مقایسه تلویزیون سونی X80K با تلویزیون سامسونگ AU8000

تلویزیون سونی X80K در کل مشکلی ندارد. این تلویزیون برای تماشای برنامه های ورزشی یا تماشای برنامه های تلویزیونی در محیط وسیع، مناسب است زیرا زاویه دید وسیعی دارد و تصویر از کناره ها ثابت به نظر می رسد. همچنین دارای کنترل انعکاس مناسب و حداکثر روشنایی SDR است، بنابراین برای اتاق هایی با نورهای کم در اطراف مناسب است. با این حال، برای تماشای فیلم یا بازی در اتاق‌های تاریک مناسب به نظر نمی رسد، زیرا نسبت کنتراست نسبتا پایینی دارد و فاقد ویژگی local dimming است. عملکرد HDR آن نیز پایین تر از انتظار است زیرا دارای حداکثر روشنایی HDR نسبتا پایینی است.

تلویزیون سامسونگ AU8000 به طور کلی تلویزیون مناسبی است. در یک اتاق تاریک برای تماشای فیلم بهترین به نظر می رسد، زیرا کنتراست بالایی دارد که رنگهای سیاه عمیق و یکنواختی را ارائه می دهد. کنترل بازتاب عالی دارد، بنابراین برای تماشای نمایش‌ها یا ورزش‌ها در یک اتاق روشن نیز مناسب است زیرا می‌تواند تا حدی تابش خیره کننده را کنترل کند. به لطف تاخیر ورودی کم، این تلویزیون برای بازی، در سطح مناسبی است، اما زمان پاسخگویی آهسته دارد و هیچ ویژگی بازی پیشرفته ای ندارد. متأسفانه زاویه دید باریکی دارد، بنابراین انتخاب خوبی برای محیطهای وسیع نیست. همچنین به دلیل نداشتن ویژگی local dimming برای بهبود HDR، نمی تواند طیف رنگی بسیار گسترده ای را نمایش دهد.

تلویزیون Sony X80K برای تماشای فیلم‌های HDR در سطح نسبتا پایینی است. اگرچه از HDR10، Dolby Vision پشتیبانی می کند و طیف رنگی گسترده ای را نمایش می دهد، محتوای HDR خوب به نظر نمی رسد. نسبت کنتراست پایینی دارد، به این معنی که رنگهای سیاه در تاریکی، تا حدودی خاکستری به نظر می‌رسند و برای بهبود عملکرد صحنه‌های تاریک، ویژگی local dimming ندارد. همچنین، اوج روشنایی HDR پایینی دارد، به این معنی که هایلایت ها آنطور که باید ظاهر نمی شوند.

تلویزیون Samsung AU8000 برای تماشای محتوای HDR مناسب است. نسبت کنتراست بومی بالا و یکنواختی سیاه عالی دارد، بنابراین رنگهای سیاه در یک اتاق تاریک، عمیق و یکنواخت هستند، بدون ایجاد حواس‌پرتی در اطراف مناطق روشن. اگرچه از HDR10 و HDR10+ پشتیبانی می‌کند، اما طیف رنگی گسترده‌ای را که برای محتوای HDR لازم است نمایش نمی‌دهد و نمی‌تواند در HDR خیلی روشن باشد، بنابراین برجسته‌سازی‌ها آنطور که باید برجسته نمی‌شوند.

تلویزیون Sony X80K برای بازی های HDR مناسب است، اما نمی توان گفت تلویزیون ویژه ای است. تاخیر ورودی پایینی برای پاسخگویی دارد، اما زمان پاسخگویی آن مناسب است، بنابراین برخی از محتواهای سریع دارای یک دنباله تار در پشت خود هستند. متأسفانه محتوای HDR به دلیل خاکستری به نظر رسیدن رنگهای سیاه در تاریکی، یکنواختی مشکی نسبتا پایین و فقدان ویژگی local dimming، متوسط به نظر می‌رسد. همچنین، اوج روشنایی HDR نسبتا پایینی دارد، بنابراین هایلایت ها به آن خوبی که انتظار می رود، ظاهر نمی شوند.

تلویزیون Samsung AU8000 برای بازی های HDR مناسب است. تاخیر ورودی کمی برای بازی دارد، اما زمان پاسخ دهی نسبتا کمی دارد و از VRR (نرخ نوسازی متغیر) پشتیبانی نمی کند. متأسفانه نمایش محتوای HDR به طور کلی در سطح پایینی است، زیرا نمی تواند طیف رنگی گسترده ای را نمایش دهد و اوج روشنایی کمی دارد، بنابراین هایلایت ها آنطور که باید برجسته نمی شوند. کنتراست بومی بالایی دارد، اما ویژگی local dimming برای بهبود محدوده دینامیکی با محتوای HDR وجود ندارد.

برای مقایسه حرفه ای دو تلویزیون X80K و AU8000 اینجا کلیک کنید

سخن پایانی

در این نوشته به مقایسه دو تلویزیون از برند سامسونگ و سونی پرداخته شد. با خرید تلویزیون 4K از بانه می توانید از قیمتهای باور نکردنی بهرمند شوید. قیمت تلویزیون در بانه به دلیل نبود واسطه مالی، نسبت به سایر نقاط کشور در سطح پایین تری قرار دارد و به همین دلیل خرید تلویزیون از بانه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. به خصوص خرید تلویزیون سونی و یا خرید تلویزیون سامسونگ، با وجود کیفیت و امکانات بسیار خوبی که دارند، در این شرایط اقتصادی پیشنهاد خوبی برای شما خواهد بود. اگر قصد خرید تلویزیون از بانه دارید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا شما را از قیمتهای روز بازار مطلع ساخته و با مشاوره های رایگان، شما را در خریدی مطمئن راهنمایی کنند.

مطالب جذاب دیگر:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.