نحوه تنظیم درجه یخچالهای ال جی

ال جی  بعد از جنگ دو کره در سال ۱۹۵۸ تاسیس شد. یک شرکت بزرگ چند ملیتی لوازم خانگی و لوازم الکترونیکی مصرفی کره جنوبی است. برند ال جی یکی از برندهایی است که در زمینه‌ی لوازم خانگی بسیار موفق عمل کرده است. محصولات این شرکت از ماشین لباسشویی الجی و ماشین ظرفشویی گرفته تا یخچال و کولر گازی یکی از بهترین‌ انتخاب‌های موجود در بازار هستند.

قیمت و خرید یخچال ال جی بانه

یخچال یکی از مهم‌ترین اجزای هر آشپزخانه است. حتی پیش از اختراع برق و وجود تکنولوژی‌های امروزی، مردم از یخچال‌های طبیعی برای خنک نگه‌داشتن مواد استفاده می‌کردند. ال جی در طی سال‌های گذشته انواع و اقسام مدل‌های یخچال فریز را با اندازه‌ و مدل مختلف روانه‌ی بازار کرده است ال جی همه چیز را در نظر گرفته است. یخچال‌ هوشمند الجی دارای امکانات مختلفی است که باید متناسب با نیازتان خرید یخچال الجی خاصی را مد نظر داشته باشید.

مهم ترین ویژگی های این یخچالها می توان به تنوع در مدل، استفاده از فیلتر بهداشتی، عیب یابی هوشمند، سیستم جریان هوا چندگانه، صدای بسیار کم، کمپرسور اینورتر خطی و ده ها فناوری دیگر می باشند. در ضمن این یخچالها بسته به مدل بیشتر در کشورهای کره و چین مونتاژ می شوند.

تنظیم دمای استاندارد یخچال ال جی

بهترین دما برای تنظیم یخچال ال جی به عوامل مختلفی از جمله ایمنی مواد غذایی، بهره وری انرژی و ترجیحات شخصی بستگی دارد. یخچال های ال جی معمولاً دارای تنظیمات دمایی توصیه شده هستند، اما مهم است که دستورالعمل های خاصی را برای عملکرد بهینه در نظر بگیرید:
۱٫ ایمنی مواد غذایی: هدف اولیه از تنظیم دمای یخچال، اطمینان از سالم ماندن مواد غذایی است. سازمان غذا و دارو (FDA) توصیه می کند دمای یخچال را در دمای ۴۰ درجه فارنهایت (۴ درجه سانتی گراد) یا کمتر از آن نگه دارید. این دما به کند شدن رشد باکتری ها کمک می کند و به حفظ تازگی و کیفیت غذاهای فاسد شدنی کمک می کند.
۲٫ دمای فریزر: یخچال های ال جی معمولا دارای یک محفظه فریزر مجزا هستند. دمای فریزر باید روی ۰ درجه فارنهایت (۱۸- درجه سانتیگراد) یا کمتر تنظیم شود. این دما به حفظ کیفیت و ماندگاری غذاهای منجمد کمک می کند و از رشد باکتری ها یا فساد جلوگیری می کند.

تنظیمات پیشنهادی ال‌جی:

ال‌جی توصیه‌های دمایی کلی برای یخچال‌های خود ارائه می‌کند، اما ممکن است بسته به مدل و ویژگی‌ها متفاوت باشد. برای اطلاع از دستورالعمل های دمایی خاص مدل یخچال خود می توانید به دفترچه راهنمای کاربر یا وب سایت ال جی مراجعه کنید.
۳٫ تنظیمات بر اساس استفاده: اگر متوجه شدید که غذای شما تازه نمی ماند یا اقلام در محفظه یخچال یخ می زنند، ممکن است لازم باشد تنظیمات دما را تغییر دهید . یخچال های ال جی معمولاً دارای تنظیمات کنترلی هستند که به شما امکان می دهد در صورت نیاز دما را افزایش یا کاهش دهید.
۴٫ ترجیحات شخصی: در حالی که ایمنی غذا در اولویت است، ممکن است ترجیحات شخصی برای دمای برخی غذاها یا نوشیدنی ها داشته باشید. به عنوان مثال، برخی از مردم نوشیدنی های خود را با دمای سردتر ترجیح می دهند، بنابراین تنظیم دمای یخچال کمی پایین تر از نرمال ممکن است مناسب باشد. با این حال، مهم است که اطمینان حاصل شود که دمای کلی در محدوده ایمن باقی می ماند.

نحوه تنظیم دما در یخچال فریزر بالا پایین ال جی

دمای پیش فرض محفظه یخچال ۳ درجه سانتی گراد است که از ۰ تا ۶ درجه سانتی گراد قابل تنظیم است.
دمای پیش فرض محفظه فریزر، -۱۸ درجه سانتیگراد یا -۲۰ درجه سانتیگراد است که از -۱۵ درجه سانتیگراد تا -۲۳ درجه سانتیگراد در یخچال فریزر ال جی قابل تنظیم است.
※ دما یا نحوه کنترل دما و عملکردهای تنظیم ممکن است با مدل های محصول متفاوت باشد.

اگر [کنترل کننده دمای محفظه یخچال] در بخش جلوی در باشد
در صورت قفل بودن صفحه نمایشگر دما، دکمه [قفل/باز کردن] را برای حداقل ۳ ثانیه نگه دارید.
دکمه [Fridge Temperature] را فشار دهید تا دمای یخچال را به دلخواه تغییر دهید.
اگر [کنترل کننده دمای محفظه یخچال] داخل محفظه یخچال باشد
می‌توانید بسته به نوع کنترل‌کننده دما، دکمه را فشار دهید، یا صفحه را بچرخانید تا دما را به دلخواه تنظیم کنید.
تنظیم پیش فرض محفظه فریزر، گزینه Freeze است که از [Power] تا [weak] قابل تنظیم است.
[Power Freeze] دما را برای ایجاد شدیدترین هوای سرد تنظیم می‌کند، در حالی که [Frize weak] آن را برای ایجاد گرمترین درجه هوا تنظیم می‌کند.
یخچال فریزرهای بالاو پایین با استفاده از مقادیر تنظیم شده هوای سرد دما را در محفظه های فریزر و یخچال کنترل می کنند، به این معنی که هر چه فریزر سردتر باشد، محفظه یخچال کمتر سرد می شود.
هنگامی که دستگیره کنترل بر روی انجماد متوسط ​​قرار می گیرد، دمای یخچال در حد مطلوب باقی می ماند.

نحوه تنظیم دما در یخچال اینستاویو ال جی

توصیه می شود دمای یخچال را روی ۳۷ درجه فارنهایت (۳ درجه سانتیگراد) و دمای فریزر را روی درجه O °F (18- درجه سانتی گراد) تنظیم کنید.
روی صفحه نمایش ضربه بزنید، .
• گزینه “SETTINGS” را فشار دهید.
منو را به سمت راست یا چپ هدایت کنید.
• گزینه “FRIGERATOR MANAGER”(مدیریت یخچال) را فشار دهید.
• تنظیمات دمای توصیه شده به طور پیش فرض تنظیم شده است. اگر می خواهید تنظیمات را تغییر دهید، + یا – را فشار دهید
• همچنین می توانید تنظیمات دما را با استفاده از برنامه LG SmartThinQ™™ در تلفن هوشمند خود تنظیم کنید.
• “REFRIGERTOR” را فشار دهید.
• زبانه “یخچال” را یکبار دیگر فشار دهید.
• برای تنظیم دما پیمایش کنید.
• پس از اتمام “SAVE” را فشار دهید.

تنظیم دما در یخچالهای ساید ال جی

کنترل پنل عمودی

یخچال
پیش‌فرض: ۳۷ درجه فارنهایت می باشد. دمای قابل تنظیم از ۳۷ درجه فارنهایت تا ۴۳ درجه فارنهایت یا ۱ تا ۷ درجه سانتی گراد

فریزر

پیش‌فرض: ۰ درجه فارنهایت است. قابل تنظیم از -۷ درجه فارنهایت تا ۵ درجه فارنهایت یا -۲۳ درجه سانتیگراد تا -۱۵ درجه سانتیگراد.. نحوه تغییر از درجه فارنهایت به درجه سانتیگراد برای تغییر حالت دما از ℉ به ℃ (یا برعکس)، دکمه های [Refrigerator] و [Freezer] را به طور همزمان برای تقریباً پنج ثانیه فشار داده و نگه دارید. نشانگر دما روی پنجره نمایشگر بین درجه سانتیگراد و فارنهایت تغییر می کند.

تنظیم پنل افقی

برای تنظیم تنظیمات دما، دکمه [Refrigerator] یا [Freezer] را به طور مکرر فشار دهید تا دما در هر بار یک درجه کاهش یابد. بعد از اینکه به دمای دلخواه رسید. برای همه یخچال‌های ال‌جی، همیشه تنظیمات را یک بار در یک روز تغییر دهید و قبل از انجام تنظیمات اضافی، ۲۴ ساعت صبر کنید تا دما ثابت شود.
یخچال
پیش‌فرض: ۳۷ درجه فارنهایت ۳۷ درجه فارنهایت تا ۴۳ درجه فارنهایت یا ۱ تا ۷ درجه سانتی گراد

فریزر

پیش‌فرض: ۰ درجه فارنهایت است. میتوان از -۷ درجه فارنهایت تا ۵ درجه فارنهایت یا -۲۳ درجه سانتیگراد تا -۱۵ درجه سانتیگراد دمای فریزر را تغییر داد. نحوه تغییر از درجه فارنهایت به درجه سانتیگراد برای تغییر حالت دما از ℉ به ℃ (یا برعکس)، دکمه های [یخچال] و [فریزر] را به طور همزمان برای تقریباً پنج ثانیه فشار داده و نگه دارید. نشانگر دما روی پنجره نمایشگر بین درجه سانتیگراد و فارنهایت تغییر می کند.

سخن آخر

نظارت و بررسی منظم دمای داخل یخچال ال‌جی می‌تواند به اطمینان از حفظ مداوم دمای مورد نظر کمک کند. این به ویژه هنگام تنظیم اولیه دما یا در دوره های استفاده زیاد، مانند در ماه های گرم تر یا هنگام ذخیره مقدار زیادی غذا مفید است.

به طور خلاصه، تنظیم دمای یخچال ال‌جی روی یا کمتر از ۴۰ درجه فارنهایت (۴ درجه سانتی‌گراد) در محفظه یخچال و ۰ درجه فارنهایت (۱۸- درجه سانتی‌گراد) در محفظه فریزر معمولاً برای ایمنی مواد غذایی توصیه می‌شود. مهم است که دستورالعمل‌های خاص ال‌جی را برای مدل خود در نظر بگیرید و بر اساس استفاده و ترجیحات شخصی خود تنظیمات را انجام دهید.

اگر دنبال خرید کولرگازی اصلی و با کیفیت میباشد که دارای امکانات روز باشد مجموعه مدلهایی فروشگاه اینترنتی بانه۹۰ را با توجه به ظرفیت میتوانند در لیست خرید شما باشد و با خرید هر کدام قطعا از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد. برای مشاوره بیشتر و اطلاع از قیمت دقیق میتوانید در واتس اپ یا از طریق تماس از راهنمایی همکاران ما بهره مند شوید. در ضمن برای دیدن قیمت یخچال اصلی، قیمت لباسشویی بانه، قیمت مایکروویو و سولاردوم، قیمت ظرفشویی خارجی و تلویزیون برند اصلی از برندهای معتبر خارجی از وب سایت ما دیدن فرمایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *