کارایی تکنولوژی اینورتر در ماشین های لباس شویی

فناوری موتور Inverter Direct Drive ال جی به عنوان اولین موتوری که مستقیما” به درام لباسشویی متصل بود، به طرز چشمگیری مصرف انرژی را کاهش داده و از صدا و حرکت آن می کاهد

اینورتر چیست؟

ماشین های لباس شویی اینورتردار با استفاده از تکنولوژی خاصی که در آن ها قرار داده شده, قادر به صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی هستند. موتور اینورتر در ماشین‌های لباسشویی از حرکات متنوعی استفاده می‌کند که نتایج شست‌وشوی بهینه‌ای را برای انواع مختلفی از پارچه مهیا می‌کند. در حالت عادی موتور ماشین لباسشویی بدون توجه به لباس های داخل آن با سرعت یکسانی عمل کرده و در هر دو حالت لباس زیاد و کم, به یک اندازه سرعت داشته و انرژی مصرف می کند. بنابراین ماشین لباسشویی همان مقدار برق را مصرف می کند حتی زمانی که لباس کمی در لباسشویی قرار دارد.به عقیده شرکت ال جی ، زمانی که لباس زیادی در لباسشویی نیست، نیازی به مصرف انرژی و سرعت چرخش زیاد نخواهد بود که این کاهش مصرف انرژی توسط اینورتر انجام می گیرد. ماشین لباس شویی اینورتردار به موتور اجازه می دهد تا متناسب با حجم لباس, سرعت چرخش را انتخاب کند.

B00RK44GOK_02

تکنولوژی اینورتر چگونه کار می کند؟

فناوری اینورتر با استفاده از سنسورهای هوشمند، وزن لباس های داخل لباسشویی را تعیین می کند. اینورتر بسته به لباس های داخل ماشین، سرعت بهینه ای که ماشین در آن بهترین نتیجه ممکن بدهد را تعیین می کند, که به طور طبیعی، به بهینه سازی مصرف برق نیز منجر می شود. این فرایند به وسیله موتورهایی با توان متغیر صورت می پذیرد. بنابراین شما یک موتور ماشین لباسشویی داربد که قادر به عملکردهای متفاوت در سرعت های متغیر بسته به حجم لباس می باشد. در تکنولوژی های عادی، ماشین لباسشویی شما جهت انتقال نیرو از موتور به دیگ لباس از قطعات متحرکی مانند دنده و تسمه استفاده می کنند. این ماشین ها به علت اصطکاک، برق زیادی مصرف و همچنین سر و صدای زیادی ایجاد می کنند. از سوی دیگر، موتورهای اینورتر بزرگتر اما نسبت به موتورهای معمولی کارآمدتر هستند. این موتورها به علت فقدان قطعات متحرک باعث ایجاد سر و صدای زیادی نمی شوند و همچنین در این موتورها هیچ اصطکاکی وجود ندارد درنتیجه باعث کاهش مصرف برق می شود. بنابراین، می توان نتیجه گرفت که یک موتور اینورتردار در کنار فناوری دایرکت درایو کارامد بالاتری در ذخیره انرژی و شستشوی بهینه نسبت به سایر حالات ممکن خواهد داشت.

پیشنهاد ویژه :  لوازم خانگی جدید ال جی به هر دو سیستم گوگل اسیستنت و الکسا واکنش نشان می دهند

c005cc5dac363671b502a2dad85863cc

تکنولوژی هوشمند اینورتر

در برخی لباسشویی ها، موتور به طور مستقیم و بدون استفاده از تسمه یا چرخ دنده به درام وصل می باشد. در نتیجه ماشین قطعات مکانیکی کمتری دارد که باعث کمترین اتلاف انرژی می شود. اگر به این ماشینهای لباسشویی، فناوری اینورتر را اضافه کنیم، دارای لرزش و صدای کمتری می شوند. همچنین از این ماشین ها به عنوان فناوری اینورتر هوشمند نام برده می شود، زیرا شما می توانید برخی از این ماشینهای لباسشویی را با استفاده از تلفن های هوشمند خود کنترل کنید.

چرا مردم باید از تکنولوژی اینورتر دیجیتال در ماشین های شستشو استفاده کنند؟

با استفاده ازتکنولوژی اینورتر دیجیتال شما در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید, زیرا این ماشین ها بسته به لباس های داخلشان انرژی مصرف می کنند. این ماشین ها به دلیل دارا بودن تکنولوژی اینورتر دیجیتال طول عمر بیشتری دارند. شرکت های تولید کننده این محصول را با گارانتی ۱۰ ساله می فروشند.

مطلب آخر

تکنولوژی هوشمند اینورتر، با تحت کنترل قرار دادن موتور، لرزش و صدای موتور را کاهش داده و اگر در کنار موتورهای تسمه ای نیز به کار برده شود، به طبع مشکلات خرابی تسمه رانیز کم می کند ،همین امر موجب کاهش هزینه های ناشی از خرابی تسمه نیز می شود .این تکنولوژی مصرف انرژی را کاهش داده و در نهایت باعث افزایش عمر ماشین لباسشویی می شود. از سویی دیگر با حذف تسمه و تجهیزات جانبی ، علاوه بر کاهش انرژی مصرفی، فضای داخلی ماشین لباسشویی بیشتر شده و بنابراین می توان ظرفیت ماشین لباس شویی و درام آن را نیز افزایش داد. داشتن ظرفیت شستشوی بالاتر این امکان را فراهم می کند تا در هر بار استفاده از ماشین لباسشویی، بتوانید حجم بیشتری از لباس را با اندازه های بزرگتر مانند پتوها و ملحفه با صرف انرژی کمتر، بشویید.

دیگران خوانده اند:

پیشنهاد ویژه :  لیست خطاهای ماشین لباسشویی بوش

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *