکستری یکنواخت بهتری را موجب می شوند.

پیشنهاد ویژه :  FRC کنترل سرعت فریم تصویر در تلویزیون های 2019-2020

پردازنده منحصر به فرد در تلویزیون های کیولد سامسونگ

تا حالا بستر ارائه تصویر را مورد بررسی قرار دادیم اما یکی از اجزای اصلی و فوق العاده تاثیر گذار در ارائه تصویر پردازنده تصویر است. تصویر توسط پردازشگر پردازش شده و بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود و اما تصویر که فقط یک فریم نیست. در یک تلویزیون مثلا ۱۲۰ هرتزی، تصویر در یک ثانیه ۱۲۰ بار نوسازی و پردازش شده و  همچنین ۲۴۰ فریم تصویر نمایش داده می شود، اما آنچنان سریع این عمل اتفاق می افتد که با چشم غیر مسلح نمی توان آن را تشخیص داد. درست همانند لامپی ۱۰۰ هرتز که در یک لحظه ۱۰۰ بار خاموش و روشن می شود. بنابراین پردازشگر باید کارا و موثر باشد تا بهترین و سریعترین فرکانس یا تغییر تصویر را ایجاد کند که در تلویزیون سامسونگ آخرین تکنولوژی و فناوری پردازش قرار گرفته است. پردازشگر هوشمند نسل دوم کوانتومی Quantum AI 2 چه تجربه ای را برای کاربران ایجاد می کند؟

پردازشگر کوانتومی نسل دوم هوشمند  در تلویزیون های سامسونگ ۲۰۲۰

پردازشگر هایی که در سال ۲۰۱۹ در تلویزیون ها چه مدل های ال جی و چه مدل های سامسونگ هوشمند بودند و ویژگی های فوق العاده ای را ارائه دادند. این پردازشگرها در بسیاری از موارد شبیه به هم بوده و در یک سری ویژگی ها متمایز و برتری های نست به هم دارند. برای نمونه تلویزیون های اولد ال جی با پردازنده های هوشمند a7، a7  نسل دوم، a9،a9 نسل دوم وارد بازار شدند و تلویزیون های سامسونگ کیولد نیز با پردازنده هوشمند نسل دوم کوانتومی وارد بازار شده اند. در این پردازشگر( پردازشگر هوشمند نسل دوم کوانتومی) تصویر به صورت هوشمند بازسازی می شود و قسمت هایی از تصویر به وسیله هوش مصنوعی اتخاذ شده  و در پردازشگر برجسته شده و رنگ های اشباع شده با ذرات کریستالی را قابل نمایش می سازد. در واقع سرعت این پردازشگر آنقدر زیاد است که فضای خالی ممکن در تصاویر، فورا با رنگ ها پر شده و تصویر روشن، شفاف و غنی از رنگ های متنوع نمایش داده می شود. تجربه ای حیرت انگیز با پردازشگر کوانتومی در تلویزیون های کیولد سامسونگ برای کاربرانی که سعی دارند تکنولوژی های روز را داشته باشند؟>؟؟؟

پیشنهاد ویژه :  پرش تصویر در تلویزیون ها به چه عواملی بستگی دارد؟ (Stutter of TVs)

مهمترین و نایاب ترین ویژگی پردازشگر کوانتومی در تلویزیون های QLED سامسونگ

شرکت سامسونگ با این پردازشگر تلویزیون های کیولد خود را به اوج رسانده  است هرچند این تلویزیون ها هنوز برای کاربران و یا خریدارن ناشناخته اند اما کارایی نمایش تصویر در انها به قدری بالاست که هر کاربری را متحیر می کند. پردازنده کوانتومی تصویر را ارتقا می دهد، این درست است که تعداد پیکسل ها در صفحه نمایش ثابت است اما نحوه تنظیم رنگ و سرعت و ارتقای کیفیت در این پردازشگر آنچنان سریع است که تصویر شفاف تر و ارائه رنگ بیشتر و روشنایی بالاتر را در تلویزیون های سامسونگ موجب شده است. در این تلویزیون اگر محتوا موجود باشد می تواند تصویر  با کیفیت ۴K را با کیفیت ۸K نشان دهد که در مدل های جدیدتر این پردازنده به ۸K Quantum Prossesor  معروف است.

آیا با خرید تلویزیون QLED سامسونگ و پردازشگر قوی آن می توان محتوایی را با کیفیت ۸K تماشا کرد؟

تلویزیون کیولد سامسونگ در بالاترین رده کیفیت تصویر و نمایش رزولوشن بالا قرار گرفته است حالا دغدغه دیگری که کاربران را تحت تاثیر قرار می دهد این است که آیا محتوا برای نمایش وجود دارد یا تا سال های سال این تلویزیون های با کیفیت همانند تلویزیونهای میان رده عمل می کند؟ نکته جالب توجه این است که محتوای ۴K به سرعت در حال تولید هستند و از طرفی دوربین هایی هستند که تصویر را با کیفیت ۶K تصویر برداری می کنند.  دستگاه های ۴K بلوری و کنسول های بازی PS4 و X Box ONE  محتوای ۴K را ارئه می دهند و در صورت داشتن این دستگاه ها می توان به کیفیت ۴k دسترسی داشت هر چند سی دی هایی ۴K بسیار کم است و اما روند رو به افزایشی دارند. برای کیفیت تصویر ۸K با داشتن گیرنده های مدرن می توانید اولین تجربه خود را از این کیفیت داشته باشید چون که المپیک ۲۰۲۰ در ژاپن برگزار و با کیفیت تصویر ۸k ارائه می شود و ژاپن اولین کشوری است که تصاویر ۸K را در اختیار بینندگان قرار می دهد.

پیشنهاد ویژه :  نمایشگاه CES 2018 منتظر تلویزیون 150 اینچ سامسونگ

دیگران خوانده اند:

تلویزیون های کیولد سامسونگ از نگاهی دیگر

جمع بندی

تلویزیون های سامسونگ QLED دارای کیفیت تصویر فوق العاده ، شفاف، غنی از رنگ های متنوع،روشنایی بالا، کنتراست بی نظیر هستند.  این تلویزیون با دو ویژگی کارا و مفید این تصاویر با کیفیت را ارائه می دهد. یکی از این ویژگی ها که موجب کیفیت تصویر بالا و ارائه رنگ های متنوع می شود صفحه نمایش کیولد است که دارای ذرات کریستالی بوده و رنگ ها را به اشباع می رساند و دیگر هم پردازنده قوی هوشمند نسل دوم کوانتومی است که سرعت بالایی در پردازش داشته و کارایی بالایی در ارتقای تصویر دارد به گونه ای که تصاویر ۴k  تا حد ۸K  با کیفیت ارائه می دهد.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *