نحوه تمیز کردن کولرگازی اجنرال

کولرگازی اجنرال نقش اساسی در تنظیم دمای خانه و محل کار ما به خصوص در تابستان دارد. سیستم های تهویه مطبوع اسپلیت به یک منظره رایج در هر خانه و اداره تبدیل شده است و خانه شما را در هوای گرم، خنک نگه می دارد.

استفاده طولانی مدت از کولرگازی بدون هیچ گونه تعمیر و سرویسی می تواند دستگاه شما را سریعتر خراب کند یا راندمان کاری آن را کم کند در نتیجه منجر به هزینه های غیر ضروری می شود. نگهداری و تمیز کردن دوره‌ای هر کولر گازی برای تولید هوای تازه و باکیفیت حیاتی است و همچنین به افزایش طول عمر دستگاه کمک می‌کند.

تهویه مطبوع را خشک کنید

اگر کولر گازی استفاده شده باشد، رطوبت و احتمالاً آب نیز در آن وجود دارد. قبل از شروع فرآیند تمیز کردن کولرگازی اجنرل خود، خشک کردن آن ضروری است. تهویه مطبوع را روی “حالت فن” تنظیم کنید و آن را به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه روشن کنید زیرا به تبخیر رطوبت کمک می کند.

دستگاه را از منبع تغذیه آن جدا کنید

قبل از شروع تمیز کردن هر وسیله ای، ضروری است دستگاه را از منبع برق آن جدا یا فیوز برق را قطع کنید.

دستگاه را با یک کیسه تمیز کننده بپوشانید

پس از اینکه دستگاه را از منبع برق جدا کردید، یک کیسه زباله بزرگ یا یک کیسه تهویه مطبوع در زیر واحد داخلی AC قرار دهید تا تمام کثیفی ها و چکه های ریخته شده را بگیرد.

جدا کردن پنل جلویی کولرگازی اجنرال

ضامن ها یا زبانه هایی را که پنل جلویی یونیت داخلی کولر گازی خود را نگه می دارند پیدا کنید، چفت ها را باز کنید یا زبانه ها را فشار دهید و پانل را با دقت به سمت بالا ببرید

نحوه جدا کردن فیلتر هوا در اسپیلت اجنرال

هنگامی که پنل جلویی تهویه مطبوع اسپلیت خود را جدا کردید یا آن را بلند کردید، قطعات مستطیلی بلندی که به دستگاه بسته می شوند، فیلترهای هوای شما هستند. زبانه هایی را که فیلترهای هوا را به دستگاه متصل می کنند پیدا کنید، آنها را فشار دهید و فیلترهای هوا را بردارید. اگر نمی‌توانید زبانه را پیدا کنید، دفترچه راهنمای کاربر را بررسی کنید. گرد و غبار فیلترها را میتوانید با کمک جاروبرقی یا مسواک پاک کنید.

نحوه تمیز کردن فیلتر هوای کولر اجنرال

هنگامی که فیلترهای هوا را با موفقیت از دستگاه جدا کردید و گرد و غبار آنها را پاک کردید، آنها را با صابون ملایم و آب خنک تمیز بشویید تا از شر ذرات ریز  و آلودگی خلاص شوید. از یک اسفنج یا یک پد تمیز کننده برای تمیز کردن فیلترها استفاده کنید تا تمام گرد و غبار به آرامی پاک شود.

فیلترها را کاملاً بشویید و قبل از اینکه دوباره آنها را در جای خود قرار دهید کاملاً با هوا خشک کنید. از خشک کردن فیلترهای هوا در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید زیرا ممکن است نور مستقیم آفتاب تابستان به فیلتر هوا آسیب برساند.

تمیز کردن فیلترهای ضد باکتریایی کولر اجنرال

هنگامی که فیلترهای هوا را بردارید، برخی از مدل ها فیلترهای ضد باکتریایی نیز دارند که نیاز به تمیز کردن دارند. شما می توانید به طور مشابه آنها را مانند فیلترهای هوا تمیز کنید. اجازه دهید فیلترهای هوا به طور کامل در هوا خشک شوند قبل از اینکه دوباره آنها را جاگذاری کنید.

همچنین می توانید از پاک کننده و تصفیه کننده تهویه مطبوع برای از بین بردن باکتری ها و میکروب های فیلترها استفاده کنید. پاک کننده همچنین هر گونه بوی نامطبوع AC از بین می برد.

تمیز کردن پره های خنک کننده کولرگازی اجنرال

پره های خنک کننده مانند مجموعه ای از میله های فلزی به نظر می رسند که در کولرگازی قرار می گیرند و پس از برداشتن فیلترهای هوا قابل مشاهده هستند. از یک جاروبرقی برای تمیز کردن گرد و غبار از پره های خنک کننده استفاده کنید.

با احتیاط تمام خطوط فلزی را بدون دست زدن به آنها تمیز کنید. تمیز کردن باله ها فرآیند خنک سازی را بهبود می بخشد. می توانید اسپری مخصوص کولر گازی را به آرامی روی پره ها اسپری کنید و بگذارید خشک شوند تا دفعه بعد که کولرگازی اجنرال خود را روشن می کنید، اتاق شما را با هوای مطبوع و خنک شما را میخکوب کند.

نحوه تمیز کردن کویل های کولرگازی اجنرال

کویل ها قطعات فلزی دوار و فلزی خصوصا از جنس مس هستند که در مرکز  اسپیلت داخلی قرار دارند. بهترین راه برای تمیز کردن این کویل ها استفاده از اسپری مخصوص بدون شستشو است. شما می توانید آنها را در فروشگاه های سخت افزاری محلی یا آنلاین نیز تهیه کنید. هنگامی که پاک کننده را روی کویل ها اسپری کردید، بگذارید بماند و بعد از حدود ۲۰-۳۰ دقیقه آن را پاک کنید.

اسپری ضد قارچ کولرگازی اجنرال

اسپری ضد قارچ کولر گازی به مهار رشد کپک در قسمت های داخلی دستگاه کمک می کند. از اسپری برای ضدعفونی کردن کویل ها و باله هایی که احتمال تشکیل قارچ و کپک وجود دارد استفاده کنید. همچنین می توانید فیلترهای هوای کولر گازی را با کمک اسپری ضد قارچ ضدعفونی کنید.

اجازه دهید اسپری حدود ۵ دقیقه بماند قبل از اینکه فیلترهای هوا را به AC برگردانید. شما می توانید این اسپری را به صورت آنلاین در صورتی که آنها را در فروشگاه های محلی پیدا نکردید، خریداری کنید.

جاگذاری فیلتر هوا و ضد باکتری به اسپیلت

برگشت فیلترها قبل از اینکه فیلترهای هوا و ضد باکتری را دوباره در O General AC قرار دهید، مطمئن شوید که آنها خشک شده اند. از یک پارچه خشک برای پاک کردن سریع تمام رطوبت استفاده کنید. هر دو فیلتر را به داخل AC برگردانید.

آنها باید به راحتی به موقعیت خود برمی گردند و اگر با مشکلی مواجه شدید، دفترچه راهنمای کاربر را بررسی کنید. دفعه بعد که AC را روشن می کنید، این فیلترها با گرفتن ذرات معلق موجود در هوا باید هوای تمیز و تازه را در اختیار شما قرار دهند.

چگونه یونیت بیرونی کولر گازی اجنرال خود را تمیز کنیم؟

علف ها،گیاهان و زباله ها را از اطراف واحد کمپرسور بیرونی دور نگه دارید و گرد و غبار، برگ ها و تار عنکبوت را به طور مرتب پاک کنید.

قرار دادن جاروبرقی روی ورودی هوا می تواند به پاکسازی گرد و غبار نفوذ کرده به داخل آن کمک کند. ما توصیه نمی کنیم که دستگاه را برای تمیز کردن اجزای داخلی آن باز کنید این کار را به یک سرویسکار حرفه ای بسپارید. بعد از اتمام کار اسپلیت خود را دوباره روشن کنید تا مطمئن شوید همه چیز کار می کند. پس از روشن کردن تهویه مطبوع، کیسه نظافت را در جلو و نزدیک اسپیلت خود نگه دارید – احتمال زیادی وجود دارد که دستگاه مقداری آب کثیف به بیرون پرتاب کند.

سیستم تهویه مطبوع شما باید مرتباً به صورت حرفه ای سرویس شود – سرویس دهنده سطح گاز مبرد را بررسی می کند، ترموستات را آزمایش می کند و مطمئن می شود که تمام قطعات داخلی در وضعیت مناسبی هستند. این باعث می شود که دستگاه برای چندین سال با کارایی بالا برایتان کار کند.

برخی از سازندگان کولرگازی توصیه می کنند که کولر گازی باید سالی یک بار سرویس شود. برخی دیگر می گویند که تا زمانی که دستورالعمل ها را دنبال کنید و به طور منظم فیلترهای دستگاه ها را تمیز کنید، فقط در صورت بروز عیب ایراد باید کولر گازی را سرویس کامل کنید.

برای تمیز نگه داشتن کولرگازی گری پیشنهاد می شود که فیلترها را چند بار در سال تمیز می کنند، اما فقط هر چند سال یک بار یا زمانی که دستگاه دچار نقص می شود، برای سرویس تماس می گیرند.

نظافت حرفه ای کولرگازی

می توانید کولر گازی خود را توسط یک تعمیرکار سرویس و تمیز کنید. یک سرویس شامل تعمیر و نگهداری یا شامل تمیز کردن اجزای داخلی مانند کویل ها، پره ها و زهکشی باشد. اگر در منطقه‌ای بسیار گرد و غبار یا مرطوب زندگی می‌کنید، که در آن گرد و غبار و کپک در داخل دستکاه ایجاد خطر می‌کند، در نظر گرفتن سرویس مرتب میتواند در درازمدت مفید واقع شود.

تفاوت بین کویل های کندانسور و کویل های اواپراتور

قبل از اینکه شروع به تمیز کردن دستگاه AC خود کنید، کمی در مورد نحوه عملکرد سیستم توضیح خواهیم داد. دستگاه های تهویه مطبوع دارای یک جزء داخلی و یک جزء بیرونی هستند و هر کدام شامل یک نوع کویل متفاوت است که باید تمیز کنید.

کویل های اواپراتور را در قسمت داخلی دستگاه خواهید دید. این کویل ها معمولاً از مس ساخته شده اند که گرما را به راحتی هدایت می کند و حاوی مایع خنک کننده است. کویل ها با عبور هوای گرم از روی آنها گرما را جذب می کنند و مبرد تبخیر می شود و به حالت گاز تبدیل می شود.

از آنجا، مبرد هوای گرم را به واحد بیرونی منتقل می کند، جایی که از کمپرسور به سیم پیچ کندانسور می گذرد. در این مرحله کمپرسور مبرد را به حالت مایع برمی گرداند. سپس کویل کندانسور با کمک فن اگزوز گرما را به هوای بیرون آزاد می کند. بنابراین اطمینان از درست کار کردن این قطعات میتواند عملکرد و عمر دستگاه شما را بالا ببرد.

برای دریافت مشاوره، لیست قیمت کولرگازی های اجنرال و یا خرید کولرگازی اجنرال با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *