تشخیص کولر گازی اصلی از مدلهای تقلبی

یکی از دغدغه هایی که مردم هنگام خرید کولر گازی با آن دست و پنجه نرم می کنند تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی است زیرا بسیاری از فروشندگان سودجو به جای کولر گازی اصل با عناوین و شگردهای خاص کولرگازی فیک را جای اصلی به خریداران عرضه میکنند.

کدام کولرگازی های جنس فیک دارند؟

از آنجایی که کولرگازی های برند از کیفیت و دوام بالایی برخوردارند و همچنین خواهان و طرفداران زیادی دارند پس افراد سودجو مارکهای درجه ۲ و ۳  ارزان قیمت را با شگردهای خواصی جای مدل اصلی و قیمت بالا به فروش میگذارند.

انواع بسیار زیادی از مدل و برند کولرگازی در بازار موجود میباشد ولی بک قاعده کلی وجود دارد که برند کولرگازیهای الجی، گری، اوجنرال و کریر بهترین هستند که قیمت آنها هم به نسبت بالاتر میباشد. تقلب فروشان مارکهای ارزان قیمت تر را جای این ۴ مدل به فروش میرسانند (شایدم هم با قیمت پایینتر).

پس هنگام خرید این برندهای برتر دنبال قیمت پایین نباشید، اگر هم فروشگاهی پیدا شد که به نسبت دیگران قیمت این محصولاتش پایین بود شک نکنید کولرگازی ها تقلبی هستند.

این کولرگازی های جعلی که با مبلغ پایین تر میتوان خریداری کرد دارای کیفیت و طول عمر محدودتری نسبت به مدل اصلی می باشد. از گفته های بالا می شود انتظار داشت که کولرگازی ها فله و بدون برند و مارک مشخصی را جای الجی و یا گری به فروش می رسانند. پس بهتر است از یک فروشگاه معتر همچون فروشگاه بانه۹۰ نسبت به خرید لوازم خانگی خود اقدام کنید. فروشگاه دارای شناسنامه کسب و کار یا ای نماد از وزارت صنعت معدن و تجارت، لوگو رسانه برخط وزارت ارشاد و مجوز کسب و کار کشوری هست.

فیلم حک لیبل کولرگازی فیک

کدام برندها کولرگازی تقلبی ندارند؟

همانطور که گفته شد تقلب فروشها روی برندهای اوجنرال،گری، الجی و کریر مانور میدهند و مدلهای تقلبی را وارد بازار کرده اند. بنابراین برندهایی همچون جنرال، ایوولی، هایسنس، زانتی و… همه اصلی هستند. پس اگر نمیخواهید برای خرید کولرگازی زیاد هزینه کنید و دغدغه خریدکولرگازی اصلی دارید مارکهایی که گفته شد خصوصا مدلهای جنرال شکار لبخند هم میتوان مدنظر قرار دهید.

شناسایی کولرگازی الجی تقلبی

در ابتدا از فروشنده نام مدل کولر گازی را بپرسید همچنین عکس پنل و موتور کولر گازی را از ایشان درخواست کنید.

سپس نام مدل را در مرورگر اینترنت و سایت گوگل جستجو کنید و وارد سایت ال جی شوید www.lg.com و عکسهای داخل سایت ال جی را با عکسهایی که فروشنده فرستاده است مقایسه کنید که دقیقا یکی باشند.

به عنوان مثال یک مدل کولر گازی ال جی ۲۴۰۰۰  معروف به  کولرگازی ۲۴۰۰۰ ال جی مدل IQ24K که در فروشگاه بانه ۹۰ به فروش می رسد را بررسی می کنیم.

ابتدا نام مدل IQA24K را در جستجوی گوگل وارد میکنیم – همانطور که مشاهده می کنید اولین سایت که گوگل پیشنهاد کرده است سایت ال جی می باشد. سپس وارد سایت ال جی می شوید و تصاویر و مشخصات مدل را با تصاویر فروشگاه مقایسه کنید. اگر یکی بود کولرگازی الجی فروشگاه اصل می باشد.

چند نکته در باره کولرگازی الجی فیک

  • در حال حاضر تنها کولر گازی ال جی در ظرفیتهای ۱۲۰۰۰و ۱۸۰۰۰و ۲۴۰۰۰و ۲۶۰۰۰ موجود است. پس کولرگازی ۳۰۰۰۰ الجی فیک می باشد.
  • هر فروشنده ای که ادعا کرد کولر گازی ال جی ساخت کره دارد مطمئن باشید کلاه بردار است، چون کولر گازی های ال جی موجود در بازار یا مونتاژ تایلند، چین یا ترکیه هستند.

** *به این نکته توجه بفرمایید که به صورت سفارشی کولر گازی ۳۰۰۰۰ ال جی وارد ایران شده است که توسط گلدایران به فروش می رسد و قیمت آن هم بسیار بسیار بالا می باشد.

چند مدل کولرگازی الجی تقلبی

تشخیص و شناسایی کولر گازی بدل گری

  1. راحترین روش برای تشخیص اصل بودن کولر گازی گری توجه به ریموت کنترل اصلی کولرگازی گری آن می باشد.
    گری در تمامی مدل های دیواری خود از تعداد محدودی کنترل با فرکانس مشابه استفاده می کند.ابتدا شما باید تصویر ریموت کنترل کولر گازی را از فروشنده بخواهید. سپس با جستجوی انگلیسی کلمه ” GREE REMOTE CONTROL ” در گوگل و مشاهده و مقایسه عکسهای آن با تصویر ریموت کنترل ارسالی از طرف فروشنده است.

۲٫ کمپانی گری یک سایت خاص ندارد که تمام مدلهای تولیدی را در آن با ذکر نام و عکس مدل قرار دهد، چون این شرکت برای کشور های مختلف به صورت انبوه و در انواع ظرفیت و مدل و مشخصات متنوع می سازد.

راه تخصصی برای اصالت کولر گازی گری این است که موتور باز شود و نام مدل روی کمپرسور رو در گوگل جستجو کنید و در یکی از سایتهای گری مشخصاتش موجود باشد.

برای مثال شکل زیر کمپرسور ۲۴۰۰۰داکت اسپلیت گری اینورتر می باشد. حال از روی نام مدل روی برچسب در گوگل جستجو می کنیم:

همانطور که ملاحضه می کنید اطلاعات دقیق این کمپرسور در خیلی از سایتهای معتبر موجود است. که ۲۴۰۰۰ و اینورتر و گری می باشد.

۲٫ تشخیص کولرگازی اصلی گری از روی شکل ظاهری

اکثر (نه همه) کولر گازی های اصلی گری که در بازار موجود است ،در وسط شبکه پنل بیرونی آرم گری (Gree) از جنس بدنه شبکه حک شده است. هچنین جنس پنل داخلی کولر گازی های گری اصلی مات هستند و براق نیستند(همانطور که در تصویر بالا ملاحضه میکنید).

نوع دیگر به این صورت است که در شبکه پنل خارجی آرم گری موجود نیست در عوض وسط شبکه به صورت خطوط موازی از چپ به راست قرار گرفته شده است. به این صورت: عکس کولرگازی گری اصلی

عکس کولرگازی گری تقلبی

فیلم شناسایی کولر گازی اورجینال از تقلبی اجنرال ogeneral

برای تشخیص همانند روشی که در ابتدا عرض شد استفاده میشود.ابتدا از فروشنده نام مدل و عکس پنل و موتور کولر گازی را درخواست کنید سپس نام مدل را  در گوگل جستجو کنید سپس از بین سایتهایی که گوگل پیشنهاد می کند وارد سایتهای معتبر خارجی شوید و عکسهای مدلی که فروشنده فرستاده را با عکسهای داخل این سایت ها مقایسه کنید که یکی باشند.

یکی از سایتهای معتبر خارجی که مدلهای کولر گازی اجنرال اصلی موجود در بازار بانه را معرفی کرده است وب سایت ( https://fujitsu-general.com/ ) است. شما با ورود به این سایت می توانید مدلهای مختلف را مشاهده کنید و اگر یک فروشگاه مدلی از اجنرال را به شما معرفی کرد حتما باید در این کاتالوگ موجود باشد.

کولرگازی کریر

همانند کولر گازی گری که ساخت شرکت آمریکایی گری است ولی در چین مونتاژ می شود، این محصول هم ساخت شرکت آمریکایی کریر است که در چین مونتاژ می شود.

کولر گازی کریر، تولید یک برند و کارخانه آمریکایی است. پس به اندازه کافی از کیفیت لازم برخوردار می باشد. اما می توان آن را با سایر برندهای رایج و شناخته شده دیگر مانند هیتاچی، ال جی، گری و … مقایسه نمود.

**بخاطر اینکه کولرگازیهای برند کریر تازه وارد بازار کشورمان شده است و طرح خاص و منحصر به فرد پنل بیرونی این برند معتبر، خوشبختانه تا حال مدل تقلبی آن در بازار مشاهده نشده است.همچنین در وبسایت کریر هم میتوانید مانند عکس پایین سمت چپ مدلهای این برند معروف را مشاهده فرمایید.

  • کولرگازی کریر مانند اغلب کولرها  فقط با رنگ سفید عرضه می‌شوند و رنگ دیگری ندارد.
  • کولرگازی کریر ۳۶۰۰۰ دیواری در بازار موجود نیست.
  • یکی از علامت‌های مشخص کولر گازی کریر فیک، قیمت بسیار پایین آنهاست. کولرهای گازی اصل با تکنولوژی و قطعات با کیفیت تولید می ‌شوند که هزینه ‌های تولید و مواد اولیه آنها قیمت را افزایش می ‌دهد.

در کل از نظر ظاهری کولرهای کریر به هم شبیه هستند و طرح شبکه پنل خارجی آن در تصویر بالا آورده شده است و کارتن بسته بندی کریر هم دقیفا به شکل تصویر می باشد.

همانطور که ملاجظه میکنید در اکثر موارد مدلهایی که تا الان موجود می باشند هم پنل داخلی کولرگازی کریر شبیه به هم می باشند، پس اگر مدلی متفاوت پیشنهاد شد، حتما کولر گازی جعلی است.

قیمت و خرید کولرگازی اصلی و اورجینال

اگر دنبال خرید کولرگازی اصلی و معتبر هستید پیشنهاد میشود از کولرگازی های فروشگاه بانه ۹۰ دیدن فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *