نحوه شناسایی لباسشویی V5 اصلی ال جی از نسخه های تقلبی

امروزه ریسک بزرگی است اگر بخواهید بدون اطلاعات اولیه به خرید لوازم خانگی از قبیل یخچال، ظرفشویی، لباسشویی و … بپردازید. زیرا با توجه به قیمتهای بالای این محصولات، اگر جنس خریداری شده تقلبی باشد، علاوه بر اینکه از لحاظ مالی متوجه ضرر خواهید شد، از کیفیت واقعی جنس اصلی هم بی نصیب خواهید ماند. به همین دلیل نباید بدون اطلاعات و جمع آوری شواهد و مدارک دال بر اصل بودن دستگاه (وسیله)، اقدام به خرید نمایید. اگرچه صحبت در مورد نحوه شناسایی تک به تک محصولات لوازم خانگی از اهمیت بالایی برخوردار است، اما در این نوشته قصد بر این است تا شما را با نحوه شناسایی یکی از پرفروش ترین ماشینهای لباسشویی ال جی که اتفاقا همنوع های تقلبی زیادی در بازار دارد، آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

ماشین لباسشویی V5

ماشین لباسشویی V5 ال جی در چند مدل و با ظرفیت های 9 و 10.5 کیلو توسط شرکت ال جی تولید و عرضه بازار می شود. این ماشینها که تصاویر آنها را در زیر مشاهده می کنید از لحاظ ظاهر کاملا شبیه به هم هستند و تنها در ظرفیت شستشو با هم تفاوت دارند. اما مدلی که بیشتر از مابقی در معرض تقلب قرار می گیرد، مدل 9 کیلویی است. زیرا از لحاظ قیمت ارزان تر از مدل 10.5 کیلویی است (و امکان خرید توسط مشتری بیشتر است).

 

ماشین لباسشویی 9 کیلو بخارشودار ال جی مدل WV5149WVP

ماشین لباسشویی 9 کیلو بخارشودار ال جی مدل WV5149SVP

 

ماشین لباسشویی 9 کیلو بخارشودار ال جی مدل F4V5VYP2T

اگر دقت کنید تنها تفاوتی که این ماشینها با هم دارند، رنگ و ظرفیت آنهاست و اگر قرار باشد یکی از آنها را خریداری کنید با استفاده از مدل آنها، می توانید آن را سفارش دهید و یا حضوری خریداری نمایید. اما چگونه می توان نسخه تقلبی این ماشینها را شناسایی کرد؟ آیا در تصویر زیر به راحتی می توان ماشین لباسشویی تقلبی را تشخیص داد؟

نحوه شناسایی ماشین لباسشویی تقلبی ال جی V5

این دو ماشین لباسشویی از لحاظ ظاهر کاملا شبیه هم هستند و تا زمانی که با دقت به آنها نگاه نکنید متوجه نخواهید شد که تفاوتهایی با هم دارند. به عبارتی دیگر هیچ شرکتی کپی برابر با اصل یک محصول از شرکتی دیگر را تولید نمی کند و مطمئنا تفاوتهایی با هم خواهند داشت. در این تصویر هم اگر دقت کنید در کنار دکمه خاموش/روشن کردن یکی از این ماشینها علامتی وجود دارد که نشان دهنده هوشمند بودن آن است (اصلی). اگر باز هم بیشتر ذوم کنید و به پنل نمایش دو دستگاه دقت کنید، در پنل لباسشویی اصلی علامتی حاکی از وجود فناوری وای فای وجود دارد. یکی دیگر از تفاوتهای این دو ماشین دریچه تخلیه اضطراری و فیلتر است. گیره درب تخلیه اضطراری و فیلتر ماشینهای لباسشویی ال جی در بالا قرار دارد اما در این تصویر مشاهده می شود که دستگیره درب تخلیه یکی از ماشینها در قسمت بغل درب تعبیه شده است (تقلبی). همچنین اگر به محفظه شوینده ها بیشتر دقت کنید متوجه خواهید شد که لبه قسمتی که دست در آن قرار می گیرد، در یکی از لباسشویی ها (اصلی) بیشتر از دیگری کشیده شده است. تمامی این گزینه ها می تواند شما را در شناسایی محصول اصلی کمک نمایند. این لباسشویی دارای مارک جنرال برلین است که به ال جی تبدیل شده است. البته شما می توانید نام کامل (مدل کامل) ماشین لباسشویی را که قصد خرید آن را دارید از فروشنده بخواهید و آن را در اینترنت جستجو نمایید؛ با این کار اگر دستگاه اصل باشد، مرورگر اینترنت به شما لینکی را معرفی خواهد نمود که متعلق به شرکت سازنده دستگاه (شرکت ال جی) بوده و در آن تصاویر واضح و مشخصات کامل ماشین لباسشویی قید شده است و شما می توانید آنها را با ماشین لباسشویی فروشنده مقایسه کنید.

ماشین لباسشویی طرح V5 ساخته شده توسط شرکت زانتی

شرکت زانتی یکی از ماشینهای لباسشویی خود را کاملا شبیه به ماشین لباسشویی ال جی V5 تولید و عرضه بازار کرده است. حال برخی فروشنده ها صراحتا” اعلام می کنند که این ماشین، طرح V5 ال جی است و بعد از تغییر مارک زانتی به ال جی، با قیمتی اندکی پایین تر از لباسشویی V5 ال جی می فروشند. اما عده ای از فروشنده ها هم بدون اینکه به طرح یا بدل بودن لباسشویی اشاره کنند، این ماشین را به ماشین لباسشویی ال جی V5 تبدیل می کنند و دقیقا با قیمت ماشین لباسشویی ال جی V5 به فروش می رسانند. اما چگونه می توان این ماشین را از نمونه اصلی تشخیص داد؟

نحوه شناسایی ماشین لباسشویی تقلبی ال جی V5

در تصویر فوق اگر با دقت بیشتری به جزئیات نگاه کنید یک سری تفاوتها وجود دارد که می توانند شما را در شناسایی ماشین لباسشویی تقلبی ال جی کمک کنند. یکی از این تفاوتها، تفاوت در ولوم برنامه است. ولوم برنامه ها در ماشین لباسشویی V5 ال جی به صورت کاملا استوانه ای طراحی شده و نیز در قسمت پایانی دکمه، عریض نشده است اما در ماشین لباسشویی زانتی علاوه بر اینکه طراحی دکمه تا حدودی مخروطی شکل است، در قسمت پایانی هم عریض شده و دارای برجستگی است (1). یکی دیگر از تفاوتهای این دو دستگاه، دستگیره محفظه شوینده است. دستگیره محفظه شوینده در لباسشویی ال جی V5 دارای لبه هایی است که تا نزدیکی کناره لباسشویی کشیده شده است در حالی که در لباسشویی زانتی این گونه نیست (2). تفاوت دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که در قسمت پایین پنل نمایش لباسشویی V5 ال جی یک نوار طوسی رنگ وجود دارد که در لباسشویی زانتی این نوار وجود ندارد (البته این نوار در مدل نقره ای، به رنگ نوک مدادی است) (3). یکی دیگر از تفاوتهای این دو ماشین در قسمت دریچه تخلیه اضطراری و فیلتر است. دستگیره دریچه تخلیه اضطراری و فیلتر در ماشین لباسشویی ال جی V5 در بالای دریچه قرار دارد اما در لباسشویی زانتی در قسمت بغل تعبیه شده است (4).

تصاویر فوق یکی از حرفه ای ترین تقلبها در زمینه ماشین لباسشویی ال جی V5 هستند که با کمی توجه و داشتن اطلاعات قبلی قادر به شناسایی نسخه تقلبی شدیم. در خصوص سایر برندها هم به همین ترتیب است، یعنی باید شما اطلاعاتی در مورد ماشین لباسشویی ال جی V5 داشته باشید تا بتوانید نسخه اصلی آن را از نمونه تقلبی تشخیص دهید. در تصاویر زیر نمونه هایی از ماشینهای لباسشویی ایوولی و زانتی را مشاهده می کنید که بسیار شبیه به ماشین لباسشویی ال جی V5 هستند و به راحتی به ماشین لباسشویی ال جی تبدیل می شوند اما با داشتن اطلاعات قبلی و اندکی دقت می توانید تفاوتهای نسخه تقلبی و نسخه اصلی را تشخیص دهید.

 

تبدیل لباسشویی زانتی به ال جی V5 و J6

 

تفاوتهایی که در این دو تصویر می توان دید عبارتند از تفاوت در طراحی ولوم برنامه که در مدل اصلی نقره ای رنگ است و در زانتی سیاه؛ تفاوت در محفظه جاپودری که در مدل اصلی از انحنای ظریفی بهره گرفته شده است؛ تفاوت در طراحی و نوع دکمه های خاموش/روشن و شروع/توقف؛ تفاوت در پنل نمایش LED که در مدل اصلی زمان و برنامه انتخابی را در سمت چپ نمایشگر نشان می دهد اما در زانتی سمت بالا.

لباسشویی ایوولی

تبدیل لباسشویی ایوولی به ال جی V5 و J6

اگر به تصاویر بالا هم نگاه کنید می توانید همانند لباسشویی زانتی که به ال جی تبدیل شده بود، تفاوتهای این دو را نیز تشخیص دهید. در حال حاضر بیشترین تقلبی که در زمینه ماشین لباسشویی V5 ال جی انجام می شود، تبدیل ماشین لباسشویی ایوولی به ال جی است. زیرا به وفور در بازار یافت می شود و از ظاهر به نسبت زیبایی هم برخوردار است. البته ناگفته نماند که کیفیت لباسشویی ایوولی در سطح بالایی قرار دارد اما نمی توانند در مقایسه با ماشینهای لباسشویی ال جی قد علم کنند.

در پایان به اطلاع می رساند که فروشگاه اینترنتی بانه 90 مفتخر است تا با ارائه کلیه لوازم خانگی و همچنین نحوه شناسایی نسخه اصلی از تقلبی در خدمت شما هموطنان گرامی باشد. اگر قصد خرید لباسشویی از بانه را دارید می توانید به وبسایت ما به آدرس Baneh90.com سر بزنید و علاوه بر ماشین لباسشویی، از سایر محصولات ما از جمله یخچال، ظرفشویی، تلویزیون، کولر گازی و حتی لوازم ریز آشپزخانه دیدن فرمایید. پرسنل بانه 90 جهت هر گونه مشاوره و راهنمایی شما عزیزان در زمینه خرید و یا نحوه شناسایی محصولات تقلبی همیشه پشتیبان شما خواهند بود.

مطالب جذاب دیگر:

7 پاسخ
 1. ابین
  ابین گفته:

  لیبل مدل و شناسایی محصول کجای این مدل نصب شده ؟از طریق خود سایت ال جی قابل استعلام هست؟اگر استعلام بشه بخاطر تحریم مشکل نرم افزاری در صورت انلاین شدن پیش نمیاد؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   لیبل مشخصات داخل درب لباس شویی هست.
   اصلیش وای فای داره و نام مدل و عکس و مشخصات در یابت ال جی موجود هست.
   از ظریق برنامه thinQ هم قابل شناسایی می باشد.

   پاسخ
 2. ‌
  گفته:

  سلام خیلی ممنون یکسری سودجو کالای تقلبی اورده بودن اون حالت اول بود که زانتی رو جایگزین الجی کرده بودن
  با کمک شما فهمیدیم و پس فرستادیم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.