تفاوت تلویزیون های مونتاژ اندونزی با مصر و چین

غول های بزرگ مانند الجی،، سامسونگ و حتی اپل به دلایل زیادی در سراسر دنیا کارخانه های برای تولید و مونتاژ محصولات خود دایر کرده اند. تلویزیونهای الجی، سامسونگ و سونی موجود در بازار کشور و به طبع فروشگاه بانه ۹۰ مونتاژ کشورهای زیادی از جمله مصر، اندونزی،اسلواکی، مالزی و چین هستند. همانطور که حدس زدید نیروی کار و یا ارزش پول در این کشورها ضعیف می باشد و سامسونگ و الجی برای پایین آوردن قیمت تمام شده محصولات و نزدیکی کارخانه های خود به بازار مناسب این کارخانه ها را دایر کرده اند. بنابراین همه زیر نظر شرکت مادر فعالیت دارند و هیچ گونه افت کیفیتی بین محصولات مونتاژ این کشورها نیست.

الجی به عنوان یک شرکت غول آسا ، کارخانه های خود را در بسیاری از کشورها مستقر کرده است. این کار بدلیل سهولت در انجام  خدمات لجستیکی و همچنین صرفه جویی در مالیات است. کارخانه های الجی در برخی از کشورها در زمینه  قطعات الکترونیک تنها مصرف کننده می باشند، این قطعات در کارخانه هایی واقع در کره و چین( خصوصا پنل تلویزیون) تولید می شود. همانطور که می دانید LG از بزرگترین تولید کننده صفحه نمایش است. این شرکت صفحه نمایش تولید شده را به بسیاری از تولید کنندگان بزرگ تلویزیون از جمله سونی، پاناسونیک و … می فروشد.

کارخانه های تلویزیون ال جی کجا هستند

الجی در کارخانه های خود در کشورهایی مانند کره ، مکزیک ، لهستان ، اندونزی ، روسیه ، چین و هند تلویزیون تولید می کند. لوازم جانبی ساخت الجی در کره جنوبی و چین تولید شده و سپس این اجزای به کارخانه های مونتاژ این شرکت تحویل داده می شوند.

کیفیت تلویزیون های LG مونتاژ اندونزی

طبق گفته متخصصان شرکت ال جی، تجهیزات و کیفیت محصول در کارخانه های اندونزی، چین، روسیه و… چیزی ار کارخانه های کره ای کمتر نیست. علاوه بر این، بخش جدیدی در کنترل کیفیت محصولات در این شرکت در تعدادی از کارخانه های خود افتتاح کرده است که حتی در کره جنوبی چنین سیستمی و امکاناتی وجود ندارد. بنابراین تلویزیون های الجی ساخت غیر کره با ساخت کره یکسان می باشند و کاملا تحت نظر متخصصان کره ای شرکت ال جی تولید و مونتاژ می شوند و بدون هیچ گونه نگرانی می توانید با خرید این وسایل از کیفیت ساخت آنها لذت ببرید.

تلویزیون سامسونگ ساخت کجاست؟

صفحه نمایش تلویزیون های سامسونگ در سه کارخانه که دو کارخانه از آن در کره جنوبی و یک کارخانه در چین است تولید می شود. در خط مونتاژ کشورهای دیگر، تلویزیون ها از اجزای تکمیل شده فقط سرهم و مونتاژ می شوند. در چنین کارخانه هایی صفحه نمایش، برد الکتریکی، بلندگوها در کیس نصب شده اند. تلویزیون تست نهایی خود را سپری میکند و در آخر تلویزیون بسته بندی می شود و به فروشگاه ها ارسال می شود.

کارخانه های مونتاژ، سعی می کنند تا آنجا که ممکن است نزدیک مشتری باشد، هزینه های تدارکات را کاهش دهند و مالیات ها را به حداقل برسانند. پس قطعات اصلی تلویزیون در خود کشور کره جنوبی تولید و سامسونگ در کارخانه های مونتاژی که در سایر کشورها دارد بیشتر، قطعات سر هم می شوند و در آخر کنترل نهایی و بسته بندی میشود.

کشورهای سازنده تلویزیون سامسونگ

تلویزیون های سامسونگ در کارخانه های سامسونگ در کشورهای، اسلوونی ، مجارستان ، رومانی ، کره ، روسیه ، چین ، مکزیک ، مالزی ، ویتنام ، برزیل ، هند و مصر تولید می شوند.

کارخانه تلویزیون سامسونگ در چین

در چین ، سامسونگ کارخانه ساخت تلویزیون در شهر تیانجین را جمع آوری می کندهمچنین واحد نمایشگر سامسونگ به طور جداگانه تأیید کرد که در حال فروش عمده سهام واحد تولید صفحه نمایش کریستال مایع سوژو (LCD) به واحد فناوری Optoelectronics Star TCL است. این در حالی است که ۹۰٪ تلویزیون های تولید شده وارد خود بازار چین می شوند و بقیه تلویزیون ها عمدتا به مغولستان و کشورهای مجاور صادر می شوند. اما اخیراً سامسونگ در حال بررسی گزینه توقف تولید تلویزیون در چین است.

افزایش حقوق کارمندان تولید را کم سود کرده است. در حال حاظر سامسونگ بفکر تولید محصول بیشتر در کشورهای ویتنام یا تایلند است. همانطور که نوشته شده تلویزیون های تولید شده در کارخانه سامسونگ واقع در چین بیشتر به خود بازار چین و کشورهای اطراف صادر میشوند. این محصولات زیر نظر مستقیم مدیران سامسونگ و با فناوری خود سامسونگ طراحی و تولید میشود، پس نباید نگران کیفیت تلویزیون های سامسونگ ساخت چین باشید.

کیفیت تلویزیون مونتاژ مصر

تولید تلویزیون های سامسونگ در کشور مصر با افتتاح یک کارخانه عظیم در شهر بنی سویف و در سال ۲۰۱۳ آغاز شد. سامسونگ با سرمایه گذاری ۲۷۰ میلیون دلاری در Bani Suef، کارخانه واقع در این شهر به یکی از ۱۴ کارخانه سامسونگ در سراسر جهان تبدیل شده که در زمینه تولید و مونتاژ تلویزیون تخصص دارد.

همچنین شرکت سامسونگ علاوه بر سرمایه گذاری به تربیت و آموزش مداوم متخصصین این کارخانه ها اقدام کرده است که در مورد آخرین فن آوری های ساخت مورد استفاده در کارخانه آموزش ببیند تا کیفیت برند سامسونگ همچنان حفظ شود. ۸۰-۸۵ درصد  محصولات با کیفیت بالای این کارخانه تحت برند سامسونگ، به کشورهای خاورمیانه و آفریقا صادر می شود.

پس میتوان باخیال راحت یک تلویزیون سامسونگ ساخت مصر را خریداری کرد و از کیفیت ساخت عالی وقیمت کمتر آن به نسبت ساخت کره  اطمینان حاصل کرد. دلیل اصلی ارزانتر بودن تلویزیون سامسونگ مونتاژ مصر “نیروی کار ارزانتر” به نسبت به کره است والا کیفیت محصول تغییری نکرده است.

  • در حال حاظر بیشتر کارخانه های اپل، سامسونگ، ال جی و… در چین واقع شده اند، ولی آیا کیفیت محصولات پایین آمده است؟
  • ذکر این نکته لازم است که گاهی فروشندگان تلویزیون های تقلبی فاقد کیفیت و مشخصات خاصی را به اسم تلویزیون سامسونگ ساخت مصر یا حتی ساخت کره به مشتریان معرفی میکنند، که از کیفیت بسیار پایینی برخوردار می باشد. پس تا زمانی که تلویزیون تقلبی خریداری نکرده باشید در مورد کیفیت تلویزیون سامسونگ ساخت مصر نگران نباشید.
  • ال جی هم در مصر کارخانه مونتاژ دارد و در سالهای اخیر مدل هایی هم وارد بازار کشور شده که قطعا قطعات اصلی و از لحاظ کیفیت ساخت هم عالی می باشد.
سخن آخر

همانطور که نوشته شده تلویزیون های تولید شده سامسونگ وال جی واقع در چین، مصر و اندونزی هیچ فرقی با هم ندارند تنها این شرکت به این دلیل  کارخانه های متنوعی در کشورهای زیادی قرار داده اند به این خاطر است که به بازار و مشتریان خود در سراسر دنیا دسترسی راحت تر داشته باشند و اگر در یک یا چند کشور بلایای طبیعی و سیاسی به وجود آمد، تولید محصولات کامل قطع نشود و به وسیله دیگر کارخانه ها جبران این افت تولید را کند (نفر باتجربه همه ظرفیت های خود را در یک جا جمع  نمی کند).

برای دریافت قیمت تلویزیون ۲۰۲۳ سامسونگ ، قیمت تلویزیون ال جی و یا خرید تلویزیون سامسونگ می توانید با بخش مشاوره فروشگاه بانه ۹۰ تماس حاصل فرمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *