درجه بندی کارایی کولرهای گازی گری

سیستم تهویه مطبوع شما می تواند تقریباً ۱۲٪ از کل هزینه انرژی سالانه خانه شما و ۷۰٪ در طول ماه های گرم تابستان را تشکیل دهد. سیستم تهویه مطبوع بزرگترین مصرف کننده انرژی در کل خانه شما است. اگر شما هم مانند اکثر صاحبان خانه هستید، احتمالاً به دنبال راهی برای بهبود کارایی کولر گازی و کاهش هزینه های خود هستید. متأسفانه، گفتن این کار آسان تر از انجام آن است.

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا کولرهای گازی GREE گرانتر از MIDEA و HAIER هستند؟ این یک سوال رایج در بین مصرف کنندگان است. در این مقاله به این می پردازیم که چرا کولر گازی GREE قیمت بالایی دارند و راههای افزایش راندمان کولرگازی را معرفی کنیم.

چرا کولر گازی GREE گران است؟

۱٫ شهرت برند

اولاً، در چین، GREE یک برند ملی داخلی با فروش مداوم در سال های اخیر است. ثانیا، کولر گازی GREE یک مزیت تبلیغاتی نیز دارد. شعار “GREE بر فناوری مدرن توجه دارد” که تأثیری ماندگار بر همه افراد می گذارد. در کشورهای خارجی کولرگازی GREE در مقایسه با برند ژاپنی کولرگازی نیز عملکرد خوبی داشتند. به عنوان مثال، تهویه مطبوع DAIKIN  یا اجنرال یک برند ژاپنی شناخته شده است که عمدتاً به دلیل فناوری پیشرفته و بهره وری بالای انرژی شناخته شده اند.

هر دو طرف سیستم های تهویه مطبوع را در سبک ها و اندازه های مختلف، از جمله واحدهای پنجره، سیستم های قابل حمل و اسپلیت ارائه می دهند. علاوه بر این، GREE و DAIKIN به طور مداوم در حال تحقیق در مورد فن آوری های پیشرفته برای بهبود بهره وری انرژی هستند و از این نظر رتبه های بالایی دارند. با این حال، کولرهای گازی GREE به طور کلی مقرون به صرفه تر از دایکین یا اجنرال هستند.

در همین حال، برندهای ژاپنی مانند خرید کولرگازی اجنرال گران قیمت و نگهداری آنها پرهزینه تر است. مشخص شده است که با خرید کولر گازی گری و یا خرید کولرگازی الجی به عنوان یک برند جایگزین دارای عملکرد و راندمان فوق العاده بالایی می باشند. تهویه مطبوع GREE در مقایسه با برندهای دیگر  نیز از محبوبیت برند و شهرت عمومی بالاتری برخوردار است.

۲٫ فن آوری پیشرفته و به روز

در مقایسه با برندهای دیگر، GREE Air Conditioner سرمایه گذاری زیادی در تحقیقات فناوری انجام می دهد. بودجه تحقیقاتی آن حتی سقفی ندارد. تا کنون، برند GREE بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ پتنت را جمع آوری کرده است. این سرمایه گذاری ها تهویه مطبوع GREE را قادر می سازد تا تجربه خنک کننده کارآمد، کنترل هوشمندی که همگام با زمان است، و تصفیه هوای بهینه ای ارائه دهند. می توان گفت کولرهای گازی GREE از نظر تحقیق و توسعه فناوری پیشرو سایر برندها هستند.

این دستاوردهای تحقیق و توسعه در واقع هزینه هایی هستند که شرکت گری به جای برداشت پول آنرا صرف تحقیق و توسعه بیشتر می کند. بنابراین، رهبری تکنولوژیکی GREE یکی از دلایلی است که باعث می شود تهویه مطبوع آن نسبت به سایر برندها گران تر باشد.

۳٫ کیفیت عالی

کولرگازی گری هم به دلیل نوآوری در تکنولوژی و هم کیفیت عالی خود شناخته شده اند. سخت افزار تهویه مطبوع GREE با مواد درجه یک به خوبی ساخته و تولید شده است. به ویژه کیفیت کمپرسور کولر گازی می تواند فرسودگی و استهلاک استفاده روزانه را به خوبی تحمل کند. در عین حال بسیاری از مدل های کولر گازی GREE تحت پوشش گارانتی طولانی مدت قرار می گیرند که باعث آرامش مشتریان می شود (متاسفانه ایران تحریم و این گارانتی در ایران منتفی است).

مهمتر از همه، کولرهای گازی GREE یک فرآیند بازرسی بسیار دقیق قبل از خروج از کارخانه، با نرخ عبور بیش از ۹۹٪ دارند. این تضمین می کند که تهویه مطبوع GREE بالاترین استانداردهای کیفیت را برآورده می کند که به هزینه بالاتر آنها منجر می شود.

۴٫ عملکرد فوق العاده

اولاً کولرهای گازی GREE در سرمایش بسیار موثر هستند. در همان فضا، با استفاده از همان قدرت کولر گازی، سایر برندهای کولر گازی ممکن است ده دقیقه طول بکشد تا به دمای مورد نظر برسند، در حالی که کولر گازی GREE ممکن است تنها نصف این زمان یعنی پنج دقیقه طول بکشد. این دلیل مهمی است که چرا مردم کولر گازی GREE را تحسین می کنند.

در مرحله دوم، تهویه مطبوع GREE دارای رتبه بازده انرژی بالایی است که می تواند به طور موثر در هزینه های انرژی صرفه جویی کند. فناوری اینورتر G10 اختصاصی GREE می تواند ۶۰ درصد در مصرف انرژی نسبت به تهویه مطبوع سنتی صرفه جویی کند. در نهایت، فناوری “یخ زدایی هوشمند” کولرگازی GREE باعث صرفه جویی در هزینه می شود. همچنین مشکلات کمبود انرژی بسیاری از کشورها را حل می کند. می توان گفت که تجربه کولر گازی GREE در دنیا پیشرو است.

عوامل کلیدی برای راندمان بالای کولرگازی گری

اواپراتور یکپارچه

طراحی جمع و جور اندازه واحد داخلی را به حداقل می رساند و در عین حال عملکرد کویل را تا حد زیادی افزایش می دهد.

طراحی یکپارچه

شاسی عقب و سینی آب یکپارچه از نشت آب جلوگیری می کند و نویز و صدا را کاهش می دهد.

نصب دو طرفه

برای نصب راحت تر، خروجی لوله چپ یا راست را می توان انتخاب کنید.

راه اندازی با ولتاژ پایین

کولرگازی گری می تواند از ۱۸۷ ولت تا ۲۵۳ ولت کار کند و با منبع تغذیه ناپایدار سازگار شود و در عین حال محافظت بهتری از PCB ارائه دهد.

راه اندازی مجدد خودکار

پس از قطع برق، دستگاه به طور خودکار به تنظیمات قبلی باز می گردد.

چگونه کولر گازی خانگی انتخاب کنیم؟

کولر گازی گری از بسیاری جهات گزینه خرید عالی است، اما قیمت آن شاید برای تعدادی از دوستان راضی کننده نباشد. از نظر تجربه استفاده و قیمت، آیا مارک کولر گازی مقرون به صرفه تری وجود دارد؟

شاید این دو برند کولرگازی بتوانند نیازهای شما را برآورده کنند: کولرگازی جنرال و  هایسنس . شما با خرید کولرگازی جنرال یا خرید کولرگازی هایسنس در مقایسه با گری گزینه مقرون به صرفه تر هستند. این برندها کیفیت مناسب، حس استفاده خوب و حتی بازده انرژی قابل قبولی نیز ارائه می دهند.

۷ روش هوشمند برای افزایش کارایی کولر گازی

تابستان و گرما و رطوبت همراه با آن گاهی اوقات می تواند برای شما و خانواده تان بیش از حد ناراحت کننده باشد و باعث شود به فکر افزایش کارایی کولر گازی باشید. برای جلوگیری از خرابی های نابهنگامی، باید از روش های هوشمندی استفاده کنید که باعث افزایش کارایی و بهبود عملکرد سیستم تهویه مطبوع می شود. تهویه مطبوع معیوب منجر به افزایش عملکرد می شود که درنهایت به مصرف بیشتر برق و افزایش مبلغ قبض انرژی منجر می شود. علاوه بر این، عملکرد معیوب طولانی‌مدت به محیط زیست آسیب بیشتری می‌رساند.

تهویه مطبوع چیست ؟

تهویه مطبوع که اغلب به اختصار کولرگازی (AC)  نامیده می شود، با کنترل گرما و رطوبت غالب، فضای داخلی مساعدتری ایجاد می کند. این را می توان از راه های مختلفی به دست آورد. از طریق تهویه مطبوع برقی، خنک کننده غیرفعال و تهویه هوا.

در زیر چند اقدام هوشمند برای افزایش کارایی تهویه مطبوع آورده شده است:
۱٫ واحد کندانسور کولر گازی را تمیز کنید

تمیز نگه داشتن واحد کندانسور هوشمندانه ترین راه برای افزایش کارایی واحد تهویه مطبوع است. این شامل حفظ تمیزی کویل کندانسور، فن کندانسور و کمپرسور است. برای تمیز کردن صحیح واحد کندانسور از مراحل زیر استفاده کنید.

۲٫ دریچه های کولر را باز و تمیز کنید

یکی دیگر از راه های هوشمند برای افزایش کارایی تهویه مطبوع، بازرسی و نگهداری منظم دریچه های سقف، دیوارها و کف است. به طور منظم دریچه های مختلف را بازرسی کنید و مطمئن شوید که از زباله پاک هستند. برای اطمینان از تمیز کردن مداوم و کامل:

۳٫ فیلتر را بر اساس زمانبندی معمول تعویض کنید

فیلترهای قدیمی که با کثیفی و گرد و غبار مسدود شده اند می توانند از دلایل اصلی ناکارآمدی سیستم تهویه مطبوع در خانه شما باشند. با گذشت زمان، فیلترها از گرد و غبار محیط پوشیده می شوند و با مواد خارجی مانند آلاینده ها محصور می شوند. این فیلترهای کثیف شروع به جلوگیری از فعالیت های روزمره AC می کنند که راندمان آن را کم خواهند کرد. علاوه بر این، فیلترهای کثیف باعث می شود که سیستم بیشتر کار کند، مصرف انرژی را افزایش داده و فشار زیادی را بر واحد کندانسور و فن وارد می کند.

توصیه می شود به طور منظم فیلتر را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تمیز یا تعویض کنید، معمولاً هر دو ماه یک بار. اگرچه این روش می تواند پرهزینه باشد زیرا نیاز به خرید مکرر فیلتر دارید، اما مصرف برق ثابت کولر گازی را تضمین می کند و در نتیجه مبلغ قبض برق را کاهش می دهد. علاوه براین طول عمر دستگاهتان را تضمین می کند. این به نوبه خود باعث صرفه جویی در هزینه تعویض قطعات در صورت آسیب دیدن  نیز می شود.

انواع نشت هوا در خانه خود را از بین ببرید

خانه‌ها، به‌ویژه در ساختمان‌های قدیمی‌تر، ممکن است از درز  و سوراخ ساختاری و عملکردی متعددی از طریق پنجره‌ها و درها رنج ببرند. نشت هوای خنک از اتاق شما به بیرون می تواند منجر به از دست دادن هوای خنک تولید شده توسط تهویه مطبوع شود و کارایی آن را کاهش دهد. علاوه بر این، این باعث می شود که آن را مجبور به کار برای مدت طولانی تر کند. خانه های قدیمی می توانند در طول زمان نشت هوا ایجاد کنند که تأثیر منفی بر عملکرد تهویه مطبوع دارد. بر این اساس، بازرسی کامل خانه برای شناسایی و رفع نشتی هوا ضروری است.

۵٫ ترموستات خود را به صورت استراتژیک نصب کنید و آن را به سمت دمای بالاتر تنظیم کنید

محل قرارگیری ترموستات به طور مستقیم بر عملکرد کولر گازی شما تأثیر می گذارد. باید در مرکز خانه شما و دور از وسایلی مانند سیستم صوتی، بخاری، تلویزیون، لامپ و سایر لوازم گرما یا سرما زا قرار گیرد. حفظ درجه حرارت ترموستات در محدوده مشخصی، به ویژه در طول تابستان، می تواند تضمین کند که تهویه مطبوع شما با استفاده از منابع کمتری کار می کند.

۷٫ تأثیر خورشید بر عملکرد AC

عامل اصلی گرما و شایع ترین تهدید برای بهره وری AC، لوازم خانگی هستند. آنها به گرمای فضا مانند مایکروویو و ماشین های خشک کن کمک می کنند.

کولرگازی که در تماس مستقیم با نور خورشید هستند یا یونیت داخلی با قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید هستند، گرمای بیش از حد خورشید می تواند آسب زا و برای جبران این گرما مجبورند اضافه‌کاری کار کنند، که باعث می‌شود کولر بسیار ناکارآمد باشند. به همین دلیل است که باید میزان قرار گرفتن AC خود در برابر گرمای خورشیدی را ارزیابی کنید و از سایه بان استفاده کنید.

همچنین توصیه می شود که سیستم AC خود را در شرق یا شمال خانه خود قرار دهید. به این ترتیب می توانید آن را از اشعه های نیرومند خورشید تابستان دور نگه دارید. علاوه بر این، درختان مجاور می توانند راه حل مناسبی برای سایه اندازی برای جلوگیری از تابش نور خورشید به دستگاه تهویه مطبوع شما باشند.

سخن آخر

کولرگازی گری جزو بهترین های بازار همراه با فناوریهای پیشرفته و راندمان بالا می باشد. از مهم ترین های تکنولوژی این برند فناوری GREE G10 Inverter است، فناوری  پیشرو در سیستم های تهویه مطبوع DC Inverter است که خنک کننده و گرمایش سریع، دمای دقیق و پایدار را برای راحتی بهینه و صرفه جویی در انرژی تا ۶۰ درصد ارائه می دهد و مجهز به گاز مبرد سازگار با محیط زیست R410A است.

برای دریافت مشاوره، لیست قیمت کولرگازی های موجود و یا خرید  انواع کولرگازی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. اگر دنبال خرید کولرگازی اصلی و با کیفیت میباشد که دارای امکانات روز باشد مجموعه مدلهایی موجود در فروشگاه ما با توجه به ظرفیت میتوانند در لیست خرید شما باشد و با خرید هر کدام قطعا از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد. برای مشاوره بیشتر و اطلاع از قیمت دقیق میتوانید در واتس اپ یا از طریق تماس از راهنمایی همکاران ما بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *