نحوه کارکرد سیستم آنتی باکتریال در کولر گازی

هیچ چیز مانند قدم گذاشتن در یک فضای با تهویه مطبوع بعد از گذراندن یک روز گرم بیرون از خانه در هوای تقریباً ۴۰ درجه عالی نیست. کولرگازی همچنین رطوبت را کاهش می دهد و با جذب آلرژن ها و آلاینده ها از طریق فیلتر هوا به ساختن محیطی مطبوع و فاقد ریزگرد کمک می کند. تهویه مطبوع وسایلی پویا با قطعات متحرک و پیچیده و مختلف هستند که گرما هوای داخل را به خارج محیط می فرستد.

در عصر امروز، که کنترل آب و هوا و سلامت به دغدغه های اصلی تبدیل شده است، بازار خرید و فروش تهویه مطبوع با ویژگی های پیشرفته در حال رونق است. بهترین کولرگازی با فناوری پیشرفته و ضد ویروسی نشان دهنده جهش قابل توجهی در رفع این نیازها است. این لوازم پیشرفته ترکیبی از قدرت خنک کنندگی و طراحی بهداشتی را ارائه می دهند که آنها را برای خانه های مدرن ایده آل می کند.

چگونه کولرگازی هوای داخل خانه را تصفیه می کند؟

کولرگازیهای مدرن از فناوری ضد ویروسی استفاده می کنند که فراتر از روش های سنتی تصفیه هوا برای از بین بردن فعال ذرات مضر موجود در هوا، باکتری ها و ویروس ها است. آنها با اطمینان از هوای تمیزتر و سالم‌تر در محیط داخلی، به محیط زندگی راحت‌تر و ایمن‌تری برای افراد ، به‌ویژه افرادی که حساسیت‌های تنفسی یا آلرژی دارند، کمک می‌کنند.

قبل از اینکه هوا به داخل خانه شما پراکنده شود، از یک فیلتر هوا عبور می کند که ذراتی مانند خاک، گرد و غبار، باکتری ها، موهای حیوانات خانگی و موهای انسان را جدا میکند. فیلتر هوا از ورود دوباره این زباله ها به خانه و تنفس شما و خانواده جلوگیری می کند. برخی از فیلترهای کولرگازی حتی مواد زائد بیشتری را نسبت به بقیه ،از هوا خارج می کنند. این ذرات در فیلتر محبوس می شوند تا از چرخش مجدد آنها در سراسر خانه جلوگیری شود. علاوه بر این فیلترها همچنین نقش مهمی در حفظ سیستم شما از ذرات بزرگتری دارند که می توانند به آن آسیب برسانند.

می توانید کارایی فیلتر را با مقدار گزارش کارایی آن یا مقیاس MERV تعیین کنید. مقیاس MERV از ۱ تا ۲۰ متغیر است که اعداد بالاتر نشان دهنده فیلتر کارآمدتر است. برای خانه یا محل کار خود، توصیه می‌شود از فیلترهایی استفاده کنید که رتبه‌بندی‌های بین ۸ تا ۱۳ را دارند. در رتبه ۸، فیلتر شما گرده، کپک، گرد و غبار، کثیفی و مو را از بین می‌برد. در ۱۳، تمام آن و همچنین باکتری ها و ذرات ویروس را حذف می کند. کارآمدترین فیلتر فیلتر HEPA است که ۹۹٫۷ درصد ذرات موجود در هوا را فیلتر می کند.

بنابراین با خرید کولرگازی اصلی و مدرن میتوانید به راحتی از هوایی پاک و بدون آلرژن نهایت استفاده را ببرید.

انواع فیلترهوای کولرگازی

فیلتر هوای فایبرگلاس

فیلترهای هوای فایبرگلاس یکبار مصرف و کم هزینه ترین نوع فیلتر هستند. آنها فشار کمتری به سیستم های HVAC در هنگام کشیدن هوا وارد می کنند و ذرات بزرگ را از سیستم شما دور نگه می دارند. با این حال، آنها کار بزرگی برای جلوگیری از گرد و غبار و سایر ذرات و آلاینده کوچکتر انجام نمی دهند. اگر شما یا اعضای خانواده تان از آلرژی یا مشکلات تنفسی رنج می برید، این نوع فیلتر ممکن است به اندازه کافی برای کمک به تسکین یا جلوگیری از مشکلات تنفسی موثر نباشد. معمولاً دارای رتبه MERV 4 است.

فیلترهای هوای پلیسه دار (Pleated Air Filters)

فیلترهای هوای پلیسه دار از تاشوهای پنبه ای یا پلی استر ساخته می شوند. آنها کمی گرانتر از فیلترهای فایبرگلاس هستند، اما با فیلتر کردن گرد و غبار و سایر ذرات کوچک مانند گرده، هاگ های کپک و شوره حیوانات خانگی موثرتر هستند. آنهایی که چین‌های بیشتری دارند، فیلتر بهتری دارند و از چرخش مجدد گرد و غبار و سایر ذرات در هوا جلوگیری می‌کنند. رتبه بندی MERV برای این فیلترها معمولاً بین ۵ تا ۸ است.

فیلترهای HEPA

اگر شما یا خانواده تان آلرژی یا سایر مشکلات تنفسی دارید، فیلترهای هوای ذرات با راندمان بالا (HEPA) توصیه می شود. در حالی که آنها گرانتر از فیلترهای هوای فایبرگلاس یا پلیسه هستند، اما در غربالگری ۹۹٫۹۷ درصد از گرد و غبار، گرده، کپک، شوره حیوانات خانگی، ویروس ها، باکتری ها و سایر مواد محرک از هوا موثر هستند. به دنبال فیلترهایی باشید که دارای رتبه MERV 11 یا بالاتر هستند. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که هرچه MERV بالاتر باشد، مکش هوا برای سیستم HVAC شما دشوارتر است.

فیلترهای UV

فیلترهای UV در پاک کننده هوا استفاده می شود که ممکن است در سیستم HVAC شما تعبیه شود. این فیلترها با استفاده از نور ماوراء بنفش، ویروس ها، باکتری ها و سایر میکروارگانیسم های موجود در هوای عبوری از آنها را از بین می برند. با این حال، آنها در از بین بردن گرد و غبار و سایر آلاینده ها چندان کارآمد نیستند.

سخن آخر

هدف از خرید کولرگازی مدیریت هرچه بهتر هوایی داخل خانه یا محیط کار شما است. این وسایل به خنک نگه داشتن خانه در تابستان و گرم نگه داشتن خانه در ماه های سرد کمک می کنند. با تکنولوژی مدرن، سیستم های تهویه مطبوع به گونه ای طراحی شده اند که هنگام زندگی یا کار در یک محیط داخلی، بهترین کیفیت هوا را استشمام خواهید کرد. از آنجایی با ارتقا سریع تکنولوژی با یک وسیله ای شبیه تلفن همراه هوشمند میتوانید تماس بگیرید، عکس و فیلم با کیفیت ضبظ کنید، کار یک کنسول بازی را انجام میدهد و در آخر میتوانید جای کامپیوتر هم از آن استفاده کنید.

برای کولرگازیهای مدرن نیز همچین اتفاقی افتاده است، این دستگاهها دیگر فقط وسیله خنک کردن هوا نیستند. بلکه در فصل سرد میتوان مثل بخاری هوا را گرم کنند و کارایی مهم دیگر آن نیز تصفیه هوا می باشد که شما را از خرید دستگاههای متفرقه تصفیه هوا بی نیاز خواهد کرد.

هر شرکت و برندی در حال اضافه کردن امکانات جدید به مدلهای تولیدی خود می باشند که کیفیت زندگی شهری راحتی بعد از کار سنگین و کسل کننده را ارتقا بدهند. به عنوان مثال سری آرت کول الجی را در اینجا بررسی خواهیم کرد:

یونیزه‌ کننده (کولرگازی سری آرت کول ال جی)

استریل بیش از ۳ میلیون یون نه‌ تنها هوای در حال عبور از دستگاه تهویه هوا، بلکه مواد مضر و بوهای اطراف دستگاه را استریل می‌کند. ثابت شده که یونیزه‌ کننده بیش از %۹۹از باکتری‌های اطراف را ظرف ۶۰ دقیقه استریل می‌کند. (استریل بیش از %۹۹٫۹ باکتری Escherichia coli ظرف ۳۰ دقیقه و بیش از %۹۹٫۶ باکتری Staphylococcus aureus ظرف ۶۰ دقیقه).
سخن آخر
با پیشرفت تکنولوژی و فناوری، دیگر کولرگازی تنها وظیفه آن خنک سازی محیط نیست، در حال حاظر یک کولرگازی میتواند در وهله اول خنک سازی، گرمایش و حتی تصفیه هوا را در درجه بعدی انجام دهد و با یک تیر چند هدف را همزمان با خرید کولرگازی انجام خواهید داد. ولی اگر ریه های شما بسیار حساس می باشند میتوانید با خرید تصفیه هوا که فقط به صورت تخصصی برای تصفیه هوا ساخته شده است به آرامش بیشتر دست یابید.

لیست قیمت و خرید لوازم خانگی

اگر دنبال خرید کولرگازی اصلی و با کیفیت میباشد که دارای امکانات روز باشد مجموعه مدلهایی فروشگاه بانه۹۰ را با توجه به ظرفیت میتوانند در لیست خرید شما باشد و با خرید هر کدام قطعا از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد. برای مشاوره بیشتر و اطلاع از قیمت دقیق میتوانید در واتس اپ یا از طریق تماس از راهنمایی همکاران ما بهره مند شوید. در ضمن برای دیدن قیمت یخچال، قیمت لباسشویی، قیمت مایکروویو، قیمت ظرفشویی و سایر لوازم خانگی اصلی از برندهای معتبر خارجی از وب سایت ما دیدن فرمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *