کولر گازی تقلبی

شناسایی کولر گازی تقلبی و اصلی

کولر گازی تقلبی:

باتوجه به نزدیک شدن فصل گرما سوالات بسیار زیادی در مورد کولرهای گازی و اسپلیت مطرح میشود، به همین جهت لازم دانستیم نکاتی را برای شناسایی کولر گازی تقلبی بیان کنیم.

در بازار ایران انواع کولر گازی با ظرفیت های مختلف وجود دارد.برای فردی که اطلاعات کافی درباره نوع کولر گازی ندارد انتخاب یک مدل مناسب  از بین این همه مارک مختلف بسیار مشکل است. اکثرا ما ایرانیها دنبال  برند معروف هستیم. در کولر گازی برند اجنرال و ال جی و گری برای ما خیلی آشناست و اکثرا دنبال خرید این چند برند هستیم. تقلب فروشان نیز از این موضوع سواستفاده می کنند و چون نمی توانند مارکهای نا آشنا را بفروشند، برچسب این کولرها را عوض میکنند و برچسب مارک های معروف را بر روی این کولرها درج می کنند و به اسم مارک معروف و با قیمت بالاتر می فروشند.

یک مورد دیگر که تقلب فروشان انجام می دهند این است که روی برچسب مشخصات کولر گازی سایز را هم عوض می کنند،یعنی 24000 را به 30000 تبدیل می کنند.

اما چطور متوجه بشیم که کولری که خرید می کنیم واقعا همان مارک است با همان سایز واقعی یا یک کولر نا آشناست و برچسب آن را عوض کرده اند؟

ما در زیر اندازه لوله های اتصال را برای انواع ظرفیت های کولر گازی آورده ایم:

ظرفیت کولرگازی قطر لوله کولر بدون اینورتر قطر لوله کولر اینورتردار
9000  (1/4 اینچ) 6mm (3/8 اینچ) 10mm (1/4 اینچ) 6mm (3/8 اینچ) 10mm
12000 (1/4 اینچ) 6mm (1/2 اینچ) 12mm (1/4 اینچ) 6mm (1/2 اینچ) 12mm
18000 (3/8 اینچ) 10mm (5/8 اینچ) 16mm (1/4 اینچ) 6mm (5/8 اینچ) 16mm
24000 (3/8 اینچ) 10mm (5/8 اینچ) 16mm (1/4 اینچ) 6mm (5/8 اینچ) 16mm
30000 (3/8 اینچ) 10mm (5/8 اینچ) 16mm (3/8 اینچ) 10mm (5/8 اینچ) 16mm
36000 (3/8 اینچ) 10mm (3/4 اینچ) 20mm (3/8 اینچ) 10mm (3/4 اینچ) 20mm

وزن تقریبی موتور(یونیت خارجی)  کولر گازی ها:

ظرفیت 9000 :20 تا 25 کیلو گرم

ظرفیت 12000: 25 تا 33  کیلو گرم

ظرفیت 18000: 38 تا 45 کیلو گرم

ظرفیت 24000: 48 تا 55 کیلو گرم

ظرفیت 30000: 60 تا 65 کیلو گرم—( کولر گازی اصلی اجنرال حدود 75 کیلو گرم وزن دارد)

ظرفیت 36000 : 75 تا 100 کیلو گرم

لازم به ذکر است که بعضی از مدلهای کولر گازی با مارک مختلف در یک سایز هم وزن نیستند و وزن هایی که بیان شد به صورت تقریبی هستند.

توصیه اصلی ما این است که از یک فروشگاه معتبر اجناس را تهیه فرمایید. سه مورد زیر در مورد کولر گازی را اگر در یک فروشگاه مشاهده کردید به هیچ وجه از آن فروشگاه کولرگازی نخرید:

 1. به هیچ عنوان کولرهای اوجنرال، “اینورتر” نیستند(مدل اوجنرالی که فروشنده به عنوان اینورتردار به مشتری میدهد ۱۰۰ درصد تقلبی و مارک های پرمصرف دیگه ای هست که برچسب گذاری شده است)
 2. کولر الجی چه اینورتر چه غیر اینورتر اصلا در اندازه ی ۳۰ هزار در حال حاضر در بانه موجود نیست، فروشنده ای که ادعا میکند کولر ۳۰ هزار الجی دارد به طور قطع اجناس تقلبی دارد.
 3. کولر گازی بوش اصلی اصلا در بازار موجود نیست و هر فروشگاه که ادعا کرد کولر گازی بوش دارد مطمئن باشید تقلب فروش است.

نمونه عکسهای کولر گازی تقلبی که از مارکهای دیگر به مارکهای معروف مثل گری و اجنرال و ال جی تبدیل  شده اند:

تبدیل کولر گازی فوجی به مارک معروف گری:

در زیر تبدیل کولر گازی جنرال t3 که برچسب اجنرال زده اند را می بینید:

در زیر تبدیل کولر گازی ایوولی که برچسب اجنرال زده اند را می بینید:

در زیر تبدیل کولر گازی فوجی آینه ای که برچسب اجنرال زده اند را می بینید:

تبدیل کولر گازی شارپ به اجنرال:

تبدیل کولر گازی جنرال گلد به ال جی:

از این مثال ها زیاد است و ما نمی توانیم بیشتر از این چند مثال در این مقاله ذکر کنیم. هدف ما بالا بردن سطح آگاهی شما عزیزان است که فریب تقلب فروشان و افراد سودجو را نخورید.

خب حالا با وجود این همه تقلب چطور جنس اصلی را بشناسیم؟

برای اینکه حجم این مقاله زیاد نباشد ما در مقاله های زیرنحوه شناسایی کولر گازی های معروف مانند ال جی و اجنرال و گری را بیان کرده ایم.

پس برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بررسی اصلی بودن کولر گازی مقاله های زیر را حتما مطالعه فرمایید.

بیشترین تقلبی که انجام می شود این است که کولر گازی هایی با مارکهای نا آشنا را به کولر گازی های ال جی و گری و اجنرال و بوش تبدیل می کنند. برای همین هم ما بیشتر شناسایی این چند مدل را آموزش داده ایم. وگرنه افراد تقلب فروش مارکهای نا آشنا را با مارکهای نا آشنای دیگر تبدیل نمی کنند.

حال با خواندن این مقاله شاید سوالهای زیر برایتان پیش آمده باشد :

 •  کیفیت کولر گازی های با مارکهای نا آشنا مانند جنرال و فوجی و ایوولی و شارپ و زانتی و میلون و یوجین و میدیا استار و بکو و یونیوا و ماتسو و کامفورت و آکایی وکریر و هایسنس و هزاران مارک متنوع دیگر چگونه است؟
 • آیا این کولر گازی های ذکر شده با کیفیت هستند؟
 • آیا ما باید فقط کولر گازی معروف و گران قیمت اجنرال و گری و ال جی و سامسونگ و هیتاچی و توشیبا خریداری کنیم که خوب کار کنند و قابل استفاده باشند؟
 • آیا کیفیت مارکهای معروف خیلی بالاتر از مارکهای نا آشناست؟
 • برای آب و هوای ایران کدام برند را خریداری کنیم؟

حال جواب این سوال ها:

کولرگازی هایی که وارد کشور ایران می شوند اکثرا از دبی خریداری شده اند بیشتر این مارکها برای کشورهای عربی که دارای آب و هوای بسیار گرمتر از کشور ایران هستند، طراحی و ساخته شده اند. پس همه  آنها برای مناطقی از ایران که نهایت دمای هوا به 40 درجه می رسد جوابگو هستند. پس اگر در یک منطقه معتدل یا دارای آب و هوای خنک زندگی می کنید و هزینه خرید کولرهای اصلی اجنرال و گری و ال جی و مارکهای معروف دیگر را ندارید، با خیال راحت و با هزینه کم ، کولر گازی های مارکهای ارزان قیمت و ناآشنا را خریداری کنید. توصیه ما برای مناطقی از کشور که دمای هوا در تابستان بالای 50 درجه می رسد این است که حتما کولر گازی هایی با کپرسور t3 و اسکرول یا پیستونی و مارک با کیفیت مانند اجنرال اصلی یا گری خریداری کنند.البته لازم به ذکر است که کولر گازی اصلی ال جی و اجنرال و گری و برندهای معروف دیگر دارای کیفیت قطعات عالی هستند. هدف از بیان این موضوع این است که خیلی از خریداران کولر گازی دنبال یک کولر گازی هستند که جوابگوی منطقه زندگی ایشان باشد و لازم ندارد که کولر گازی بیشتر از نیازش با امکانات و با کیفیت باشد تا هم از هوای گرم تابستان در امان باشد هم بتواند از پس هزینه خرید کولر برآید.پس توصیه ما به این خریداران این است که با خیال راحت کولر گازی های ارزان قیمتر تر از برندهای معروف را خرید کنند و مجبور نیستند دنبال برند باشند.

ویژگی های اینورتر

كاهش انرژی مصرفی و لذا كاهش هزینه برق، كاهش جریان راه اندازی و در نتیجه طولانی شدن عمر موتور ، امكان تغییر سرعت موتور، امكان تغییر جهت حركت موتور، داشتن حفاظت در برابر اضافه بار، امكان كار موتور در شرایطی كه ولتاژ ورودی متغیر است، امكان كنترل از راه دور، ایجاد سرعت بیشتر از سرعت نامی موتور، برنامه ریزی كردن حركت.

اینورتر به صورت هوشمند میزان بار وارده به موتور را تشخیص داده و متناسب با همان بار، به موتور جریان می دهد و این جریان در بسیاری از مواقع از جریان نامی موتور كمتر است. دستگاهی الكترونیكی است كه بوسیله آن می توان سرعت موتورهای سه فاز را تغییر داد.

دیگر كاربردها و مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره كرد :

**تنظیم كننده سرعت موتور (كنترل دور)

**تغیر دهنده جهت دور به راحتی و بدون نیاز به كنتاكتور

**روشن و خاموش نمودن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی

**كاهش ضربه های مكانیكی و در نتیجه افزایش طول عمر مفید قسمت مكانیكی

**حفاظت موتور در مقابل افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن موتور

چطور میتوان یک کولر گازی اینورتر را از کولر گازی معمولی تشخیص داد ؟

با توجه به بازار داغ کولرهای اینورتر متأسفانه بسیاری از افراد سودجو  از عدم شناسایی کولر گازی اینورتر اقدام به کلاه‌برداری از مشتریان کرده و کولر گازی‌های معمولی را به‌جای کولر گازی اینورتر به مشتری معرفی میکنند که  هزینه بیشتری را نیز بابت اینورتر بودن آن دریافت میکنند.

ما در زیر به شما نکاتی را آموزش میدهیم تا شما بتوانید به وسیله آن یک کولر گازی اینورتر را از کولر گازی معمولی تشخیص دهید.

 • مطمئن‌ترین راه خرید از مراکز معتبری در بانه می باشد که شرایط خرید حضوری از فروشگاهشان نیز فراهم هست و خود واسطه نمی باشند. (هیچگاه به کانال های تلگرامی اعتماد نکنید. خرید کولر گازی )
 •  مهم ترین روش تشخیص چک کردن برچسب فنی کولرگازی است.
 • برد اینورتر یک قطعه الکترونیکی است که در قسمت یونیت بیرونی کولر گازی بالای کمپرسور قرار گرفته است.شما با باز کردن دستگاه می توانید از وجود این قطعه اطمینان حاصل کنید.
 • لازم به ذکر است که کولر گاز هایی که برد اینورتر دارند در زمان کار کردن کولر که دمای هوای اتاق به درجه تنظیم شده رسید خاموش نمی شود بلکه دور موتور کم می شود و کور گازی با دور کم کار می کند و اگر دوباره دمای اتاق تغییر کرد دوباره دور موتور زیاد می شود.کولر گازی بدون اینورتر هر بار خاموش و روشن می شود. و چون زمان روشن شدن موتور میزان جریان زمان استارت بسیار بالاست همین جریان بالای زمان استارت کولر گازی باعث افزایش هزینه برق شده و همچنین طول عمر کمپرسور پایین می آید.

در زیر نمونه برد اینورتر را مشاهده می کنید:

کولر گازی ال جی

برچسب فنی یا پلاک چیست ؟ برچسب فنی اطلاعاتی است که به‌صورت برچسب روی تمامی لوازم الکترونیکی ثبت شده که داده های زیادی درباره دستگاه و نوع کارکرد آن به شما منتقل می‌کند.

چند برچسب کولر گازی 30000 بدون اینورتر:

یک نمونه برچسب مشخصات کولر گازی 30000 اینورتر دار:

امیدواریم با نوشتن این مقاله کمکی هرچند کوچک به شما خوانندگان و خریداران کولر گازی کرده باشیم تا بتوانید کولر اصلی خریداری کنید.

لیست قیمت روز کولر گازی های اصلی موجود در فروشگاه بانه 90

343 پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »
  • admin
   admin گفته:

   سلام کولر گازی سرد و گرم اوجنرال مدل AOGR30RAT بدون اینورتر با گاز R22 قطعات ژاپن و مونتاژ تایلند هستش (البته روی کارتون فقط از کشور مونتاژ کننده اسم میبرن )

   ولی امپر این کولر به شکل زیر هستش

   سرما
   13.7 – 13.5 آمپر
   و حداکثر تا 19.2 آمپر بالا می رود
   گرما
   14.5 – 14.4 آمپر
   و حداکثر تا 17.3 آمپر بالا می رود

   پاسخ
 1. بابک
  بابک گفته:

  با سلام
  اسپلیت ۱۲۰۰۰ ال جی اصل کره یا اجنرال اصل تایلند بدون اینور تر در بانه چه مبلغ هست. آیا اصلا در بانه وجود دارد.
  با تشکر

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام
   اسپلیت 12000 ال جی قطعات کره مونتاژ ترکیه در بانه موجود هست که قیمتش ( 96/5/22) در حال حاضر 1380000 تومان می باشد.
   اجنرال قطعات ژاپن مونتاژ تایلند بدون اینورتر از ظرفیت 18000 به بالا در بانه موجود می باشد (12000 در بازار بانه تموم شده) که قیمت ظرفیت 18000 (96/5/22) برابر 2850000 تومان می باشد

   پاسخ
 2. شکوفه
  شکوفه گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید ما یه محیط ۱۰۰متری داریم و منزل ویلایی رو به افتاب می خواهیم کولر بگیریم و همه ۳۰۰۰۰هزار پیشنهاد دادن.بین گری جموتیک و اوجنرال نمی دونیم کدوم رو بخریم ایا گری بخریم خوب هست یا نه؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام زنده باشید.
   کولر گازی اوجنرال 30000 بدون اینورتر موجود داریم ( قطعات ژاپن و مونتاژ تایلند )
   کولر گازی گری 30000 هم اینورتردار داریم و هم بدون اینورتر (قطعات آمریکایی مونتاژ چین)

   اگه دنبال کیفیت فوق العاده میگردید پیشنهاد ما اوجنرال هست وگرنه کولر گازی گری هم خوبه و قیمتش هم خب مناسبتره نسبت به اوجنرال

   پاسخ
 3. محسن
  محسن گفته:

  سلام
  ببخشید الان کولر گازی اجنرال در پیرانشهر هم موجود نیست؟ ببخشید این سوال رو میپرسم آخه من میتونم برم پیرانشهر به بانه دور میشه راهم..
  الان بهترین کولرگازی اینورتر دار 24000 چیه به غیر از اجنرال؟
  ممنون

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام دوست گرامی شما درج نکردید که کولر گازی اٌجنرال OGENERAL اینورتر دار میخواید یا بدون اینورتر . کولر گازی اٌجنرال اینورتر که مطمئننا اصلیش در اونجا هم موجود نیست ولی خب بدون اینورتر موجود هست.

   کولر گازی اینورتر ال جی 24000 هم خیلی خوبه و در حال حاضر (96/5/18) هم پرفروشترین کولر موجود در بازار هست.

   پاسخ
 4. حمیدرضا
  حمیدرضا گفته:

  سلام
  من میخوام کولر اینورتر بگیرم(به احتمال زیاد ال جی ) ولی اخیرا صحبتی که با طی چندتا از نصاب های کولر داشتم میگفتن که برد اینورتر به نواسانات برقی شدیدا حساس بوده و خیلی سریع میسوزه و تعویض اون هزینه زیادی داره و برا همین میگفتن معمولیشو بگیرم. میخواستم بدونم نظر شما چیه؟ و آیا اصلا با یک محافظ معمولی میشه مشکلو حل کرد؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام . این بحث یه کم تخصصی هست و شاید نصاب ها اطلاعات بهتری داشته باشن .
   اما یه سری توضیح میدم خدمتتون شاید به دردتون خورد.
   اول از تجربه خودمون بگیم که واقعا تا به حال واسه مشتری هامون همچین اتفاقی نیوفتاده .
   در حال حاضر شرکت ال جی در اکثر لوازم خانگی که تولید میکنه مثل یخچال و … از اینورتر استفاده میکنه و واقعا اگه در این حد که شما میگید حساس باشه باید اون کالاها هم سریع اینورترشون مشکل پیدا کنه ولی خب اصلا به این سادگی ها مشکل پیدا نمیکنن.

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام این کولر به هیچ وجه تا حالا مشاهده نشده که فردی بخواد بدلشو بفروشه و ظاهر نسخه اصلی اون هم کاملا مشخص هست . (دارای قطعات آمریکایی و مونتاژ چین هستش)

   پاسخ
 5. TF
  TF گفته:

  سلام،با عرض شرمندگی،یه کولر می خام برای ۷۰متر،تهران،ومصرف برق مناسب،لطفا معرفی کنید،اگه امکان داشت مدلشو برام بفرستید ،تا سفارش بدم

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام. خواهش میکنم دوست گرامی . چنانچه قصد مشاوره – خرید رو دارید میتونید با تیم فروش فروشگاه بانه نود تماس بگیرید:

   📲 09185213907-8
   ☎️ 08734231224

   پاسخ
 6. حمیدرضا
  حمیدرضا گفته:

  سلام
  من میخوام کولر اینورتر ال جی نکست وان 24000 را از بانه بخرم. در تماسی که با چند تا از فروشنده ها گرفتم قیمت های مختلفی (تا 700000تومان اختلاف ) بهم گفتن و میگن که قیمت ارزون تر ساخت تایلنده و کره ای ها گرون ترن. میخواستم بدونم این مدل ساخت کجاست و دلیل انقدر اختلاف قیمت تو بانه چیه؟
  ممنون

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام . بله کولر dual inverter ال جی در دو حالت (اصل کره و مونتاژ تایلند) وارد بانه شده که در حال حاضر اصل کره در کل بانه موجودی نداره (تاریخ 96/5/16) .
   البته واقعا مونتاژ تایلند این محصول کیفیت بسیار بالایی در همان سطح اصل کره این کولر رو دارا هستش و تمام مشتری های ما تا بحال راضی بودن و هم خودمون هم مقایسه کردیم واقعا مونتاژ تایلندش با اصل کره به هیچ وجه تفاوت انچنانی نداره
   .
   هشدار : معمولا بدل فروشان از خلأ های موجود در بازار سوء استفاده میکنن مثلا امسال که کولر اینورتر اوجنرال – OGENERAL در بانه نبود عده ای سعی در فروش نسخه بدل اون رو کردن وهم چنین امسال کولر 30000 ال جی هم در بانه نبود (چه اینورتر و چه غیر اینورتر) که این فرصتی رو در اختیار کلاهبرداران قرار داد که بدلشو وارد کنن. به همین خاطر در حال حاضر اصل کره 24000 ال جی در بانه نیست و احتمال اینکه عده ای سوءاستفاده کنن زیاده گرچه براحتی قابل تشخیص هست و میتونید عکس محصول رو از فروشنده بگیرید که اگه بدل باشه مطمئننا از لحاظ ظاهری با نسخه اصلی خیلی فرق خواهد داشت

   پاسخ
 7. TF
  TF گفته:

  سلام،یه کولر می خام۲۴۰۰۰اجنرال,اینورتر،در ضمن این کولری که مدلشASGA24LFCAدر نمایندگی هم است،روش اینورتر نوشته،در بانه هم است،ولی اختلاف قیمت زیادی با نمایندگی داره ،یه کم شک داره،لطفا بگید در بانه اصل است یا نه،ممنون

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام . در بانه در حال حاضر کولر اجنرال اینورتر دار به هیچ وجه موجود نیست (96/5/13) . هر کسی ادعا کنه که کولر اجنرال – OGENERAL اینورتر رو در بانه داره به طور حتم بدل فروش هستش. ولی کولر گازی اجنرال – OGENERAL بدون اینورتر در بانه موجود هست

   پاسخ
 8. احمد
  احمد گفته:

  سلام یا عرض معذرت از سوالم ناراحت نشوید
  اگه کارتن و لو گو ها وبر چسب ها تقلبی باشد و نام و سریال اصلی روی کولری جک شده که شکل پنل داخلی و خارجی آن کاملا از روی کولر اصلی کپی شده آن وقت چطور بفهمیم؟ ما که نه از گاز 410a چیزی می فهمیم نه از مدار اینورتر اصلی و یا یک مدار قلابی چیزی سر در میاریم .

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام دوست گرامی (ناراحتی چرا حق مشتری هست که به طور قطعی مطمئن بشه که کولری که به دستش میرسه اصلی و با کیفیت باشه)
   تعداد کولرهای بدلی که پنل داخلی و خارجیشون کاملا شبیه به کولر اصلی هست بسیار بسیار کم هستش چون افرادی سودجویی که اقدام به فروش کولر بدل میکنن سعی میکنن کولر های بسیار بی کیفیت رو با قیمت پایین خریداری کنن و سپس از طریق مرز اون رو به داخل کشور بیارن و در نهایت برچسب گذاریش کنن که به احتمالا 99 درصد این کولر ها شکل پنل داخلی و خارجیشون با کولر اصلی فرق میکنه
   اما چنانچه یه کولر بدل پنل داخلی و خارجیش با یه کولر اصلی کاملا شبیه باشه و از لحاظ ظاهری قابل تشخیص نباشه اگه فرد خبره باشه براحتی از طریق وزن کولر می تونه متوجه بدل بودن کولر بشه و یا اینکه از کیفیت سردی باد کولر میتونه براحتی متوجه بدل بودن کولر بشه

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام دوست گرامی اگه مقاله رو خونده باشید نوشتیم که در بانه به هیچ وجه در حال حاضر اجنرال اینورتر دار موجود نیست (هر کسی این ادعا رو کنه که موجود داره شک نکنید که بدل فروش هستش) ولی در حال حاضر کولر اجنرال فقط سرد (بدون اینورتر ) قیمت بانه 3600000 تومان هستش (تاریخ قیمت 96/5/13)

   پاسخ
 9. مصطفی
  مصطفی گفته:

  سلام من ۸۰ متر جا دارم کولر گازی اجنرال اصل موجود در بانه چیه بیزحمت مدلش رو بگین و آیا ۳۰ یا ۳۶ هزار برام مناسبه

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام برای شما کولر گازی 24000 اجنرال کافی هستش

   مدل asg24rbc-w که در حال حاظر 96/5/9 قیمتش 3100000 می باشد.
   برای مشاوره – خرید میتونید با بخش فروش فروشگاه بانه 90 تماس بگیرید
   ۰۸۷۳۴۲۳۱۲۲۴
   ۰۹۱۸۵۲۱۳۹۰۸ – ۰۹۱۸۵۲۱۳۹۰۷

   پاسخ
 10. فردین ولی پور
  فردین ولی پور گفته:

  سلام من یک کولر گازی خیلی کم مصرف میخواهم بخرم و قیمتش زیاد مهم نیست و برای من مصرف و کیفیت مهم است و ضمنا 24000 میخواهم یک نمونه معرفی میکنید و فروشگاه معتبر پیشنهاد میکنید از راهنمایی شما خیلی ممنونم

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام در حال حاظر بهترین کولر گازی کم مصرف موجود در بانه که پرفروشترین هم می باشد کولر گازی DUAL اینورتر 24000 ال جی هستش که قیمت امروز 96/5/9 در بانه 2900000 تومان هستش گلدایران هم در حال حاظر همین کولر گازی رو داره که قیمتش بیش از چهار میلیون هستش
   میتونید برای مشاوره – خرید با تیم فروش فروشگاه بانه نود تماس بگیرید
   08734231224
   09185213908 – 09185213907

   پاسخ
 11. سیروس
  سیروس گفته:

  یه سوال چه تضمینی هست که ما از بانه خرید کنیم و کولر اصلی برامون بفرستید حالا بماند که پولمون هاپولی میشه یا کولر گیرمون میاد.

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   دوست گرامی برای اطلاعات بیشتر از نحوه خرید از فروشگاه بانه 90 میتونید به صفحه راهنمای خرید در بالای صفحه مراجعه کنید. برای اطمینان از اصلی بودن هم همین مقاله رو کامل بخونید مطمئن باشید هیچ سود جویی دیگه نمی تونه سرتون کلاه بزاره .

   پاسخ
 12. سیروس
  سیروس گفته:

  سلام من بعضی از کولرهای گازی رو دیدم که گاز ۴۱۰ میخورن ولی مصرف برقشون از کولرهای گازی معمولی با گاز ۲۲ کمتره اما از کولرهای اینورتر بیشتره مثل کولر ایستاده گری و کولر ۳۰ هزار اجنرال میشه بگید داستانشون چیه.!؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   دوست گرامی من در مورد اینورتر و گاز r410a به طور کوتاه واسه شما توضیخ میدم امیدوارم حواب سوالتون رو بگیرید.
   1- گاز R410a دارای نقطه‌جوش مناسبتر در مقایسه با گاز R22 هستش که به همین سبب بسیار بازدهی بالاتری را دارا می باشد و همچنین گار R410a دارای ظرفیت سرما سازی بسیار بهتر نسبت به گاز r22 را دارا می باشد.
   2- اینورتر به صورت هوشمند میزان بار وارده به موتور را تشخیص داده و متناسب با همان بار، به موتور جریان می دهد و این جریان در بسیاری از مواقع از جریان نامی موتور كمتر است. دستگاهی الكترونیكی است كه بوسیله آن می توان سرعت موتورهای سه فاز را تغییر داد.

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام دوست عزیز لطفا اسم برند کولر گازی رو درج کنید و زمان خرید این کالا رو از بانه واسمون بنویسید در حال حاضر کولر ال جی سی هزار چه معمولی و چه اینورتر دارش در بانه موجود نیست و کولر اجنرال هم که اینورتر دار نداره فعلا در بانه

   پاسخ
 13. محمد
  محمد گفته:

  سلام.
  من ی کولر اجنرال با گارانتی نزدیک ب ۴سال پیش خریداری کردم.
  روی پنل بیرونیش عبارت AOGR30AVT نوشته شده.و روی پنل داخلی عبارت ASGS30AVT.
  میخواستم بدونم اصل هستش؟و اگه اصل هست آیا موتور پیستونی هست یا خیر؟
  از اهواز مزاحمتون شدم.مرسی

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   دوست عزیز لطفا ایمیلتون رو چک کنید برای جواب دقیقتر این سوال یه سری سوال داریم که باید کمکون کنید . یه ایمیل از طرف فروشگاه بانه نود برای شما ارسال شده است. ممنون

   پاسخ
 14. bijan
  bijan گفته:

  باسلام. من جدیداً کولر گازی مدل اجنرال مدل asgs18lfcz گرفتم که روی بدنه بیرونی و اسپیلت داخلی کلمه اینورتر زده شده ولی روی لوگوی اون نوع گاز راR22 ثبت کرده. به نظر شما اینورتر اصلی هست یا تقلبی؟
  ممنون ازشما…

  پاسخ
 15. admn
  admn گفته:

  سلام خسته نباشید جندتا سوال دارم از خدمتتان
  1)تو توضیح نوشتی كه اینورتر ها مصرف كم دارن از لحاظ آمپر الان كولر ال جی یك مدل اینورتر دار هست مصرفش ولی 10 امبر آیا این تقلبی هستش
  2) سوال دوم كولر كازی ال جی میخوام از بانه بخرم راه تشخیص اصل بودنش جیه جون شنیدم مارك لیبل ال جی الكی میجسبونن
  3) روكنداسور بیرونی ال جی بدنه فلزی هستش تو اصلش حك میشه رو بدنه اسم ال جی یا جسب میزنن مارك ال جیو
  ممنونم از تحملتان

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام دوست گرامی وقتتون بخیر
   – در بعضی از مدل کولر های اینورتر دار آمپر مصرفی رو بدون احتساب عملکرد اینورتر مینویسن . (اینورتر به صورت هوشمند میزان بار وارده به موتور را تشخیص داده و متناسب با همان بار، به موتور جریان می دهد و این جریان در بسیاری از مواقع از جریان نامی موتور كمتر است.)
   – برای تشخیص یه کالای اصلی باید به سایت شرکت سازنده آن رجوع کرد چنانچه کولر با همان مدل و همان ظاهری که خریدار ادعا میکند موجود باشن خرید خود را با اطمینان انجام دهید. یه راه دیگه اینکه می تونید دنبال نمونه مشابه ان در گلد ایران باشید چنانچه اونجا هم وجود داشته میشه نتیجه گرفت که کالا اصلی هست.

   پاسخ
 16. amir
  amir گفته:

  سلام
  کولر ۳۶ هزار الجی که رو جعبش نوشته ۳۴ و روی خودش ثبت شده اینورتر و ۲۰۱۷ با گاز r22
  اصل هست یا تقلبی
  اصلا خوب هست؟؟
  روش هم نوشته ساخت کره
  بنظر شما کره ای هست؟؟

  پاسخ
 17. بیرانوند
  بیرانوند گفته:

  سلام
  در کولر گری 30000 چه نوع گازی استفاده شده؟ R22 یا R410a؟
  و آیا راسته که در کولرهای بدون گارانتی گاز کم می‌زنن؟

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام در نوع معمولیش گاز r22 و نوع اینورترش گاز R410a
   اما در جواب سوال دوم باید توضیح داد وقتی که به یه فروشنده در شهری غیر بانه در مورد کولر های بانه سوال می پرسی سعی میکنه بگه گاز کم دارن یا همراه کولر گازی کابل و سیم وجود نداره تا سعی کنه خریدارها رو به سمت خودش ببره در حالی که اصلا امکان نداره ما یه کولر گازی رو بدون گاز بفرستیم و نه تنها در این مورد کولر های ما مشکلی ندارن بلکه همراه همه کولرها 5 متر کابل و سیم هم فرستاده می شوند

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام دوست عزیز ، این نوشته فقط به بانه اختصاص داره در حال حاضر (96/4/15) کولر گازی اجنرال اینورتر (در تمام ظرفیت ها) و کولر گازی 30000 ال جی (چه اینورتر و چه غیر اینورتر ) در بانه وجود نداره و هر کی این ادعا رو داشته باشه داره جنس بدل می فروشه … بله در گلدایران در حال حاضر موجود هست که اون هم قیمتش خیلی بالاست

   پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.