تفاوت سری های تلویزیون ال جی

شرکت ال جی تا به حال تلویزیون های زیادی را روانه بازار کرده است، هر کدام از این تلویزیون ها با مدل ها و نام های مختلفی وارد بازار می شوند. شاید شما فکر کنید که این نام گذاری به صورت تصادفی و راندم است و چیز خاصی را بیان نمی کند، اما اینطور نیست. هرکدام از دیجیت های مدل تلویزیون نمایان گر ویژگی خاصی در تلویزیون است.  شرکت ال جی به صورت رقابتی عمل کرده و هر روز تکنولوژی های جدیدی به بازار فروش عرضه می کند. این تلویزیون ها علاوه بر سری تولید در خصوصیات فنی هم با هم تفاوت هایی دارند، برای مثال SK8000 تلویزیون ال جی سری 8 و تلویزیون ال جی 55UK6500 سری 6 است که دارای تفاوت های فنی با هم هستند. ما در این جا به خصوصیات تلویزیون ها بر اساس سری تولید می پردازیم:

تلویزیون های ال جی سری 5

این سری تولیدی در تلویزیون های ال جی ابتدایی بودند،  بعضی از آنها سیستم عامل 2017  یعنی WebOS 3.5 را پشتیبانی می کنند. تکنولوژی صفحه نمایش IPS با دقت رنگ 8 بیت، عمق رنگ، بیشینه نرخ نوسازی تصویر 60 هرتز، رزولوشن تصویر( Full HD (LK، در صفحه نمایش های کوچکتر از 32 اینچ کیفیت تصویر HD نیز گنجانده شده است. از دیگر ویژگی های سری 5  نبود برخی امکانات است، برای مثال LK5000 قابلیت اتصال به اینترنت را ندارد.

تلویزیون های ال جی سری 6

سری 6 بزرگترین سری از لحاظ تعداد مدل های تولید شده است. خصوصیات این سری قیمت مناسب، کیفیت تصویر عالی و بالاترین رده جذب مخاطب بوده است.  در تلویزیون های این سری کیفیت تصویر Full HD و کیفیت تصویر 4K گنجانده شده است. نرخ نوسازی تصویر 60 هرتز را دارند و دارای قابلیت پشتیبانی از فرمت های استاندارد دینامیکی HDR هستند. تولید کننده برای این سری ادعای عمق رنگ 10 بیت را برای ارائه تصویر دارد.

تلویزیون های ال جی سری 7

تلویزیون های این سری مانند سری 6 هستند اما میزان امکانات و کیفیت تصویر در آن افزایش پیدا کرده است، سیستم عامل ارتقا پیدا کرده و کیفیت تصویر صفحه نمایش نیز افزایش یافته است. در این تلویزیون از حافظه 3 گیگا بایت استفاده شده است که تاثیر زیادی روی پردازش تصویر و سرعت تلویزیون دارد. برای مثال تلویزیون SK7900 یک صفحه نمایش سوپر آلترا HD را دارد که عمق رنگ 10 بیت را بدون لرزش و تاری در ارائه رنگ  را ارائه می دهد.

تلویزیون های ال جی سری 8

تلویزیون های این سری نیز همان صفحه نمایش های سوپر 4K سری 7 را  دارند اما نرخ نوسازی تصویر یا (Refresh Rate ) در حدود 120 هرتز را دارند. برنامه های زیادی به صورت نرم افزار در آن ها قرار گرفته است تا کیفیت تصویر ارتقا داده شود. در این سری از پردازشگر هوشمند آلفا 7 استفاده شده است که این پردازنده در سال 2017 در تلویزیون های اولد OLED قرار گرفت و از سری 8 نیز شرکت سازنده در تلویزیون های LED قرار داده است.

تلویزیون های ال جی سری 9

این تلویزیون ها نیز پردازشگر آلفا 7 هوشمند را دارند،  نرخ نوسازی تصویر 120 هرتز و ویژگی های ارتقای کیفیت تصویر در آن ها نیز مانند سری 8 وجود دارد اما گزینه ای که به آنها اضافه شده است تاریکی منطقه ای است( Local Dimming ). این ویژگی برای ارائه کیفیت تصویر بسیار حائز اهمیت است و شرکت ال جی تلاش زیادی کرده است تا این ویژگی را روی تلویزیون های خود پیاده کند. در نتیجه این ویژگی تاریکی واقعی را می توان بر روی این صفحه نمایش های سری 9 مشاهده کرد و کنتراست بالایی را در آن ها شاهد بود.

و در نهایت تلویزیون های OLED

تلویزیون های اولدOLED، آخرین رده بندی تلویزیون های ال جی بر اساس سری تولیدی و ویژگی های جدید اضافه شده به دامنه تولید تلویزیون هاست.در این تلویزیون ها از پردازشگر آلفا 9 استفاده شده است و حافظه آن از 3 گیگابایت به 8 گیگابایت ارتقا یافته است که آنها را به تلویزیون های پرسرعتی تبدیل کرده است. نرخ نوسازی تصویر بالای 120 هرتزی، کنتراست بالا و تمایز بین تاریکی و روشنایی موجود در تصویر ویژگی هایی است که  تلویزیون های OLED شرکت ال جی را در بالاترین رده کیفیت قرار داده است

جمع بندی

پیشرفت  تکنولوژی برای شرکت بزرگی مانند ال جی که با شرکت های دیگر در رقابت است مکث و توقف ندارد و هر روز تکنولوژی های جدیدی توسط این شرکت در تلویزیون ها قرار داده می شود.شرکت ال جی پیشرفت های در صنعت تلویزیون ها را با ارائه سری ها متمایز کرده و مطابق با آن سری های جدیدی را ارائه داده است.

 

 

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.