خط تولید تلویزیونهای اولد و کیولد ۲۰۲۴ سامسونگ

سامسونگ در حال گسترش مجموعه تلویزیون‌های OLED 4K خود – با پنل‌های QD-OLED یا WOLED – و کاهش تعداد محدوده‌های LCD 8K است. پس از نزدیک به یک دهه از کنار گذاشتن تلویزیون‌های OLED، اکنون همه نگاه‌ها به تلویزیون‌های OLED سامسونگ دوخته شده است. در سال ۲۰۲۴، شرکت سامسونگ سه طیف OLED را معرفی می کند: S95D، S90D و S85D، از ۴۲ تا ۸۳ اینچ.

تلویزیون سامسونگ S90D

واضح است که صفحه نمایش‌های ۴۲، ۴۸ و ۸۳ اینچی از پنل WOLED LG Display استفاده می‌کنند، زیرا QD-OLED فقط در سایزهای ۵۵، ۶۵ و ۷۷ اینچی در دسترس است. با این حال نمی‌توانید مطمئن باشید که می توانید تلویزیون S90D را که دارای فناوری QD-OLED است در یکی از سایزهای ۵۵ ، ۶۵ و ۷۷ اینچ خریداری کنید. همانطور که قبلاً گزارش شد، سامسونگ پنل های QD-OLED (قدیمی) و WOLED را در S90D ترکیب خواهد کرد.

تلویزیون S90D با اندازه ۴۲ اینچ فقط در مناطق منتخب در دسترس خواهد بود. اروپا در زمان عرضه آن را دریافت نخواهد کرد، اما به گفته سامسونگ، معرفی بعدی آن منتفی نیست.

تلویزیون سامسونگ S95D

اگرچه S95D دارای پنل QD-OLED 2024 تضمین شده است؛ برای اولین بار، Samsung Electronics – نه Samsung Display سازنده پنل – همچنین در تلاش برای کاهش انعکاس، یک پوشش مات ضد تابش بر روی پانل S95D اعمال کرده است. S95D تنها OLED با جعبه One Connect خارجی است.

سامسونگ دیسپلی سازنده پنل ادعا می‌کند که پنل QD-OLED 2024 می‌تواند به حداکثر ۳۰۰۰ نیت و روشنایی تمام صفحه به ۳۰۰ نیت برسد، اما بار دیگر، ما انتظار نداریم که S95D واقعی در حالت کالیبره شده به آن سطوح روشنایی دست یابد.

در مورد محدوده تلویزیونهای QLED سامسونگ، QN900D و QN800D دارای وضوح ۸K هستند. به احتمال زیاد به دلیل علاقه کم مصرف کنندگان به تلویزیون های ۸K، امسال QN700 جدیدی برنامه ریزی نشده است. محدوده های جدید ۴K با نام های QN95D، QN90D، QN85D، Q80D و غیره شناخته می شوند.

فقط محدوده‌های ۸K (و The Frame) دارای جعبه One Connect خارجی هستند و نسبت به سال‌های گذشته که سری QN95 نیز جعبه اتصال خارجی را ارائه می‌کرد، مدلها متفاوت هستند. در سال‌های اخیر، مدل‌های miniLED سامسونگ از نظر تعداد مناطق کم‌نور از miniLED برندهای چینی عقب‌تر بوده‌اند و هیچ چیزی وجود ندارد که نشان دهد سامسونگ در سال ۲۰۲۴ یا پس از آن به آنها خواهد رسید.

تغییرات سیستم عامل تایزن سامسونگ در سال ۲۰۲۴

پلتفرم تایزن این شرکت امسال دستخوش تغییرات جزئی شده است، از جمله نمایه های کاربر برای اولین بار، اما همچنین تبلیغات بیشتر و تلویزیون رایگان با پشتیبانی از تبلیغات. Gaming Hub برای چند کشور رزرو شده است، اگرچه برنامه های بازی ابری را می توان از فروشگاه برنامه در کشورهای دیگر نیز دانلود کرد. سامسونگ همچنان از ارتقای تایزن در تلویزیون های قدیمی خودداری می کند.

یک ویژگی جدید، عملکرد «Active Voice Amplifier Pro» است که در نسخه ی نمایشی ما به طرز شگفت انگیزی مؤثر بود، اگرچه قبل از اینکه بتوانیم اظهارات قطعی ارائه کنیم به یک نمونه بازبینی نیاز داریم.

سامسونگ همچنان با فرمت ویدئویی HDR دالبی، Dolby Vision مخالف است، در عوض HDR10+ خود را تبلیغ می‌کند، که به اندازه Dolby Vision گسترده نیست، اگرچه در حال رشد است.

با این حال، در سال ۲۰۲۲، سامسونگ سرانجام صدای Dolby Atmos را پذیرفت که هنوز در سال ۲۰۲۴ پشتیبانی می شود. این شرکت قصد دارد رقیب داخلی Atmos خود را در اواخر سال ۲۰۲۴ معرفی کند، اما باید دید که آیا مدل های ۲۰۲۴ به طور کامل از آن پشتیبانی می کنند یا خیر. فرمت صوتی جدید، که هنوز نامی ندارد، با مشارکت گوگل توسعه یافته است.

مدل‌های ۲۰۲۴ همچنان از سایر ویژگی‌های معمول سامسونگ پشتیبانی می‌کنند، از جمله صدای ردیابی اشیا با نوارهای صوتی سازگار، پشتیبانی Apple AirPlay 2، حداکثر چهار پورت HDMI 2.1، حالت فیلم‌ساز و موارد دیگر.

منبع: flatpanelshd

تلویزیونهای سامسونگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *