نحوه تمیز کردن کولرگازی های الجی

تمیز کردن سیستم تهویه مطبوع زیاد کار سخت و تخصصی نیست و می‌تواند در درازمدت کولر شما با بهترین راندکان کار کند. یک فیلتر کولرگازی کثیف می تواند با گرد و غبار مسدود شود و حتی ممکن است در طول زمان به محل مناسبی برای رشد کپک و قارچ ها تبدیل شود و بر کیفیت هوایی که منتقل میکند تأثیر منفی بگذارد.

گرفتگی فیلترها همچنین به این معنی است که کولر گازی شما باید برای تولید و انتقال، باد خنک و یا حتی گرم کردن هوا بیشتر کار کند که این امر هزینه حاملهای انرژی و احتمال خرابی دستگاه را بسیار افزایش می‌دهد. بنابراین تمیز کردن دوره ای مرتب می تواند در هزینه شما نیز صرفه جویی کند.

تمیز کردن فیلتر هوای کولرگازی ال جی

کولر گازی دارای قطعات متحرک زیادی است و از آنجایی که ایمنی در درجه اول اهمیت قرار دارد، باید جعبه فیوز برق خود را قطع کنید. تولیدکنندگان معمولاً توصیه می کنند که فیلترهای گرد و غبار را هر چند هفته یکبار تمیز کنید، اما این بستگی دارد که چقدر از کولر گازی خود استفاده می کنید و هوای محل اقامتتان چه میزان آلودگی دارد. به عبارت ساده، هرچه بیشتر از آن استفاده کنید، بیشتر اوقات باید فیلترها را تمیز کنید. حداقل، سعی کنید آنها را چند بار در سال حتما تمیز کنید.

فیلترهای گرد و غبار را با یک بُرُس مناسب تمیز کنید و بعد بتکانید. معمولاً می‌توان آن‌ها را نیز برای تمیز کردن کامل  از جاروبرقی استفاده کنید.
اگر فیلترهای گرد و غبار بسیار کثیف هستند، می توانید آنها را در آب گرم با مقداری مواد شوینده ملایم بشویید و تمیز کنید. قبل از قرار دادن دوباره آنها در دستگاه، مطمئن شوید که کاملا خشک شده اند.
اگر فیلترها آسیب دیدند، آنها را با فیلترهای جدید جایگزین کنید. برخی از مدل ها دارای فیلتر تصفیه هوا (مانند فیلتر یونیزه) هستند که می توان آن را جدا کرد و تمیز کرد. بسته به استفاده، این نوع فیلتر در نهایت نیاز به تعویض دارد، شاید هر دو سال یکبار.

چگونه لوورهای کولر گازی الجی خود را تمیز کنیم

همچنین ممکن است بتوانید لوورهای یونیت داخلی (پره های نوسانی که جریان هوا را هدایت می کنند) بردارید. به آنها و فضای پشت آنها در داخل دستگاه را با یک پارچه خشک یا با جاروبرقی کاملاً تمیز کنید.

**قبل از انجام این کار مجدداً مطمئن شوید که دستگاه تهویه مطبوع خاموش است و فیوز مربوطه حتما قطع شده باشد.

تمیز کردن کولرگازی مناطق پر گرد و غبار یا مرطوب

اگر در یک محیط بسیار گرد و غبار یا مرطوب زندگی می کنید و اغلب از کولر گازی خود استفاده می کنید، ممکن است از میزان گرد و غبار و کپک در داخل کولر گازی متعجب شوید. این می تواند نه تنها منجر به از دست دادن عملکرد مناسب دستگاه به دلیل گرفتگی آن شود، بلکه باعث رشد هاگ های کپک و دمیدن آنها در خانه شما و همچنین نشت آب در صورت مسدود شدن لوله زهکشی یونیت داخلی خواهد شد.

تمیز کردن منظم فیلترهای گرد و غبار و لوورها به جلوگیری از این امر کمک می کند. اجرای دستگاه در حالت فقط فن (یا اجرای برنامه «خشک کردن» اگر دستگاه دارای این برنامه باشد) به خشک نگه داشتن فضای داخلی کمک می کند. با این وجود، یک سرویس حرفه ای گاه به گاه و تمیز کردن ممکن است ایده خوبی باشد.

چگونه یونیت بیرونی کولر گازی الجی خود را تمیز کنیم؟

علف ها و گیاهان را از اطراف واحد کمپرسور بیرونی دور نگه دارید و گرد و غبار، برگ ها و تار عنکبوت را به طور مرتب پاک کنید.

قرار دادن جاروبرقی روی ورودی هوا می تواند به پاکسازی گرد و غبار از داخل آن کمک کند. ما توصیه نمی کنیم که دستگاه را برای تمیز کردن اجزای داخلی آن باز کنید – این کار را به یک سرویسکار حرفه ای بسپارید. سیستم تهویه مطبوع شما باید مرتباً به صورت حرفه ای سرویس شود – سرویس دهنده سطح گاز مبرد را بررسی می کند، ترموستات را آزمایش می کند و مطمئن می شود که تمام قطعات داخلی در وضعیت مناسبی هستند. این باعث می شود که دستگاه برای چندین سال با کارایی بالا برایتان کار کند.

برخی از سازندگان کولرگازی توصیه می کنند که کولر گازی باید سالی یک بار سرویس شود. برخی دیگر می گویند که تا زمانی که دستورالعمل ها را دنبال کنید و به طور منظم فیلترهای دستگاه ها را تمیز کنید، فقط در صورت بروز عیب ایراد باید کولر گازی را سرویس کامل کنید.

برای تمیز نگه داشتن کولرگازی الجی پیشنهاد می شود که فیلترها را چند بار در سال تمیز می کنند، اما فقط هر چند سال یک بار یا زمانی که دستگاه دچار نقص می شود، برای سرویس تماس می گیرند.

نظافت حرفه ای کولرگازی

می توانید کولر گازی خود را توسط یک تعمیرکار سرویس و تمیز کنید. یک سرویس شامل تعمیر و نگهداری یا شامل تمیز کردن اجزای داخلی مانند کویل ها، پره ها و زهکشی باشد. اگر در منطقه‌ای بسیار گرد و غبار یا مرطوب زندگی می‌کنید، که در آن گرد و غبار و کپک در داخل دستکاه ایجاد خطر می‌کند، در نظر گرفتن سرویس مرتب میتواند در درازمدت مفید واقع شود.

تفاوت بین کویل های کندانسور و کویل های اواپراتور

قبل از اینکه شروع به تمیز کردن دستگاه AC خود کنید، کمی در مورد نحوه عملکرد سیستم توضیح خواهیم داد. دستگاه های تهویه مطبوع دارای یک جزء داخلی و یک جزء بیرونی هستند و هر کدام شامل یک نوع کویل متفاوت است که باید تمیز کنید.

کویل های اواپراتور را در قسمت داخلی دستگاه خواهید دید. این کویل ها معمولاً از مس ساخته شده اند که گرما را به راحتی هدایت می کند و حاوی مایع خنک کننده است. کویل ها با عبور هوای گرم از روی آنها گرما را جذب می کنند و مبرد تبخیر می شود و به حالت گاز تبدیل می شود.

از آنجا، مبرد هوای گرم را به واحد بیرونی منتقل می کند، جایی که از کمپرسور به سیم پیچ کندانسور می گذرد. در این مرحله کمپرسور مبرد را به حالت مایع برمی گرداند. سپس کویل کندانسور با کمک فن اگزوز گرما را به هوای اطراف آزاد می کند. بنابراین اطمینان از درست کار کردن این قطعات میتواند عملکرد و عمر دستگاه شما را بالا ببرد.

برای دریافت مشاوره، لیست قیمت کولرگازی های الجی و یا خرید کولرگازی الجی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *