قابلیت Ambient Mode چیست؟ تلویزیونهای نامرئی سامسونگ

سامسونگ در سری کیولد خود از قابلیتی با عنوان Ambient Mode استفاده کرده است. Ambient Mode در زمانی که از تلویزیون استفاده نمی شود، آن را با محیط اطراف به صورت کاملا یکپارچه در آورده و طوری وانمود می کند که انگار تلویزیون بخشی از دیوار است! این تلویزیون ها علاوه بر هماهنگ شدن با محیط اطراف، امکان استفاده از تصاویر و افکت های هنری زیبایی را فراهم می کند که با اضافه شدن موسیقی های پس زمینه، حس و حال تازه ای به فضا می بخشند. عملکرد Ambient Mode به این صورت است که با استفاده از اپلیکیشن Smart Things سامسونگ یک عکس از تلویزیون و دیوار پشتش گرفته می شود. سپس تلویزیون به صورت خودکار الگوی دیوار را به خود گرفته و آن را روی صفحه تلویزیون نمایش می دهد. با وجود اینکه هنوز می توان فرق تلویزیون را از دیوار تشخیص داد ولی قطعا این سبک طراحی می تواند موجبات شگفتی همگان را فراهم کند.

تلویزیون های QLED سامسونگ دارای بزل های باریکی هستند و برای اتصالات خود از جعبه ی One Connect Box استفاده می کنند. این جعبه با سیم بسیار نازکی به تلویزیون متصل شده و پس از رنگ شدن می تواند به کلی از دیدها محو شود. مصرف برق این تلویزیون ها در حالت Ambient Mode حدود 40 تا 50 درصد مصرف برق عادی است.

این ویژگی را زمانی می توانید استفاده کنید که تلویزیون خود را روی دیوار نصب کرده باشید این ویژگی با کمک گرفتن از دستیار هوشمند بیکسبی اطلاعات خوبی را در طول روز برای کاربر نمایش می دهد این ویژگی اطلاعاتی مثل اخبار ، ترافیک ، گزارشات ، هواشناسی و غیره را برای شما نشان می دهد.

اما جالب ترین ویژگی این حالت، تطبیق تصویر پس زمینه به نمایش درآمده با رنگ و طرح دیوار محل نصب آن است، به شکلی که نمایشگر به نوعی نامرئی خواهد شد. در این صورت پنل نمایشگر همانند شیشه ای شفاف به نظر خواهد رسید که برخی اطلاعات روی آن نقش بسته است. اطلاعات مورد اشاره می تواند شامل مواردی از جمله وضعیت ترافیکی، آب و هوا، اخبار مهم و قرارها و رویدادهای تقویم باشد.

با این قابلیت تلویزیون متناسب با عکس تم انتخاب شده، موسیقی های پس زمینه مناسبی را نیز پخش می کند. به عنوان مثال اگر تم باران انتخاب شود موسیقی نیز متناسب با آن حال و هوای بارانی به خود می گیرد. همچنین این تلویزیون ها حاوی سنسور هایی هستند که نور محیط را تشخیص داده و متناسب با آن، حال و هوای تصاویر و موسیقی های پخش شده را تعیین می کنند. زمانی هم که شما در خانه حضور ندارید، کافی است تلویزیون را تنظیم کنید تا به طور خودکار در زمان مناسب خاموش شود.

تکمیل کننده حالت Ambient Mode یک کابل نسبتاً نامرئی است که به طور همزمان می تواند انتقال دهنده جریان برق و دیتای صوت و تصویر باشد. به لطف این کابل باریک و چندکاره (با طول حداکثر ۱۵ متر) می توان تلویزیون 4K خود را طوری روی دیوار یا هر موقعیت دیگری نصب کنید که هیچ آسیبی به جلوه بصری دکوراسیون منزل شما وارد نکند.

برای فعال کردن این قابلیت کافی است که کاربر، اپلیکیشن SmartThings سامسونگ را باز کند. سپس باید از دیوار پشت تلویزیون عکس بگیرد.

مطالب جذاب دیگر:

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *