نحوه تمیز کردن فیلتر کولر گازی

اغلب کولر‌های گازی شامل دو بخش اصلی هستند. یونیت داخلی که فیلتر کولر گازی در این یونیت است و درون اتاق نصب می‌شود و بخش کمپرسور و کندانسور که در بیرون و در فضای باز روی زمین یا روی دیوار متصل می‌گردد.

تمیز کردن کولر گازی؛ قسمت تهویه داخل اتاق

ابتدا کولر گازی را خاموش کنید، سپس سیم آن را از پریز برق بیرون بکشید. بدنه دستگاه را با استفاده از دمنده هوا (چیزی مثل سشوار) تمیز کنید. درب کولر را به آرامی باز کنید و پره‌های آن را بیرون بیاورید. سپس با فشار هوای دمنده گرد و غبار و آلودگی‌های درون آن را تمیز کنید. لوله‌های تخلیه آب کولر گازی را بررسی کنید. خروجی لوله آب را با یک برس یا مسواک کوچک پاک کرده و تمیز کنید.

به لوله دقت کنید نباید سوارخ یا آسیبی روی آن وجود داشته باشد. فیلتر تهویه را بردارید و آن را با آب گرم خوب شستشو دهید. اگر فیلتر کولر گازی کهنه و قدیمی شده است می‌توانید از فروشگاه مخصوص یک فیلتر جدید بخرید. ( توجه: قبل از اینکه فیلتر را در کولر گازی قرار دهید، مطمئن شوید که کامل خشک شده است.) دریچه‌ها و فیلتر کولر گازی را سر جای خود قرار دهید. بار دیگر کل تهویه را با دمنده فشار هوا، از گرد و غبار پاک کنید. بدنه دستگاه را با یک دستمال میکروفیبر خوب تمیز کنید.

فیلتر کولر گازی

مطالب جذاب دیگر:

قصد خرید تلویزیون دارید؟

از تلویزیونهای ما دیدن کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *