DualTuner در تلویزیون های کیولد سامسونگ 2020

سامسونگ در سال 2020 تلویزیون های متنوعی را روانه بازار کرده است که بعضی از این تلویزیون های LED معمولی و بعضی دیگر با فناوری QLED وارد بازار شده اند. از اینکه هر ساله ویژگی های جدیدی را در تلویزیون ها شاهد هستیم شکی نیست، سامسونگ هم همانند شرکت ال جی از تولید کنندگان عمده تلویزیون است و ویژگی ها و امکانات جدیدی را در تلویزیون های خود قرار می دهد. ما در این نوشته ویژگی Dual Tuner را مورد بررسی قرار می دهیم که سامسونگ آن را در تلویزیون های خود قرار داده و واقعا کاربردی فراتر از انتظار کاربران را دارد و شاید یکی از دلایل افزایش قیمت تلویزیون سامسونگ در سال 2020 باشد.

 کیولد QLED

کیولد QLED اساسا به شرکت سامسونگ تعلق دارد و معمولا در انحصار شرکت سامسونگ است. در QLED حرف Q به معنی کوانتومی Quantum و LED هم به معنی Light Emmiting Diode است. سامسونگ با تغییر در نور پردازی توانسته است کیفیت تصویر متفاوتی را نسبت به تلویزیون های LED روانه بازار کند. در کیولد QLED یک صفحه ای حاوی ذرات نانو کریستال  در بین نور پس زمینه و صفحه نمایش قرار می گیرد و کمک می کند تا نور دقیق تر و اشباع تر به پیکسل ها برسد. در نتیجه فناوری QLED میزان روشنایی صفحه نمایش به طور فوق العاده ای افزایش یافته است، بنابراین هنگام قرار دادن تصویر دو تلویزیون LED و QLED در کنارهم، کیفیت تصویر QLED کاملا در رده بالاتری مشهود است.

Dual Tuner چیست؟

هر تلویزیونی برای گرفتن امواج رادیویی و پخش آن بر روی صفحه نمایش به Tuner نیاز دارد. قطعا پورتی همانند RF را آشنایی را دارید که سیم و یا کابل آنتن به آن وصل می شد، تصویر آن را در زیر آورده ایم:

اما تجزیه داده ها و نمایش آنها توسط تیونر Tuner صورت می گیرد که در نهایت داده ها به صورت تصویر نمایش داده می شوند. در تلویزیون ها اکثرا از یک تیونر استفاده می شود که به آنها تلویزیون های One Tuner می گویند. اما در تلویزیون های 2020 از Dual Tuner استفاده شده است. در زیر تفاوت one Tuner و Dual Tuner را ارائه می دهیم.

تفاوت Dual Tuner و One Tuner

در One Tuner می توان فقط یک کانال را ذخیره و ضبط کرد و زمانی که کانال عوض شود فرایند ضبط قطع می شود و داده تصویر و یا صدا  بر روی حافظه ذخیره نمی شود، اما Dual Tuner این نقطه ضعف را برطرف کرده است. در Dual Tuner می توان به طور همزمان دو کانال را ضبط و ذخیره کرد و یا یک کانال را ضبط کرد و کانال دیگر برا به تماشا نشست و با تغییر کانال فرایند ضبط و ذخیره کانال قطع نمی شود. با Dual Tuner می توان همزمان  برنامه های زنده دو کانال را تماشا کرد و که در این صورت برنامه های تلویزیونی را از دست نخواهید داد.

تلویزیون های سامسونگ که Dual Tuner دارند

سامسونگ تلویزیون های 2020 خود را با فناوری ها و امکانات جدیدی روانه بازار کرده است که از این فناوری و امکانات می توان پردازنده کریستال 4K، طراحی Boundless با قاب خوش تراش و حاشیه کم، نورپردازی Quantum Dot ، Dual Tuner و … را نام برد، اما دقیقا کدام تلویزیون های 2020 سامسونگ فناوری و ویژگی Dual Tunner را دارند؟ تلویزیون های کیولد سامسونگ 2020 مدل Q60T و Q70T ویژگی Dual Tuner را دارند. 

جمع بندی

Dual Tuner کاربرد زیادی را دارد و کمک می کند تا کاربر به طور همزمان دو شبکه تلویزیون را بر روی صفحه نمایش تماشا کند. کاربر می توان با این ویژگی شبکه ای را تماشا کند و در حالی که شبکه ای دیگر را در حال ذخیره دارد و بعدا به تماشا آن خواهد نشست. Dual Tuner در تلویزیون کیولد سامسونگ 2020 مدل Q70T و Q60T وجود دارد. قیمت تلویزیون کیولد سامسونگ نسبت به تلویزیون LED این شرکت بیشتر است و سامسونگ تمایل دارد که فناوری های بیشتری در تلویزیون های کیولد خود قرار دهد هر چند تلویزیون های LED این شرکت هم با امکانات بروزی وارد بازار شده اند. 

 

 


برای مشاهده تلویزیونهای OLED و منحنی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سامسونگ در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED ال جی وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید
برای مشاهده تلویزیونهای LED سونی در وبسایت بانه 90 اینجا کلیک کنید

4 پاسخ
 1. Asgar
  Asgar گفته:

  سلام
  نکته خوبی اشاره کردید. آیا همه تلویزیون های سامسونگ Dual Tuner هستند؟ از چه سالی به بعد تلویزیون ها Dual Tuner را دارند؟

  پاسخ
  • admin2
   admin2 گفته:

   سلام
   تلویزیون های کیولد QLED سامسونگ 2020 Dual Tuner را دارند. این ویژگی در قسمت مشخصات تلویزیون ذکر شده است.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *