امکانات موجود در ماشین های ظرفشویی ال جی تا سال 2019

شرکت ال جی وسایل خانگی زیادی را راونه بازار فروش کرده است. این شرکت تاریخچه گسترده ای داشته است و می توان گفت یکی از بزرگترین تولید کنندگان وسایل خانگی در جهان است. ماشین های ظرفشویی ال جی در اوایل دارای موتور های تسمه ای بودند و امکانت زیادی نداشتند اما با پیشرفت هایی که در ساختار فنی ماشین ظرفشویی و به طور کلی وسایل خانگی ایجاد شد، ویژگی های بسیار کاربردی به ماشین های ظرف شویی افزوده شد. گزینه های زیادی برای کاربران اهمیت دارد ، یکی از این گزینه ها مصرف انرژی است، که کاربران سعی در خرید وسیله ای دارند که کمترین مصرف انرژی داشته باشد، چرا که صرفه جویی ویژه ای را موجب می شود. گزینه های  دیگری را می توان راحتی کار با ماشین ظرفشویی ، طراحی زیبا، قابلیت های هوشمند و کنترل آسان در نظر گرفت که متناسب با انتظارات کاربران و پیشرفت ها در صنایع وابسته و مرتبط، توسط این شرکت کره ای در ماشین های ظرفشویی قرار گرفته است. ویژگی هایی که ماشین های ظرفشویی تا سال 2019 دارا بوده اند را مورد بحث قرار می دهیم:

شستشوی چهار طرفه Quad Wash

ساختار ماشین ظرفشویی به گونه ای است که در آن از بازویی چرخان که دارای پره هایی است که وظیفه پاشیدن آب بر عهده آنهاست تشکیل شده است. این پره چرخان هم در جهت عقربه های ساعت و هم در جهت خلاف عقربه های ساعت می چرخد. در ماشین های ظرفشویی ال جی از چهار پره بر روی بازوی شستشو استفاده شده است و شستشوی بهینه ی ظرف ها در آنها به خوبی انجام می شود چراکه ظرف ها سریعتر خیس شده و در مرحله آبکشی، آب کمتری مصرف می شود و از طرفی دیگر همه ظرف ها همزمان شسته شده و آبکشی می شوند. کارایی این ویژگی که در ماشین های ظرفشویی ال جی وجود دارد  زیاد است و مصرف انرژی و آب را به حداقل می رساند چرا که زمانی کمتر در برنامه شستشو برای سیکل کامل شستشو در نظر گرفته می شود.

ویژگی Dual Zone در ماشین های ظرف شویی ال جی

به این ویژگی دو منطقه ای نیز گفته می شود. از آنجایی که اکثر ظرفها شکستنی هستند باید گزینه یا ویژگی کارآمد و موثر در ماشین ظرفشویی باشد تا از شکسته شدن ظرف ها جلوگیری شده و ایمنی ظرف های مورد شستشو تضمینی باشد. با ویژگی Dual Zone شما می توانید انتخاب بیشتری در جایگذاری ظرف ها در ماشین ظرفشویی داشته باشید. می توان ظرف های بسیار نازک یا شیشه ای را در طبقه های بالا و ظرف های دیگر که بزرگتر هستند در طبقه پایینی قرار دهید. البته در ماشین ظرفشویی ها طبقه آخری به کارد و چنگال اختصاص داده شده است و در ماشینی که این طبقه را نداشته باشد مانند ماشین ظرفشویی ال جی مدل DFB512FW، از سبد کوچکی استفاده می شود که می توان آن را در هر جایی داخل ماشین ظرفشویی ال جی قرار داد.

قابلیت بخارشور True Steam

 بخار در شستن ظرف ها و انحلال مواد شوینده کارایی زیادی دارد. از آنجایی که بخار دما و آنتروپی مولکولی زیادی دارد سریع تر مواد شوینده و کثیفی روی ظرف ها را در خود حل کرده و ظرف ها را سریعتر تمیز می کند. این قابلیت در کارایی شستشو و حتی قیمت تمام شده تاثیر زیادی دارد. از شریان ها برای تولید بخار استفاده می شود و ظرف ها را به صورت کامل غرق در بخار می کند. ماشین های ظرفشویی که این قابلیت را دارند میزان زمان شستشو و مصرف آب و انرژی پایینتری دارند.

قابلیت NFC که مخفف Near Field Communication است.

ماشین های ظرفشویی ال جی اکثرا وای فای دارند یعنی می توان آن را به گوشی های هوشمند همراه متصل کرده و از قابلیت های کنترل از راه دور و اطلاع از برنامه های شستشو بهره برد. ماشین های ظرفشویی ال جی دارای ویژگی و کاربرد NFC هستند به این معنی که شما می توانید با جستجو در سایت سازنده ماشین ظرفشویی برنامه هایی که برای آن در نظرگرفته می شود، دانلود کرده  و سپس بر روی ماشین ظرفشویی استفاده نمایید.

قابلیت Smart ThinQ یا هوشمند سازی ماشین ظرفشویی

این قابلیت ماشین ظرفشویی را هوشمند می کند. شما می توانید از طریق راه ارتباطی وای فای ماشین ظرفشویی را با تلفن همراه خود یا تلویزیون هوشمند خود متصل کرده و با استفاده از اپلیکیشنی که از سایت ال جی دانلود می کند کنترل ماشین ظرف شویی را در دست بگیرید. بعد از اتمام سیکل شستشو علامت هشداری با صدای “دینگ” بر روی صفحه نمایش تلفن همراه شما نمایان می شود. ال جی از این ویژگی در یخچال ها و تلویزیون های خود استفاده کرده است و انتظار می رود ویژگی های جدیدی در آینده نیز به واسطه این کارایی به  ماشین ظرفشویی ها افزوده شود.

ویژگی Smart Diagnosis  یا سیستم عیب یابی هوشمند

این قابلیت تاثیر زیادی در سلامت دستگاه و صرفه جویی زمان دارد. زمانی که در ماشین ظرفشویی اشکال به وجود می آید، می توانید گوشی همراه خود را به ماشین ظرفشویی وصل کرده و به صورت خود کار سیستم شستشو عیب یابی شده و بسیار از مشکلات پیش آمده، به صورت اینترنتی و غیر حضوری بر طرف می شود. این ویژگی در کشور های اروپایی و آمریکا کارایی صد درصدی دارد اما در ایران هنوز از این ویژگی استفاده نشده است هر چند که ماشین ظرفشویی این ویژگی را دارا می باشد.

موتور اینورتر کم مصرف Inverter Direct Drive

موتور اینورتر مصرف انرژی را به حداقل می رساند  و نوسانات برق را خنثی کرده و ایمنی وسیله الکترونیکی مانند ماشین ظرفشویی را تضمین می نماید. ماشین های ظرفشویی ال جی دارای این موتور اینورتر می باشند. اینورتر یک برد الکترونیکی است که جریان الکتریکی در ابتدا از آن عبور کرده و سپس به موتور می رسد. در ماشین های ظرفشویی ال جی از تسمه و متعلقات موتور های قبلی استفاده نمی شود و فضای زیادی را برای جایگیری ظرف ها ایجاد می کند.

ویژگی Easy Rack Plus

این ویژگی به انعطاف و قابلیت جایگزینی سبد ها و تنظیم ارتفاع آنها گفته می شود با این قابلیت شما می توانید تمام ظرف ها با هر اندازه ای را در درون ظرفشویی قرار دهید. سبد ها قابل جابه جایی بوده و میتوان برای مثال ظروف شکستنی یا کوچک را در طبقه بالایی قرار داد و ظرف های بزرگتر را در طبقه پایینی بارگذاری کرد.

کیفیت ساخت محفظه داخلی ماشین ظرفشویی  Neve Rust Stainless Steel

قسمت های داخلی ماشین ظرفشویی چون دائما در تماس با آب و مواد شوینده و سایر مواد شیمیایی است بیشتر تحت تاثیر اکسایش و زنگ زدگی قرار می گیرد به همین دلیل لازم است  قسمت های داخلی ماشین ظرفشویی از مواد با کیفیت و مقاوم در برابر خوردگی ساخته شود. برای این منظور ال جی و بیشتر شرکت های تولید کننده ماشین ظرفشویی، قسمت هایی را از استیل ضد زنگ می سازند و دوام و طول عمر ماشین ظرفشویی را  افزایش می دهند.

هوشمند نسبت به نشت آب و حفظ ایمنی ماشین ظرفشویی

در ماشین های ظرفشویی که ساخت شرکت ال جی هستند ویژگی جالبی به نام Safety float Switch Leak وجود دارد که با این ویژگی هنگام نشت آب عملکرد سیستم متوقف شده و از ایجاد مشکلات احتمالی آن جلوگیری می کند. 

نوشته های مرتبط:

مقایسه ماشین های ظرفشویی ۳۲۵ و ۴۲۵ ال جی

مقایسه ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲ و ماشین ظرفشویی سامسونگ ۵۰۶۰

 

جمع بندی

در ماشین های ظرفشویی نیز مانند بقیه وسایل خانگی روزبه روز ویژگی های جدید اضافه شده است و این ویژگی های جدید کارایی فوق العاده ای به ماشین های ظرفشویی بخشیده اند. ما در این نوشته ویژگی هایی که در ظرفشویی ها وجود دارد و بیشتر آنها در ظرفشویی ال جی مشاهده می شود را مورد بررسی قرار دادیم. هرچند در آینده تکنولوژی های دیگری به ماشین های ظرفشویی اضافه می شود اما تا به امروز هم این ماشینها بالاترین کارایی و کاربرد را از خود نشان داده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.