تلویزیونهای QLED سامسونگ از نگاهی دیگر

سامسونگ علاوه بر تلویزیونهای LED خود، نوعی دیگر از تلویزیونهای خود را عرضه بازار کرده که به آنها QLED گفته می شود. این تلویزیونها همانند تلویزیونهای LED از پنل LED برای نوردهی و یا نور پس زمینه استفاده می کنند با این تفاوت که در این تلویزیونها از یک لایه با ذرات کوانتومی استفاده شده که پس از برخورد نور با این لایه، ذرات ناخالص نورها حذف شده و به صورت خالص تر می تابند و در نتیجه رنگهای خالص تری بر روی صفحه نمایش این تلویزیونها ظاهر می شوند. در کل می توان گفت در تلویزیونهای QLED سامسونگ بیشتر بر خلوص رنگها تاکید شده است. هر چند از جهات دیگر نیز این تلویزیونها بسیار ارتقا پیدا کرده اند. برای مثال کنتراست در این تلویزیونها که به QContrast معروف هست به گونه عمل می کند که مرز بین رنگها و خلوص سیاهی و سفیدی قسمتهای مختلف تصویر به طور حیرت انگیزی به چشم می خورند. دقت رنگ در این تلویزیونها، QColor می باشد و این به معنی نمایش رنگها به صورت بسیار غنی و در حیطه ای وسیع از تنوع هاست. با این تفاسیر می توان گفت که تلویزیونهای qled سامسونگ شاهکار سال 2019 این شرکت کره ای هستند و با وجود تکنولوژی های به کار رفته در آنها رونق دیگری به بازار بخشیده اند.

این تلویزیونها علاوه بر اینکه از کیفیت نمایش بسیار بالایی برخوردار هستند، در کنار آن از هوش مصنوعی smart things نیز بهره می برند و با توجه به سیستم عامل Tizen، می توان از امکانات این تلویزیونها استفاده کرد و لذت داشتن یک تلویزیون هوشمند را حس کنید. قابلیت استفاده از فناوری Bixby یکی از این امکاناتی است که بر روی این تلویزیونها کار گذاشته شده است که با استفاده از این فناوری شما قادر خواهید بود تا با تلویزیون خود صحبت کنید و خواسته های خود را از طریق ریموت کنترل هوشمند آنها که به One Remote Control معروف هست به تلویزیون انتقال دهید تا در چند ثانیه به اجرا درآیند. سرعت نوسازی یا refresh rate در این تلویزیونها بسیار بالاست و این یعنی اینکه این تلویزیونهای برای پخش محتوای سریع از قبیل مسابقات و بازیها بسیار مناسب عمل خواهد کرد و در طول نمایش هیچ گونه گیر یا پرشی مشاهده نخواهد شد. تلویزیونهای QLED سامسونگ دارای طراحی همانند تلویزیونهای LED هستند اما ظرافت و جذابیت بیشتر. ساختار آنها طوری است که سریع به چشم می نشینند. انگار در تمام ابعاد آنها از نسبت طلایی استفاده شده است.

جمع بندی

در نهایت اگر جزو آن دسته از کسانی هستید که به بازیها علاقه دارید و بیشتر مسابقات را تماشا می کنید، همچنین اگر به کیفیت رنگها و خلوص آنها توجه خاصی دارید و از دیدن رنگهای خالص بیشتر لذت می برید، پیشنهاد ما به شما تلویزیونهای QLED سامسونگ خواهد بود. این تلویزیونها با استفاده پنل LED و لایه کوانتومی خود موجب ایجاد رنگهای خالص بر روی صفحه نمایش خود می شوند. همچنین سرعت نوسازی آنها برای پخش محتوای سریع از قبیل بازیها و مسابقات بهترین گزینه است. لازم به ذکر است که قیمت این تلویزیونها نسبت به تلویزیونهای LED بیشتر است ولی این اختلاف قیمت با توجه به سطح کیفیت تصاویر و امکانات آنها کاملا قابل توجیه بوده و متناسب می باشد.

مطالب مرتبط

6 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *