تفاوت یخچال X24 با X274 ال جی | مقایسه یخچالهای X24 با X274

یخچالهای ال جی با طراحی و ویژگی های منحصر به فردی ساخته و عرضه بازار می شوند و بسیاری از آنها دارای شباهتهای بسیاری با هم هستند. برای مثال یخچالهای دور این دور اینستاویو ال جی تفاوتهای کمی با هم دارند و در عوض دارای شباهتهای زیادی هستند. در این چکیده قصد بر این است تا به شباهتها و تفاوتهای دو یخچال ساید بای ساید اینستاویو ال جی مدلهای X24 و X-274 بپردازیم.

شباهت یخچالهای X24 و X-274

دو یخچال X24 و X-274 هر دو دسته یخچالهای دور این دور و اینستاویو ال جی دسته بندی می شوند. به عبارتی دیگر هر دو یخچال دارای درب شیشه ای جداگانه بر روی قسمت یخچال هستند که با دو بار ضربه زدن روی آن، محتویات درون هوم بار نمایان شده و برای اطلاع از محتویات درون آنها نیازی نیست درب یخچال باز شود. به این ترتیب از هدر رفتن بخش زیادی از سرمای درون یخچال جلوگیریمی شود.

یخچالهای X24 و X-274 هر دو دارای پنج درب هستند که دو درب بالا مربوط به قسمت یخچال بوده و دو درب پایین مربوط به بخش فریزر هستند. درب پنجم مربوط به قابلیت دور این دور و اینستاویو می باشد که در بالا به آن اشاره شد. ظرفیت این دو یخچال ساید بای ساید ۷۰۵ لیتر است اما با توجه به ابعاد آنها (که در پایین به آن اشاره شده است) می توان نتیجه گرفت که طراحی دیواره های یخچال X24 باریکتر و ظریفتر است.

از دیگر شباهتهای این دو یخچال می توان به قابلیت آب ریز و یخ ریز اشاره کرد که در هر دوی آنها مشترک است. طراحی قسمت آبریز و یخ ریز در هر دو یخچال به صورت Slim SpacePlus® Ice System می باشد که نشان از ظرافت این داشته و به بیان دیگر فضای کمتری را در مقایسه با سایر یخچالها اشغال می کند.

هر دو یخچال دارای قفسه Folding shelf هستند که برای جا دادن ظروف بزرگتر از قبیل ظروف شیشه ای بلند بسیار کارامد می باشد. کاربرد این قابلیت به این صورت است که در صورتی که بخواهید ظروف بلندتر را درون یخچال قرار دهید، یکی از قفسه ها که دارای قابلیت ریل مانند است را به داخل فشار داده تا نیمی از آن زیر نیمه دیگر جای گیرد و به این ترتیب فضا برای ظروف بلند از قبیل شیشه های شربت یا آب باز شود.

یکی دیگر از شباهتهای این دو یخچال ویژگی فضای اضافی یا Extra space است که در قسمت یخچال و در پایین ترین قسمت قرار دارد و آن محلی برای ذخیره کردن خوراکی های کوچک از قبیل کره و پنیر و مینی کیکها می باشد. ال جی این فضا را برای خوراکی هایی که به صورت روزانه مورد نیاز هستند طراحی کرده است تا در لابلای خوراکی های حجیم تر پنهان نشوند.

تفاوت یخچالهای X24 و X-274

ابعاد این دو یچال از لحاظ عرض با هم یکسان بوده و هر دو به اندازه ۹۱۲ میلی متر هستند، اما از لحاظ عمق و طول، یخچال X-274 دارای عمق ۷۵۹ و طول ۱۸۰۲ میلی متر بوده و به ترتیب ۱۵ و ۹ میلی متر از یخچال X24 بزرگتر است. اگر چه این ارقام کوچک به نظر می رسند اما در عالم واقعیت همین ارقام بسیار مفید واقع خواهند شد. گاهی اوقات برای جای دادن یک قابلمه، به چند میلی متر نیاز است و آنگاه است که این ارقام کوچک به کمکمان خواهند آمد.

مزیتی که یخچال X24 بر یخچال X-274 دارد فیلتر تصفیه آب برای آبریز این یخچال است. فیلتر تعبیه شده در یخچال X24 ال جی موجب تصفیه آب از آلودگی های موجود در آن شده و آبی کاملا پاکیزه و سالم از آبریز آن جاری می شود.

یکی دیگر از تفاوتهای این دو یخچال این است که یخچال ساید اینستاویو ال جی X24 به سفارش کشور روسیه و برای این منطقه ساخته شده است ولی یخچال ساید اینستاویو ال جی X-274 به سفارش کشورهای حوضه خلیج فارس و خاورمیانه عرضه بازار شده است.

مطالب جذاب دیگر:

1 پاسخ
  1. Asalkuhi
    Asalkuhi گفته:

    ممنون . عالی بود . خیلی دنبال این مقایسه میگشتم و متأسفانه خیلی از فروشندگان از این اطلاعات دقیق آگاه نیستند و میگن هیچ فرقی نداره در صورتیکه من مطمئن بودن تفاوت های هرچند اندک وجود دارد

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *