معرفی امکانات موجود در یخچال فریزر های ال جی تا سال2019

شرکت ال جی در سال 2019 یخچال های زیادی را روانه بازار کرده است. یخچال فریزر ها با طراحی های مختلف، کاربری و کاربرد متفاوتی دارند. ویژگی های زیادی که جدیدا در یخچال های ال جی یافت می شوند زیاد هستند، برای نمونه ویژگی های Door Cooling، Fresh 0 Zone، Dual Fridge،Ice Beam Cooling و ویژگی های طراحی مانند Door in Door  و insta view  در یخچال های ال جی وجود دارد و همین ویژگی ها یخچال فریزر های ال جی را در رده بالایی قرار داده اند. 

موتور اینورتر خطی Linear Inverter motor

در یخچال فریزر های ال جی از موتور اینورتر خطی استفاده شده است. این موتور از کارایی بالایی در سرد نگه داشتن مواد غذایی و ایمنی یخچال و فریزر برخوردار است. موتور یا کمپرسور خطی دارای کمترین میزان مصرف انرژی و صدا است. شرکت ال جی برای موتور های موجود در وسایل خانگی تولید کننده خود از اینورتر استفاده می کند که نوسانات برق را به حداقل رسانده و با تبدیل جریانات برق، مصرف انرژی را پایین آورده به گونه ای که تا 23 درصد نسبت به موتور های معمولی مصرف انرژی کمتری دارد و از طرفی ایمنی موتور را موجب می شود. موتور اینورتر خطی کارایی بسیاری در افزایش آنتروپی گاز مبرد و جریان مداوم هوای سرد دارد. 

طراحی در یخچال فریزر های ال جی

یخچال فریزر ها با طراحی های متفاوتی وارد بازار می شوند. طراحی هایی چون ساید بای ساید، فرنچ دور، بالا پایین و …  از سوی شرکت سازنده برای یخچال ها در نظر گرفته می شود. کاربران و یا خریداران یخچال فریزر، بسته به کاربرد و سلیقه و یا ابعاد و ظرفیت از میان طراحی های مختلف، یخچال فریزر را انتخاب می کنند. امروزه در اکثر یخچال فریزر ها و بر روی درب فریزر آبریز و یخساز وجود دارد و جدا از آن از بوفه و بار هم بر روی درب یخچال جهت کاربری آسان و حفظ سرمای داخل یخچال استفاده شده است. 

ویژگی ICE Beam Door Cooling

این ویژگی در یخچال فریزر های ال جی وجود دارد و کارایی زیادی در سرد نگه داشتن یخچال فریزر دارد. در این ویژگی سرما از تمام ضلع های درب یخچال و در گوشه ها به داخل یخچال اعمال می شود. در نتیجه اختلاف فشاری که ایجاد می کند از هدر رفتن هوای سرد داخل یخچال  جلوگیری می شود. 

ویژگی Smart ThinQ

این ویژگی در کلیه محصولات خانگی ال جی وجود دارد.  با این ویژگی می توان گوشی های هوشمند و یا کلیه وسایلی که این ویژگی را دارند را با یخچال فریزر لینک کرده و با استفاده از آنها به کنترل کردن یخچال پرداخت. شما می توانید دمای یخچال را با گوشی تلفن همراه خود کم و یا زیاد کنید و یا در مواقعی که دارید به خانه بر میگردید و به آب سرد نیاز دارید به صورت هوشمند ، دمای یخچال و مخصوصا آبریز و یخساز را پایین آورید.

ویژگی Auto Smart Connect

شرکت ال جی با قرار دادن این ویژگی، یخچال فریزر های خود را تا حد بسیار زیادی ارتقا داده است. زمانی که برق برای مدت زیادی قطع می شود به واسطه Auto Smart Connect از سرد شدن سریع یخچال فریزر جلوگیری شده و هوای سرد را به مدت طولانی در یخچال حفظ می شود.

ویژگی Dual Fridge در یخچال فریزر های ال جی

در یخچال فریزر های ال جی با ویژگی Dual Fridge می توان در زمان کوتاه 68 دقیقه ای فریزر را به یخچال تبدیل کرد. در این ویژگی دمای فریزر و یخچال در یک حدی که برای یخچال در نظر گرفته شده است یکی شده و می توان از فریزر به عنوان یخچال استفاده کرد. این ویژگی با زدن یک دکمه بر روی پنل کنترل محقق می شود و بسته به نیاز می توان از آن استفاده کرد.

ویژگی Fresh 0 Zone  در یخچال فریزر های ال جی

در یخچال فریزر ال جی می توان مواد غذایی که زیاد مورد استفاده قرار می گیرد را در قسمت هایی که به آن اختصاص داده شده است قرار داد. برای مثال یک کشو برای میوه و سبزیجات در نظر گرفته شده است که این کشو ویژگی حفظ رطوبت دارد. میزان سرمایش در بخش های یخچال و فریزر متفاوت است. با این ویژگی که در یخچال های ال جی وجود دارد دیگر نگران ذوب شدن مواد غذایی جهت پخت و پز نخواهید بود.

ویژگی Door Cooling در یخچال فریزر های ال جی

در این ویژگی تا 38 درصد از هدر رفتن هوای سرد و تحت تاثیر آن به صرفه جویی در مصرف انرژی هم کمک می شود. این ویژگی کاربرد زیادی در کارایی خنک کنندگی موتور و جریان هوای سرد دارد.  در این ویژگی اختلاف دمای یخچال و کناره های درب آن به حداقل ممکن می رسد، در نتیجه آنتروپی مولکولی به حداقل ممکن در قسمت های درب و کناره می رسد و میزان کارایی خنک کنندگی افزایش می یابد .

نوشته های مرتبط:

معرفی امکانات موجود در یخچال فریزر تا سال 2019

جمع بندی

شرکت های تولید کننده محصولات خانگی به واسطه رقابتی که با هم دارند، سعی می کنند تا از پیشرفته ترین تکنولوژی ها در وسایل تولید خود استفاده کنند. یخچال فریزر یکی از وسایل لازم برای هر خانواده است و هرچه ویژگی های موجود در آن پیشرفته تر باشد کارایی و کاربرد آن ها افزایش می یابد. ویژگی های Door Cooling، Fresh 0 Zone ، Ice Beam Door Cooling، Auto Smart Connect و … در یخچال های ال جی بالاترین کارایی را به سیستم سرمایش و طراحی بخشیده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *