خط و خش روی بدنه لپ تاپ استوک آیا در کیفیت کاری آن تاثیر دارد

در واقع لپ تاپ استوک، به لپ تاپ هایی گفته می شود که خط تولید آن ها متوقف شده و به فروش نرفته اند. این دسته از لپ تاپ ها معمولا به کشور های خاورمیانه ارسال می شوند. علاوه بر این، لپ تاپ هایی که به هر دلیلی مشتری پس از خرید آن را به فروشگاه برگشت داده است نیز لپ تاپ استوک به حساب می آید. این لپ تاپ ها به دلیل باز شدن بسته بندی، دیگر کالای آکبند به حساب نمی آیند و به انبار منتقل شده اند که در نهایت به فروش نمی رسند. لپ تاپ های استوک هیچ ایرادی ندارند و در ساخت آن ها از قطعات با کیفیت استفاده شده است، اما فصل فروش آن ها به پایان رسیده یا در تمام این مدت در انبار محفوظ بوده اند.

هنگامی که اقدام به خرید کالای استوک می کنید باید همه اجزاء آن را بررسی کنید تا خراب و از کار افتاده نباشد، به این دلیل که لپ تاپ استوک، نو و آکبند نیست و ممکن است ایراد خاصی داشته باشد که به شرکت مرجوع شده است. البته در بیشتر موارد این ایرادات جزئی هستند و کالا های استوک از کیفیت خوبی بر خوردار می باشند.

اصلی ترین دلیلی که افراد به سمت لپ تاپ استوک جذب می شوند، قیمت مناسب و کیفیت فوق العاده بالای آن ها می باشد. در شرایط اقتصادی فعلی و نابسامانی اوضاع ارز، قیمت محصولات دیجیتالی بخصوص لپ تاپ و موبایل که از نیازهای مهم و روزمره تمامی اقشار جامعه به شمار می روند، بشدت افزایش یافته و قدرت خرید محصولات آکبند در بین مردم کاهش یافته است. مطمئنا با شنیدن واژه استوک تعابیر زیادی در ذهنتان شکل می گیرد و با حرف هایی که از افراد کم اطلاع و پر ادعا به گوشتان رسیده، قطعا اطلاعات اشتباه زیادی دریافت کرده اید.

عموما لپ تاپ ها در دنیای امروز که اینترنت، تکنولوژی و امور دیجیتال جای بزرگی را در زندگی انسان ها اشغال کرده است، نقشی پر رنگ تر از همیشه دارند.

لپ تاپ استوک طرفداران بسیاری دارد چرا که این لپ تاپ ها اکثرا به سفارش کشور های اروپایی ساخته می شوند و قطعات با کیفیت و اورجینال در ساختار آن ها به کار برده شده و بیشتر آن ها به علت ایرادات جزئی به کارخانه و شرکت سازنده مرجوع می شوند.

اما به هر حال باید در هنگام خرید لپ تاپ استوک به مواردی دقت کنید که بعدا مجبور نشوید برای تعمیرات آن هزینه کنید. چرا که شما به علت قیمت پایین به سراغ لپ تاپ استوک رفته اید و اگر بخواهید مجددا هزینه اضافی برای تعمیرات آن بپردازید عملا خرید این کلا برای شما سودی نخواهد داشت. یکی از موارد مهم که باید به آن توجه کنید، عمر باتری لپ تاپ استوک است.

این لپ تاپ ها دارای درجه بندی A , +A , ++A می باشد و قیمت آنها به نسبت این درجه بندی تعیین می شود.

لپ تاپ استوک درجه NEW

محصول تازه و بدون کارکرد است. ممکن است قبل از ارسال برای تست از حالت پلمب خارج شود.

لپ تاپ استوک گرید Open Box

گرید OPEN BOX لپ تاپ‌ هایی هستند که فقط از کارتن در آورده شده‌ اند، این لپ تاپ‌ ها در حد تست روشن شده‌ اند. کارتن همراه دستگاه وجود دارد. ممکن است نمایشگاهی با کارکرد در حد چند روز باشند. این گرید با محصول صفر و آکبند تقریبا تفاوتی ندارد. در ضمن لپ تاپ‌ های این گروه از بقیه گریدها گرانتر می‌ باشند.

لپ تاپ استوک گرید A++

لپ تاپ های این دسته وضعیت ظاهری بسیار خوبی دارند و دارای کمترین خط و خش هستند. مدت زمان کارکرد این لپ تاپ ها گاهی به کمتر از ۶ ماه می رسد. لپ تاپ‌ های گرید A++ از نظر کیفیت چیزی از گرید Open Box کم ندارد. گرید A++ فاقد کارتن بوده و نسبت به لپ تاپ‌ های Open Box بیشتر کار کرده‌ اند. همچنین امکان خط و خش جزیی در بدنه دستگاه وجود دارد.

لپ تاپ استوک گرید A+

این لپ تاپ ها دارای خط و خش جزئی بوده و قابل چشم پوشی هستند. این کالاها سالم بوده و از نظر کارکرد و عملکرد هیچ تفاوتی با رده A++ نداشته و از لحاظ سخت افزاری هیچ ایرادی ندارند. لپ تاپ استوک درجه A+ نسبت به درجه A++ قیمت کمتری دارد و به صرفه تر است. این نوع گرید معمولا ظاهر خوبی نسبت به گرید ++ نداشته و با خط و خش همراه است. لپ تاپ‌ های با گرید A+ کارکرد بیشتری نسبت به A++ داشته‌ اند. میزان کارکرد دستگاه کاملا معلوم نیست ولی با توجه به ظاهر می توان کارکرد دستگاه را تشخیص داد. همچنین سلامت هارد و باتری بیشتر آن نیز از ۹۰درصد و موارد استثنا ۸۰ درصد است.

لپ تاپ استوک گرید A

این مدل از لحاظ سخت افزاری کاملا سالم می باشند. همچنین کارکرد بیشتری نسبت به مدل های دیگر دارند یا اینکه بر روی ظاهرشان خط و خش بیشتری وجود دارد و سلامت باتری و هارد آن بیشتر از ۸۰ درصد است. امکان دارد که قطعه ای از دستگاه تعویض شده باشد و یا معیوب باشد.

در نتیجه خط و خش های ظاهری روی بدنه لپ تاپ در کیفیت کاری آن تاثیر گذار نیستند.

یکی از موارد مهم دیگر میزان متوسط استفاده از لپ تاپ و باتری آن می باشد. این مورد تاثیر مستقیمی در عمر مفید باتری لپ تاپ شما دارد. مورد مهم دیگر نحوه کارایی شما با لپ تاپ است که بسیار در طولانی کردن عمر مفید باتری تاثیر دارد. اگر در طول روز چندین بار لپ تاپ را به برق می زنید و سپس از برق می کشید باید انتظار خراب شدن باتری را خیلی زود داشته باشید. بهتر است در مواقعی که به برق شهری دسترسی دارید لپ تاپ را به برق متصل کنید و کمتر از باتری آن کار بکشید. چرا که استفاده طولانی مدت و زیاد از باتری لپ تاپ باعث می شود عمر مفید آن کم شود.

هنگامی که از برق شهری استفاده نمی کنید و لپ تاپ شما برای تامین انرژی از باتری استفاده می کند بهتر است نور صفحه نمایش آن را تا حد امکان کاهش دهید و سعی کنید وای فای و بلوتوث آن را غیر فعال کنید. همچنین جدا کردن یا جدا نکردن باتری لپ تاپ در هنگامی که به برق شهری متصل است تاثیری در عمر مفید باتری دستگاه ندارد و این یک تصور نادرست است که در هنگام کار با برق شهری باید باتری را جدا کرد.

خرید لپ تاپ استوک علاوه بر مزایای مهمی از جمله قیمت مناسب، کیفیت و سخت افزار قدرتمند، نیازمند پشتیبانی، ضمانت و تعهد فروشنده است. می توانید در میان انواع لپ تاپ استوک، بسته به نیازتان یکی از لپ تاپ های لمسی، صنعتی، سبک وزن، نازک، گیمینگ و حرفه ای را انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید که در برخی موارد لپ تاپ استوک اصلا کار نکرده یا نهایتا تا ۳۰ روز از آن ها استفاده شده است. با این حال قیمت این لپ تاپ ها یک سوم قیمت اصلی آن در بازار می باشد. این اصلی ترین دلیلی است که کاربران به سمت لپ تاپ استوک کشیده می شوند. در این بین لپ تاپ استوک lenovo، لپ تاپ استوک HP و لپ تاپ استوک dell از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و با توجه به قیمت اصلی آن ها در بازار، بسیار مقرون به صرفه تر هستند.

همان گونه که قبلا گفتیم، لپ تاپ استوک در واقع کالاهای مرجوع شده هستند و از لحاظ سخت افزاری و قطعات به کار رفته در تولید آن ها، تفاوتی با مدل های اصلی تولید شده ندارند.

معمولا لپ تاپ استوک درجه A به قدری تمیز و بدون خط و خش هستند که برخی افراد سودجو آن را به جای کالای آکبند به فروش می رسانند که افراد عادی نمی توانند تفاوت کالای استوک و آکبند را تشخیص دهند. هنگامی که فروشگاهی به طور علنی از فروش لپ تاپ استوک سخن به میان می آورد، این نشان از صداقت کامل آن فروشگاه دارد.

در هنگام خرید لپ تاپ استوک باید موارد زیر را به دقت بررسی کرد

تمامی دکمه های کیبورد را تست کنید. بدنه لپ تاپ نباید به هیچ وجه تو رفتگی داشته باشند. وجود تو رفتگی این معنی است که دستگاه ضربه دیده و ممکن است به قطعات داخلی آن نیز آسیب زده باشد.

باید تاچ پد را چک کرده و از کارکرد زوم آن مطمئن شوید. لولای لپ تاپ را چند بار باز و بسته کرده و از سلامت آن مطمئن شوید. با کم و زیاد کردن نور صفحه می توانید از کیفیت صفحه نمایش مطمئن شوید.

شارژ و باطری آن را بررسی کنید. تمامی پورت ها باید چک شود. ابتدا از لحاظ فیزیکی پورت ها را بررسی کنید تا شکستگی نداشته باشند. سپس پورت ها را از لحاظ کارکرد بررسی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *