تفاوت کولرگازی اینورتر با دوال اینورتر

وقتی مسئله برتری بر گرما در طول تابستان است، دقت در انتخاب جزئیات تهویه مطبوع مناسب، تفاوت بین کولرگازی عالی و معمولی را ایجاد می کند. احتمالاً قبلاً در مورد کولرگازی های اینورتر و اینورتر دوگانه شنیده اید. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه چیزی این دو را از هم متمایز می کند و کدام یک برای شما مناسب است؟ خوب، ما اینجا هستیم تا دقیقاً در این مورد به شما کمک کنیم.

کولرگازی اینورتر چیست؟ چرا باید آنها را خرید؟

کولرهای گازی اینورتر در حقیقیت نسل سوم کولرهای گازی به شمار می‌روند. کمپرسورهای کولر گازی را می‌توان از نظر نوع کارکرد به دو مدل دور ثابت و دور متغیر که همان اینورتر است تقسیم کرد. در کمپرسورهای دور ثابت تنظیم دما با خاموش و روشن شدن کمپرسور انجام می‌گیرد که این کار در واقع باعث وارد شدن شوک به شبکه برق می‌شود.

در تکنولوژی اینورتر موجود در تعدادی از کولرگازیها، کمپرسور هرگز خاموش نخواهد داشت. بلکه کولر هنگام رسیدن به دمای مورد نظر کاربر خاموش نمی شود بلکه با دور بسیار کم و آهسته عمل می‌کند و با این قابلیت خود در مصرف برق بسیار صرفه جویی خواهد شد. همچنین باید گفت که در زمان دور سریع دستگاه کمپرسور بدون کوچکترین فشار به برق و یا ایجاد اصطکاک شروع به فعالیت می کند بنابراین عمر قطعات موجود در دستگاه هم افزایش پیدا خواهد کرد.

از کجا بفهمیم کولر گازی اینورتر است؟

اینورتر یک قطعه الکتریکی است که روی موتور کولرگازی نصب می شود و فرمانهای صادر شده از موتور را کنترل می کند. به عبارتی دیگر آرایشی به عملکرد موتور می دهد که موجب کم مصرف شدن آن می شود. اگر بخواهیم به لحاظ فنی به موضوع نگاه کنیم باید پنل بیرونی یا کندانسور کولرگازی را باز کنیم. در صورت داشتن این فرصت که پنل بیرونی کولرگازی را باز کنید، با مشاهده یک برد بزرگ و تقریبا پیچیده بر روی موتور کولر گازی، از اینورتر بودن آن اطمینان حاصل کنید.

این برد الکتریکی اینورتر نام دارد و در کولرهای عادی یا بدون اینورتر وجود ندارد. اگر هم بردی وجود داشته باشد، بسیار کوچکتر و ابتدایی تر است. برای دریافت مشاوره تخصصی با شماره تماس کارشناسان ما در وب سایت فروشگاه بانه۹۰ تماس حاصل فرمایید.

کولرگازی دوال اینورتر چیست؟

به طور ساده کولرگازی های اینورتر دوگانه قادرند همان سطوح خنک کننده گی فناوری اینورتر را با کسری از انرژی مصرفی را با استفاده از کمپرسورهای دوگانه خود تولید کنند. یک کمپرسور دوگانه می‌تواند به اندازه کولرهای گازی ساده اینورتر، اما با سرعت‌های چرخش پایین‌تر، مبرد متراکم را حرکت دهد. سرعت‌های چرخشی پایین‌تر منجر به کارکرد موتور کمتر می‌شود و در نتیجه این واقعیت که کولرگازی اینورتر دوگانه در مقایسه با ACهای تک اینورتر تا ۷۰ درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند یک واقعیت است، که آنها را به یک پیشنهاد ارزشمند تبدیل می‌کند.

مزیت های فناوری کولرگازی dual inverter

  • قدرت و کارآیی بالاتر کمپرسور
  • سرما سازی سریع‌تر
  • آلودگی صوتی کمتر
  • کاهش هزینه‌های نگهداری

 مقایسه قدرت خنک کننده گی کولر اینورتردار با دوال اینورتر
AC های اینورتر

یک کولرگازی اینورتر با یک کمپرسور تک چرخشی کار می کند. فناوری اینورتر سرعت کمپرسور را طوری تنظیم می کند که میزان جریان مبرد داخل خنک کننده بر اساس دما کنترل شود که به نوبه خود منجر به کاهش معنادار مصرف برق نسبت به مدلهای فاقد اینورتر خواهد شد.

کولرگازی اینورتر دوگانه

از سوی دیگر، کولرگازیهای اینورتر دوگانه، در مقایسه با ACهای اینورتر معمولی، دارای دو روتور در کمپرسور هستند. این فناوری به کاهش بیشتر مصرف انرژی، کاهش لرزش دستگاه و افزایش طول عمر کولرگازی کمک می کند پس خرید کولرگازی های دوال اینورتور میتواند عاقلانه تر باشد.

تفاوت کولرگازی اینورتر با اینورتر کولرگازی دوال اینورتر در صرفه جویی مصرف برق

کولرگازیهای اینورتر

مزیت شماره یک AC های اینورتر راندمان انرژی آنهاست. از آنجایی که با رسیدن به دمای مورد نظر خاموش نمیشوند و تنها به دور  کند موتور می روند برای فعالیت مجدد انرژی زیادی مصرف نمی کنند. این می تواند باعث صرفه جویی مناسب در قبض های برق شما، به ویژه در ماه های گرم سال شود.

مصرف برق کولرگازی دوال اینورتر

AC های دوگانه اینورتر حتی کارآمدتر از مدل قبلی هستند، زیرا می توانند خنک کننده گی خود را با دقت و ظرافت بیشتر تنظیم کنند و این اطمینان حاصل می شود که از کمترین مقدار برق برای به دست آوردن دمای مطلوب استفاده بشود.

تفاوت کولرگازی اینورتر با اینورتر دوگانه در میزان سرو صدا

میزان صدای کولرگازی های اینورتر

AC های اینورتر طوری طراحی شده اند که بی سر و صدا بهترین کارایی را داشته باشند. توانایی آنها برای کار کردن با سرعت پایین همراه با خنک کنندگی بالاتر (راندمان بیشتر) باعث سر و صدای بسیار کمتری می شود. این عملیات بی صدا به ایجاد محیطی دلپذیرتر در داخل خانه کمک می کند.

میزان صدای کولرگازی های دوال اینورتر

کولر های دوال اینورتر ، مشابه AC های اینورتر، برای کارکردن با کمترین صدا طراحی شده اند در این بخش تفاوت زیاد معنادار نمی باشد.

سخن آخر

کولر گازی بهترین دوست ما در ماه های گرم سال هستند. درست است، با در نظر گرفتن اینکه هر سال میزان دما به طور میانگین بالاتر میرود با این حال با دو مسئله مواجه می شویم. اولین مورد این است که کولرگازیهای شما باید بیشتر و سخت تر کار کنند تا با افزایش دما سازگاری داشته باشند و دومی افزایش انرژی مصرفی و قبوض نجومی برق به دلیل مورد اولی است. در چنین شرایطی، ما سه کلمه برای شما داریم: کولرگازی اینورتر دوگانه، صد البته در اکثر موارد هم قیمت کولرگازی دوال اینورتر کمی بالاتر از بقیه مدلها می باشد.

هرچند انتخاب بین کولرگازی اینورتر و کولرگازی اینورتر دوگانه بسته به بودجه مورد نظر شما متغیر است. اگر به دنبال یک خنک‌کننده کم مصرف با بودجه پایین هستید که بتواند دمای بالای تابستان را قابل تحمل کند، یک کولرگازی اینورتر را انتخاب کنید. با این حال، اگر تنها تمرکز فرد بر سرمایش بهتر با پرداخت مبلغ بیشتر است به طور ایده‌آل کولرگازی اینورتر دوگانه را باید انتخاب کرد. با این حال هنگام انتخاب، آب و هوا، بودجه، تعمیر و نگهداری و همچنین مصرف برق را باید در نظر بگیرید.

پرفروش ترین کولرگازی های سقفی aux

/
گروه AUX که از سال 1986 در بازار فعالیت می کند، یکی از تولیدکنن…

معرفی کولرگازی های سقفی هایسنس

/
گروه هایسنس یک تولید کننده عمده لوازم خانگی و الکترونیکی چندملیتی چی…

مزیت کولرگازی اینورتر در چیست

/
تهویه مطبوع وسیله ای است که برای خنک کردن یا گرم کردن یک اتاق یا …

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

/
کولرهای گازی، وسیله ای کارآمد برای خنک کردن محیط به حساب می آین…

نحوه اتصال و راه اندازی کولرگازی کاستی

/
کولر گازی اسپلیت کاستی یکی دیگر از انواع سیستمهای سرمایشی و تهو…

معرفی کولرگازی سری بورکای سامسونگ

/
اکنون که تابستان نزدیک است و هوای گرمتر فرا رسیده است، بسیار…

شرح نحوه کار اینورتر در کولرگازی

/
وقتی نوبت به سرمایش و گرمایش هوای خانه یا محیط کار می‌رسد، د…

پر فروش ترین کولرگازی های اجنرال در سال ۲۰۲۴

/
در جهان، کولرگازی O General یک برند محبوب و با سابقه شناخته می شود …

معرفی داکت اسپلیت داما ایتالیا | DAMA

/
داما یکی از شرکتهای ایتالیایی است که در زمینه تولید لوازم تهو…
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *