اندازه ی عرض و ارتفاع تلویزیون بر حسب سانتی متر بر اساس اینچ تلویزیون

اندازه ی طول و عرض تلویزیون برحسب سانتی متر با دانستن اینچ تلویزیون

تلویزیون ها در اندازه های مختلفی تولید و وارد بازار می شوند که در بسیاری از موارد اندازه تلویزیون برای کاربران نامفهوم است. اندازه برای تلویزیون با روش های مختلفی بیان می شود که معمول ترین آن،اینچ است که در این نوشته به اندازه تلویزیون بر حسب واحد های مختلف اندازه گیری می پردازیم.

اندازه تلویزیون

ابعاد تلویزیون  شامل طول، عرض و ضخامت است که ضخامت کوچکترین اندازه است و بسته به هر تلویزیون متفاوت خواهد بود، ما در این نوشته کاری به ضخامت نداریم و طول و عرض را توصیف می کنیم. بعد جلویی تلویزیون همان صفحه نمایش است که تصویر بر روی آن نمایش داده می شود. اندازه صفحه نمایش به صورت عرف با اینچ بیان می شود اما اینچ چه مفهمومی دارد؟

وتر مستطیل بر حسب اینچ برای بیان اندازه صفحه نمایش

وتر از وصل کردن دو گوشه روبه رو ایجاد می شود یعنی فاصله دو گوشه از تلویزیون برحسب اینچ بیانگر اندازه صفحه نمایش است. از انجا که اندازه وتر با تغییر در اندازه طول و عرض تغییر می یابد، صفحه نمایش ها با طول و عرض مختلف اندازه (اینچ)  های مختلفی را خواهند داشت. تلویزیون های موجود در بازار از ۲۸ اینچ تا ۸۵ اینچ و حتی بیشتر هم در بازار وجود دارند. برای محاسبه طول و عرض تلویزیون بر حسب سانتی متر، چند پیش زمینه نیاز است: نسبت ابعاد تصویر و استفاده از آن در رابطه فیثاغورث (بحث شیرین ریاضیات).

نسبت ابعاد تصویر یا Aspect Ratio

Aspect Ratio یا نسبت تصویر گزینه بسیار مهمی محسوب می شود. محاسبه آن هم از تقسیم طول به عرض بدست می آید. در این زمینه مباحث زیادی را می توان عنوان نمود که خارج حیطه این نوشته است و به همین نکته بسنده می کنیم که با تقسیم تعداد پیکسلهای طول بر تعداد پیکسلهای عرض، نسبت ابعاد تصویر یا همان Aspect Ratio به دست می آید. برای مثال وقتی می گوییم رزولوشن یک تلویزیون ۳۸۴۰×۲۱۶۰ پیکسل یا کیفیت یک تلویزیون ۴K است، یعنی این تلویزیون دارای ۳۸۴۰ پیکسل در طول و ۲۱۶۰ پیکسل در عرض است و با این تفاسیر نسبت ابعاد تصویر آن برابر خواهد بود با تقسیم ۳۸۴۰ بر ۲۱۶۰ و اگر این تقسیم را ساده تر کنیم به تقسیم ۱۶ بر ۹ خواهیم رسید.

حال با توجه به اطلاعات بالا می خواهیم اندازه طول و عرض یک تلویزیون ۴۹ اینچ ۴K را محاسبه کنیم. نسبت طول به عرض در این نوع تلویزیونها (۴K) برابر ۱۶ به ۹ یعنی ۱٫۷۷۷۷۷۷۷۷ می باشد. بیایید روابط را به صورت ریاضی دنبال کنیم.

طول= D

عرض= W

سایز تلویزیون= وتر مثلث قائم الزاویه = R

در نتیجه خواهیم داشت: D/W=1.77777777 و می توان این رابطه را به صورت D=1.77777777*W نیز نوشت. از طرفی می دانیم که (طبق رابطه فیثاغورث) مجموع مربعات دو ضلع یک مثلث قائم الزاویه برابر است با مربع وتر. یعنی:

با جای گذاری مقادیر در این رابطه خواهیم داشت: 

با حل کردن معدله فوق مقدار W برحسب اینچ به دست خواهد آمد: اینچ W=23.97 که با جای گذاری در رابطه D=1.77777777*W مقدار D نیز بر حسب اینچ به دست خواهد آمد: اینچ D=42.6. با اطلاع از اینکه هر اینچ برابر ۲٫۵۴ سانتی متر است، می توان مقادیر فوق را به سانتی متر تبدیل کرد:

سانتی متر W=60.9

سانتی متر D=108.2

هرچند مطالب فوق مروری بر ریاضیات بود اما اندازه ی طول و عرض تلویزیون برحسب سانتی متر را با دانستن سایز یا اینچ تلویزیون برای افرادی که تلویزیون خود را در جاهای خاصی از خانه نصب می کنند و میخواهند اندازه ی طول و عرض تلویزیون را قبل از خرید بدانند به دست می دهد. در ذیل نیز جهت سهولت اندازه اکثر تلویزیونها برحسب سانتی متر آورده شده است.

طول و عرض تلویزیونهای مختلف بر حسب سانتی متر

۲۸ اینچ: عرض: ۳۴٫۹ | طول: ۶۲

۳۲ اینچ: عرض: ۳۹٫۸ | طول:۷۰
۴۰ اینچ: عرض: ۴۹٫۷ | طول: ۸۸٫۳
۴۲ اینچ: عرض: ۵۲٫۱ | طول: ۹۲٫۷
۴۳ اینچ: عرض: ۵۳٫۳ | طول:۹۵٫۱
۴۶ اینچ: عرض: ۵۷٫۱ | طول: ۱۰۱
۴۸ اینچ: عرض: ۵۹٫۶ | طول: ۱۰۵٫۹
۴۹ اینچ: عرض: ۶۰٫۹ | طول: ۱۰۸٫۲
۵۰ اینچ: عرض: ۶۲٫۲ | طول: ۱۱۰٫۴
۵۵ اینچ: عرض: ۶۸٫۳ | طول: ۱۲۱٫۴
۵۸ اینچ: عرض: ۷۲٫۱ | طول: ۱۲۸٫۲
۶۰ اینچ: عرض: ۷۴٫۴ | طول: ۱۳۲٫۵
۶۵ اینچ: عرض: ۸۰٫۷ | طول: ۱۴۳٫۵

۷۵ اینچ: عرض: ۹۳٫۵ | طول: ۱۶۶٫۱
۸۵ اینچ: عرض: ۱۰۵٫۶| طول: ۱۸۷٫۷

موارد استفاده تلویزیونها بر اساس سایز آنها

تلویزیونهای ۲۸ اینچ بیشتر برای مانیتورینگ کامپیوتر یا سیستم‌های مداربسته مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابعاد تلویزیون ۲۸ اینچ به گونه‌ای طراحی شده که به آسانی در فضاهای کوچک مثل روی میز یا قفسه‌ها جای می‌گیرد. تلویزیون‌های ۳۲ اینچ یک تلویزیون مناسب برای یک اتاق نشیمن کوچک به حساب می‌آید؛ این در حالی است که بسیاری از مردم نمایشگرهای بزرگتر را ترجیح می‌دهند. تلویزیون ۳۲ اینچی به اندازه کافی بزرگ است که از فاصله چند فوت به تماشا آن بپردازید. تلویزیون ۴۳ اینچ برای متراژهای ۱۵ تا ۲۵ متری مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیشتر در خانه‌های آپارتمانی، اتاق خواب‌های بزرگ، فروشگاه‌ها و گیم نت‌ها مورد استفاده واقع می‌شوند. تلویزیونهای ۴۹ اینچ برای فضاهای ۲۰ تا ۳۰ متری بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. تلویزیون‌های ۴۹ اینچ به دلیل قیمت پایین‌تر و ابعاد متناسب‌تری که با طراحی خانه‌های ایرانی دارند بیشتر توسط خریداران مورد توجه واقع می‌شود. تلویزیون ۵۰ اینچ برای متراژهای ۲۰ تا ۳۵ متری مورد استفاده قرار می‌گیرد و در پذیرایی‌ها، رستوران‌ها، سالن‌های انتظار مورد استفاده واقع می‌شوند. تلویزیون‌های ۵۵ اینچ جزو پرفروش‌ترین سایزهای تلویزیون در ایران به حساب می‌آید که بیشتر مدل‌های مختلف نیز در این اندازه وارد کشور می‌شوند. تلویزیونهای ۶۵ اینچ برای متراژهای ۵۰ تا ۶۵ متری مورد استفاده قرار می‌گیرد و اغلب در خانه‌های لوکس،مجتمع‌های تجاری، سالن و پذیرایی‌های رستوران مورد استفاده واقع می‌شود. تلویزیون ۷۵ اینچ به واسطه ابعاد بزرگتر می‌توانند کیفیت تصویر بهتری را با زاویه دید گسترده‌تر به نمایش بگذارند. البته شما برای استفاده از آن به محیط بزرگ‌تری هم نیاز دارید چون برای تجربه بهترین کیفیت باید حداقل فاصله ۳.۵ تا ۴.۵ متری را از آن رعایت کنید.

جمع بندی

اندازه تلویزیون یکی از گزینه هایی است که برای کاربران بسیار حائز اهمیت است. اندازه برحسب اینچ بیان می شود می توان با استفاده از فرمول های بالا طول و عرض صفحه نمایش را به دست آورد. محتوای تولید شده می توانند نسبت های مختلفی داشته باشند که در صورت عدم همخوانی با صفحه نمایش کیفیت تصویر به کلی کاهش می یابد اما با توجه به اینکه تلویزیون ها با اندازه نسبت ابعاد صفحه نمایش ۱۶:۹ وارد بازار می شوند جای هیچ نگرانی نیست چون محتوا هم با این نسبت تولید شده اند هر چند نسبت های دیگری چون نسبت سینمایی ۲۱:۹ در بازار وجود دارند که طول بیشتری از صفحه نمایش را لازم دارند اما انقدر زیاد نیستند. کاربران می توانند نسبت تصویر را در مشخصات کامل تلویزیون بیابند.

95 پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »
   • پاکزاد
    پاکزاد گفته:

    درود. وقتی تلویزیونهای ۶۵ اینچ داخلی مثل اسنوا و جی پلاس و… حدود ۲۸ ملیون قیمت دارند چطوریه شما مارک های معرفی مثل سامسونگ و الجی رو گذاشتید ۲۴ ملیون؟

    پاسخ
 1. صدرا
  صدرا گفته:

  سلام از محل نصب تلوزیون تا مبل ۵.۵ متر هست تلوزیون چند اینچ مناسبه ؟ حال پذیرایی تقریبا ۵۰ متر هست و دیوار ۷متر . با تشکر

  پاسخ
 2. هاشم عطشانی
  هاشم عطشانی گفته:

  سلام وقت بخیر ما خونمون ۵۵ متر و دوست دارم ۶۵ اینچی بگیرم ولی بین ۵۵ و ۶۵ اینچی موندم کدومش بهتره برام؟؟؟
  متشکرم

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   اندازه مناسب تلویزیون بستگی به فاصله نشستن تا تلویزیون داره.
   اگه فاصله حداکثر سه متره ۵۵ کافیه ولی اگر بیشتر میشه ۶۵ بخرید.

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   ال ای دی های فیلیپس از نظر کیفیت و وضوح تصویر بسیار عالی هستند معایب این برند فقط در این است که قطعاتشون برای تعمیرات خیلی سخت تهیه و پیدا می شوند.

   پاسخ
 3. سامان
  سامان گفته:

  سلام
  خسته نباشید، واقعا مطلب خوبی بود و خیلی به کار من اومد و در مجموع هم سطح اطلاعاتم در مورد تی وی خیلی تغییر کرد، فرمول محاسبه ی ابعاد تی وی هم عالی بود.
  سپاس از اینهمه وقت و صبر که پای این مطلب و پاسخگویی به مراجع کننده های سایتتون دارید، موفق و موید باشید.

  پاسخ
 4. Nigga
  Nigga گفته:

  سلام وقت بخیر … من برای کارم ک بازار های مالی و سهام جهانی هست یه TV حدود ۳۲ الی ۳۷ اینچ میخوام ک باهاش بتونم نمودار و قیمت ها رو رصد کنم و جلو چشمم باشه..و TVای باشه که اسمارت باشه یعنی بشه لب تاب و گوشی موبایل رو وصل کرد به صفحهTV …خودمون ۴۶ سامسونگ اسمارت داریم ک با برنامه screen miroring گوشی رو وصل میکنم به TV و میتونم باهاش برم توو گوگل و سایت موردنظرم … یچیزی میخوام این کارایی رو داشته باشه ولی سایز ۳۲ الی ۳۷ ..چیزی هست پیشنهاد کنید؟

  پاسخ
 5. آرین حسنی
  آرین حسنی گفته:

  سلام خسته نباشید برای دیواری ک ۱ متر طول دارد باید چه اندازه تلویزیون باید باش ک روی دیوار ۱ متزی نصب کنیم؟!

  پاسخ
 6. موسوی
  موسوی گفته:

  باعرض سلام فراوان وخسته نیاشید
  بنده قصد خرید تلویزیون هایسنس ۵۵ را دارم ممکنه راهنماییم کنید در مورد این مارک ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  پاسخ
 7. ارزو
  ارزو گفته:

  سلام من میزتلویزیون ۱۳۰ سانت خریدم بنظرتون تلویزیون ۴۸ اینج مناسبه سایز همین میزتلویزیون هست یان؟

  پاسخ
 8. سارا
  سارا گفته:

  سلام فاصله تلویزیون از مبل ۳مترو نیم است تلویزیون چند اینچ بخرم ؟ ۵۰ یا ۵۵ خوبه ؟
  ممنونم راهنمایی بفرمایید .

  پاسخ
 9. سلطانی
  سلطانی گفته:

  سلام وقتتون بخیر برای فضای حدود ۱۸ متر میخوام ۳۲ اینچ سام خریداری کنم به نظرتون خوبه؟ هم از نظر اینچ هم برند سام؟
  و ابعاد ۳۲ اینچ چقدره

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   برای این متراژ سایز ۴۳ مناسبتر است.
   برند سام در بانه موجود نیست و توصیه نمی کنیم. ال جی و سامسونگ بهتر هستند.

   پاسخ
 10. مریم
  مریم گفته:

  سلام فضای سی الی چهل متری تلویزیون چند اینو لازمه ؟ و تلویزیون نانو ۷۹ الجی چطوره ؟

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   با سلام و احترام – انتخاب سایز مناسب تلویزیون برای خرید بیشتر به میزان فاصله (مبلمان) از تلویزیون بستگی دارد.
   تمام تلویزیون‌ها از فاصله و زاویه‌ی توصیه ‌شده ای برخوردار هستند که باید هنگام نصب تلویزیون در خانه خود به آن توجه کنید.زمانیکه از تلویزیون بیشتر برای تماشای فیلم و سریال استفاده میکنید بهتر است که تلویزیون ۴۰ درجه از دید را بگیرد این فاصله بینایی با دانستن اندازه تلویزیون شما قابل محاسبه است. برای به دست آوردن این فاصله مناسب، اندازه صفحه را در ۱٫۲ ضرب کنید. بنابراین برای تلویزیون ۷۵ اینچی، این یعنی نشستن ۹۰ اینچ (۷۵*۱٫۲) یا ۲٫۳ متر فاصله از تلویزیون. در غیر اینصورت باید رهنمودهای انجمن مهندسان تلویزیون را مد نظر داشته باشید که میگوید برای داشتن یک تجربه کلی خوب، در مسافتی که صفحه نمایش حدود ۳۰ درجه از میدان دید شما را پر می کند، بنشینید که به نسبت زاویه ۴۰ درجه، باید کمی دورتر از تلویزیون قرار بگیرید. ولی به طور کلی یک تلویزیون ۶۵ اینچ برای فضای ۴۰ متری گزینه مناسبی باشد. NANO79 الجی نیز گزینه بسیار مناسبیه برای خرید.

   پاسخ
   • صادق عابدی
    صادق عابدی گفته:

    سلام و وقت بخیر به مدیریت گرامی
    بنده میخوام تلویزیون ۶۵ اینچ بخرم یه بچه کوچیک دارم تلویزیون قبلی رو شکونده
    شما چه مارکی رو پیشنهاد میکنین که هم کیفیت خوبی داشته باشه و هم صفحش استحکام بالا تری داشته باشه یا ضد ضربه باشه اگه همیچین چیزی وجود داره

    پاسخ
    • admin
     admin گفته:

     سلام
     در بین تلویزیون های موجود مارک ال جی از نظر استحکام صفحه نمایش از بقیه موارد بهتر است.

     پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   با عرض سلام
   این محصولات مونتاژ ایران هستند و در فروشگاه عرضه نمی شود. اطلاعاتی از این برند ندارم ولی با توجه به اینکه شرکتهای بزرگ همچون الجی -سامسونگ و سونی بدلیل تحریم ها با ایران و شرکتهای ایرانی قطع رابطه کرده اند به احتمال زیاد محصولات به نام ایرانی از قطعات چینی مونتاژ شوند.

   پاسخ
   • اسکورت بار
    اسکورت بار گفته:

    سلام.بنده بارهای شرکت اسنوا روزیادبردم ازاسکله تاشرکت مرکزی مورچه خورت اصفهان.قطعات کامل کانتینری ازچین میادودرایران مونتاژ میشه.حتی پیچ ریز وسایل هم ازچین میاد🫡

    پاسخ
 11. Hadi.n
  Hadi.n گفته:

  سلام وقت بخیر،نظرتون در مورد تی وی ایکس ویژن چی هست،میخوام یه ۵۵اینچ بگیرم،ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 12. داود
  داود گفته:

  با درود فراوان
  بنده قصد خرید تلویزیون شیاومی mi 4s دارم،میشه از کم و کیفیت این تلویزیون برام بگید،واینکه گزینه بهتری تا رنج قیمت ۱۵ میلیون سراغ دارید؟

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   با سلام و عرض ادب، تنها مدل از برند شیائومی که در بازار ایران موجود می باشد mi tv 4s می باشد – این تلویزیون همتراز تلویزیون های میان رده سامسونگ و الجی می باشد حتی بهتر
   شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر وارد لینک های زیر شوید.
   https://baneh90.com/compare-xiaomi-tvs-with-lg-and-samsung/

   https://tvkharid.org/advantages-and-disadvantages-of-xiaomi-tvs/

   پاسخ
  • افسانه
   افسانه گفته:

   درود …

   من پیگیر تلویزیونی با برند خوب و متناسب با شرایط خود هستم که امکانات بهتر و بیشتری نسبت به سایر برندها را داشته باشم و از نظر کیفیت صدا و‌تصویر نامبروان باشه و میخوام از طریق بلوتوث تی وی با سمعکم ارتباط برقراربشه که هم نقش هدفون را بازی کنه و هم بتونم از طریق سمعکم صدای تی وی را بخوبی تشخیص بدم .
   فاصله تی وی تا نشستن حداکثر بین ۴ تا ۵ متر است …

   پاسخ
 13. علی
  علی گفته:

  سلام ممنون بابت توضیحات کاملی که دادید
  میخواستم نظرتون رو راجب برند دوو بفرمایید آیا برند خوبی هست و در کل تلویزیون های خوبی هستند یا خیر ممنون

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   با سلام و احترام، برند دوو یک مارک درجه ۲و۳ می باشد وبه کسانی پیشنهاد میشود که انتظار خاسی از تلویزیون نداشته باشند، مشخصات مدلهای بالارده بیشتر شبیه شیائومی مدل mi 4s است، هر چند شیائومی شناخته شده تر و کیفیت بهتری دارد.

   پاسخ
 14. محمدی
  محمدی گفته:

  سلام
  روز بخیر
  من میخوام یه تلوزیون ۳۲ اینچ بخرم
  ال ای دی و ال سی دی چه فرقی میکنه؟
  و اینکه چه مارکی بهتره جهت استفاده خانگی برای فیلم و سریال دیدن

  پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   با سلام و احترام، تفاوتی بین led و lcd وجود ندارد در اصل هردو یکی هستند که منطور تلویزیون دارای فناوریlcd با نور پس زمینه led می باشد که با نام led نیز شناخته می شوند. باید گفت که تلویزیون ۳۲ اینچ بسیار کم تولید می شود و شاید در اینده نزدیک به کل دیگر تولید نشود. از همین رو تعداد انگشت شماری در بازار موجود میباشند که بهترین مدلها به شرح زیر می باشند
   مدل T5300 سامسونگ ساخت ۲۰۲۰ با کیفیت تصویر فول اچ دی
   https://baneh90.com/product/32t5300-samsung/
   تلویزیون الجی مدل ۳۲LM500 ساخت ۲۰۱۹
   https://baneh90.com/product/32lm500bpua-lg/
   تلویزیون شیائومی مدل L32M5-5ASP ساخت۲۰۱۹
   https://baneh90.com/product/l32m5-5asp-xiaomi/
   همه این مدلها در فروشگاه بانه ۹۰ موجود می باشد و شما برای ارائه راهنمایی بیشتر با تلفن های فروشگاه تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
   • محمدی
    محمدی گفته:

    سلام مجدد
    ممنون از توضیحات کاملتون
    لطفا لیست قیمت ایت مدل ها رو هم بفرمایید و اینکه اگر از فروشگاه بانه قصد خرید داشته باشم چه شرایطی داره
    و اینکه امکان ارسال دارین یا خیر ؟

    پاسخ
    • Sasan.a
     Sasan.a گفته:

     با سلام و احترام، بله امکان ارسال تضمینی نیز وجود دارد و برای دریافت قیمت روز میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
     ۰۸۷۳۴۲۴۳۸۱۳ – ۰۹۱۸۵۲۹۰۰۰۱ – ۰۹۱۸۵۲۱۳۹۰۸ – ۰۹۱۸۵۲۱۳۹۰۷

     پاسخ
     • داود
      داود گفته:

      با درود فراوان
      بنده قصد خرید تلویزیون شیاومی mi 4s دارم،میشه از کم و کیفیت این تلویزیون برام بگید،واینکه گزینه بهتری تا رنج قیمت ۱۵ میلیون سراغ دارید؟

  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   همه تلویزیون ها کیفیت تصویر عالی دارند، که هر کدام هم برای یک کاربری بهترین می باشند.
   تلویزیون های سونی اصولا دارای دقت رنگ عالی می باشند برای همین بهترین گزینه برای تماشای فیلم و سریال می باشند.
   تلویزیونهای سامسونگ بدلیل استفاده از پنل va دارای کنتراست عالی می باشند و همچنین قابلیت گیمینگ خوبی دارند خصوصا سری کیولد این شرکت
   تلویزیونهای OLED الجی هم دارای بهترین کیفیت و زاویه دید ممکن از هر لحاظ میباشند. تلویزیونهای سری نانوسل این شرکت هم امکانات عالی در کنار سیستم عامل هوشمند، الجی این سری را بسیار هوشمند روانه بازار کرده است که بهترین گزینه برای تماشای مسابقات ورزشی (دارای صحنه های سریع و اکشن) و گیمینگ می باشند.
   اگر هم کاربری خاصی از تلویزیون مدنظر نمی باشد تلویزیونهای شیائومی با کیفیت ۴K و امکانات مناسب همراه با قیمت های باورنکردنی میتوانند گزینه خوبی برای خرید باشند.
   هر تلویزیون برای یک سری از کارایی گزینه عالی می باشند و با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و رقابت تنگاتنگ این کمپانی ها نمی توان به راحتی گفت که یک برند از بقیه بهتر می باشد.

   پاسخ
  • Sasan.a
   Sasan.a گفته:

   سلام، میتوان گفت که تلویزیون ۷۵ اینچ بهتر میباشد، البته بستگی به بودجه ای که در نظر میگیرید بازه ۶۵-۷۵ گزینه خوبی است.

   پاسخ
 15. کامروا
  کامروا گفته:

  ابعاد تلویزیونا از برندهای مختلف با هم یکی هستن؟ ینی اینکه یه تلویزیون ۴۳ اینچ ۴k از یه برند با برند دیگه ابعادش یکیه؟

  پاسخ
  • admin2
   admin2 گفته:

   بله اندازه صفحه نمایش برحسب اینچ بیان می شود و این اندازه وتر یک مثلث قائم الزاویه است برای همه برند ها به یک صورت است

   پاسخ
 16. sara
  sara گفته:

  سلام خسته نباشید من میخوام بنر طراحی کنم برای تلویزیون ۵۰ اینچ میشه بهم ابعاد تلویزیون رو بهم بگین؟ حتی اگه میتونین تعداد پیکسل ها رو

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   ابعاد ۵۰ اینچ:
   ارتفاع: ۶۲٫۲ | عرض: ۱۱۰٫۴
   تعداد پیکسل ها بستگی به نوع کیفیت تصویر دارد.
   تعداد پیکسل ها در تلویزیون FHD:
   ۱۹۲۰*۱۰۸۰
   تعداد پیکسل ها در تلویزیون ۴K:
   ۳۸۴۰*۲۱۶۰

   پاسخ
   • یزدانی
    یزدانی گفته:

    سلام علیکم
    ممنون بابت راهنمایی تون واقعاً مفید بود
    لطفاً بفرمایید چه مدل تلویزیون کیفیت تصویرش هم بهتره هم قیمت مناسب است؟

    پاسخ
    • Sasan.a
     Sasan.a گفته:

     قطعا هر اندازه تلویزیون بالارده تر باشد کیفیت تصویر بهتری دارد و به طبع گرانتر
     مثلا در تلویزیون های سامسونگ مدل های q70 – q80 , q90 تصویر عالی و مدل های میانرده ای همچون TU8000 کیفیت تصویر خیلی خوبی دارند.

     پاسخ
 17. محمدرضا‌.....ازگیلانغرب
  محمدرضا‌.....ازگیلانغرب گفته:

  سلام‌وخسته‌نباشید
  لطفا‌اندازه‌طول‌‌تلویزیون‌‌۶۵ال‌جی‌‌دقیق‌چقدرمیباشدمیخواهم‌خریدبکنم..متشکر

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   ۶۵ اینچ
   ارتفاع: ۸۰٫۷ | عرض: ۱۴۳٫۵برای مشاهده اندازه تمام مدلا به لینک زیر مراجعه کنید.
   https://baneh90.com/tv-sizes/

   پاسخ
    • admin
     admin گفته:

     سلام
     ابعاد تلویزیون ۲۴ اینچ ارتفاع : ۳۰٫۵۸ سانتی متر. عرض : ۶۰٫۹۶ سانتی متر
     ابعاد تلویزیون ۲۸ اینچ ارتفاع : ۳۵٫۸ سانتی متر. عرض : ۶۵٫۶ سانتی متر
     ۲۷ اینچ هم عرض ۶۰ سانتی متر

     پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *